Pierwsze chwile z Roomba I-Robot 560. Używka. 2008 prod.

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin2000
Uświadomiony
Posty: 195
Rejestracja: 14 sie 2012, 6:44
Lokalizacja: Okolice stolycy...

Post autor: Marcin2000 » 17 paź 2012, 13:03

Wracam do zasadniczego dla tego wątku tematu Roomby 560. Kupiony akumulator (zamiennik) sprawuje się na razie bardzo dobrze.

Osiągane czasy sprzątania w trybie DOCK z odłączona bazą w moim mieszkaniu to aktualnie 170-180minut 8-)

Dziś zrobiłem test i puściłem go do wyczerpania tylko w pokoju gdzie jest na 80% powierzchni pokoju dywan z krótkim włosem. Roomba jeździła w nim około 155 minut. 8-)
Roomba to coś więcej niż odkurzacz...

531 i 560 działają z nowymi akumulatorami.

Odpowiednio 1:30 / 2:45h

przemi
Posty: 31
Rejestracja: 10 paź 2012, 12:26
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post autor: przemi » 18 paź 2012, 16:02

No to mogę i ja coś napisać, jako że dotarła sziś do mnie kupiono na alledrogo roomba.
W zestawie niestety brakuje narzędzia do czyszczenia szczotek, dostałem za to filtr chyba od odkurzacza obecnie użytkowanego przez poprzednich właścicieli. Wygląda jak okrągły powietrza do samochodu :). W jednej latarnii/ścianie była kiedyś rozlana bateria, ale przeczyściłem to i obie ściany działają. Sam odkrzacz trochę porysowany, ale to wiedziałem i nawet dość czysty. Wy odkręcałem wszystko, trochę kotó było, ale nie dramatyzm. Zajrzałem do przekładni, dużo lepiej niż się spodziewałem, jakieś pojedyncze włoski nawinięte na ośki. poszedł tuning poprzez założenie aerovac i na pierwszy ogień poszedł pokój o pow. do sprzątania ok 9m2, który wczoraj córa odkurzała. Jak zobaczyłem co zebrała roomba to mi ręce opadły, ale przez ten dzień pies potrafi swoje zostawić. Poprzednia właścicielka mówiła że bat trzyma ok. 1/2h więc jak pisałem od razu kupiłem nową i jak na razie okazuje się, że zupełnie niepotrzebnie. Roomba po naładowaniu na starej baterii chodzi już 1h20min i dalej jeździ. Fakt podłogi w całym domu mam z paneli lub płytek tylko kilka małych dywaników, na których goniłem ją w funkcji spot. Zobaczymy kiedy padnie, szkoda że na kupno ustrojstwa nie zdecydowałem się wcześniej.

Jeździła na starej baterii 1h55min więc na razie nic nie będę wymieniał.

Awatar użytkownika
Marcin2000
Uświadomiony
Posty: 195
Rejestracja: 14 sie 2012, 6:44
Lokalizacja: Okolice stolycy...

Post autor: Marcin2000 » 18 paź 2012, 16:39

pierwsze dni nazbiera roomba że labooooga :roll: potem ilości zbieranego brudu w pojemniku przy codziennym odkurzaniu się znormalizują i będą znacząco mniejsze... ważne jest regularne sprzątanie 8-)

Fotki zamieść z góry i od spodu nowego nabytku, cobyśmy mogli się wyzłośliwić... 8-)

1:20 to trochę mało by za jednym podejściem porządnie posprzątać 50-60m2 mieszkanie w trybie DOCK
Roomba to coś więcej niż odkurzacz...

531 i 560 działają z nowymi akumulatorami.

Odpowiednio 1:30 / 2:45h

przemi
Posty: 31
Rejestracja: 10 paź 2012, 12:26
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post autor: przemi » 18 paź 2012, 17:06

Jak dodałem powyżej jeździła 1'55''. Wyzłośliwiać się możecie w ciemno, :), nie robiłem zdjątek, ma czerwony moduł szczotek i boczną 6-cio ramienną. Szczotki na razie po mojemu OK. Po sprzątnięciu mniej więcej domu bo wkładaliśmy ją dla próby prawie do wszystkich pokoi z wyjątkiem stajni Augiasza, czyli pokoju 13 latki :), na co będzie roomba miała jutrzejszy dzień przewidziany, okazuje się że większym problemem są włosy mojej córy, których trochę się nawinęło na szczotkę niż sierść psa. Nie sprawdziłem kiedy jest wyprodukowana, uczynię to przy następnym czyszczeniu lub wymianie baterii. To na razie tyle spostrzeżeń z użytkowania używki, 560 jestem naprawdę zadowolony, muszę jeszcze jutro obczaić, czy przypadkiem nie obsługuje latarni, bo w zestawie miała nie ściany, a latarnie.

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 18 paź 2012, 17:28

100 % obsługuje latarnie zwłaszcza ze miałeś je w zestawie, a wylane baterie to standard, dziwne ze nie ma wyłączników w latarniach....... ja używam na akumulatorkach wsadzonych w adaptery.

Szczęście że udało Ci się doczyścić styki, mam tu taką latarnie w której musiałem dolutować paluszkowy battery compartment bo styki zostały dosłownie zjedzone przez kwas.

Ale i to nie pomogło bo wylało sie równiez na płytę główną i chyba nie komunikacji.
LAtarnia miga ale nie nawiązuje kontaktu z roombą. Nie ma miedzy nimi chemii... :)

Ja zauważyłem ze duzo mniej jest włosów na szczotkach przy szarym wózku i AV.

Ogólnie widzę że migracja z normalnego BINa na AV to strzał w 10.

1.55 to dobry wynik, ale to pewnie juz 2 bateria? Sprawdź po dacie produkcji na aku.

Awatar użytkownika
Marcin2000
Uświadomiony
Posty: 195
Rejestracja: 14 sie 2012, 6:44
Lokalizacja: Okolice stolycy...

Post autor: Marcin2000 » 18 paź 2012, 17:40

Na naklejce pod górną pokrywą odkurzacza odczytasz datę produkcji. Widoczna jest po wyjęciu kosza.

Tu m.in. masz jak odczytać:

jakie-akcesoria-obsluguje-moj-robot-serii-5xx-vt572.htm

Co do obsługi latarń to 560 bankowo je obsługuje i propozycja z adapterem R6 > R14 jest słuszna a bez fotek z góry i dołu ci się nie upiecze... więc dawaj przy okazji :mrgreen:
Roomba to coś więcej niż odkurzacz...

531 i 560 działają z nowymi akumulatorami.

Odpowiednio 1:30 / 2:45h

przemi
Posty: 31
Rejestracja: 10 paź 2012, 12:26
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post autor: przemi » 18 paź 2012, 19:41

Te adaptery do akumulatorków AA to dobra rzecz, muszę je zanabyć. Zdjęcia zrobione :), ale wstawię jutro bo dziś nie mam czasu ich obrobić. Odkurzacz jak i bateria jest oznakowana na produkcję z dn. 18.06.2008r., wygląda że nie miał dużych przebiegów, skoro bateria trzyma jeszcze tyle czasu.

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 18 paź 2012, 19:47

przemi pisze:Te adaptery do akumulatorków AA to dobra rzecz, muszę je zanabyć. Zdjęcia zrobione :), ale wstawię jutro bo dziś nie mam czasu ich obrobić. Odkurzacz jak i bateria jest oznakowana na produkcję z dn. 18.06.2008r., wygląda że nie miał dużych przebiegów, skoro bateria trzyma jeszcze tyle czasu.
Adaptery mają jednak jedną wadę o której trzeba tu wspomnieć .

Otóż aktualnie produkowane akumulatorki AA mają maksymalną faktyczna pojemność ograniczoną pojemnością obudowy do 2700 mAh, czyli ok 2 razy mnie niż R14. Trzeba je częściej doładowywać. Dlatego ubolewam nad brakiem wyłącznika w latarniach.

Ale rozumiem również względy oszczednościowe, jeden wyłącznik za 5 centów razy produkcja masowa... ileż to jest kasy :)

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 18 paź 2012, 20:17

ja od początku używam oryginalnych R14 i powiem Wam, że latarnie cały czas mam włączone i praktycznie mogę powiedzieć, że trzymają rok (przynajmniej tak było u mnie)
nie wiem czy zatem ekonomiczniej wychodzi z paluszkami?!
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 18 paź 2012, 20:24

barbapuppa pisze:ja od początku używam oryginalnych R14 i powiem Wam, że latarnie cały czas mam włączone i praktycznie mogę powiedzieć, że trzymają rok (przynajmniej tak było u mnie)
nie wiem czy zatem ekonomiczniej wychodzi z paluszkami?!

Byle tylko nie wylały bo wtedy właśnie jest mało wesoło....

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 18 paź 2012, 20:27

hmm... no zwyczajowo to wylewały zawsze te najgorsze baterie tzw. no-name, te "lepsiejsze" (firmowe) to rzadko
przyznam, że mamy mnóstwo zabawek dzieciaków na bateriach R14 i jeszcze nigdy nam się nie zdarzyło, żeby napaskudziły
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
Marcin2000
Uświadomiony
Posty: 195
Rejestracja: 14 sie 2012, 6:44
Lokalizacja: Okolice stolycy...

Post autor: Marcin2000 » 25 paź 2012, 17:08

Przemi gdzie te obiecane wcześniej fotki twojej Roomby?!

Tak na marginesie czas pracy z nowym akumulatorem w mojej 560-tce ustabilizował się na +/- 3h odkurzania :mrgreen:
Roomba to coś więcej niż odkurzacz...

531 i 560 działają z nowymi akumulatorami.

Odpowiednio 1:30 / 2:45h

przemi
Posty: 31
Rejestracja: 10 paź 2012, 12:26
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post autor: przemi » 28 paź 2012, 8:33

czując się wywołany do tablicy zamieszam zatem zdjęcia mojej używki :

Obrazek

Obrazek

Na razie jeździ spokojnie na starej baterii, nowa chyba niepotrzebnie kupiona, oby się nie zleżała zanim stara padnie :), Marcin twoja szokuje długością jazdy na nowej baterii :shock:

Awatar użytkownika
Marcin2000
Uświadomiony
Posty: 195
Rejestracja: 14 sie 2012, 6:44
Lokalizacja: Okolice stolycy...

Post autor: Marcin2000 » 06 lis 2012, 19:05

No i kolejna pięknotka model 560, pewnie ci jeszcze posłuży... moje kaprawe oczęta dopatrzyły się nawiniętych włosów przy napędzie małej szczotki podmiatającej... to tylko tak piszę bo zdjąć to trzeba gdyż może się silniczek uszkodzić :roll:

Co do akumulatora w niej to sam jestem zaskoczony bo w drugiej 531 wymieniono mi baterię na gwarancji i ta oryginalna napędza Roombę okolo 2:30h a zamiennik aktualnie 3h odkurzania początkowo było nawet 3:15 :shock:

[ Dodano: 2012-12-12, 08:51 ]
Chincyki trzymają się mocno tzn. chciałem napisać że 560 trzymają się mocno i pracowicie. Akumulator (zamiennik) też w najlepszym porządku około 3h sprząta.

[ Dodano: 2013-01-12, 08:21 ]
Ostatnio w mojej 560-tce przestały pracować szczotki zbierające :cry:

Pomogła wymiana całego modułu, szczęśliwie miałem używany zapasowy :->

Stary moduł rozkręcę i zobaczę czy da się go jeszcze uratować...

[ Dodano: 2013-04-20, 08:27 ]
560 dzielnie sprząta choć ostatnio było generalne czyszczenie kasety ze szczotkami bo biedaczka zaniemogła z nadmiaru pracy i przestała kręcić jedną szczotką, szczęśliwie po wyczyszczeniu działa dalej.

Bateria zamiennik sprawuje się bardzo dobrze czego nie mogę napisać o orginalnym akumulatorze w 531. Zamiennik pozwala na ciągłą pracę przez + 2:45h w 560-tce.
Roomba to coś więcej niż odkurzacz...

531 i 560 działają z nowymi akumulatorami.

Odpowiednio 1:30 / 2:45h

ODPOWIEDZ