Nadpalony styk ładowania roomba 785

Roomba 760, 770, 780, 790, 776p, 786p
http://www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
adnim
Uświadomiony
Posty: 124
Rejestracja: 30 sty 2015, 12:45

Nadpalony styk ładowania roomba 785

Post autor: adnim » 08 cze 2015, 12:40

Moja roomba pojechała dziś do serwisu. Podczas mojej nieobecności, po skonczonej pracy zadokowała się w stacji i prawdopodobnie podczas ładowania napalił się styk na robocie. Wyskoczył też błąd: 5.
Po powrocie z serwisu dam znać co tam go bolało.

EDIT:
Serwis podjął decyzję o wymianie roomby na nowy egzemplarz. Dziś otrzymałem model 780- mój był 785 ale to chyba to samo ?
Tak czy inaczej serwis DLF pełna profeska :)

/mod GRZECH
Nie pisz swoich postów jednego pod drugim
Używaj funkcji Edytuj.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Roomba 785, Braava 380T, Scooba 450, botvac 75

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Nadpalony styk ładowania roomba 785

Post autor: sondejm » 12 cze 2015, 20:08

Różnią się akcesoriami chyba tylko, zostawili od 785-ki latarnie i ścianę HALO?
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

adnim
Uświadomiony
Posty: 124
Rejestracja: 30 sty 2015, 12:45

Re: Nadpalony styk ładowania roomba 785

Post autor: adnim » 13 cze 2015, 13:00

Wysyłałem sam robot wraz ze stacją dokującą, akcesoriów nie wysyłałem. Otrzymałem nowy robot i nową stację dokującą.
Roomba pracuje ok, ale martwi mnie hałas o zmiennej częstotliwości, wydobywa sie na 100% ze szczotki bocznej. Czy to normalne ? https://youtu.be/PphEjz51qeE , w poprzednim egzemplarzu tak chyba nie było...

EDIT:
Juz wszystko ok, to nowa szczotka boczna tak halasowala. Juz się ułożyła i jest ok ;)

/mod GRZECH
Nie pisz swoich postów jednego pod drugim
Używaj funkcji Edytuj.
Roomba 785, Braava 380T, Scooba 450, botvac 75

Daniel
Posty: 3
Rejestracja: 01 sie 2014, 9:27

Re: Nadpalony styk ładowania roomba 785

Post autor: Daniel » 27 cze 2015, 14:30

I to właśnie pokazuje jak ważne jest to gdzie kupujemy swoje roboty. Ja skusiłem się 5 letnią gwarancją i mam za swoje. U mnie również nadpalił się jeden ze styków w Roombie 780 i analogiczny w stacji ładowania. Po wysłaniu do sprzedawcy (jednocześnie gwaranta reklamującego 5 letnią gwarancję na zakupione u niego roboty), otrzymałem zwrotnie nie naprawiony odkurzacz z informacją że dodatkowe taśmy dwustronne które nakleiłem od spodu stacji ładującej spowodowały zatkanie otworów wentylacyjnych co doprowadziło do spalenia styków. Stacja przesuwała się po kafelkach, na których stoi u mnie w domu dlatego nakleiłem te taśmy. Dodam tylko, że otwory te z całą pewnością nie są otworami wentylacyjnymi. Naprawiłem ją sam, a że jestem przed zakupem Roomby 880 (na piętro) na pewno nie kupię drugi raz w tym sklepie.

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Nadpalony styk ładowania roomba 785

Post autor: sondejm » 27 cze 2015, 22:27

Taśma dwustronna podniosła stację dokująca o 1mm, 2mm albo nawet 3mm? Zmienił się kąt "styku" styków pomiędzy robotem i stacją, raczej mieli rację że nie uznali, choć powód nie trafiony. A to nie dystrybutor DLF rozpatrywał gwarancję?

======================
Tapatalkiem z Ace4 przez LTE :)
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Daniel
Posty: 3
Rejestracja: 01 sie 2014, 9:27

Re: Nadpalony styk ładowania roomba 785

Post autor: Daniel » 28 cze 2015, 11:42

Nie lubię się nie zgadzać, a tak jest niestety w tym przypadku. :-> Gwarantem jest .... (w nazwie ma coś tam z serwisem). Zacznę od tego, że nie jestem pewien czy od nowości nie są podklejone 3 taśmy dwustronne, ja tylko dołożyłem 3 kolejne w innych miejscach. W tym momencie (nie chce jej odrywać od kafelek) mogę z trudem wcisnąć pod nią paznokcie tak więc nawet jeżeli jest to 1mm to przy skoku 4mm (zmierzone suwmiarką) styków znajdujących się w stacji ładującej nie ma to żadnego znaczenia. Dodatkowo te trzy zgrubienia na styku znajdującym się w stacji ładowania są właśnie po to żeby miejsce styku było regulowane pod każdym kątem. No i najważniejsze, od prawie roku po mojej naprawie a użytkuję "Marysię" codziennie, nic się nie dzieje ze stykami. No i ostatni argument - odpowiedź gwaranta wskazuje na zatkanie otworów wentylacyjnych (których tam zapewniam Cię nie ma) a Ty wskazujesz kąt pod którym następuje styk - dlatego nie zgodzę się z Tobą, że mieli rację odmawiając naprawy gwarancyjnej.

adnim
Uświadomiony
Posty: 124
Rejestracja: 30 sty 2015, 12:45

Re: Nadpalony styk ładowania roomba 785

Post autor: adnim » 17 sie 2015, 14:49

Po przeszło dwóch miesiącach od wymiany znów ten sam błąd. Podejrzewam baterię ? Ostatnim razem wymieniono robota bateria pozostała stara.
Będe musiał na nowo wysyłać :-/
Roomba 785, Braava 380T, Scooba 450, botvac 75

ODPOWIEDZ