Neato vs roomba vs kobold

www.4robotics.com.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Fx29
Posty: 4
Rejestracja: 01 sty 2014, 15:04

Neato vs roomba vs kobold

Post autor: Fx29 » 01 sty 2014, 16:04

Witam wszystkich :)

Zastanawiam się nad zakupem takiego robota do mieszkania 50 m2 z panelami na podłodze i bez zwierzaków ale sporo mi się kurzy ... :/

Zacząłem od tanich wersji typu Carneo ale opinie na temat "tych" urządzeń były dość jednoznaczne więc szukałem dalej i obecnie zastanawiam się nad Neato ze względu na nie obijanie / przesuwanie mebli (głośników;) ).

Pytanie tylko czy iść w stronę XV signature czy signature pro czy Kobold VR100 ,a może jednak roombe 650?
Do Neato przekonuj mnie moc ssania i uważanie na meble, do roomby szczotki wirujące zbierające przy ścianach, a Kobold VR100 łączy to i to ale swoje kosztuje :/

Co możecie doradzić, żeby rozsądnie kupić i nie żałować ?

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Neato vs roomba vs kobold

Post autor: pawel2m » 01 sty 2014, 20:08

Witaj, na forum, nie ma czegoś takiego jak obijanie czy przesuwanie mebli, chyba że są z papieru?
Nie zauważyłem żeby moja Roomba przez 5 lat obiła mi cokolwiek, zderzak ma plastikowy nie stalowy, a jeśli już tak naprawdę się boisz to naklejasz filc na zderzak i po kłopocie.
------------------------------------------------------
Aktualizacja softu w Roombie 5xx do wersji 08 - na PRIV
Naprawy, części zamienne - PRIV
Roomby nowe, używane - PRIV
Akumulatory do Roomby Litowe 4400mAh -249zł

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Neato vs roomba vs kobold

Post autor: barbapuppa » 01 sty 2014, 20:46

W serii 7xx nie trzeba nic naklejać, bo zderzak jest gumowy.
W seriach 5xx i 6xx faktycznie potrzebne jest zabezpieczenie, mówię to z doświadczenia (ciemne drewniane meble!).
Roomba przez dojeżdżanie do mebli robi moim zdaniem dokładniejsze sprzątanie niż Neato bez bocznej szczotki.
Co do Kobolda niestety trudno mi się wypowiedzieć, bo nie testowałam.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Fx29
Posty: 4
Rejestracja: 01 sty 2014, 15:04

Re: Neato vs roomba vs kobold

Post autor: Fx29 » 01 sty 2014, 21:10

Dzięki za odpowiedzi :)

Z tego co oglądałem na youtube to roomba przestawia krzesła co mi nie przeszkadza ale jak przewali kolumnę głośnikową to nie będę zadowolony...

Zaciekawiły mnie filmy:
roomba (akurat 780)
http://www.youtube.com/watch?v=3qrgmtbIkEo

neato xv-15 signature pro
http://www.youtube.com/watch?v=pYq7-9y6HZM

kobold VR100
http://www.youtube.com/watch?v=jkZkjQX92fE


I jeszcze ten był interesujący:
http://www.youtube.com/watch?v=V7PIjwfw30U

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Neato vs roomba vs kobold

Post autor: barbapuppa » 01 sty 2014, 21:41

Co wynika z filmów? Fakt, że wszystkie roboty przesuwają stolik, że Kobold utyka pod szafką...

Sekunda 5, 7 i 4 w kolejności filmów. Moim zdaniem nie są identyczne warunki. Pod ściana kupa z czubkiem dla Roomby, a Neato i Kobold płasko i szeroko. Miałoby to sens, gdyby dokładnie jednakowa ilość w każdym miejscu była i to dokładnie w tym samym rozsypana.

I niby gdzie są oba filmy pokazujące Kobolda ze sprzątaniem z podziałem na szczotki, wynik końcowy podany dla obu przypadków nie mówi, która wersja sprzątania jest akurat widoczna.

Dziwne też wydaje się jeżdżenie całkowicie chaotyczne Roomby, moja objeżdża sporo po krawędziach, a środek rzadziej oblatuje, choć nie mam najnowszego softu w 780, a tutaj jazda podobna do serii 5xx ze starym softem (najnowszy ma właśnie zmianę i pięknie przy krawędziach jeździ, polecam).

Jasne, filmiki ciekawe, jednak trzeba wziąć zawsze pod uwagę jaki jest konkretny cel testującego, co chce osiągnąć, często samo założenie jest robione pod konkretne zamówienie.

A swoją drogą, myślałam, że Kobold z boczną szczotką lepiej sobie poradzi wzdłuż ścian, hmm...

Tak naprawdę film możesz traktować jedynie jako pewnego rodzaju podpowiedź. Najlepszy test będzie u Ciebie w domu i wynik będzie pozytywny jeśli odkurzacz się sprawdzi i będziesz zadowolony.

P.S.
Moje odkurzacze jeszcze niczego nie zwaliły. Czasem przesuwają lekkie kuchenne krzesła, przesunie gdzieś wycieraczkę czy chodniczek i to w zasadzie wszystko.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Fx29
Posty: 4
Rejestracja: 01 sty 2014, 15:04

Re: Neato vs roomba vs kobold

Post autor: Fx29 » 01 sty 2014, 21:56

Oczywiście, że traktuje je jako poglądowe ale pokazują o czym piszemy i jak to rozumieć :)

Moje główne oczekiwania od "automatycznego" odkurzacza to czyszczenie paneli z kurzu.

Jak się ma sprzątanie podług przez powyższe roboty z najnowszymi softami (jaka jest ich logika)?
To co mi się nie podoba w roombie z filmów to właśnie chaotyczne jeżdżenie po pokoju

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Neato vs roomba vs kobold

Post autor: pawel2m » 02 sty 2014, 10:28

To się nie ma nikomu podobać, tylko ma być skuteczne, a prawda jest taka że stosunek ceny do jakości Roomba ma najlepszy. Osobiście nie widzę sensu do tak małego mieszkania ładować urządzeń za 2000-2500 zł. Lepiej zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na zakup akumulatora w przyszłości.

Może się wydawać że jeździ chaotycznie, ale jakimś cudem jednak pokryje 3x sprzątaną powierzchnię (oczywiście zależy od wielkości powierzchni).

No i napiszę po raz setny, ceny części zamiennych iRobota i Neato to dwie różne bajki.

Posłużę się tu przykładem koła : iRobot nowe 75 zł. Neato ok 350 zł.
------------------------------------------------------
Aktualizacja softu w Roombie 5xx do wersji 08 - na PRIV
Naprawy, części zamienne - PRIV
Roomby nowe, używane - PRIV
Akumulatory do Roomby Litowe 4400mAh -249zł

Fx29
Posty: 4
Rejestracja: 01 sty 2014, 15:04

Re: Neato vs roomba vs kobold

Post autor: Fx29 » 02 sty 2014, 17:50

Zgadza się, że nie ma co przepłacać :)

Co do części zamiennych to czy są jakieś typowe usterki w tych urządzeniach czy raczej ograniczamy się do części eksploatacyjnych jak np. łożyska ?

Neato daje 5 lat gwarancji, a Robot 2 lata. Nie wiem, nie znam się ale zakładam, że na serwis raczej jeżdżą urządzenia po około 3 latach eksploatacji ??

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Neato vs roomba vs kobold

Post autor: GRZECH » 02 sty 2014, 21:53

Wypowiem się ws. Neato.
W PL nie jest to model popularny. U mnie po 1,5 roku prawdopodobnie w wyniku rozładowania padły akumulator/y. Producent przysłał mi nowe aku a sprzedawca wymienił na nowy model.
Więc narzekać generalnie nie mogę.
Przez 1,5 roku zużyte 2 filtry. Zainteresowanie obsługą robota ze strony użytkownika na minimalnym poziomie.
Jednym słowem: robot dla leniucha/ów :)
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Re: Neato vs roomba vs kobold

Post autor: Mystic » 12 sty 2014, 23:08

Ah gdyby neato miało szczotkę boczna :) albo inaczej gdyby kobold kosztował tyle co neato w USA.... A tak, cóż.... Pasek kurzu przy ścianie mnie nie przekonał, a szkoda bo robot robi dobra robotę.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

konik
Posty: 24
Rejestracja: 01 lip 2015, 22:37
Lokalizacja: Starogard Gd

Re: Neato vs roomba vs kobold

Post autor: konik » 03 sie 2015, 1:10

Mystic pisze:Ah gdyby neato miało szczotkę boczna :) albo inaczej gdyby kobold kosztował tyle co neato w USA.... A tak, cóż.... Pasek kurzu przy ścianie mnie nie przekonał, a szkoda bo robot robi dobra robotę.
Pytanie do fanatyków Neato :) czy NEATO ROBOTICS BotVac 70e nie zostawi paska kurzu??
Wszak Boczna szczotka jest choć niewielka (w porównaniu z Roombą)

mobzd
Raczkujący z Robotami
Posty: 97
Rejestracja: 22 paź 2014, 10:45

Re: Neato vs roomba vs kobold

Post autor: mobzd » 03 sie 2015, 6:00

Przy sprzątaniu wzdłuż ściany wymiata wszystko. Jedynie odcinek 15cm od narożnika jest pomijany ze względu na kwadratowa budowę.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Neato vs roomba vs kobold

Post autor: barbapuppa » 03 sie 2015, 6:06

15cm - to dużo!
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

mobzd
Raczkujący z Robotami
Posty: 97
Rejestracja: 22 paź 2014, 10:45

Re: Neato vs roomba vs kobold

Post autor: mobzd » 03 sie 2015, 6:50

Pasek około 15cm na 2cm rownolegle do ściany począwszy od narożnika. Wynika to z kwadratowego kształtu frontu Neato. Nie da sie kwadratu obrócić w narożniku bez odsunięcia od ściany. Widać to na każdym teście Neato w sieci.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Neato vs roomba vs kobold

Post autor: barbapuppa » 03 sie 2015, 17:19

Może jakby boczna szczotka była nieco dłuższa...
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

ODPOWIEDZ