Kto mnie odwiedzie od zakupu roomby 980?

www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Brysia-B1
Posty: 5
Rejestracja: 26 paź 2017, 12:33

Kto mnie odwiedzie od zakupu roomby 980?

Post autor: Brysia-B1 » 26 paź 2017, 15:46

Powitać!
Od 6 miesięcy zbierałam kasę na roombę, udało się!
Teraz naszyły mnie wątpliwości, czy warto tyle kasy wydać na tego robota? Są tańsze wersje ale czy warto na tym oszczędzać?

Kilka słów o domu w którym ma się panoszyć roomba:
- powierzchnia 125 m
- jeden poziom
- bez progów
- jeden malutki dywanik (właściwie wycieraczka)

Robot ma sprzątać wtedy, gdy nie ma nas w domu. Pracujemy w przeróżnych godzinach, nie ma mozliwośći zaprogramowania na cały tydzień - dlatego zależy mi na obsłudze online.

Ktoś może zaproponować coś innego, tańszego? Czy jednak rozbijać skarbonkę i cieszyć się roombą?

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Kto mnie odwiedzie od zakupu roomby 980?

Post autor: barbapuppa » 26 paź 2017, 21:20

Powiem tak, inny jest komfort użytkowania 980, a inny pozostałych modeli.
Ja uwielbiam 980, choć ma też swoje mankamenty, np. nie czesze moich dywanów jak 780 czy 581, nie może pracować w ciemności, czujniki kosza są bardziej czułe na zakurzenie i kosz szybciej się zapełnia...
Plusem jest to, że dokładnie wiem co jest posprzątane i wyjeżdżając zawsze mogę wyłączyć czy przestawić godziny sprzątania z drogi (może to mieć szczególne znaczenie jak np. ktoś ma w domu system alarmowy), nie trzeba podchodzić do odkurzacza, żeby zobaczyć czy kosz jest pełny...
I jak dla mnie to sprzątanie metodyczne z wykrywaniem brudu, a nie chaotyczne (choć na dywany niezastąpione akurat).
Każdy robot ma swoje plusy i minusy.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Brysia-B1
Posty: 5
Rejestracja: 26 paź 2017, 12:33

Re: Kto mnie odwiedzie od zakupu roomby 980?

Post autor: Brysia-B1 » 27 paź 2017, 9:07

No i masz babo placek, już prawie byłam nastawiona na zakup..
Oglądałam jeszcze roboty z Alieexpress / Garbest, Ilife i Xiaomi - połowę tańsze - zostałoby jeszcze na suszarkę do prania :D

Brakuje mi porównania ich wersji, tego jest od zatrzęsienia.
Brak gwarancji, ew. odsyłanie do Chin. Brak instrukcji po PL, a ja to chyba jednak wygodna jestem.

Znowu wracamy do punktu wyjścia... chcę odkurzacz z wifi

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Kto mnie odwiedzie od zakupu roomby 980?

Post autor: barbapuppa » 27 paź 2017, 20:07

Ale do porządnego sprzątania to w sumie WiFi nie jest niezbędne.
Można ustawić harmonogram na każdy dzień na inną godzinę i po sprawie.
W zasadzie chodzi o to, żeby było w domu czysto.
Bajery to po prostu dodatek. Przez ostatnie lata się bez nich obywałam przy niższych modelach Roomby i nie cierpiałam z tego powodu. Ważne było dla mnie, że podłoga była "wylizana" na mój powrót.
Dlatego może zastanów się czy koniecznie potrzebujesz to WiFi, czy może wystarczy niższy model bez i reszta kasy na inne przyjemności.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
edwardw
Raczkujący z Robotami
Posty: 60
Rejestracja: 02 sie 2016, 14:44
Lokalizacja: Warszawa - tel. 606 854 886.
Kontakt:

Re: Kto mnie odwiedzie od zakupu roomby 980?

Post autor: edwardw » 31 paź 2017, 12:57

Ja to odradzam kupno robotów z kamerami, one są tanie w produkcji ,ale ja jakoś nie rozumiem dlaczego robot sprzątając podłogę i manewrując między np. meblami, patrzy na sufit. To jakieś takie nielogiczne jest.
Ja polecam roboty z laserem, które widzą nie tylko kształt pokoju, ale też rozmieszczenie mebli i każdy przedmiot, który stoi na podłodze (o wysokości wyższej niż 15 cm). Co ważne tego typu roboty są dużo tańsze niż Roomba 980.

Jak ktoś chce zobaczyć gdzie robot sprzątał to może wydać i 2399 zł na Ecovacs DR95MKII, czyli pierwszego na świecie robota hybrydowego z laserem. Sprząta systematycznie, uczy się rozkładu mieszkania, pracuje bez problemów w kompletnych ciemnościach no i najfajniejsze: jednocześnie odkurza i mopuje podłogę.

Jak ktoś nie lubi kompromisów to Neato connected Dc02 -też sprząta systematycznie. Ma funkcję dokończenia sprzątania, prawie dwukrotnie większy mechanizm odkurzający(ok 30 cm) niż w Roombie 980 (ok 18 cm). Większe i skuteczniejsze filtry powietrza, większe kółka itd. No i jest tańszy (ok 3400 zł).

Czasami mam wrażenie, że ta Roomba sprzedaje się tylko dzięki reklamie, ale to moje subiektywne odczucie. Polecam zawsze sprawdzić alternatywy Neato i Ecovacsa bo to dwie firmy które od lat produkują roboty odkurzające, wg mnie bardziej zaawansowane, bardzo wydajne i tańsze. Tyle że się nie reklamują :)
https://www.najlepszeroboty.pl
Specjalistyczny sklep z robotami sprzątającymi (Neato, Ecovacs, iRobot, Hobot, Mamibot...).
Warszawa, Galeria Ursynów, al. KEN 36 lok 20 (obok metra Natolin), tel. 606-854-886

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Kto mnie odwiedzie od zakupu roomby 980?

Post autor: sondejm » 31 paź 2017, 13:26

No nie wytrzymam, Edwardw przestań pier...
Wszystko zależy od tego co ma sprzątać, u mojej córki w pokoju kompletnie sobie nie radził, ogarnięcie pokoju wielkości 10m² zajmowało mu 50 minut a i tak nie byłem zadowolony, pod biurko wjeżdżał i zaraz uciekał.
https://youtu.be/SHLnr7D9lgA
To może inny przykład, nie mówię że Roomba dawała sobie radę znakomicie, ale nie miała problemów z poruszaniem się na tym jeśli już jej się udało na to wjechać pod skosem.
Pomijając fakt jazdy to jeszcze Neato nie widział stolika z giętego szkła.
https://youtu.be/xHWueEpW4Ig
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Kto mnie odwiedzie od zakupu roomby 980?

Post autor: barbapuppa » 31 paź 2017, 19:17

Tak jakbyś właśnie Edwardw nie reklamował odkurzaczy, które wymieniłeś :lol:

My podpowiadamy na podstawie tego co mieliśmy w domu czy testowaliśmy, a nie tego co nam zalega na półkach.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

ODPOWIEDZ