Jaki Robot

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
janas14
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2018, 13:09

Jaki Robot

Post autor: janas14 » 23 maja 2018, 13:19

Witam w pierwszym poście. Chcę zakupić robota do sprzątania podłogi w domu . Podłoga kafle gres polerowany szary 65 m2 . W domu piesek . Szukam robota który podczas mojej nieobecności 5,30 - 15,30 odkurzy i zmyje podłogi , ma to robić codziennie , sam się naładuje itp . Zadzwoniłem do sklepu z robotami i polecili mi Ecovacs DR95 mkII . Bardzo proszę o opinię czy warto czy może coś innego będzie lepszym rozwiązaniem ?? Czy jest jakaś różnica pomiędzy mopowaniem a myciem ??

mateuszjoe
Posty: 25
Rejestracja: 04 kwie 2018, 22:42

Re: Jaki Robot

Post autor: mateuszjoe » 24 maja 2018, 16:40

Jak Ecovacs i chcesz żeby robot sam mył i odkurzał to OZMO 930. R95 nie zostawisz z wodą w zbiorniku bo wycieknie zanim robot wyjedzie. W Ozmo możesz zostawić robota z pełnym zbionikiem i zacznie nasączać szmatke dopiero jak ruszy o wyznaczonej godzinie. Na psa też dobry. Różnica między myciem a mopowaniem? Mopowanie to taka przecierka na wilgotno, a mycie to mycie :D Myła tylko scooba (jak była produkowana), ale nie polerowała. Teraz do podłóg na mokro najlepszy jest hobot legee 668.

janas14
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2018, 13:09

Re: Jaki Robot

Post autor: janas14 » 24 maja 2018, 21:49

legee 668 odkurza coś czy tylko mopuje ?? W sumie nie ma u mnie codziennie syfu tylko mam brudną podłogę bo jak kretyn zgodziłem się na ciemne kafle z połyskiem . To czego oczekuję od robota to że ogarnie moją podłogę do "względnej" czystości a ma do roboty co najmniej 65 m2 do tego fajnie by było gdyby się nie gubił jak zmieni się pozycja krzeseł w kuchni czy jak postawię w innym miejscu buty . Firma robota nie ma tu znaczenia liczy się efekt i funkcjonalność kiedyś było mniej robotów do wyboru teraz no to jest szał wyboru więc się pogubiłem.


Widziałem na YT kilka filmików HOBOT 668 no i powiem fajna maszynka poczytam jutro jaki czas pracy i jaką powierzchnię jest w stanie umyć .

mateuszjoe
Posty: 25
Rejestracja: 04 kwie 2018, 22:42

Re: Jaki Robot

Post autor: mateuszjoe » 25 maja 2018, 9:03

legee odkurza, ale tylko zasysa. Nie ma nic w rodzaju turboszczotki i nie wjeżdza na dywan. Świetnie radzi sobie z pracą na mokro, a odkurzanie na twardych podłogach to wciąganie paprochów, włosów itp. No i się nie gubi bo ma kilka czujników laserowych więc w miarę planuje sobie tą ścieżkę pracy.

mscichu
Posty: 6
Rejestracja: 01 mar 2016, 18:07

Re: Jaki Robot

Post autor: mscichu » 14 lip 2018, 8:47

Cześć!
Podepnę się do pytania o model robota mopującego. Aktualnie posiadam roomba z serii 700 (nie pamiętam dokładnego modelu) i sprawuje się bardzo dobrze (do super brakuje uporządkowanego poruszania się i wjeżdżania na progi). Pomieszczenie jakie ma do sprzątnięcia to parter ok 45m2 panele + łazienka kafelki. W salonie są dwa uskoki, jeden z listwą zaokrągloną ok 2cm w dół i jeden uskok o wysokości 1cm, listwa pionowa ale całe obniżenie jest w kształcie półokręgu. Roomba z pierwszym uskokiem zabezpieczona jest ścianą, podobnie drzwi do łazienki które są otwarte jako najzimniejsze pomieszczenie dla psa. Drugi uskok roomba wjeżdża i ma niektóre miejsca do zahaczenia na których wyjeżdża więc z trudem ale sobie radzi.

I teraz pojawia się pytanie o wybór robota mopującego po roombie. Najlepiej gdyby miał możliwość postawienia wirtualnej ściany czy coś podobnego oraz uporządkowane sprzątanie wzdłuż paneli (ewentualne smugi). Z tego co czytałem to któraś Braava potrzebuje specjalnych ścierek które podnoszą koszty eksploatacji i tego też chcę uniknąć. Co polecacie? Czy legee 668 spełni moje oczekiwania, czy ktoś ma takiego mop'a i może podzielić się wrażeniami? A może coś innego będzie lepsze?

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki Robot

Post autor: barbapuppa » 15 lip 2018, 20:37

Ja mam Braavę 390T. Nie ma wprawdzie opcji spryskiwania jak Braava Jet, ale za to nie musisz dokupować dedykowanych drogich ściereczek.
Możesz ją użyć na mokro ze szmatką (wielokrotnego prania) lub wykorzystać mokre ściereczki Swiffer, które akurat do niej pasują.

Widziałam podróbkę też Mamibota - SWEEPUR, tańszą wersję Braavy, poniże 1tys. zał. W zasadzie różni się tylko obudową i podobno o połowę mniej hałasuje (choć wg mnie Braava jest mega cichutka) oraz godzinę krócej się ładuje.

Te roboty raczej są do przecierania. Żaden gruntownie nie umyje Twojej podłogi i nie rozpuści zaschniętych resztek, jeśli na to liczysz.
Ale na co dzień fajnie się sprawdza.

O Legee słyszłam i odglądałam trochę filmików, ale nie miałam w ręce, więc nie mogę się na ten temat wypowiedzieć.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

mscichu
Posty: 6
Rejestracja: 01 mar 2016, 18:07

Re: Jaki Robot

Post autor: mscichu » 21 lip 2018, 7:28

Właśnie liczę na codzienne przecieranie, ale najbardziej liczę na wycieranie pozostawionych łapek po psie. Drzwi do ogrodu są cały czas otwarte i pies dowolnie wchodzi i wychodzi, biega po wilgotnej trawie i zostawia po sobie ślady. Czasami też się ślini i są takie kropki. Nie mam zamiaru wycierać zaschniętej kawy czy rozlanego ketchupu bo takie rzeczy sprząta się na bieżąco.

Trochę się jeszcze gubię w robotach mopujących więc proszę o sprostowanie:

Rozumiem, że Braava Jet czyści lepiej poprzez spryskiwanie z przodu? W komplecie z nakładkami wielorazowego użycia wychodzi jak Braava 390 ze spryskiwaczem zamiast zakraplacza? Dodatkowo Jet nie posiada stacji nawigacyjnej i na większej powierzchni będzie się plątać?

Z kolei Braava 390T czytałem, że potrafi namaczać tylko środek szmatki, a boki pozostawia suche. Dodatkowo potrafi się zawiesić w dziwnych miejscach. Czy możesz to potwierdzić? Czy mogłabyś również sprawdzić czy Twoja Braava spadłaby z 1cm wysokości? Bo jak rozumiem bariery od Roomby nie pasują do Braavy?

I jeszcze pytanie do posiadaczy Legee czy potwierdzają jego skuteczność oraz czy spadnie z 1cm?

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki Robot

Post autor: barbapuppa » 23 lip 2018, 6:23

Braava Jet i Braava 390 mają trochę różnic. Jet mniejsza, ale wyższa nieco, za to 390 jest większa, ale niższa.
Jet umyje na sucho góra 25m2, 390 -93m2. Na mokro te proporcje to odpowiednio 20/35m2.
Jeśli chodzi o namaczanie środka szmatki... Większość użytkowników moczy całą szmatkę zanim ją założy i wtedy to ma sens i szmatka jest dobrze nawilżana przez sączek. Jeśli założysz niebieską szmatkę suchą, to faktycznie sączek zwilży tylko jego okolice.
Nie wiem nic o zawieszaniu się, nigdy mi się to nie zdarzyło w żadnym z 3 modeli, które posiadam.
Braava nie spada z wysokości, ma czujnik. U mnie sprząta spoczniki na schodach bez nadzoru i nigdy nie spadła. Nie bardzo rozumiem po co Ci jakieś bariery/ściany.
Kostka nawigacyjna pomaga pokryć dokładnie cały sprzątany obszar, ale bez niej Braava też spokojnie pojedzie i posprząta.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Jaki Robot

Post autor: sondejm » 30 sie 2018, 20:20

Dodam tylko że uskok rzędu pół centymetra dla Braavy jest nie do przejechania, nie posiada ona czujników optycznych upadku, tylko takie sensory na zasadzie zapadek.
Uskok w górę lub w dół, nie ma znaczenia.
https://youtu.be/-tSjJGXt6mo
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Borsuk
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2022, 14:02

Re: Jaki Robot

Post autor: Borsuk » 29 wrz 2022, 21:50

A ja bym Ci proponował Deerma DEM-A10W. Według mnie sprawdzi się rewelacyjnie, jak u mnie. Oprócz tego, że dokładnie zamiata każdy kąt i odkurza praktycznie wszystko, co spotka na swojej drodze. Ma fajny wałek elektryczny z wełny i gumy, który dokładnie myje podłogi. Zobacz sobie: https://www.al.to/p/1056644-robot-sprza ... -a10w.html

ODPOWIEDZ