Co kupić?

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
MouseMan
Posty: 8
Rejestracja: 09 lut 2012, 16:40
Lokalizacja: wrocław

Co kupić?

Post autor: MouseMan » 09 lut 2012, 17:04

Witam. Zamierzam kupić "inteligentny" odkurzacz ale nie wiem jaki model i rodzaj wybrać. Głównym kryterium jest oczywiście cena potem niezawodność i efektywność. Mieszkam w 44m2 mieszkanku bez dywanów (tylko panele i kafelki), pomiędzy pokojami jest próg około 5mm. Czytałem trochę "na necie" o różnych producentach i modelach i zgłupiałem :) Na allegro można kupić Roombe 581 za niecałego tysiaka ale jest ona "powystawowa", potem natknąłem się na pozytywne opinie o RoboJet (zadzwoniłem i facet polecił mi nowy model sensual za 1399+gratisy), następnie znalazłem ecovacs d56 za 1299. Myślałem też o samsungu ale okazało się, że samsung jest mało skuteczny przy ścianach. Co byście mi polecili? A może coś innego jest godnego uwagi (ale tak do 1500 zł max)?

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 09 lut 2012, 17:13

Ja polecam zrobic sobie dobrą kawę, usiąść i poczytać:
jaki-odkurzacz-wybrac-2011-vt216.htm
a jako lektura uzupełniająca czy-warto-kupic-roombe-700-vt299.htm
Zasadniczo na Twoim "polu walki" widzę tylko któryś z modeli Roomby, bo jej najsilniejszy konkurent nie mieści się cenowo. W zasadzie rzecz sprowadza się do wyboru modelu.
Oczywiście będziesz wodzony na pokuszenie aby kupić jakiegoś RoboJet'a czy inne homo-niewiadomo. Kiedy jednak sobie odpowiesz na pytanie - chcesz mieć robota, żeby poszpanować przed znajomymi, czy robota, który będzie sprzątał, życie stanie się prostsze i przekonasz się, że w zasadzie sprząta tylko Roomba - inne robią hałas i dostarczają licznych rozrywek z bieganiem po serwisach.
Obrazek

glanz989
Robo Znawca
Posty: 402
Rejestracja: 04 gru 2011, 15:59
Lokalizacja: PL

Post autor: glanz989 » 09 lut 2012, 17:35

Na takiej powierzchni wystarczy Ci najprostszy model Roomby, bez obsługi latarni. No chyba że chcesz żeby całość odkurzała się za jednym podejściem (bez ręcznego przestawiania robota z pokoju do pokoju), to wtedy wybierz taki który je obsługuje.
Roomba 780

MouseMan
Posty: 8
Rejestracja: 09 lut 2012, 16:40
Lokalizacja: wrocław

Post autor: MouseMan » 09 lut 2012, 18:44

Pewnie, że chcę aby robot poodkurzał za jednym razem całe mieszkanie bez konieczności przenoszenia go z pokoju do pokoju,i żeby sprzątał gdy jestem w pracy. No i nie chcę nim szpanować (to do ZibiD) tylko, żeby był niezawodny i niedrogi.

Awatar użytkownika
lekwp
Robo Znawca
Posty: 398
Rejestracja: 21 lut 2011, 12:08
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: lekwp » 09 lut 2012, 21:11

Witaj na forum ! Pokaż która to roomba to coś podpowiem. Pozdrawiam. ;-)

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 09 lut 2012, 21:16

MouseMan no trudno Ci będzie spełnić idealne zapotrzebowanie w tej cenie
możesz przyjrzeć się Roombie 555 z harmonogramem i 1 wirtualną ścianą za 1500zł lub nieco dołożyć ok.200zł i kupić np. 564 PET z 2 wirtualnymi latarniami i dodatkowym koszem AeroVac (bardzo przydatnym)
zobacz np. tutaj http://www.inwazjarobotow.pl/
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

MouseMan
Posty: 8
Rejestracja: 09 lut 2012, 16:40
Lokalizacja: wrocław

Post autor: MouseMan » 09 lut 2012, 22:09

Z tego co tu czytam to sugerujecie, że Roomba jest jedynym sensownym rozwiązaniem (pomimo tego, że jest używana i ma 6cio m-c gwarancję) niż te inne, wyżej wymienione, przeze mnie roboty(nowe i z 24 m-c gwarancję). A do GRZECH'a to nie uważam aby cena i niezawodność się wykluczały (to tak jakbyś napisał, że trzeba kupić mercedesa a nie peugeota, żeby pojechać do pracy). Czy naprawdę jedynie iRobot Roomba jest godny uwagi a reszta to szmelc?
Ostatnio zmieniony 09 lut 2012, 22:15 przez MouseMan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lekwp
Robo Znawca
Posty: 398
Rejestracja: 21 lut 2011, 12:08
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: lekwp » 09 lut 2012, 22:12

Jak ma 6 m. to odpuść. Kup nową z 24 m gwarancji , tym bardziej że w tej używanej prawdopodobnie w krótkim czasie padnie bateria.

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 09 lut 2012, 22:18

MouseMan pisze:Z tego co tu czytam to sugerujecie, że roomba jest jedynym sensownym rozwiązaniem (pomimo tego, że jest używana i ma 6cio m-c gwarancję) niż te inne, wyżej wymienione, przeze mnie roboty(nowe i z 24 m-c gwarancję).
Chyba się nie zrozumieliśmy :)
Nie mówimy Ci, żeby kupować używaną (choć to wcale nie jest taki zły pomysł), możesz w swoim budżecie kupić nową - z 24 m-czną gwarancją na urządzenie i 6 m-cy na baterię (to częsty warunek, choć niektórzy sprzedawcy "zapominają" poinformować).
W tej cenie masz 555 (http://www.inwazjarobotow.pl/pl/p/iRobot-Roomba-555/103 ) choć warto rozważyć to o czym mówi Barbapupa i wziąć 564 PET z aerovacem i dodatkową latarnią (http://www.inwazjarobotow.pl/pl/p/iRobot-Roomba-564-PET/102).
Możesz oczywiście wziąć też taniej używaną. Roomby się nie psują jakoś często, a to co trzeba przy nich czasem naprawić w większości przypadków można zrobić samemu lub z pomocą forumowiczów).
Większość z nas uważa, że kupowanie podróbek i pseudomarkowych urządzeń tego typu mija się z celem. Są oczywiście tacy, których to nie przekonuje ale... hmmm... po zakupie przestają w zdecydowanej większości przypadków się pojawiać. Ja nie widziałem jeszcze użytkownika "wynalazku", który po jakimś czasie wróciłby tutaj i powiedział, że nie mieliśmy racji, bo kupił taki czy inny robot i jest świetny, super działa, zbiera wszystko itd.
Niestety - wywalenie kasy nie gwarantuje wysokiej jakości, ale spodziewanie się wysokiej jakości za małą kasę to mówiąc bez ogródek naiwność. Brutalna prawda.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2012, 22:25 przez ZibiD, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
lekwp
Robo Znawca
Posty: 398
Rejestracja: 21 lut 2011, 12:08
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: lekwp » 09 lut 2012, 22:21

MouseMan pisze:Z tego co tu czytam to sugerujecie, że Roomba jest jedynym sensownym rozwiązaniem (pomimo tego, że jest używana i ma 6cio m-c gwarancję) niż te inne, wyżej wymienione, przeze mnie roboty(nowe i z 24 m-c gwarancję). A do GRZECH'a to nie uważam aby cena i niezawodność się wykluczały (to tak jakbyś napisał, że trzeba kupić mercedesa a nie peugeota, żeby pojechać do pracy). Czy naprawdę jedynie iRobot Roomba jest godny uwagi a reszta to szmelc?
W tej cenie którą sobie założyłeś moim zdaniem tak jest. Jest na forum użytkownik Neato i uważa że Neato jest lepszy od Roomby. Jednak ten model Neato który GRZECH posiada jest droższy od ceny którą wyznaczyłeś. A te inne to nie Peugoty tylko Oltcity. http://pl.wikipedia.org/wiki/Oltcit
Ostatnio zmieniony 09 lut 2012, 22:32 przez lekwp, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 09 lut 2012, 22:22

po prostu doradzamy Ci Roombe, jako urządzenie o jednym z najwyższych parametrów u sprzątających robotów dostępnych obecnie na rynku
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 09 lut 2012, 22:33

Obrazkowo - masz tutaj test porównawczy kilku robotów - znanych producentów (mających laboratoria badawcze, budżet na badania, technologię itp). Przekonaj się jakie są różnice w pokryciu powierzchni sprzątania, a to dopiero połowa sukcesu, bo Roomba ma najwyższą skuteczność zbierania i jest uniwersalna na każdy rodzaj powierzchni.
Chyba nie masz wątpliwości, że chińskie podróbki raczej nie będą w stanie temu dorównać. Nie wystarczy zbudować podobnego, wszystkomającego robota - ważne są materiały, technologia produkcji i wreszcie oprogramowanie a tego chinole póki co nie są raczej w stanie skopiować.

TEST: http://www.youtube.com/watch?v=MmrjeW67qu4

Tego Ecovacsa sobie odpuść - jest słabiutki. Carneo - fajny - serwisy się cieszą bo mają robotę :)
http://www.komputerswiat.pl/media/2010/365/1587728/tabela-test-odkurzacze-automatyczne-komputerswiat_pl.pdf
Obrazek

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 09 lut 2012, 22:44

MouseMan pisze:Z tego co tu czytam to sugerujecie, że Roomba jest jedynym sensownym rozwiązaniem (pomimo tego, że jest używana i ma 6cio m-c gwarancję) niż te inne, wyżej wymienione, przeze mnie roboty(nowe i z 24 m-c gwarancję). A do GRZECH'a to nie uważam aby cena i niezawodność się wykluczały (to tak jakbyś napisał, że trzeba kupić mercedesa a nie peugeota, żeby pojechać do pracy). Czy naprawdę jedynie iRobot Roomba jest godny uwagi a reszta to szmelc?
Zwróć uwagę na posty powyżej i rozważ te propozycje o nowych Roombach. Nie wiesz tak na prawdę w jakim stanie technicznym kupujesz.
Pozostałe na rynku roboty są do siebie podobne i to imitacja lub próba naśladowania Roomby.
Takie porównanie, pomimo pewnych niewiadomych, wskazuje nadal na Roombe.
Do do drugiego wątku Twej wypowiedzi, aby dojechać do pracy mogę użyć roweru. Będę tańszy i bardziej niezawodny od jakiegokolwiek samochodu.
Lecz Tobie chodzi o robota sprzątającego a nie coś co się porusza, dmucha i warczy.
lekwp pisze:W tej cenie którą sobie założyłeś moim zdaniem tak jest. Jest na forum użytkownik Neato i uważa że Neato jest lepszy od Roomby...
Nie całkiem. Zasada działania i sposób sprzątania Neato jest nieco odmienna od Roomby. To od użytkownika zależy jakie walory będą ważne a jakie zbędne przy dokonywaniu wyboru.
Oba roboty są godne uwagi i polecenia.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

kajo
Posty: 17
Rejestracja: 09 sty 2012, 18:38
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: kajo » 10 lut 2012, 7:22

Jeszcze niedawno stałem przed identycznym dylematem. Dziś jesem szczęśliwym posiadaczem roomba 555 kupionym tutajhttp://www.inwazjarobotow.pl/pl/p/iRobot-Roomba-555/103. Mam identyczne warunki tj 44m bez dywanów. U mnie jest zaprogramowana i sprząta gdy jestem w pracy. Może mam prosty układ mieszkania, ale świetnie sobie radzi bez latarni. Całe mieszkanko jest czyste bez przestawiania ręcznego robota.

MouseMan
Posty: 8
Rejestracja: 09 lut 2012, 16:40
Lokalizacja: wrocław

Post autor: MouseMan » 10 lut 2012, 20:20

Wielkie dzięki za porady. Dzięki nim jestem właśnie w trakcie licytacji Roomby 581. Ale mam takie pytanie.... czy ktoś widział, używał np. RoboJet'a i może "z ręką na sercu" powiedzieć, że to jest szmelc?

ODPOWIEDZ