MINT PLUS - pierwsze wrażenia

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

MINT PLUS - pierwsze wrażenia

Post autor: barbapuppa » 22 mar 2012, 20:29

po zakończeniu testu Neato post z 18:42 neato-xv-11-vt208,60.htm
postanowiłam rozpakować pudełko z Mintem Plus i zapuścić na poprawki

po otwarciu mamy w zestawie:
czarny Mint Plus
pad zwykły
pad tzw. Pro-Clean
zasilacz
kostkę nawigacyjną North Star 2 wraz z kompletem baterii (oznaczona nr 4)
2 szmatki do czyszczenia na sucho (białe)
2 szmatki do mycia na mokro (niebieskie)

dodatkowe akcesoria w moim posiadaniu, to kostka nawigująca z nr 1

użyłam kostki nr 1 do nawigacji, parametry dokładnie te same jak w teście Neato, tylko nieco mniejsza powierzchnia, bo trzeba odliczyć dywanik, którego wiadomo żaden Mint nie obsługuje

pierwsze wrażenie po teście Neato to błoga cisza, jeszcze tego nie sprawdziłam, ale mam wrażenie, że pracuje ciszej od Evo, ale to jeszcze muszę sprawdzić
ciszę przerywało częste uderzanie w meble, mam wrażenie jakby ich nie widział (nie przypominam sobie aby Evo aż tak często wpadał na meble), jakby kostka nie do końca dobrze się sprawowała, ale jutro sprawdzę na oryginalnej kostce nr 4
Mint podobnie jak Neato dzieli sobie powierzchnię na kawałki i je sprząta, jeszcze nie umiem dokładnie powiedzieć o różnicach, gdyż w tym pokoju akurat Evo wcześniej nie pracował
powierzchnię przeleciał w 35 minut i przeraził mnie ilością zebranego kurzu po Neato
teraz mogę powiedzieć, że powierzchnia została dosyć dobrze sprzątnięta, wzdłuż ścian po dmuchnięciu nie unosi się kurz, nie widzę nigdzie zeschniętych drobinek liści

na razie tyle na szybko

[ Dodano: 2013-02-23, 18:10 ]
Po prawie roku użytkowania Minta Plusa nadal jestem zadowolona.
Pracuje z 3 kostkami bardzo dobrze (oczywiście jeśli się je dobrze ustawi).
Używam najczęściej gorącej wody (nie wrzątku!) z octem i nie zauważyłam problemów z pojemnikiem.
Czasami na końcach odklejają się te rzepy na padzie (przy nakładce do mycia na mokro), ale po dociśnięciu wszystko wraca do normy na jakiś czas.
Ostatnio przetestowałam suche ściereczki niemieckie Swiffer.
Z ekonomicznego punktu patrząc jest to dla mnie mało ekonomiczne, ale z praktyki zauważyłam, że z uwagi na ich fakturę znacznie lepiej przyczepia się do nich kurz i brud, niż do oryginalnych ściereczek.
Jednak koszt w przeliczeniu na sztukę najbardziej ekonomicznej paczki 60szt. dostępnej w PL z przesyłką daje nam 1zł/ściereczkę :-(
Podtrzymuję zdanie iż do codziennego zmiatania i mycia na mokro naprawdę niezastąpiony.
Pracuje bardzo cicho i w dodatku znacznie dłużej niż zwykły Mint (Evo) :mrgreen:

Mogę się jedynie przyczepić do jednej rzeczy. Otóż w ostatnim czasie już dwukrotnie zdarzyło się, że odkurzacz mimo podłączenia do ładowarki nie rozpoczął ładowania i nadal świecił na czerwono pomimo podłączenia do sieci. Ani odłączanie, ani wyjmowanie wtyczki, ani wyłączanie go nie przynosiły efektu. Dopiero za którymś razem zaskoczył. Nie wiem czym to jest spowodowane. Mam nadzieję, że sytuacja była "dwurazowa".
Piszę to dlatego, aby zasygnalizować sprawę, gdyby inni użytkownicy PLUSa też mieli taki problem.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

ODPOWIEDZ