[780] Bardzo krótko sprząta

Roomba 760, 770, 780, 790, 776p, 786p
http://www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
bigesdiges
Posty: 2
Rejestracja: 16 lis 2012, 12:54
Lokalizacja: Bytom

[780] Bardzo krótko sprząta

Post autor: bigesdiges » 12 sty 2013, 11:58

Witam. Od niedawna mam problem, roomba 780, sprząta mniej dokładnie. Kiedyś wysprzątanie 3 pokoje 25m2 zajmowało z latarniami 3 x 25minut. Bez latarni ponad 1h30m. Teraz bez latarni sprząta w niecałą godzinę. Jak rozłożyłem latarnie i ustawiłem zaplanowany start na 7:00 to 15 minut później była już na stacji dokującej. Bateria świeci na zielono. Jak ją wezmę i przeniosę do pokoju zamykając drzwi to wysprząta w miarę dokładnie ok 30 minut. Co jej mogło odbić? Reset przez przytrzymanie poweru już zrobiony. Ostatnio też miałem problem, przestały kręcić się szczotki i suf gromadził się w nich, ciągneła kłaki a pojemnik pusty. Poruszałem szczotkami i się odblokowało.

PS. czy ten szary moduł w który wchodzą szczotki można zdemontować i coś tam wyczyścić bez utraty GW?

PS2. roomba 780 ma podobno wskaźnik zapełniania pojemnika. U mnie nigdy się nie zapalił. Zmartwiony tym rozsypałem pełno żwirku od kota... roomba sprzątała, aż pojemnik zrobił się max pełny. Po tym wydała 3 sygnały, i staneła. Żadna dioda się nie zapaliła. Opróżniłem pojemnik, nacisnołem start i dokończyła sprzątanie. Czy to normalne?

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [780] Bardzo krótko sprząta

Post autor: pawel2m » 13 sty 2013, 0:10

bigesdiges pisze:
PS. czy ten szary moduł w który wchodzą szczotki można zdemontować i coś tam wyczyścić bez utraty GW?
To podstawa, tak samo jak czyszczenie szotek i usuwanie kulek z kurzu pod osłonami boków szczotek. Szary moduł jest w miare szczelny ....ale kto wie.

Rozbierz i wyczyść...

ODPOWIEDZ