Roomba zaatakowała stację dokującą ;-)

Roomba 760, 770, 780, 790, 776p, 786p
http://www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
drrrl
Posty: 7
Rejestracja: 01 sie 2013, 17:16
Lokalizacja: Polska

Roomba zaatakowała stację dokującą ;-)

Post autor: drrrl » 06 sie 2013, 23:16

Cześć wszystkim,

jako nowy (tj. od tygodnia) posiadacz Roomby 780 z zaciekawieniem podglądam ją w działaniu i testuję różne ustawienia latarni i stacji dokującej, z różnymi efektami. Dzisiaj zdarzyło się coś, co mnie zupełnie zaskoczyło: Roomba stała na stacji dokującej (do której podjechała sama wczoraj), wcisnąłem Clean, odegrała muzyczkę, odjechała na jakieś pół metra, obróciła się w kółko i z pełnym pędem ruszyła w stronę stacji dokującej, po czym bez zwalniania wjechała na nią, obróciła się o jakieś 30 stopni w lewo (czyli dalej w stronę ściany) i próbowała dalej jechać do przodu - w tym momencie ją zatrzymałem guzikiem Clean, przestawiłem o jakieś pół metra w stronę środka pokoju, obracając w przeciwną stronę, uruchomiłem ponownie. Pozostała część sprzątania przebiegła zupełnie normalnie, prawidłowo współpracowała z latarniami, a na koniec sama wróciła do stacji i się zadokowała.

Z tego, że współpracowała z latarniami i że się na końcu zadokowała, wnoszę że komunikacja po podczerwieni działa, zarówno od strony Roomby, jak i samej stacji dokującej. O ile dobrze kojarzę, stacja dokująca świeci nie tylko po to, żeby przywołać Roombę, ale również po to, żeby ta w nią nie wjechała w trakcie sprzątania. Natomiast to co się stało na początku sprzątania wyglądało tak, jakby stacja była dla Roomby zupełnie niewidoczna.

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim ? Dodam jeszcze, że przez poprzednie dwa dni stacja była w tym samym miejscu i Roomba wyjeżdżała z niech zupełnie normalnie, odjeżdżając kawałek do tyłu, obracając się i wyjeżdżając gdzieś do pokoju.

Pozdrawiam,

G.

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 07 sie 2013, 11:12

Raz do roku Roomba wjeżdża z pełnym impetem w stację dokującą ;) jak broń co sama strzela.
Jeśli jednorazowo nie widzę problemu.
Ludzie są omylni i to ludzie zbudowali to ustrojstwo więc i ono ma prawo się pomylić.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 07 sie 2013, 12:52

Wygląda na to że co się jej po prostu po...... chrzaniło. Reset i dalej do iroboty.
------------------------------------------------------
Aktualizacja softu w Roombie 5xx do wersji 08 - na PRIV
Naprawy, części zamienne - PRIV
Roomby nowe, używane - PRIV
Akumulatory do Roomby Litowe 4400mAh -249zł

drrrl
Posty: 7
Rejestracja: 01 sie 2013, 17:16
Lokalizacja: Polska

Post autor: drrrl » 08 sie 2013, 9:22

Wczoraj i dzisiaj było normalnie. Najwyraźniej miała słabszy dzień :)

Dzięki!

ODPOWIEDZ