Płyn iRobot Scooba Hard Floor Cleaner [recenzja]

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: barbapuppa, sondejm, GRZECH, Tester

ODPOWIEDZ
piokrza
Robot Master
Posty: 2129
Rejestracja: 23 sie 2012, 21:10

Płyn iRobot Scooba Hard Floor Cleaner [recenzja]

Post autor: piokrza » 14 maja 2014, 23:44

Dziś pan z UPS przywiózł mi buteleczkę płynu dla mojej Scooby 5800 na którą czekam już od miesiąca. Płyn nie tani, z rabatem członkowskim 15% iRobot Polska wyszło 38,17zł, ale skoro zalecają to trza spróbować czegoś poza octem. Tak więc zaraz po wyjęciu z kartonika okazało się, że buteleczka jest faktycznie malutka. Całe 473ml to wydaje się śmieszna ilość jak za te pieniądze, ale środek jest ponoć silnie skoncentrowany. Może starczy na dłużej.

Z ulotki dowiedziałem się m.in. o dozowaniu: 1 nakrętka na zbiornik Scooby 3XX (jutro muszę zmierzyć ile to ml), oraz skład płynu (woda, mieszanina enzymów roślinnych, powierzchniowo czynne produkty oleju kokosowego, zapach pomarańczowy, naturalny barwnik pomarańczowy) - wszystko 100% natura, zero chemii. Pięknie. Ciekawe jak ze skutecznością. Wyprodukowano w UK (Wielka Brytania). Termin ważności: wrzesień 2015. Po odkręceniu nakrętki i zerwaniu srebrnego wieczka (wbrew wielu negatywnym opiniom w sieci) okazało się że płyn ma przyjemny pomarańczowy zapach (być może przyczyną tamtego przykrego zapachu było coś innego, może czas i testy zweryfikują jaka jest prawda). Jednak jaki zapach pozostaje tak naprawdę po myciu okaże się dopiero w praktyce.

Stosując zalecaną ilość płynu na jeden zbiornik, płynu ma starczyć na 64 zbiorniki. Butelka ma 473ml co dzieląc na 64 nakrętki daje 7,39ml. Wg opinii z doświadczeń niektórych użytkowników lanie pełnej nakrętki to i tak za dużo (lepkie ślady, matowe smugi), więc trzeba będzie to sprawdzić.

EDIT 2014-06-02:
Pomiar strzykawkowy wykazał że pół oryginalnej nakrętki płynu to 2 ml, a cała 4,2 ml. Płynu powinno zatem starczyć na 112 cykli mycia. Wg producenta cała butelka, czyli 473ml płynu ma starczyć na 64 cykle mycia (1 nakrętka na zbiornik dużej Scooby). Zgodnie z prostym rachunkiem 473 ml : 64 cykle = ~7,4 ml czyli producent podaje tak jakby lał prawie 2 nakrętki płynu (?) na zbiornik, a przecież na etykiecie i w instrukcji piszą o 1 nakrętce. Nawet po wyjęciu kartonowego denka uszczelniającego z nakrętki i nalaniu do pełna to wciąż tylko 5 ml, czyli z butelki uzyskamy 94 cykle.

EDIT 2015-06-29:
Wyniki (spóźnionych..) testów: dwie małe łazienki/wc (tydzień bez mycia..), mały wiatrołap (ślady butów, błota..) i mała kuchnia (plamy) - wszędzie tryb "short" krótki 20 minut i zwykłe płytki ceramiczne (mat, bez połysku/nie terakota/nie gres), nie myte od tygodnia; woda ze zbiornika brudenj wody zarówno Scooby 330 jak i 230 brudna, jasno brązowa, zapach po skończonym myciu w pomieszczeniach nie przyjemny, stęchły, ciężko określić pochodzenie, zupełnie inny od tego w butelce. Trzeba wywietrzyć. Podłoga matowa, sporadycznie widoczne smugi, czysta.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ