Nieduże mieszkanie, brak dywanów, umiarkowany budżet ;)

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Orr
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2013, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Nieduże mieszkanie, brak dywanów, umiarkowany budżet ;)

Post autor: Orr » 14 maja 2013, 10:32

Witam!

To mój pierwszy post tutaj. Nie mam jeszcze żadnych doświadczeń z odkurzającymi robotami, więc przychodzę po wiedzę i radę. :)

Dane wejściowe:

- powierzchnia: 43m2
- pomieszczenia: 3 (salon z kuchnią, sypialnia, łazienka)
- schody/progi: brak
- dywany: nie ma i nigdy nie będzie
- podłoga: częściowo kafelki, większość parkiet
- zwierzęta domowe: brak
- poziom zagracenia: niski, brak kabli na podłodze ;)
- przewidywana częstotliwość sprzątania: codziennie lub co drugi dzień
- dodatkowe utrudnienia: możliwe okresowe zapiaszczenie ;)

Tyle mi przychodzi do głowy. :) Jak coś jeszcze mam dodać, to mnie naprowadźcie.

Zależy mi na w miarę skutecznym sprzęcie, ale oczywiście zdaję sobie sprawę z jego ograniczeń i konieczności sięgnięcia od czasu do czasu po rozwiązania tradycyjne. :> Nie oczekuję cudów, ale chciałbym zmniejszyć częstotliwość tradycyjnego odkurzania przy zachowaniu lub podwyższeniu średniego poziomu czystości podłóg. ;)

Dobrze by było także, żeby sprzęt się nie popsuł po paru miesiącach i/lub nie wymagał częstych napraw. To, że aku się zużyje czy coś będzie wymagało wymiany od czasu do czasu, to rozumiem. Byle nie irytująco często.

Hałas jest umiarkowanie istotny - zamierzam go wysyłać do akcji kiedy nikogo nie ma w domu. Istotne jest za to, żeby nie uderzał ze zbyt dużą siłą w meble, bo o ile nogi od stołu czy łóżka to zapewne zniosą dość dobrze, to fronty niskich szafek niekoniecznie.

Nie wzbraniam się przed używanym sprzętem o ile zakup takowego ma uzasadnienie praktyczne i ekonomiczne. Przewidywany budżet szacuję właśnie na poziomie używanej Roomby lub nówki innej firmy (ok. 600 zł, mogę coś dorzucić w uzasadnionych przypadkach).

Wspomożecie "zielonego" wiedzą i radą? :)

Pozdrawiam
Orr

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 14 maja 2013, 12:15

Hej, masz idealne warunki do Roomby. Jeśli jeszcze nie masz psa... to już super.

Jeśli chcesz używkę to 560 z latarniami lub 580, po wymianie kluczowych elementów na nowe ( bateria, wózek i pojemnik na aerovac) zamkniesz się w 900 zł czyli połowie ceny nowego takiego sprzętu. a używana będzie jedynie obudowa.

Chyba że chcesz pozostać przy czerwonym wózku i zwykłym pojemniku to z nowym aku 650 bedzie.

Orr
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2013, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Orr » 14 maja 2013, 16:19

pawel2m pisze:Hej, masz idealne warunki do Roomby. Jeśli jeszcze nie masz psa... to już super.

Jeśli chcesz używkę to 560 z latarniami lub 580, po wymianie kluczowych elementów na nowe ( bateria, wózek i pojemnik na aerovac) zamkniesz się w 900 zł czyli połowie ceny nowego takiego sprzętu. a używana będzie jedynie obudowa.

Chyba że chcesz pozostać przy czerwonym wózku i zwykłym pojemniku to z nowym aku 650 bedzie.
Dzięki za odpowiedź. A jakie są praktyczne, użytkowe różnice między 560/580 a 650?

I gdzie szukać rozsądnej używki oraz części? Wymiana we własnym zakresie jest łatwa, czy lepiej to komuś powierzyć? A może da się kupić takie zestawy "po tuningu"? :)

Pozdrawiam
Orr

PS Jak rozumiem, Roomba nie obija mebli? :)

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 14 maja 2013, 20:23

Planujesz mieć odkurzacz z harmonogramem, czy też będziesz włączał wychodząc?

Wszystkie Roomby niestety przywalają w meble (seria 7xx nieco słabiej).
Z "mniej inwazyjnych" masz Neato, ale w tej cenie raczej nie znajdziesz.
Ewentualnie Samsung używany, ale tu co do skuteczności nie mogę się wypowiedzieć z praktyki (jeszcze).
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 14 maja 2013, 20:33

barbapuppa pisze:Planujesz mieć odkurzacz z harmonogramem, czy też będziesz włączał wychodząc?

Wszystkie Roomby niestety przywalają w meble (seria 7xx nieco słabiej).
Z "mniej inwazyjnych" masz Neato, ale w tej cenie raczej nie znajdziesz.
Ewentualnie Samsung używany, ale tu co do skuteczności nie mogę się wypowiedzieć z praktyki (jeszcze).
Przywalanie w meble eliminujemy przyklejaniem filcu na zderzaki i po kłopocie. Zresztą dotyczy to tylko ciemnych mebli, przed jasnymi zwalniają.

Orr
Posty: 3
Rejestracja: 14 maja 2013, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Orr » 14 maja 2013, 21:27

pawel2m pisze:
barbapuppa pisze:Planujesz mieć odkurzacz z harmonogramem, czy też będziesz włączał wychodząc?

Wszystkie Roomby niestety przywalają w meble (seria 7xx nieco słabiej).
Z "mniej inwazyjnych" masz Neato, ale w tej cenie raczej nie znajdziesz.
Ewentualnie Samsung używany, ale tu co do skuteczności nie mogę się wypowiedzieć z praktyki (jeszcze).
Przywalanie w meble eliminujemy przyklejaniem filcu na zderzaki i po kłopocie. Zresztą dotyczy to tylko ciemnych mebli, przed jasnymi zwalniają.
Zazwyczaj zapewne będę włączał wychodząc, więc harmonogram nie jest sprawą kluczową.

Meble są ciemne, więc te amortyzujące filce pewnie się przydadzą. :)

Pozdrawiam
Orr

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 14 maja 2013, 21:30

Filce, albo dedykowane add-ons, choć są nieco drogie.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Wladek469
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2013, 14:21
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Wladek469 » 29 maja 2013, 14:37

No to lepiej filc ;) A jak tak odkurzacze sobie radzą z dywanami o długim i gęstym włosiu ? Są w stanie "wjechać" na taki dywan i skutecznie go odkurzyć ?

Pozdrawiam
http://www.invest.biz.pl/

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 29 maja 2013, 19:19

Wszystko zależy od typu dywanu.
Wrzuć zdjęcia, to być może ma ktoś coś podobnego i będzie mógł się wypowiedzieć.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

ODPOWIEDZ