Co kupić?

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 12 lut 2012, 14:06

Trochę na temat RoboJetów masz tutaj robojet-vt245.htm
Zauważ jednak, że trudno powiedzieć na ile te opinie są miarodajne - to wpisy osób, które weszły tutaj, wpisały się na temat robojeta i zniknęły.
Dyskusja na jego temat odbyła się też tutaj: jaki-odkurzacz-wybrac-2011-vt216,120.htm

Rzesza fanów robojeta na Facebooku liczy sobie 11 osób (z czego 9 to pracownicy i serwisanci a 2 to pracownicy agencji, która robi im marketing w internecie) :lol:
Co do jakości opinii na temat tego urządzenia w internecie - zobacz tutaj - Któryś ze sprzedawców na prawdę się postarał - nasiał tej samej - "wiarygodnej" opinii gdzie tylko się dało. Jak dla mnie dyskwalifikacja za samą manipulację:
http://www.google.pl/search?rlz=1C1AVSA ... wolona+%3A)&pf=p&sclient=psy-ab&rlz=1C1AVSA_enPL438PL438&source=hp&pbx=1&oq=+RoboJet.+Kupi%C5%82am+i+jestem+baaardzo+zadowolona+:)&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=&gs_upl=&fp=1&biw=1366&bih=667&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&cad=b

Ja bym nie zaryzykował - RoboJet nie jest tani a to nie jest, żadna marka, żaden producent - to tylko napis i marketing produktu noname robionego na tony w Chinach.
Obrazek

LucBoy
Posty: 7
Rejestracja: 15 kwie 2011, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LucBoy » 16 lut 2012, 12:31

[quote][/quote]

Czasami mam wrażenie czytając to forum, że jestem na forum Aple... trzeba tylko podmienić firmę...

Nie znalazłem niestety żadnej konstruktywnej opinii na temat innych firm niż Roomba.
ZibiD... Czy widziałeś jak RoboJet pracuje? takie było pytanie? Odnosisz się do marketingu, który jest jaki jest... Czy potrafisz realnie ocenić produkt? Serwis?... itd...

Obecne forum jest spięte bezpośrednio z jedną ze stron sprzedających Roomby... wniosek nasuwa mi się sam... prosty case marketingowy... zakładamy forum, gdzie wpuszczamy wyznawców naszego produktu... Kilku wyznawców, którzy z wielką zajadłością tempią wszystko co inne, a potem sprzedajemy gloryfikowany produkt... Tyle w tym temacie

Odpowiadając na pytanie o produkt...
Tak mam Robojeta
Tak jestem zadowolony
Tak był raz w serwisie - po jakichś 9 miesiącach padła bateria
Tak wymienili na nową
Tak zwrócili mi pieniądze za przesyłkę serwisową
Tak zrobili to szybko i bez ceregieli.

Awatar użytkownika
lekwp
Robo Znawca
Posty: 398
Rejestracja: 21 lut 2011, 12:08
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: lekwp » 16 lut 2012, 15:37

Witaj LucBoy ! Czy możesz przesłać foto lub filmik brudu z kosza jaki zbiera u Ciebie twój pomocnik ? Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 16 lut 2012, 16:35

LucBoy nie zgadzam się z Twoją opinią dotyczącą funkcjonowania forum
wszyscy użytkownicy innych modeli są mile widziani i chętnie dowiemy się czegoś na temat każdego innego modelu
jak może zauważyłeś mamy różne działy nie tylko dla użytkowników Roomby
jeśli chodzi o użytkowników Roomby, to po prostu jest ich najwięcej, albo napiszę inaczej, oni najbardziej się udzielają i chętnie dzielą się opiniami dotyczącymi użytkowania i problemami jakie napotykają
mam nadzieję, że zasilisz nasze forum i podzielisz się opinią o produkcie, który użytkujesz
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 16 lut 2012, 18:26

LucBoy pisze:po jakichś 9 miesiącach padła bateria
No ty chyba zaczniemy go polecać innym .


Nie zastanawiało cię czemu robojet jest taki podobny do starej wersji roomby??

LucBoy
Posty: 7
Rejestracja: 15 kwie 2011, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LucBoy » 18 lut 2012, 12:32

Tak więc zdjęcia oczywiście prześlę, ale dopiero w przyszłym tygodniu, bo jestem w rozjazdach.

Odnośnie baterii to każdy czyta / słucha to... co chce przeczytać lub usłyszeć...
Tak... stało się. Tylko, że bateria nie zmniejszała stopniowo swojej pojemności tylko po prostu, któregoś dnia robot nie odpalił. Myślę zatem, że to bardziej kwiestia połączeń między ogniwami niż samych ogniw.

:!: Dla mnie jednak jako użytkownika Robojet najważniejsze jest to, że mimo, ze minęło 9 miesięcy od zakupu bateria została wymieniona bez mrugnięcia okiem. :!:

Jestem daleki od "pałowania" się na wyimaginowane argumenty, które urządzenie jest lepsze. Jednak obiektywnie to chyba okres gwarancji w Roombach to 6 m-cy na baterię...

Odnośnie turbiny zasysającej. Jeśli masz na myśli silnik, który zasysa dodatkowo brud i znajduje się w tylnej części pojemnika... to oczywiście jest... i nawet nieźle wieje...
Proszę zatem, abyś nie wypowiadał się na temat produktu, na którego temat nie masz pojęcia... Tak właśnie powstają PLOTKI

Dodatkowo... zastanawia mnie czemu posty użytkownika GRZECH... nagle zniknęły choć mam wrażenie, że jako jedyny próbował być obiektywny w tej dyskusji... została tylko namiastka w cytatach... (MODERACJA NIEWYGODNYCH POSTÓW?)

Podsumowując... Jeśli ma być obiektywnie to proszę o nie wrzucanie komentarzy jak z podstawówki...
- Jasio jest głupi...
- A dlaczego???
- Bo go nie lubię...

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 18 lut 2012, 13:37

LucBoy niektóre moje posty mają ograniczony czas 'życia'.
W ten sposób, jak wspomniała barbapuppa, użytkownik może robić wstawki, które nie koniecznie cokolwiek wniosą a służą czasem do uzyskania dodatkowych informacji itp.

dementi
Informuje Cię zarazem, iż żaden mój post nie został skasowany w sposób jaki opisujesz.
Przynajmniej na razie, co dobrze świadczy o minimalnym stopniu tolerancji moderatorów i administratorów tego forum.
Chodź przyznam, że czasami wypowiedzi są tendencyjne.
Ale cóż się dziwić... każdy ma prawo do swego zdania.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 18 lut 2012, 13:54

LucBoy pisze:
Czasami mam wrażenie czytając to forum, że jestem na forum Aple... trzeba tylko podmienić firmę...
Hmmm... no cóż - jak dla mnie to konkluzja jest przykra, bo nie lubię apla i uważam, że jest mocno przereklamowany. Rozumiem jednak, że można odnieść takie wrażenie opierając się na tym, że większość ma pozytywną opinię o Roombie.
LucBoy pisze: Nie znalazłem niestety żadnej konstruktywnej opinii na temat innych firm niż Roomba.
ZibiD... Czy widziałeś jak RoboJet pracuje? takie było pytanie? Odnosisz się do marketingu, który jest jaki jest... Czy potrafisz realnie ocenić produkt? Serwis?... itd...
Przed zakupem miałem zamiar skorzystać z testu ale najpierw odbyłem rozmowę z ludźmi z niezależnego serwisu w którym naprawiają roboty różnych marek. Nie sądzę by mieli interes we wprowadzaniu mnie w błąd - ich opinia była czytelna. Poszukałem jeszcze opinii w necie i trafiłem na te "uczciwe i miarodajne", to mi wystarczyło. Nie zamawiałem już testu Robojeta. Dodam, że zawodowo zajmuję się marketingiem (w innej branży ale to bez znaczenia) wiem jak się kreuje produkty, wiem jakie kity wciska się klientom - wiem na czym polega zabawa w te klocki. Mogę koledze wskazać, skąd biorą się RoboJety i im podobne a wręcz identyczne wyroby znane pod setką tak zwanych marek. To bezmarkowe podróby do kupienia na kontenery na www.alibaba.com i innych podobnych miejscach. Co są warte? Hmmm... mniej więcej tyle samo co większość produktów sprzedawanych w marketach - jeśli chcesz sobie zrobić krzywdę, kup na przykład narzędzia w markecie.
Długo możnaby o tym dyskutować podając przykłady.
LucBoy pisze: Obecne forum jest spięte bezpośrednio z jedną ze stron sprzedających Roomby... wniosek nasuwa mi się sam... prosty case marketingowy... zakładamy forum, gdzie wpuszczamy wyznawców naszego produktu... Kilku wyznawców, którzy z wielką zajadłością tempią wszystko co inne, a potem sprzedajemy gloryfikowany produkt... Tyle w tym temacie
Obecnie jest spięte - od niedawna. Ktoś musi pokrywać koszty działania forum - takie alianse się zdarzają, ja nie mam z tym problemu.
Pikuś polega na tym, że nie ma obowiązku kupowania w sklepie związanym z forum. Rynek reguluje się sam. Mam wrażenie, że kolega nie poczytał dostatecznie dokładnie. Na forum nie brak krytycznych uwag dotyczących różnych modeli roomby. Powiedziałbym nawet, że w niektórych przypadkach się czepiamy - nie ma urządzeń idealnych i jedynie słusznych, są za to lepsze i gorsze, warte wydania pieniędzy i te mniej warte.

Myślę, że kolega skłania się za bardzo w kierunku spiskowej teorii dziejów :lol:
Skoro mamy już spiskowe podejście, to chyba ja też mogę mieć wątpliwość, czy kolega sam nie jest przedstawicielem handlowym dzielnie podejmującym rękawicę. Myślę ponadto, że kolega też może założyć forum wielbicieli RoboJet'a - nie widzę przeszkód.

Odpowiadając na pytanie o produkt...
Tak - mam dwie roomby i scoobę - wszystkie kupione na allegro i ebay jako używane i uszkodzone, żadne z moich urządzeń nie jest młodsze niż dwa lata - zwłaszcza Discovery. Naprawiałem sam z pomocą forumowiczów. Dzięki temu wiem jak działają i co są warte.
Tak jestem zadowolony.
Nie, nie korzystałem z serwisów - po naprawie we własnym zakresie działają bez zarzutu.
Tak - mocno wątpię, by RoboJet i jemu podobne osiągnęły taki wiek jak moje urządzenia i były zdatne do użytku (oczywiście uwzględniając naprawy w ramach rozsądnych kosztów).
LucBoy pisze: Myślę zatem, że to bardziej kwiestia połączeń między ogniwami niż samych ogniw.

A ja myślę, że kolega się myli.
LucBoy pisze: :!: Dla mnie jednak jako użytkownika Robojet najważniejsze jest to, że mimo, ze minęło 9 miesięcy od zakupu bateria została wymieniona bez mrugnięcia okiem. :!:
Jestem daleki od "pałowania" się na wyimaginowane argumenty, które urządzenie jest lepsze. Jednak obiektywnie to chyba okres gwarancji w Roombach to 6 m-cy na baterię...

W sumie nikt łaski nie robi ale owszem - to zasługuje na pozytyw.
Dystrybutor DLF idzie w tym względzie na łatwiznę i wypina się z 6 miesięczną gwarancją, podobnie jak Lenovo, SONY i kilku innych producentów np. w odniesieniu do baterii w laptopach. Swoją drogą ciekawe jak to się ma o uregulowań UE, które jasno określają okres gwarancyjny produktu na 24 m-ce. Poza tym, oprócz gwarancji jest rękojmia i spokojnie można dopiąć swego nawet w przypadku baterii i to przez 24 m-ce.
LucBoy pisze: Odnośnie turbiny zasysającej. Jeśli masz na myśli silnik, który zasysa dodatkowo brud i znajduje się w tylnej części pojemnika... to oczywiście jest... i nawet nieźle wieje...
Proszę zatem, abyś nie wypowiadał się na temat produktu, na którego temat nie masz pojęcia... Tak właśnie powstają PLOTKI
Nie wypowiem się za lekwp ale jak dla mnie każdy może się pomylić - zupełnie jak kolega w kwestii przyczyny zdechnięcia baterii.
LucBoy pisze: Dodatkowo... zastanawia mnie czemu posty użytkownika GRZECH... nagle zniknęły choć mam wrażenie, że jako jedyny próbował być obiektywny w tej dyskusji... została tylko namiastka w cytatach... (MODERACJA NIEWYGODNYCH POSTÓW?)
GRZECH ma u nas swoje miejsce i toczy merytoryczne spory. Jego ulubieniec Neato jest interesujący dla wielu forumowiczów - ja sam jestem nim bardzo zainteresowany - zwłaszcza w opcji ze szczotką włosianą. Z zainteresowaniem czekam na wyniki porównań, bo bardzo możliwe, że następnym robotem jaki kupię będzie Neato.
Kwestia znikania postów została już wyjaśniona.

Prosiłbym więc trochę filtrować te spiski, których się tu dopuszczamy i nie wrzucać
LucBoy pisze:komentarzy jak z podstawówki...
Obrazek

Awatar użytkownika
lekwp
Robo Znawca
Posty: 398
Rejestracja: 21 lut 2011, 12:08
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: lekwp » 19 lut 2012, 11:02

Witam LucBoy!


"Odnośnie turbiny zasysającej. Jeśli masz na myśli silnik, który zasysa dodatkowo brud i znajduje się w tylnej części pojemnika... to oczywiście jest... i nawet nieźle wieje...
Proszę zatem, abyś nie wypowiadał się na temat produktu, na którego temat nie masz pojęcia... Tak właśnie powstają PLOTKI"

ZA pomyłkę przepraszam jeśli ma turbinkę to tym bardziej jestem ciekaw jak sobie radzi z drobnym kurzem.
Na swoje usprawiedliwienie dodam że PLOTKI dalej nie rozsiewałem. :mrgreen:
Pozdrawiam i czekam na zdjęcia.
PS : z 6 m. gwarancją na baterię to jest faktycznie kicha ale to wynik monopolu , tak uważam.

grandix
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2012, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: grandix » 22 lut 2012, 15:05

czy ma ktos z Was Neato Robotics XV15?

grandix
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2012, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: grandix » 22 lut 2012, 16:01

do Grzecha: jak bys porownal Roombe do XV15?

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 22 lut 2012, 16:41

grandix zerknij najpierw tutaj neato-xv-11-konkurencja-dla-roomby-vt67.htm

[ Dodano: 2012-02-22, 16:43 ]
i może jeszcze tutaj neato-xv-11-roomba-780-mint-mint-plus-scooba-vt346.htm
ewentualnie tu neato-xv-11-vt208.htm
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

MouseMan
Posty: 8
Rejestracja: 09 lut 2012, 16:40
Lokalizacja: wrocław

Post autor: MouseMan » 22 lut 2012, 16:49

grandix lepiej załóż nowy temat. będziesz miał więcej informacji a przede wszystkim będzie to bardziej kulturalne.

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 26 lut 2012, 23:34

Znalazłem fajne foto Robojet'a eleganta, które daje pojęcie o jego wydajności.
Obrazek
Jak widać moduł sprzątający jest bardzo wąski - w zasadzie to mniej niż połowa szerokości urządzenia. Tym samym czas sprzątania musi być dłuższy albo efekt będzie znacznie słabszy, zwłaszcza, że nie ma trzepaczki tylko dwie inteligentne szczotki. (Muszą być inteligentne skoro pierwsza zbiera tylko śmieci i kurz a druga radzi sobie z sierścią i włosami - ot specjalizacja).
Szczotka boczna... hmmm... obawiam się o to dokładne wymiatanie przy tej konstrukcji.
Mop! Już widzę jak zmywa podłogę - co dwie minuty przerwa na zmoczenie, chyba, że ktoś coś rozleje przed odkurzaczem (bo przecież w specjalizacji szczotek woda nie występuje więc spoko - na pewno jej nie ruszą i sprzęt jest bezpieczny).
Lampa UV - bardzo dowcipny opis :lol:
Generator ozonu jest 500 x szybszy i 3000 x skuteczniejszy od chloru (zapomnieli chyba dopisać, że z wydajnością tego generatora skuteczność dotyczy odniesienia do 1/2 kropli chloru).
Silikonowa wycieraczka - mmmm... to to myje także szyby samochodowe? A ja myślałem, że to szczelina zasysająca kurz :shock:
Opis tworzył chyba ktoś, kto nie ma pojęcia o takim urządzeniu, co nie zmienia mojej opinii, że to pic na wodę - fotomontaż :mrgreen:
Obrazek

LucBoy
Posty: 7
Rejestracja: 15 kwie 2011, 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LucBoy » 28 lut 2012, 21:44

ZibiD pisze:Znalazłem fajne foto Robojet'a eleganta, które daje pojęcie o jego wydajności.
Mam wrażenie, że ktokolwiek by nie napisał czegokolwiek to i tak będziesz miał swoje zdanie :)

Pomijając to jednak przesyłam obiecane zdjęcie pojemnika na kurz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ