Proszę o poradę :)

Roomba 760, 770, 780, 790, 776p, 786p
http://www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Cors
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2012, 12:30
Lokalizacja: Tychy

Proszę o poradę :)

Post autor: Cors » 29 gru 2012, 12:44

Dzień dobry,

Stoję przed wyborem odkurzacza. Wybrałem Roombę ale nie wiem który model będzie dla mnie najlepszy. Przedstawiciela nie chcę zapraszać bo garnki i noże już mam :)
Mam 3 dzieci (niealergików), psa z długą sierścią, podłogi - panele/kafle łączone listwami, żadnych dywanów, 140 m2 podzielone na 2 piętra, notoryczny piach i ziemia wnoszona na butach z zewnątrz, często zabawki i klocki lego na podłodze.
Nie rozumiem różnic między typami tych odkurzaczy ale rozumiem że tak specjalnie dla ogłupienia robią :) - więc frajerem też nie jestem i choć chce mieć świety spokój to wydawać kasy bez uzasadnienia zamiaru nie mam. Nie będę unikał zakupu z USA jesli tak doradzicie.

Będę cholernie wdzięczny za poradę :)

Cors

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 29 gru 2012, 22:50

Witaj na forum.

No cóż...
Skoro Roomba to wielkiego wyboru w PL nie masz, zza oceanu teoretycznie średnio się opłaca sprowadzać (cło, VAT, przesyłka, brak gwarancji), no chyba że trafiłaby się wyjątkowa okazja.
Pytanie jeszcze czy rozważasz zakup nowego czy używanego odkurzacza?

Seria 5xx praktycznie już na wymarciu, choć można jeszcze kupić niektóre egzemplarze, jednak w przypadku psa musi to być na pewno z koszem AeroVac w zestawie czy też dokupionym.
Seria 6xx ma w standardzie AeroVac (żaden nie współpracuje z latarniami).
Seria 7xx zaś bardziej wymagający filtr HEPA (droższy w eksploatacji, ale za to najdłużej sprzątają na naładowanej baterii).
Modele zazwyczaj różnią się akcesoriami w standardzie, ale mają też i dodatkowe atrakcje jak programowanie harmonogramu czy współpraca z latarniami, jeśli tego potrzebujesz.
Są też inne różnice o których możesz sobie poczytać choćby w testowni (np. gumowy zderzak).

Trudno jednoznacznie orzec na podstawie Twoich informacji, który model można Ci polecić.
Nie znając układu mieszkania (np. zbyt otwarte przestrzenie nie bardzo nadają się dla Roomby) czy innych potrzeb o których piszę powyżej na pewno nie można dać jednoznacznej odpowiedzi.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Cors
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2012, 12:30
Lokalizacja: Tychy

Wybór

Post autor: Cors » 01 sty 2013, 22:51

Wielkie dzięki za zainteresowanie :)

Chciałbym kupić nowy sprzęt bo choć jestem typem majsterkowicza to nie mam czasu i chciałbym żeby po prostu działał.
Układ pomieszczeń: http://www.extradom.pl/projekt-domu-wb-0001-KRA3522

Latarni chyba nie będę potrzebował ale to że teraz nie widzę potrzeby nie oznacza że nie wykryje jej później :) - oświeć mnie jeśli to ważniejszy niż mi się wydaje element.

Z Twojego postu wywnioskowałem że być może mógłbyś doradzić mi inną firmę - jestem otwarty na propozycje, bo tylko krowa nie zmienia poglądów :)

Pozdrawiam
Cors

Cors
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2012, 12:30
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Cors » 01 sty 2013, 23:15

No tak - faktycznie, gapa ze mnie :)
Mam nadzieję że się nie obrazi :) - wybacz.

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 01 sty 2013, 23:20

Układ otwarta kuchnia i pokój dzienny i przedpokój to dość duża powierzchnia, lecz powinna poradzić bez latarni to ~55m², bez WC i kotłowni, czy tam też ma sprzątać? Jeśli latarnie to 3 muszą być i będziesz zagradzał kuchnię z jednej strony np wirtualną ścianą.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Cors
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2012, 12:30
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Cors » 01 sty 2013, 23:28

Tam jest jeszcze jeden numer :) - nie ma wiatrołapu jako osobnego pomieszczenia.

Szczerze mówiąc byłem pewien że jak puszczę roombę, otworzę wszystkie pomieszczenia i dam jej jakiś czas to wszystkie pomieszczenia odkurzy poza kotłownią; podczas mojej nieobecności. Wówczas te latarnie mogą nie być potrzebne.
No i tutaj pojawia się wątpliwość i pytanie czy da radę to zrobić i ile jej to zajmie ? Bo jak przyjadę do domu to chciałbym tylko przenieść ją na górę i wierzyć że zrobi to samo.

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 02 sty 2013, 21:22

Słabo to widze bez latarni. Więc zostały ci 581 i 780 czyli 1700 lub 2000 zł. W 1 przypadku nie ma Hepy i uzywanie jest względnie tanie, w drugim jest gorzej bo Hepa nie jest tania. Natomiast do 580 nalezy dokupić Aerovaca.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 02 sty 2013, 22:16

Przy dużej ilości piachu i ziemi jednak Roomba (aha, klocki lego będziecie musieli sprzątać, Roomba świetnie je łyka, chyba że dzieci lubią dłubać w kurzu).
Sumarycznie metraż nie jest duży, więc teoretycznie już najprostsze modele dadzą sobie radę.
Gdyby były jedne drzwi wyjazdowe z salonu, to bez zastanowienia pokusiłabym się o jakąś najprostszą Roombę, ale drugie wyjście przy 25m2 może spowodować trochę niedokładne sprzątanie tej największej przestrzeni.
A może zamów sobie darmową prezentację bez zobowiązań "flagowego" modelu PRO i zobacz jak zachowa się bez latarni :idea:
Ostatnio zmieniony 11 sty 2013, 22:23 przez barbapuppa, łącznie zmieniany 1 raz.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 02 sty 2013, 23:19

Ja myślę że da radę R581, na początku 2h30min ale z czasem bateria się zużywa więc po roku może być poniżej 1h30min a wtedy będzie ciężko, na pewno R7XX z 4godzinami bez włączonej stacji dokującej by się sprawdziła. u mnie R580 na 59m w M4 i przedpokój radzi sobie znakomicie, puszczona "samopas" (przy pootwieranych drzwiach bez latarni) w 2h30min zbiera takie same ilości śmieci jak wtedy gdy ją przenoszę i zamykam w pomieszczeniach- a coraz rzadziej to robię.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 11 sty 2013, 11:03

barbapuppa pisze: flagowego modelu PRO :idea:
jedynie cena jest flagowa w niej :) reszta to to samo :)

[ Dodano: 2013-01-11, 11:12 ]
Jak kupisz 581 stwierdzisz ze latarnie są zbedne zawsze mozesz je sprzedac za ok 300 zł.
Wg mnie jest to aktualnie najbardziej aktualny zakup, robot wygrywa akcesoriami.

Stary kosz za 50 sprzedaj na allegro, za 120 dokupisz Aerovaca. Za 2-3 lata jak zjedziesz moduł to dokupisz szary, a moze jeszcze na gwarancji Ci na taki wymienią.

I tyle, no Hepa no problem.


Jedyne co mnie mogłoby przekonać do 7xx to długi czas pracy na aku, ale to musiało by mieć odzwierciedlenie w metrażu domu w twoim przypadku raczej nie ma to sensu.

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 11 sty 2013, 22:21

barbapuppa pisze:Moje stwierdzenie było raczej ironiczne, bardziej chodziło mi o możliwość przetestowania w tych konkretnych warunkach.
dodaj zatem cudzysłów do wyrazu flagowy :)

ODPOWIEDZ