12 powodów dla których Mint jest lepszy od Scooby 230

www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

12 powodów dla których Mint jest lepszy od Scooby 230

Post autor: barbapuppa » 21 gru 2011, 18:49

1) Z Mintem jest mniej pracy, część 1. Mint też wymiata jak mopy, więc zbiera włosy i brud jeśli jest. Przed uruchomieniem Scooba 230, musisz zamiatać najpierw, a nawet wtedy znajdzie leżące włosy po podłodze. Według mnie powinienem za pomocą Minta pozamiatać przed uruchomieniem Scooby, co sprawiło, że zastanawiam się, dlaczego jeszcze borykać się z drugim robotem.
2) Z Mintem sprzątam naszą łazienkę w siedem minut. Scoobie zajmuje to 45 minut.
3) Z Mintem można czyścić więcej powierzchni na jednym ładowaniu. Po zakończeniu łazienki, Mint jest gotowy do wyczyszczenia jeszcze trzech pokoi (około 600 stóp, czyli w przeliczeniu jakieś 89m). Scooba musi być naładowana.
4) Mint sprząta cicho. Scooba poza hałasem odkurzania, emituje irytujące piszczenie.
5) Mint działa inteligentnie niew sposób chaotyczny. Mint mapuje pokój jak pracuje i dociera do każdego kawałka podłogi. Bez wątpienia fani iRobota będą debatować nad trafnością w temacie, ale naprawdę trzeba zobaczyć, jak Mint sprząta. Systematycznie jeździ w tę iz powrotem po całej podłodze, a następnie sprząta krawędzie.
6) Mint ma wszystko w pudełku, co jest potrzebne do rozpoczęcia pracy. Z iRobot Scooba, trzeba kupić dodatkowo butelkę ze środkiem czyszczącym i baterie. Oczywiście Scooba zawiera cztery jednorazowe opakowania środka czyszczącego, ale to tylko dobre na cztery sprzątania.
7) Sprzątanie podłóg. Według naszych nieoficjalnych testów, Mint Evolution sprząta znacznie lepiej (autor ma na myśli: w porównaniu do Scooby 230).
8) Sprzątanie podłóg, część 2: Scooba 230 pozostawia wiele wody na podłodze, a po wyschnięciu, dużo smug.
9) Scooba więcej pracuje, część 2: Kiedy Mint skończy, chwytasz go za uchwyt, zdejmujesz podkładkę czyszczącą, dajesz pad do czyszczenia pod kranem, i odkładasz robota . Kiedy Scooba kończy, musisz otworzyć wszystkie otwory przemyć ją dokładnie (co oznacza, napełniasz ją, zamykasz otwory, wstrząsasz, a następnie wlewasz kilka razy - co musisz zrobić z obu stron), wyciągasz dno i musisz wypłukać włosy i śmieci z niego, wkładasz z powrotem na dno, i wtedy możesz go odłożyć na miejsce.
10) Mint jest niższy. Jest to tylko ok. 1 / 2 cala (1,27cm), ale nawet ta różnica sprawia, że ​​Mint zmieścić się pod więcej mebli.
11) Dwufunkcyjność ma swoje korzyści. Oprócz mycia, Mint może być również wykorzystany do zamiatania.Scooba tylko do mycia podłóg.
12) Więcej za dolara. Mint jest o 1/3 tańszy od Scooby 230.

Oto krótka wskazówka dotyczące korzystania z Minta jako mopa: Przed uruchomieniem robota, wylej lub pokrop trochę ciepłą wodą każdą brudną lub lepką plamę na podłodze.

jonasa
Uświadomiony
Posty: 141
Rejestracja: 26 paź 2011, 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jonasa » 21 gru 2011, 19:07

barbapuppa, mi dedykujesz ten post? :lol:

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 21 gru 2011, 19:12

przyznam, że przyszłaś mi na myśl jak czytałam ten artykuł :lol:

jonasa
Uświadomiony
Posty: 141
Rejestracja: 26 paź 2011, 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jonasa » 21 gru 2011, 19:20

Wszyscy jakoś starają się wybić mi ten pomysł z głowy, a sami nawet jej nie testowali...zapobiegliwi, aż miło :mrgreen:

ps. możesz podać link do tego artykułu?

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 21 gru 2011, 20:10

wyślę Ci na prv, bo by mnie MistiC zlinczował

zaza707
Posty: 18
Rejestracja: 26 lis 2011, 10:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zaza707 » 21 gru 2011, 21:36

Czy ja tez mogę prosić o ten link

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 21 gru 2011, 21:39

nie wierzycie w moje zdolności tłumacza? :-/

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 22 gru 2011, 23:41

Scooba ma swoje za uszami - idealna nie jest ale...
Właśnie zakończyłem remoncik podłogi w przedpokoju. Dzięki uprzejmości panow "fahofcuf", którzy mi kładli płytki, musiałem przyklejać na nowo w sumie ponad połowę podłogi (21 kafli 25x25). Przy okazji dokładnie przyjżałem się spasowaniu poszczególnych płytek - jest takie jak na fahofcuf przystało. To zapewne jedna z przyczyn ograniczonego zbierania przepracowanej wody przez scoobe. Mówiąc prościej, chodzi mi o różnice w poziomie poszczególnych płytek, czyli "stopnie" jakie między sobą tworzą.
Prawdę mówiąc po lekkim rozczarowaniu spowodowanym smugami i niebieskim płynem do scooby zacząłem zastanawiać się nad mintem ale teraz zastanawiam się czy mint nie będzie mi gubił części zebranego na czole mopa syfu na tych stopniach między płytami?
Obrazek

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 23 gru 2011, 0:11

hmm... zależy o jakich "stopniach" mówimy, bo jak niewielkie nierówności, to raczej nie powinien, najlepiej jakbyś "pożyczył od sąsiada" i przetestował

Awatar użytkownika
lekwp
Robo Znawca
Posty: 398
Rejestracja: 21 lut 2011, 12:08
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: lekwp » 23 gru 2011, 7:30

Scooba zassie dobrze wodę tylko z równej powierzchni i bez zbyt dużych szpar między kafelkami.

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 23 gru 2011, 19:42

Nie mam od kogo pożyczyć minta - ja tu jestem pionierem robotyzacji :lol:
Nierówności sa rzędu 1 - 1,5 mm fuga na 4 mm - przy niektórych łaczeniach kafelków zostaje jednak więcej wody :-?
Obrazek

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 23 gru 2011, 19:49

ZibiD pisze:Scooba ma swoje za uszami - idealna nie jest ale...
Właśnie zakończyłem remoncik podłogi w przedpokoju. Dzięki uprzejmości panow "fahofcuf", którzy mi kładli płytki, musiałem przyklejać na nowo w sumie ponad połowę podłogi (21 kafli 25x25). Przy okazji dokładnie przyjżałem się spasowaniu poszczególnych płytek - jest takie jak na fahofcuf przystało. To zapewne jedna z przyczyn ograniczonego zbierania przepracowanej wody przez scoobe. Mówiąc prościej, chodzi mi o różnice w poziomie poszczególnych płytek, czyli "stopnie" jakie między sobą tworzą.
Prawdę mówiąc po lekkim rozczarowaniu spowodowanym smugami i niebieskim płynem do scooby zacząłem zastanawiać się nad mintem ale teraz zastanawiam się czy mint nie będzie mi gubił części zebranego na czole mopa syfu na tych stopniach między płytami?
Szkoda tylko ze jest to porównanie scooby 230 a ty takowej nie posiadasz jeśli się nie mylę.

Jak chcesz sprawdzić minta przyczep kawałek szmatki do deski i ciągnij to po podłodze tak mniej więcej wygląda zaawansowana technologia mycia minta heheh
Ostatnio zmieniony 23 gru 2011, 19:53 przez dafi, łącznie zmieniany 1 raz.

jonasa
Uświadomiony
Posty: 141
Rejestracja: 26 paź 2011, 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jonasa » 23 gru 2011, 19:50

Ja chcę Scoobę! :-/

jonasa
Uświadomiony
Posty: 141
Rejestracja: 26 paź 2011, 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jonasa » 23 gru 2011, 20:08

dafi pisze: Szkoda tylko ze jest to porównanie scooby 230 a ty takowej nie posiadasz jeśli się nie mylę.
No właśnie. Obserwuję co jakiś czas aukcje na allegro i widziałam że sporo tych 230'tek zeszło (kilka/-naście?), szkoda że nikt nie pokwapi się napisać recenzji, choćby tu...

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 23 gru 2011, 23:51

dafi mylisz się co do Minta, w opcji mycia podłogi jeździ w przód i tył jakby po skosie, więc każde miejsce jest co najmniej dwukrotnie przetarte/umyte na mokro

ODPOWIEDZ