Ustawienie stacji dokującej dla Roomba 980

www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
raphel
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2018, 7:23

Ustawienie stacji dokującej dla Roomba 980

Post autor: raphel » 20 maja 2018, 7:35

Cześć,
planuję zakup Roomba 980 i zastanawiam się nad ustawieniem stacji dokującej w mieszkaniu. Chciałbym ją ustawić w otwartej szafce na korytarzu (jak na załączniku). Od BOKu roomby otrzymałem informację, że " stacja dokująca powinna stać w miejscu widocznym i łatwo dostępnym dla robota, nie powinna być schowana pod meblami. Stacja powinna być również ustawiona w skrajnym pomieszczeniu i skrajnej części tego pomieszczenia (oddalona od drzwi), tak aby robot podczas pracy nie przejeżdżał koło niej. Jeżeli stacja dokująca będzie ustawiona w centralnym miejscu w mieszkaniu, robot najprawdopodobniej nie będzie pracował poprawnie – może sprzątnąć tylko jedną z części mieszkania, gdyż przejeżdżając obok stacji zadokuje się i nie będzie sprzątał dalej".
Trochę mi się to nie zgadza z różnymi filmikami z yt na których nie ma takiej informacji oraz jest utrzymywane, że ten model radzi sobie bez problemu z takimi rzeczami.

Czy ktoś z korzystających mógłby się wypowiedzieć na ten temat?

dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam
r.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

grzechoo
Raczkujący z Robotami
Posty: 64
Rejestracja: 09 lip 2014, 8:00
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ustawienie stacji dokującej dla Roomba 980

Post autor: grzechoo » 20 maja 2018, 7:40

U moich znajomych stacja od R980 stoi w centrum mieszkania o powierzchni 56m2 i nie ma problemu z objechaniem całości.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Ustawienie stacji dokującej dla Roomba 980

Post autor: barbapuppa » 28 maja 2018, 3:05

Ja mam w kącie pokoju bazę, schowany/ustawioną za szafką. I robot dobrze sobie radzi.
Nie próbowałam ustawiać w innym miejscu.
Wydaje mi się jednak, że nie powinno to mieć wielkiego znaczenia, gdyż baza służy wyłączni ładowaniu i parkowaniu odkurzacza. Jak zamykam pomieszczenie i chcę, aby odkurzył tylko tam gdzie baza, to Roomba nie ma żadnego problemu z objeżdżaniem bazy.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

ODPOWIEDZ