Problemy z Neato

www.4robotics.com.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
szmulik
Posty: 34
Rejestracja: 02 sie 2012, 16:42
Lokalizacja: niewazne

Post autor: szmulik » 01 maja 2013, 21:15

Ja szczerze nie wiem co o tym myslec. Testy jakie robilem od czasu pojawienia się problemów nie pozwoliły mi jednoznacznie określić na czym polega problem.
Ja raczej nie bede sie juz nad tym zastanawiał.
Powiem tak od sierpnia do grudnia neato działal u mnie prawie codziennie i nie bylo wiekszych problemow, po zmianie mebli i dywanu juz nigdy nie odkurzyl mi dolu. W międzyczasie zmieniłem 4 razy dywan, prubowalem przestawiac meble i zaslaniac kanapy i tak naprawde nic nie pomoglo.
No nic mysle ze nie warto sie juz dluzej tym martwil. Teraz sie zastanawiam co kupic zamiast neato.
W sumie od sierpnia kiedy to kupilem neato nie przybylo zadnych robotow, troche szkoda.

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 01 maja 2013, 22:51

barbapuppa pisze:Przypadek szmulika i moje niezbyt dobrze odkurzone dywany podczas testów dają mi powód, żeby raczej się utwierdzić w moim przekonaniu.
A ja podsumuje to przeciwnie: Przypadek szmulika potwierdza, iż Neato odkurza dywany, gdyż nie skarżył się że ma brudno a Twoje testy potwierdziły iż Neato porusza się po dywanach i wcale się ich nie boi.
Zresztą przed zmianą wystroju u szmulika nie było problemów.

Szkoda, że nie udało się nam dociec powodu nietypowego zachowania Neato :-/

szmulik czy dokonywałeś jeszcze jakichś zmian, modyfikacji, zakupów oprócz mebli, dywanu?
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

szmulik
Posty: 34
Rejestracja: 02 sie 2012, 16:42
Lokalizacja: niewazne

Post autor: szmulik » 02 maja 2013, 5:55

Nie,zmieniłem tylko kanapy i dywan.

Ale robiłem testy każdego dywanu w różnych pokojach i tak naprawdę to tylko mój stary dywan był odkurzany poprawnie aczkolwiek muszę przyznać ze po jakimś czasie(jakies 3 miesiące) zostawało coraz więcej śmieci, dopiero wymiana wałka pomogła

Był jeszcze jeden dywan po którym neato nawigował bez problemu ale jak po nim pojeździł to dywan wyglądał tragicznie. Na dywanie tym przeprowadziłem tylko jeden test więć nie jest powiedziane jak by to wyglądało za drugim razem.

Kolejne 3 dywany nie przeszły testów pozytywnie dodam ze dywany różnych producentów, kolorów i materiałów.

A jeszcze jedno, w ostatnim tygodniu postawiłem nowe głośniki , neato chyba się spodobały bo ciągle chce na nie wjeżdżać potrafi nawet 5 minut kręcić sie wokół głośnika i stukać w niego.

Widać ze neato nie tylko nie radzi sobie z niektórymi dywanami ale też z niektórymi meblami. Także jeśli ktoś posiada ten odkurzać to przed zmianą czegokolwiek w domu radze przetestować jak będzie się zachowywał w nowych warunkach.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 02 maja 2013, 8:13

Ja testowałam Neato na różnych dywanach i chodnikach (raczej nie najnowszej produkcji, choć różnych producentów i różnego włosia i materiału) i z całą pewnością moje nie były odkurzone w takim stopniu w jakim wyglądały choćby po przejazdach Roomby.
Być może mój egzemplarz miał zużyty wałek o czym pisał szmulik, ale tego nie jestem już w stanie stwierdzić.
Fakt nie miał kłopotów z dywanami, aby po nich się poruszać, ale być może to kwestia koloru, faktury i mebli stojących wokół (u mnie przy dywanach są meble pod które można wjechać).

Wszystkie te wywody i próby dojścia problemu wskazują jednoznacznie, że Neato ma jakiś "mankament" i nie nadaje się do wszystkich mieszkań/domów.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 02 maja 2013, 18:28

Kolega szmulik kupi sobie Roombę i jego problemy znikną. Nie rozumiem tylko postawy kolegi Grzecha która na siłę chce wybielić Neato, jeśli robot ma problem to ma, więc sugerowanie żył wodnych nie jest na miejscu.
------------------------------------------------------
Aktualizacja softu w Roombie 5xx do wersji 08 - na PRIV
Naprawy, części zamienne - PRIV
Roomby nowe, używane - PRIV
Akumulatory do Roomby Litowe 4400mAh -249zł

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 02 maja 2013, 21:08

pawel2m pisze:Kolega szmulik kupi sobie Roombę i jego problemy znikną. Nie rozumiem tylko postawy kolegi Grzecha która na siłę chce wybielić Neato, jeśli robot ma problem to ma, więc sugerowanie żył wodnych nie jest na miejscu.
Kolego pawel2m, to że Neato ma problem nikt nie neguje. Więc Twoje sugestie o jakimś wybielaniu :lol: mijają się z prawdą.
Jeżeli masz jakiś pomysł co może powodować takie zachowanie robota to się podziel się z nami.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 02 maja 2013, 22:36

GRZECH pisze:Jeżeli masz jakiś pomysł co może powodować takie zachowanie robota to się podziel się z nami.
Błąd softowy, lub konstrukcyjny, nie wnikam - ale wychodzi na to ze produkt nie jest do konca dopracowany, smutne ... klient płaci i to ma działać... a nie powodować problemy....
Ostatnio zmieniony 04 maja 2013, 22:15 przez pawel2m, łącznie zmieniany 2 razy.

szmulik
Posty: 34
Rejestracja: 02 sie 2012, 16:42
Lokalizacja: niewazne

Post autor: szmulik » 03 maja 2013, 22:44

pawel2m pisze:Kolega szmulik kupi sobie Roombę i jego problemy znikną.
Jeszcze się nie zdecydowałem ale jak, kupię to mam nadzieje że znikną
Na pewno opisze moje doświadczenia i porównam te dwa roboty.
Dziś jak oddawałem kolejny dywan to w sklepie się już na mnie krzywo patrzyli, więc nowy odkurzacz będzie musiał się popisywać na czarnym dywanie, jak nie zda egzaminu to nie dostanie więcej szansy.

Z tych wszystkich problemów to plus taki że sprawdziłem, jak wygląda pokój z różnymi dywanami i od sierpnia poużywałem sobie odkurzacz za free.
Neato już wraca do domu, mi na pamiątkę zostały dwa wałki i kilka filtrów.

Ogólnie biorąc pod uwagę moje problemy i to jaką otrzymałem pomoc(totalne olanie) od producenta , na pewno nikomu nie polecę tego odkurzacza.

wtatko
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2013, 17:47
Lokalizacja: Turek

Post autor: wtatko » 11 maja 2013, 17:51

zapytanie do kol. szmulik,
skoro przetestowałeś dwie sztuki Neato to może zechcesz odsprzedać szczotki czy też filtry?
pozdrawiam
wtatko
ps. póki co zadowolony z pracy NV-15 (od grudnia 2012) :-D
nie wiem na jakiej zasadzie działa wysyłanie na priv, ale proszę o jakiś kontakt mailowy

szmulik
Posty: 34
Rejestracja: 02 sie 2012, 16:42
Lokalizacja: niewazne

Post autor: szmulik » 14 maja 2013, 19:51

wtatko, mieszkam w UK wiec koszt przesylki pewnie przewyszy ich wartosc.

wtatko
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2013, 17:47
Lokalizacja: Turek

Post autor: wtatko » 15 maja 2013, 15:00

ok, dzięki za odpowiedź
już nabyłem w Kom........ku
pozdrawiam

ODPOWIEDZ