Neato XV-11 konkurencją dla Roomby?

www.4robotics.com.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 08 lut 2012, 9:32

[fade]Relacja będzie z porównania. Zapomniałem o tym poście trochę.[/fade]
W międzyczasie zapraszam do obejrzenia jak Neato wraca do bazy... tzn. jak działa jego 'mapa'.
http://www.youtube.com/watch?v=5fBcK6kyI-A

EDIT:
I jeszcze jak to wygląda z punktu widzenia Neato:
http://www.youtube.com/watch?v=zodC8EFvh7g
Ostatnio zmieniony 08 lut 2012, 12:11 przez GRZECH, łącznie zmieniany 1 raz.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 08 lut 2012, 10:43

Dla mnie bomba! ;)
Dlaczego nie ma odkurzacza nawigującego jak neato i sprzatającego równie dobrze co roomba? :cry:
Obrazek

kleo77
Posty: 44
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kleo77 » 13 lut 2012, 21:15

[quote="GRZECH"][/quote]
A możesz coś powiedzieć o efektywności sprzątania Neato?
Czytałam w jakimś innym poście twoją opinię, że nie obija mebli, nawiguje w sposób "logiczny" , szybciej sprząta itp.
Miałeś Roombe 625 więc jak wypada Neato w konfrontacji Z Roomba tylko w kategorii jakości sprzątania?
Stoję przed wyborem Roomba 780 ale zaczynam się zastanawiać nad Neato. Mam obecnie 581 i jestem bardzo zadowolona z efektów sprzątania. Nie chciałabym zejść poniżej tego poziomu.
Roomba 581/Roomba 780/Mint Plus/Neato/Kobold-kusi

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 13 lut 2012, 21:18

kleo wprawdzie pytanie nie do mnie, ale wielu użytkowników nie posiadających dywanów, tylko twarde powierzchnie w testach ocenia wyżej Neato w porównaniu do Roomby
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 13 lut 2012, 22:07

barbapuppa odpowiedziała częściowo na Twoje pytanie.
Neato odkurza jeden raz więc w kategorii sprzątania Roomba odwiedza wielokrotnie te samo miejsce lub nie odwiedza wcale.
Więc jeżeli coś jeździ kilka razy tym samym odcinkiem i zamiata śmieci z lewa na prawo boczną szczotką to w końcu to posprząta. Neato by podobny efekt uzyskać musisz uruchomić sprzątanie po raz drugi.
Dla mnie przejazd odcinkiem testowym Roombą i Neato nie robi różnicy. Oba odkurzą jak coś napotkają.
Jak masz dywany to wydaje się być lepsza Roomba z powodu szczotki z włosia.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

kleo77
Posty: 44
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kleo77 » 14 lut 2012, 16:39

Zdaje się że problem szczotki można rozwiązać dokupując tę z VR100 (ta chyba ma włosie).
Czyli rozumiem, że gdyby Neato przechodziło przez dany obszar więcej niż 1x efektywność sprzątania mogłaby być wyższa niż u Roomby!? Czy Neato posiada czujnik brudu (intensyfikujący sprzątanie danego obszaru). Czy ma on wybór różnych trybów sprzątania: "standardowy/intensywny" czy coś w tym rodzaju?
Roomba 581/Roomba 780/Mint Plus/Neato/Kobold-kusi

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 14 lut 2012, 20:57

Efektywność to sterylność i dokładność posprzątania? Jeżeli tak to trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie na Twoje pytanie. Nie znam takich doświadczeń, które by potwierdziły lub temu zaprzeczyły.
A jeżeli efektywność to wynik podjętych działań, na podstawie uzyskanej czystości, sterylności uzyskanej w określonym czasie sprzątania to obiema rękami podpisuję sie pod Neato.

Wspominałem bardziej o bocznej szczotce, której nie zamontujesz w Neato.
Jeżeli chodzi o główną szczotkę, to są moje domysły, iż może lepiej będzie się sprawować na podłożach dywaniastych oraz poradzi sobie łatwiej z czymś co jest 'przyklejone' do podłoża. Coś w rodzaju wyczesywania.
Jedyny, jak dla mnie mankament takiego rozwiązania, to pozawijane włosy wokół szczotki jak w Roombie i konieczność czyszczenia. Chociaż ponoć taki wzór wałka jak w VR100 ma zapobiegać tego typu sytuacjom. Jednak użytkownicy twierdzą iż nie jest to zbyt skuteczne.

Czy jeżeli Neato przez obszar przeszedł by 2x to zapewne za trzecim razem nie miał by ktokolwiek cokolwiek do sprzątania.
Trzeba by zrobić testy :)
Sam robiłem doświadczenia. Za drugim razem Neato ledwo co pozbiera z całego mieszkania. Domniemam iż to do doszło do pojemnika brudu to wzburzony pył po pierwszym przejechaniu oraz wymiecione z zakamarków brudy na skutek podmuchu powietrza z 'wydechu' odbitego od ścian.

Neato nie posiada czujnika brudu.
Ma dwa tryby sprzątania:
- miejscowa (SPOT): aktywizacja tego trybu ręczna
- oraz normalny tryb sprzątania całego obszaru jaki będzie możliwy do posprzątania: aktywizacja ręczna bądź wg harmonogramu tygodniowego.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 15 lut 2012, 0:06

GRZECH pisze:sterylności uzyskanej w określonym czasie
ty sprzątasz czy wyscigi robisz?


Czy można neato zaprogramować na skuteczność roomby , czyli aby dokonało dwóch lepiej trzech przejazdów po całej powierzchni , czy trzeba się godzić z tym ze pani sprzątająca na szybko opierniczyła cały dom dokładnie miejsce przy miejscy z tym ze niedokładnie jesli chodzi o brud ale za to szybko .
Jak długo trwa trzykrotny przejazd neato względem standardowego czyszczenia roomby .

Ja wybieram panią która może troszkę nie metodycznie troszkę po swojemu dużo wolniej nie widowiskowo ale za to dokładniej czyści mój dom . Zrobię testy z nową szczotką może wypadnie lepiej ale nie spodziewam się rewelacji .

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 15 lut 2012, 13:57

dafi pisze:ty sprzątasz czy wyscigi robisz?
Ja nie sprzątam, mój robot sprząta. A jak ktoś oczekuje sterylności to nie tędy droga. Wówczas potrzeba płynów dezynfekujących, lamp UV, ozonowania itd.
Mogę uzyskać wynik zbliżony (z powodu braku bocznej szczotki) do Roomby za jednym razem i robot skończy zadanie.
W wolnej chwili zapoznaj się z pojęciem efektywności.
dafi pisze:Czy można neato zaprogramować na skuteczność roomby , czyli aby dokonało dwóch lepiej trzech przejazdów po całej powierzchni...
Nie wiem czy można porównywać skuteczność Neato do Roomby. To inne filozofie sprzątania. Ale nie da się. Tak samo jak w Roombie sie nie da by miała to co ma Neato.
dafi pisze:... czy trzeba się godzić z tym ze pani sprzątająca na szybko opierniczyła cały dom dokładnie miejsce przy miejscy z tym ze niedokładnie jesli chodzi o brud ale za to szybko.
Nie wiem o czym piszesz... może to robot saamba lub samba :)
dafi pisze:Jak długo trwa trzykrotny przejazd neato względem standardowego czyszczenia roomby.
Czemu trzykrotny? Chyba dlatego że wcześniej napisałem że Neato czyści 50m2 w 30 minut... a Roomba sie tłucze z 1,5 godziny i o wiele lepiej nie jest posprzątane :)
dafi pisze:Ja wybieram panią która może troszkę nie metodycznie troszkę po swojemu dużo wolniej nie widowiskowo ale za to dokładniej czyści mój dom .
To kwestia gustu i subiektywnego odczucia. A o gustach się nie dyskutuje.
dafi pisze:Zrobię testy z nową szczotką może wypadnie lepiej ale nie spodziewam się rewelacji .
Czekam na informacje :)
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 01 mar 2012, 23:50

na prośbę Grzecha, tzw. przecinek :mrgreen:
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 01 mar 2012, 23:51

zanim dafi przeprowadzi doświadczenia....

==========================================================

Porównanie bezpośrednie Neato XV-11 vs Roomba 555

Neato z firmware 2.6
Poniżej film dotyczący sprzątania 35m2. Neato zakończył sprzątanie w czasie dwa razy szybszym od Roomby.

http://www.youtube.com/watch?v=zaZHK39Wu2E

Więc jeden z forumowiczów . wykonał porównanie obu robotów.
Oto wyniki przeprowadzonych testów.

Test pierwszy
Bardzo miękki dywan.
Pierwszy test Roomba a kilka minut później Neato.
Pojemnik na bród Roomba:
Obrazek

Obrazek

Następnie do sprzątania wyruszył NEATO.
Oto co Neato zebrał po Roombie:
Obrazek

Jak widać, Neato zebrał o wiele mniejsze cząsteczki kurzu, który nie był w stanie zebrać Roomba (z powodu słabszego zasysania).

Następnie przeanalizowano stan techniczny 'pojazdów'
Zwykle porównanie szczotek (Neato został oczyszczony ok. 2 miesiące temu !!!! a Roomba został oczyszczony ok. 2 godziny temu)
Po lewej stronie szczotka Neato, po prawej Roomby:
Obrazek

Po oczyszczeniu szczotek (też pędzelkiem) zebrano:
Neato:
Obrazek


Roomba:
Obrazek

Obrazek

Czas sprzątania:
Neato: 8 minut
Roomba: ponad godzinę


Co zebrano w pojemnikach na kurz
Jak wspomniano Roomba sprzątała pierwsza a po niej Neato.
Po lewej stronie kurz z Neato a po prawej z Roomby:
Obrazek

Neato zebrało taką samą ilość kurzu po Roombie, w znacznie krótszym czasie. W sypialni jest bardzo gruby dywan, który jest idealnym miejscem dla Neato. (?)

Podsumowanie pierwsze
Na twardych powierzchniach roboty radzą sobie równie dobrze.
Neato na grubym dywanie radzi sobie znacznie lepiej (włókna z dywanu są podnoszone przez ciąg Neato).
Roomba jest lepsza na twardych tkanych dywanach, gdzie włókna są twarde i małe.

==========================================================
==========================================================

Następna faza testu, Neato pierwsze a Roomba druga

Neato po lewej stronie, Roomba po prawej stronie
Obrazek

Trudno było zrobić dobre zdjęcie, ale Neato zebrano około 2-2,5 razy więcej jak Roomba na drugim przejeździe.
I uwaga: Roomba potrzebuje 7x więcej czasu na pokrycie tego samego obszaru.

Wnioski?
Cóż, nic poważnego, tylko dobrze znane fakty.
Standardowa szczotka Nesto jest lepsza na ciasnych opuchniętych dywanach i więcej zasysania na miękkich dywanach.
Na twardej podłodze oba roboty są takie same.

-==-==-==-==-==-==-==-==-==-==-==-==-==-==-==-==-==-==-==-==-==-==-

Kolejny test
Twarde podłoże i głównie pokryte mocno tkanym dywanem - 35 m2 (sam obszar jak na wideo na początku postu).
Czas pracy: Neato 30 minut, Roomba jedna godzina.

Zawartość
Neato po lewej, Roomba po prawej.
Obrazek

-------------------------------------------------------------------

Więc czym różnią się oba roboty?? Czy tylko czasem sprzątania i krotnością sprzątania tego samego miejsca?
:)
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 02 mar 2012, 20:08

Ładny test ale oprócz oczywistego stwierdzenia, że neato jest szybszy, nie odpowiada jednak na wszystkie pytania :)
Zastanowiły mnie te malownicze farfocle wyprute ze szczotek roomby, ktora jeździła pierwsza. Czy rozrzuciłes je także przed przejazdem neato? Sadzac po braku ich w pojemniku - nie. Czyli porównanie zasyfienia szczotek jest guzik warte.
Myślę tez, jak wygladałyby wyniki z użyciem aerovac?
Kolejna kwestia ilość syfu w pojemnikach nie jest równoznaczna z tym, że odkurzacze tak samo spełniły swoje zadanie w optycznym sensie efektu.
Obrazek

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 02 mar 2012, 22:08

ZibiD pisze:...malownicze farfocle wyprute ze szczotek roomby, ktora jeździła pierwsza. Czy rozrzuciłeś je także przed przejazdem neato?
Czytaj ze zrozumieniem raz jeszcze. Pominąłeś zdanie o dywanie.

Poza tym 'wieje' od Ciebie negatywnym nastawieniem i szukaniem 'dziury'.
Więc uważam iż Twój post jest guzik wart :-P z wyjątkiem wzmianki o aerovac.
Może i masz rację twierdząc, iż 'optycznie' Roomba sie nie spełniła w sprzątaniu... :mrgreen:
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 04 mar 2012, 15:39

chłopcy proponuję przenieść się na pogaduchy, bo raczej niewiele wnosicie do tematu
co do testów, to punkt widzenia zależy od punktu patrzenia, czyli często można nimi manipulować, aby uzyskać konkretne wyniki
tak naprawdę tylko test w którym stwarza się identyczne warunki dla każdego testowanego sprzętu poprzez testowanie konkretnych czynności jest miarodajny, ale na razie to rzadkość
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 04 mar 2012, 17:03

Ja uważam ze piszesz głupoty a jak się nie umiesz odnieść do czegoś- udajesz ze nie rozumiesz – a może nie rozumiesz.
np. tu piszasz
GRZECH pisze: A jeżeli efektywność to wynik podjętych działań, na podstawie uzyskanej czystości, sterylności uzyskanej w określonym czasie sprzątania to obiema rękami podpisuję sie pod Neato.
No i tu okazuje się że neato uzuskuje sterylność po czym piszesz
GRZECH pisze:A jak ktoś oczekuje sterylności to nie tędy droga. Wówczas potrzeba płynów dezynfekujących, lamp UV, ozonowania itd.

ODPOWIEDZ