RoboMop

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

RoboMop

Post autor: ZibiD » 04 paź 2011, 16:31

Macie jakieś doświadczenia z tym wynalazkiem?
Obrazek

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 04 paź 2011, 16:34

już to kiedyś widziałam, ale wydało mi się niepraktyczne

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 04 paź 2011, 18:02

...gdyż? :-)

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 04 paź 2011, 19:44

no skoro muszę, to już napiszę
w ogóle to było to pierwsze urządzenia jakie wówczas widziałam w jakimś TV markecie, więc właściwie to był prekursor jeśli chodzi o moje zainteresowanie takimi sprzęcikami
wszystko niby wygląda fajnie na zdjęciach, filmach, najbardziej rozbawił mnie filmik jak odbił się od wazonu, a wazon dalej stoi, to mi przypomniało, że kiedyś kupiła taki wazon z ciętego szkła na cmentarz, który ważył z 5kg, więc wszystko jest możliwe
ale wracając do meritum
ustawiasz tam tylko czas sprzątania, a on lata jak zwariowany bez składu i ładu gdzie chce, więc nie masz pewności, że posprząta wszystko
odbijając się od przedmiotów podskakuje, co może i na pewno powoduje wylatywanie brudu
konstrukcja nie ma właściwie żadnego docisku, więc nie ma pewności, że odbijając się o ścianę pod kanapą nie utknie, a Ty będziesz musiał się wczołgiwać lub odsuwać meble
"ściereczka" nie przylega w całości do podłogi, jest pofałdowana, a po kilku odbiciach wygląda jeszcze gorzej, co ma na pewno wpływ na czystość
czy mam pisać dalej?
z plusów to tylko cena
jakoś nie ufam tym produktom telewizyjnym, no może poza pajączkiem, który był kiedyś reklamowany i rzeczywiście był to chyba jedyny sensowny produkt za przyzwoite pieniądze

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 04 paź 2011, 19:46

aha, i jeszcze jedno to cholerstwo okropnie się tłucze

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 04 paź 2011, 20:00

Dziękuję - teraz wiem co i jak a i inni poczytają :)

robot
Posty: 15
Rejestracja: 30 wrz 2011, 15:05
Lokalizacja: łódź

Post autor: robot » 05 paź 2011, 3:48

Tak to naprawdę chodzi,sprawdzone a nie poczytane. http://www.youtube.com/watch?v=N39bfZB- ... re=related

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 05 paź 2011, 19:14

Wygląda nieźle :)
Niestety to trochę inne urządzenie niż to, które u nas sprzedają - rondo jest sztywne a w sprzedaży "szmaciate"
YouTube
Tu wynik sprzątania nie wygląda tak okazale :)

Ciekawe jak spisywałoby się to cudo: Klarstein
Na filmie zdrowo wali w dechy :lol: Na drugim filmie brak głosu YouTube2
Tutaj opinia jest niezła a jak dla mnie ważne by działał też na mokro. Dużo tańsza (218,66 zł +95,53 zł przesyłka), choć nie tak finezyjna alternatywa dla scooby i EVO.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 05 paź 2011, 22:37

robot no ale co ten film pokazuje tak naprawdę, że się tłucze (choć na pewno nie przebije papużek falistych w głośności) i zostawia paprochy jak się odbija
poza tym film był z 2008r i urządzenie nie wygląda tak jak obecnie produkowane, więc nie można porównywać
poza tym pokazanie szmatki od spodu nie jest w ogóle miarodajne, weź ścierkę i wytrzyj w jakimś miejscu podłogę będziesz miał to samo, kiedyś moja sąsiadka miała takie nakładki na buty, jak się do niej przychodziło, to miała za darmo froterowanie parkietu i podobnie wyglądały pod spodem, tylko czy posprzątaliśmy wszystko chodząc po jej mieszkaniu, no nie, a kupując takie urządzenie właśnie chodzi nam o maksymalną wygodę, abyśmy swój tyłeczek mogli posadzić na kanapie i oddać się przyjemnościom

a przy okazji, ja nie tylko czytam, ale też oglądam nie tylko na youtube, ale też u znajomych jak ktoś coś fajnego ma i często zasięgam opinii użytkowników, bo ze mnie już taka dociekliwa baba jest, niestety :-P

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 05 paź 2011, 22:41

ZibiD nie żartuj, że chciałbyś mieć taki hałaśliwy sprzęt w domu :roll:

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 05 paź 2011, 22:50

Jasne, że wolałbym coś cichszego ale hmmm... wszystko jest kwestią relacji ceny do jakości. Scooba czy Evo kuszą ale cena studzi zapał, zwłaszcza, że ja potrzebuję czegoś co od czasu do czasu przetrze kuchnię i nie rozwali po niej psich misek.
We wszystkich rozpatrywanych przypadkach i tak mam obawę jak się zachowa robot w kontakcie z dywanem - to pierwszy dylemat, a drugi - czy to mi na serio zmyje podłogę, czy tylko rozmaże?
Obrazek

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 05 paź 2011, 23:10

najlepiej byłoby przetestować osobiście

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 05 paź 2011, 23:18

Evo ma cudowną zaletę, którą jest cisza i choć cena nieco studzi zapał, to naprawdę wart jest każdej złotówki
marzy mi się nowa wersja, ale mąż jakby usłyszał to pewnie dostałabym Rainbowa do ręki, a sprzęciki wylądowałyby pod kluczem, zresztą cena nowego jest już zdecydowanie bardziej zaporowa
przy szczeniaku, który bez przerwy wnosi do domu błoto, rozchlapuje wodę z miski - Evo jest niezastąpiony i na pewno miski zostają na miejscu

robot
Posty: 15
Rejestracja: 30 wrz 2011, 15:05
Lokalizacja: łódź

Post autor: robot » 06 paź 2011, 6:26

Ja tego samego robomopa zamówiłem na allegro za ok.60 zł i za tą kasę sprawdza się idealnie i nic się nie obsypuje.pozdro

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 06 paź 2011, 7:49

robot a możesz napisać coś więcej, jaką masz powierzchnię, czy masz dywany, wykładziny, progi, czy Ci nie rysuje podłogi itd

ODPOWIEDZ