Neato XV-11, Roomba 780, Mint/Mint Plus, Scooba

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Neato XV-11, Roomba 780, Mint/Mint Plus, Scooba

Post autor: barbapuppa » 21 gru 2011, 22:19

Przetestowaliśmy roboty Neato Robotics XV-11, iRobot Roomba 780, i Mint Evolution i Minta Plus i zdecydowaliśmy się zebrać wszystko razem w jednym miejscu coś w rodzaju przewodnika zakupowego opartego na sprawozdaniach konsumentów, który porównuje i pokazuje różnice w tych produktach. Wszystkie te roboty do czyszczenia podłogi mają ​​świetną wydajność pracy, ale które urządzenie będzie najlepsze dla Ciebie zależy od preferencji i sytuacji.
Sprzątanie
Podczas testów wszystkie roboty wykonały dobrą robotę w temacie czyszczenia podłóg, więc sprzątanie samo w sobie nie jest powodem do wyboru pomiędzy markami. Jedną z rzeczy, o których warto pamiętać jest to, że urządzenia te mają efekt kumulacji. A zatem im więcej korzystasz, tym bardziej czysta będzie twoja podłoga w efekcie.
Oto mocne i słabe strony każdego z tych robotów:
Neato XV-11
Zalety: Mocne odkurzanie, mapuje pokój, unika uderzania mebli, może odkurzyć cały dom za jednym razem, mogżna użyć harmonogramu sprzątania, ma stację ładującą. W większości łatwy do utrzymania w naszych ograniczonych testach wymagał mniej konserwacji od Roomby.
Wady: Brak czujnika wykrywania brudu, brak szczotki bocznej, omija rogi i obszarów tuż przy meblach. Hałaśliwy. Okazjonalnie gubi się lub blokuje. Może i będzie wciągać kable.
iRobot Roomba
Zalety: Dokładne odkurzanie produktu, który już od dłuższego czasu jest na rynku i tym samym został poprawiony i uaktualniony przez lata. Wiele modeli może ma funkcje planowania sprzatania, będzie wykrywać brud, i mają stacje dokujące. Nowsze modele jak Roomba 780 jak wykryje, że zaplątała się w przewód, to potrafi się z niego wyplątać.
Wady: Głośna, szczotki i trzepaczki wymagają regularnej konserwacji, robot uderza w meble.
Mint and Mint Plus
Zalety: Cichy, dokładny, łatwy w użyciu, mapuje pomieszczenie podczas pracy, niezwykle łatwy w utrzymaniu. Może pracować w dwóch trybach, myciaoraz ścierania. Nie wymaga wielkiego przygotowywania pomieszczenia. Nie wciąga kabli. Zajmuje mniej miejsca niż konkurencja.
Wady: Nie posiada funkcji planowania, nie sprząta dywanów, nie będzie automatycznie wjeżdżać na ładowarkę.

Naprawdę są jednak pewne różnice. Można sprawdzić na filmach na You Tube, które porównują, jak te trzy roboty obsługują te same zadania, sprzątanie wokół nogi stołu i sprzątanie rogu.

BEZPOŚREDNIA KONFRONTACJA
Neato XV-11 vs iRobot Roomba
Najważniejsze aspekty: Uważamy, że gdyby XV-11 posiadał boczną szczotkę i przestał "pożerać kable", to mógłby spokojnie pokonać Roombę, ale na teraz prym wiedzie iRoobor szczególnie z robotami z serii 700.
Ze względu na fakt, iż Roomba wpada na wszystko w pokoju, to jest generalnie bardziej głośna niż XV-11, który z kolei ma głośniejsze odkurzanie i szczotki. Roomba wydaje się być bardziej dokładna ze względu na boczną szczotkę, lepiej dostaje się do narożników i mieści się pod większą ilością mebli. Kiedy odkurzacz iRobot sprząta raczej losowo pomieszczenia, to Neato mapuje pomieszczenia i sprząta je bardziej systematycznie (metodycznie), ale naszym zdaniem ostatecznie nie ma wielkiej różnicy w jaki sposób urządzenia sprzątają pomieszczenie.
XV-11 sprząta. Sytuacja w której XV-11 naprawdę przyćmiewa Roombę, to sprzątanie wielu pomieszczeń. Jeśli masz dokładnie przygotowane wszystkie pomieszczenia na tym samym poziomie swojego domu, możesz puścić XV-11 (albo ustawić harmonogram) i on odkurzy całą powierzchnię bez ludzkiej interwencji i nie ma potrzeby organizowania latarni. W naszym przypadku jest to kuchnia, łazienka, pokój dzienny, biuro oraz sypialnia. Ponadto XV-11 nie będzie uderzał w meble czy ściany. Chociaż może delikatnie przesunąć rzeczy tu i tam, ale obchodzi się znacznie bardziej delikatnie z meblami.

Neato XV-11 vs Evolution Mint
Najważniejsze aspekty: Jeśli masz w domu głównie parkiety/ linoleum albo jesteś zainteresowany wyłącznie sprzątaniem kuchni i łazienki, to wyraźnym zwycięzcom tutaj jest Mint. Jeśli natomiast planujesz zakup robota do czyszczenia mnóśtwa dywanów, to Neato wygrywa.
Jak w przypadku wszystkich porównań odkurzaczy, pierwszą rzeczą, którą należy wymienić jest to, że Mint nie sprząta dywanów. Więc jeśli w twoim domu są głównie dywany, to bez namysłu XV-11 jest dla ciebie. Nasze poważnie, nienaukowe rozważania pokazują, że Mint zwykle z jakiegoś powodu szybciej sprząta. Mint jest prawie niesłyszalny. Mint nie utyka na takich rzeczach jak kable czy przewody i dlatego MInt jest mniej ohydny i wymaga mniejszego przygotowania pomieszczenia przed sprzątaniem.
Mint jest mniejszy niż XV-11, a więc może się zmieścić pod większą ilością mebli niż XV-11. Tak więc po raz kolejny w "nieudywanowanym" pomieszczeniu Mint będzie troszkę bardziej dokładny ponieważ może się dostać w więcej miejsc i również dlatego, że sprząta w rogach zdecydowanie lepiej. Niestety w Mincie nie można ustawić harmonogramu. Ponownie, jak w porównaniu z Roombą, XV-11 przyćmiewa w sprzątaniu wielu pomieszczeń a także (ale tak tylko troszeczkę) bardziej łagodnie obchodzi się z meblami i ścianą niż Mint.

Evolution Mint vs iRobot Roomba
Najważniejsze aspekty: Jak wynika z powyższego porównania, jeśli twój dom nie jest w większości wyposażony w dywany/wykładziny, albo jesteś zainteresowany jedynie sprzątaniem kuchni i łazienki, to Mint jest wyraźnym zwycięzcą. Jeśli jesteś zainteresowany w sprzątaniu "zadywanowanej chałupki" to Roomba wygrywa.
Tak, Mint nie sprząta dywanów. A więc to powinno być czynnikiem numer jeden (decydującym) przy podejmowaniu decyzji dotyczącej wyboru pomiędzy tymi dwoma robotami. Tam gdzie Roomba sprząta dokładnie poprzez cykl powtarzania sprzątania, tam Mint sprząta pokoje o wiele szybciej i jest metodyczny. Mint jest na tyle cichy, że spokojnie podczas jego pracy można prowadzić rozmowę telefoniczną będąc w tym samym pomieszczeniu, podczas gdy Roombę będziesz chciał uruchomić gdy nie będzie cię w domu. Mint nie wymaga tak dużego przygotowania pomieszczenia i prawie nie wymaga konserwacji.
Poza tym, będąc "mistrzem dywanowym", Roomba może mieć zaplanowaną pracę, a także znacznie lepiej niż Mint radzi sobie z dużą ilością pomieszczeń. Roomba wymaga znacznie więcej konserwacji.

Mint vs iRobot Scooba
Najważniejsze aspekty: Problemy z serią Scooba sprawiają, że nie możemy ich polecić. Przykłady opinii użytkowników dotyczących iRobot Scooba 380 ożna znaleźć na stronie Amazon. Dotyczy to starszych modeli Scooby, jak również nowej Scooby 230 (recenzja na innej stronie). Zobacz artykuł porównujący w dziale o robotach Mint.
Jeśli naprawdę szukasz robota do mycia podłogi, to naprawdę powinieneś wysupłać dodatkowe pieniądze i kupić Minta Plus (model 5200), który ma specjalną nakładkę do mycia.

Podsumowanie
Więc tutaj masz. Jeśli masz dom z wieloma dywanami, zalecamy bardzie którąś Roombę z serii 700 niż Neato. Są sytuacje, w których osoba mogłaby chcieć XV-11, który może posprzątać całe piętro domu w 1 cyklu i jest bardziej delikatny dla mebli. Jest on także trochę tańszy niż większość odkurzaczy Roomba (niestety nie w PL!). Dla kogoś kto kupuje robota do podłóg w kuchni czy łazience, Mint jest oczywistym wyborem. Z Mintem uzyskasz dobrą wydajność i niezawodność przy znacznie niższej cenie. Do domu, gdzie są głównie twarde podłogi (parkiety, płytki), Mint może być najlepszym wyborem, choć to zależy od ilości chodników/dywanów jest na tym obszarze oraz czy ważne są dla ciebie niektóre funkcje Roomby (takie jak harmonogram).

Uff... mam nadzieję, że wybaczycie mi niektóre wstawki, ale na ludzki język tłumaczenie zwykle jest nudne, więc wstawiłam kilka perełek

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 21 gru 2011, 23:57

Ja jako użytkownik; Scooby serii 5800, roomby serii500, neato i Evo mogę dodać do tej opinii kilka spostrzeżeń.
Jeśli masz dywany i zwierzaki w domu nic nie poradzi sobie z futrem tak dodrze jak roomba która ma szczotkę z tworzywa doskonale zbierającą futro, dodatkowo przejeżdża dany obszar z różnych kierunków zwiększając prawdopodobieństwo zebrania włosia.
Jeśli masz do sprzątania mocno brudną podłogę jak np. w kuchni gdzie dużo gotuje plus dwie psie i jedna kocia miska czyli zwierzęca stołówka nic nie umyje tej podłogi tak dobrze jak stara scooba.
W sytuacji jeśli masz twarda podłogę evo doskonale sobie poradzi w jej odkurzanie ale mówienie ze je doskonale umyje jest troszkę na wyrost.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 22 gru 2011, 0:02

dafi osoba pisząca miała do testów też Minta Plus, przypuszczam, że jej spostrzeżenia w dużej mierze też dotyczyły najnowszej wersji, z tego co mi gdzieś wpadło w oko po drodze, to można do zbiorniczka dodawać nieco detergentu (mydła), co powodowałoby zapewne lepsze mycie, a zatem nie wiadomo czy jednak nie zbliżył się Mint do tej doskonałości

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 22 gru 2011, 0:17

Nie miałem Plusa wiec nie mogę się w wypowiadać o jakości mycia chodzi mi tylko o to ze np. zaschniętą plamę po czymkolwiek np. keczup , majonez, kawa z mlekiem itp. zwykły mint choćby miał ściereczkę nasączoną detergentem i całkiem mokrą nie ma najmniejszych szans zmyć przejeżdżając po niej w tam i z powrotem, do takich plam potrzeba brutalna siła szczotki scooby i jej kilkukrotne przejechanie . Dwa scoobę mogę zamknąć na wyznaczonym skrawku podłogi za pomocą wirtualnej sciany i kazać czyścić mały metraż aż się skończy woda w zbiorniku a mintowi mogę jedynie zasugerować gdzie ma najpierw czyścić , a gdzie później - gdzie ma tak naprawdę suchą ścierkę i tak naprawdę udaje że myje.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 22 gru 2011, 0:22

a ja mojemu leję po drodze nieco wody i luzik, szczególnie nawadniam zaschnięte plamy i daje radę
choć masz rację, że na pewno szczota lepsza, ale np. mój mop parowy też spokojnie daje radę, a przejeżdżam góra 2 razy zaschnięte badziewia, więc jak widać szczota przydatna, ale niekonieczna
wracając do Minta, pojawił się szary mint z nakładką do której można lać wodę i to nie jest Plus

glanz989
Robo Znawca
Posty: 402
Rejestracja: 04 gru 2011, 15:59
Lokalizacja: PL

Post autor: glanz989 » 22 gru 2011, 0:30

Co prawda to prawda, że wielokrotne przejeżdżanie po tym samym miejscu - jak to ma miejsce w przypadku iRobot'ów - w przypadku mocniej zabrudzonych powierzchni jest skuteczniejsze niż jednokrotne...czy odkurzając np. dywan ktoś z Was robi to w sposób jak choćby Neato (1x)? bo ja 2-3 krotnie "poprawiam" każde odkurzane miejsce - to samo jak mopuję podłogę w kuchni, łazience czy przy wejściu - wszystko dla "lepszego" usunięcia zanieczyszczeń, których czasem nie widać z wysokości kija, a nie chce się przecież schylać co kilka cm by sprawdzać czy jednokrotne przejechanie ssawką/mopem zebrało co miało zebrać :-D

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 23 gru 2011, 19:45

barbapuppa pisze:a ja mojemu leję po drodze nieco wody i luzik, szczególnie nawadniam zaschnięte plamy i daje radę
choć masz rację, że na pewno szczota lepsza, ale np. mój mop parowy też spokojnie daje radę, a przejeżdżam góra 2 razy zaschnięte badziewia, więc jak widać szczota przydatna, ale niekonieczna
wracając do Minta, pojawił się szary mint z nakładką do której można lać wodę i to nie jest Plus
No ale to chyba nie oto chodzi aby lać po drodze robotowi wodę albo robota wyręczać mopem parowym.

jonasa
Uświadomiony
Posty: 141
Rejestracja: 26 paź 2011, 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jonasa » 23 gru 2011, 20:01

dafi pisze:
barbapuppa pisze:a ja mojemu leję po drodze nieco wody i luzik, szczególnie nawadniam zaschnięte plamy i daje radę
choć masz rację, że na pewno szczota lepsza, ale np. mój mop parowy też spokojnie daje radę, a przejeżdżam góra 2 razy zaschnięte badziewia, więc jak widać szczota przydatna, ale niekonieczna
wracając do Minta, pojawił się szary mint z nakładką do której można lać wodę i to nie jest Plus
No ale to chyba nie oto chodzi aby lać po drodze robotowi wodę albo robota wyręczać mopem parowym.
cóż, mój robot też nie ma możliwości w pełni się "wykazać", bo progi w drzwiach są na tyle wysokie że zamiast ustawić latarnie, muszę ręcznie przestawiać go do każdego następnego pokoju :-/

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 23 gru 2011, 23:57

dafi no powiem tak, jak robię tylko 1 pomieszczenie bez większych zaschniętych plam, to nic nie robię, gorzej jak zaschnięte po 2-3 dniach, to wtedy nieco pomagam
ale oczywiście jak jest mokra szmatka, to nie muszę, ostatnio wzięłam się na sposób i ustawiam go najpierw w okolicy najbardziej zabrudzonej i wtedy ingerencja nie jest wymagana
z niecierpliwością czekam na światełko w tunelu, czyli Plusa, ale wiem, że to niestety płonne nadzieje, a nie bardzo mi się chce bawić w sprowadzanie, bo to za dużo kłopotu

Awatar użytkownika
Roomba
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 10
Rejestracja: 25 lis 2008, 17:53
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Neato XV-11, Roomba 780, Mint/Mint Plus, Scooba

Post autor: Roomba » 28 lut 2012, 11:45

barbapuppa pisze:Przetestowaliśmy roboty Neato Robotics XV-11, iRobot Roomba 780, i Mint Evolution i Minta Plus i zdecydowaliśmy się zebrać wszystko razem w jednym miejscu coś w rodzaju przewodnika zakupowego opartego na sprawozdaniach konsumentów, który porównuje i pokazuje różnice w tych produktach. Wszystkie te roboty do czyszczenia podłogi mają ​​świetną wydajność pracy, ale które urządzenie będzie najlepsze dla Ciebie zależy od preferencji i sytuacji.
Sprzątanie
Podczas testów wszystkie roboty wykonały dobrą robotę w temacie czyszczenia podłóg, więc sprzątanie samo w sobie nie jest powodem do wyboru pomiędzy markami. Jedną z rzeczy, o których warto pamiętać jest to, że urządzenia te mają efekt kumulacji. A zatem im więcej korzystasz, tym bardziej czysta będzie twoja podłoga w efekcie.
Oto mocne i słabe strony każdego z tych robotów:
Neato XV-11
Zalety: Mocne odkurzanie, mapuje pokój, unika uderzania mebli, może odkurzyć cały dom za jednym razem, mogżna użyć harmonogramu sprzątania, ma stację ładującą. W większości łatwy do utrzymania w naszych ograniczonych testach wymagał mniej konserwacji od Roomby.
Wady: Brak czujnika wykrywania brudu, brak szczotki bocznej, omija rogi i obszarów tuż przy meblach. Hałaśliwy. Okazjonalnie gubi się lub blokuje. Może i będzie wciągać kable.
iRobot Roomba
Zalety: Dokładne odkurzanie produktu, który już od dłuższego czasu jest na rynku i tym samym został poprawiony i uaktualniony przez lata. Wiele modeli może ma funkcje planowania sprzatania, będzie wykrywać brud, i mają stacje dokujące. Nowsze modele jak Roomba 780 jak wykryje, że zaplątała się w przewód, to potrafi się z niego wyplątać.
Wady: Głośna, szczotki i trzepaczki wymagają regularnej konserwacji, robot uderza w meble.
Mint and Mint Plus
Zalety: Cichy, dokładny, łatwy w użyciu, mapuje pomieszczenie podczas pracy, niezwykle łatwy w utrzymaniu. Może pracować w dwóch trybach, myciaoraz ścierania. Nie wymaga wielkiego przygotowywania pomieszczenia. Nie wciąga kabli. Zajmuje mniej miejsca niż konkurencja.
Wady: Nie posiada funkcji planowania, nie sprząta dywanów, nie będzie automatycznie wjeżdżać na ładowarkę.

Naprawdę są jednak pewne różnice. Można sprawdzić na filmach na You Tube, które porównują, jak te trzy roboty obsługują te same zadania, sprzątanie wokół nogi stołu i sprzątanie rogu.

BEZPOŚREDNIA KONFRONTACJA
Neato XV-11 vs iRobot Roomba
Najważniejsze aspekty: Uważamy, że gdyby XV-11 posiadał boczną szczotkę i przestał "pożerać kable", to mógłby spokojnie pokonać Roombę, ale na teraz prym wiedzie iRoobor szczególnie z robotami z serii 700.
Ze względu na fakt, iż Roomba wpada na wszystko w pokoju, to jest generalnie bardziej głośna niż XV-11, który z kolei ma głośniejsze odkurzanie i szczotki. Roomba wydaje się być bardziej dokładna ze względu na boczną szczotkę, lepiej dostaje się do narożników i mieści się pod większą ilością mebli. Kiedy odkurzacz iRobot sprząta raczej losowo pomieszczenia, to Neato mapuje pomieszczenia i sprząta je bardziej systematycznie (metodycznie), ale naszym zdaniem ostatecznie nie ma wielkiej różnicy w jaki sposób urządzenia sprzątają pomieszczenie.
XV-11 sprząta. Sytuacja w której XV-11 naprawdę przyćmiewa Roombę, to sprzątanie wielu pomieszczeń. Jeśli masz dokładnie przygotowane wszystkie pomieszczenia na tym samym poziomie swojego domu, możesz puścić XV-11 (albo ustawić harmonogram) i on odkurzy całą powierzchnię bez ludzkiej interwencji i nie ma potrzeby organizowania latarni. W naszym przypadku jest to kuchnia, łazienka, pokój dzienny, biuro oraz sypialnia. Ponadto XV-11 nie będzie uderzał w meble czy ściany. Chociaż może delikatnie przesunąć rzeczy tu i tam, ale obchodzi się znacznie bardziej delikatnie z meblami.

Neato XV-11 vs Evolution Mint
Najważniejsze aspekty: Jeśli masz w domu głównie parkiety/ linoleum albo jesteś zainteresowany wyłącznie sprzątaniem kuchni i łazienki, to wyraźnym zwycięzcom tutaj jest Mint. Jeśli natomiast planujesz zakup robota do czyszczenia mnóśtwa dywanów, to Neato wygrywa.
Jak w przypadku wszystkich porównań odkurzaczy, pierwszą rzeczą, którą należy wymienić jest to, że Mint nie sprząta dywanów. Więc jeśli w twoim domu są głównie dywany, to bez namysłu XV-11 jest dla ciebie. Nasze poważnie, nienaukowe rozważania pokazują, że Mint zwykle z jakiegoś powodu szybciej sprząta. Mint jest prawie niesłyszalny. Mint nie utyka na takich rzeczach jak kable czy przewody i dlatego MInt jest mniej ohydny i wymaga mniejszego przygotowania pomieszczenia przed sprzątaniem.
Mint jest mniejszy niż XV-11, a więc może się zmieścić pod większą ilością mebli niż XV-11. Tak więc po raz kolejny w "nieudywanowanym" pomieszczeniu Mint będzie troszkę bardziej dokładny ponieważ może się dostać w więcej miejsc i również dlatego, że sprząta w rogach zdecydowanie lepiej. Niestety w Mincie nie można ustawić harmonogramu. Ponownie, jak w porównaniu z Roombą, XV-11 przyćmiewa w sprzątaniu wielu pomieszczeń a także (ale tak tylko troszeczkę) bardziej łagodnie obchodzi się z meblami i ścianą niż Mint.

Evolution Mint vs iRobot Roomba
Najważniejsze aspekty: Jak wynika z powyższego porównania, jeśli twój dom nie jest w większości wyposażony w dywany/wykładziny, albo jesteś zainteresowany jedynie sprzątaniem kuchni i łazienki, to Mint jest wyraźnym zwycięzcą. Jeśli jesteś zainteresowany w sprzątaniu "zadywanowanej chałupki" to Roomba wygrywa.
Tak, Mint nie sprząta dywanów. A więc to powinno być czynnikiem numer jeden (decydującym) przy podejmowaniu decyzji dotyczącej wyboru pomiędzy tymi dwoma robotami. Tam gdzie Roomba sprząta dokładnie poprzez cykl powtarzania sprzątania, tam Mint sprząta pokoje o wiele szybciej i jest metodyczny. Mint jest na tyle cichy, że spokojnie podczas jego pracy można prowadzić rozmowę telefoniczną będąc w tym samym pomieszczeniu, podczas gdy Roombę będziesz chciał uruchomić gdy nie będzie cię w domu. Mint nie wymaga tak dużego przygotowania pomieszczenia i prawie nie wymaga konserwacji.
Poza tym, będąc "mistrzem dywanowym", Roomba może mieć zaplanowaną pracę, a także znacznie lepiej niż Mint radzi sobie z dużą ilością pomieszczeń. Roomba wymaga znacznie więcej konserwacji.

Mint vs iRobot Scooba
Najważniejsze aspekty: Problemy z serią Scooba sprawiają, że nie możemy ich polecić. Przykłady opinii użytkowników dotyczących iRobot Scooba 380 ożna znaleźć na stronie Amazon. Dotyczy to starszych modeli Scooby, jak również nowej Scooby 230 (recenzja na innej stronie). Zobacz artykuł porównujący w dziale o robotach Mint.
Jeśli naprawdę szukasz robota do mycia podłogi, to naprawdę powinieneś wysupłać dodatkowe pieniądze i kupić Minta Plus (model 5200), który ma specjalną nakładkę do mycia.

Podsumowanie
Więc tutaj masz. Jeśli masz dom z wieloma dywanami, zalecamy bardzie którąś Roombę z serii 700 niż Neato. Są sytuacje, w których osoba mogłaby chcieć XV-11, który może posprzątać całe piętro domu w 1 cyklu i jest bardziej delikatny dla mebli. Jest on także trochę tańszy niż większość odkurzaczy Roomba (niestety nie w PL!). Dla kogoś kto kupuje robota do podłóg w kuchni czy łazience, Mint jest oczywistym wyborem. Z Mintem uzyskasz dobrą wydajność i niezawodność przy znacznie niższej cenie. Do domu, gdzie są głównie twarde podłogi (parkiety, płytki), Mint może być najlepszym wyborem, choć to zależy od ilości chodników/dywanów jest na tym obszarze oraz czy ważne są dla ciebie niektóre funkcje Roomby (takie jak harmonogram).

Uff... mam nadzieję, że wybaczycie mi niektóre wstawki, ale na ludzki język tłumaczenie zwykle jest nudne, więc wstawiłam kilka perełek


Kto wykonywał ten test? Wydaje mi się, że jest trochę bezmyślnie skopiowany z innej strony i przetłumaczony na język polski.

Awatar użytkownika
Roomba
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 10
Rejestracja: 25 lis 2008, 17:53
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Roomba » 28 lut 2012, 22:09

barbapuppa pisze:jest przetłumaczony z innego języka na polski, gdyż nie wszyscy mają możliwości sobie sami przetłumaczyć, zresztą jest na dole testu informacja
jeśli test robiony jest osobiście przez użytkownika forum, to jest taka informacja zamieszczana
Dziękuję za wyjaśnienie.
W moim pytaniu nie było zgryźliwości, po prostu tłumaczenie teksu nie do końca odzwiercieda jego sens. Niektórych zdań z języka amerykańskiego (to nie był angielski) nie da się żywce przenieść na polski.

Kilka zdań ode mnie odnośnie testu. (moje spostrzeżenia po wielu latach z neato i roomba)
Post poniżej aby było czytelniej...

Awatar użytkownika
Roomba
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 10
Rejestracja: 25 lis 2008, 17:53
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Roomba » 28 lut 2012, 22:53

Oto mocne i słabe strony każdego z tych robotów:
Neato XV-11
Zalety: Mocne odkurzanie, mapuje pokój, unika uderzania mebli, może odkurzyć cały dom za jednym razem, mogżna użyć harmonogramu sprzątania, ma stację ładującą. W większości łatwy do utrzymania w naszych ograniczonych testach wymagał mniej konserwacji od Roomby.
Prawda, ale...

nie unika tylko nie uderza - to duża różnica, bo roomba też unika a wychodzi inaczej :)
tak więc neato nigdy nie wali w meble

Ma stację bazową, ale sam robot nie ma manualnej funkcji "dock", dokładniej nie jest ona dostępna z panelu na robocie.
Wady: Brak czujnika wykrywania brudu, brak szczotki bocznej, omija rogi i obszarów tuż przy meblach. Hałaśliwy. Okazjonalnie gubi się lub blokuje. Może i będzie wciągać kable.
Brak czujnika wykrywania brudu, tylko po co? lampy UV też nie ma :)

Brak szczotki bocznej, tylko znowu po co? skoro nie dojeżdża do samej ściany.
dalej... omija rogi, bo nie potrzeba mu dojeżdżać do samych ścian. Przecież inżynierowie z neatorobotics wiedzieli o tym i nie zrobili bubla.

Neato ma zupełnie inny system czyszczenie, jego główna moc to zasysanie, a szczotka jest wspomagaczem i służy bardziej do podbijania brudu dlatego nie musi dojechać do samej ściany aby zassać np. z rogu zanieczyszczeń. ot cała filozofia. Tu nie ma potrzeby szczotki bocznej, czy nawet dwóch, tak jak i lampy uv znanej z tanich chińskich klonów.

Czy okazjonalnie się gubi? Tak, ale okazjonalnie!

Czy jest hałaśliwy? To jest odwieczne ciężkie pytanie w porównaniu z roomba.
Faktycznie neato startuje jak helikopter, ale później dźwięk jest zawsze takiej samej głośności, jest stabilny i w moim odczuciu nie irytuje tak jak roomba, która pracuje cicho tylko przez pierwsze tygodnie.

Czy zaplątuje się w kable? Uważam, że w porównaniu z roomba jest remis. Obydwa urządzenia w miarę dobrze radzą sobie z niewciąganiem kabli do końca i wyplątywaniem się z nich,

Zalety: Dokładne odkurzanie produktu, który już od dłuższego czasu jest na rynku i tym samym został poprawiony i uaktualniony przez lata. Wiele modeli może ma funkcje planowania sprzatania, będzie wykrywać brud, i mają stacje dokujące. Nowsze modele jak Roomba 780 jak wykryje, że zaplątała się w przewód, to potrafi się z niego wyplątać.
Wady: Głośna, szczotki i trzepaczki wymagają regularnej konserwacji, robot uderza w meble.
Funkacja planowania sprzątania - to chyba jakiś slogan reklamowy.
Roomba sprząta wyłącznie po swoim algorytmie. Uważam, że nie jest zły, ale skomplikowany i wymaga od nas nie dotykania niczego już podczas działania.
Roomba nie tworzy mapy! nigdy! nie ocenia sytuacji na bierząco.
Nie jest to minus, jednak deklasuje roombe na tle czerwonego światła (laseru) w neato

Robot wymaga regularnej konserwacji, pomimo iż nie jest to skomplikowany zabieg i nie zajmuje dużo czasu to jednek zmusza nas do dodatkowych czynności.
Takie kuriozum, zawsze jak roomba sprzątnie to i my musimy ja sprzątnać :)

Roomba i Neato oczywiście deklasują chińskie klony o niskiej jakości, ale ja stawiam na Neato. Jak dla mnie największą zaletą jest ciąg zasysania zanieczyszczeń przez Neato.

[ Dodano: 2012-02-28, 22:55 ]
barbapuppa pisze:chętnie zrobię przeróbki, napisz które fragmenty zmienić, to wstawię do pierwszego posta
wrzuć cytat fragmentu i swoją propozycję, to poprawię
Proszę nie :)

Ja napisałem wyłącznie swoje spostrzeżenia i odczucia. To nie są oficjalne informacje od neatorobotics :)

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 29 lut 2012, 14:13

nie unika tylko nie uderza - to duża różnica, bo roomba też unika a wychodzi inaczej :)
tak więc neato nigdy nie wali w meble
Myślę, że te stwierdzenie jest przekolorowane.
Neato unika i z reguły nie uderza w meble. Zdarza się jednak jej z wyczuciem uderzyć (bo w końcu po coś ma ten zderzak z czujnikami) w momencie pokonywania zakamarków w narożach lub ciasnego manewrowania.
Zdarza się to raz na 100 prób.
Więc pozostał bym przy unikaniu, które nota bene perfekcyjnie wychodzi.

Roomba pisze:Ma stację bazową, ale sam robot nie ma manualnej funkcji "dock", dokładniej nie jest ona dostępna z panelu na robocie.
Funkcja "dock" jest dostępna w trybie typowego sprzątania. (sprawdzę wieczorem i zweryfikuję ewentualnie).

Brak szczotki bocznej, tylko znowu po co? skoro nie dojeżdża do samej ściany.
Neato dojeżdża do ściany, od tego ma jedyny boczny czujnik na podczerwień. Fakt że ściany nie rysuje gdyż zachowuje minimalną 'jakąś' odległość.

Czy okazjonalnie się gubi? Tak, ale okazjonalnie!
Nie mogę tego potwierdzić. U mnie się nie gubi.

Roomba pisze:Funkacja planowania sprzątania - to chyba jakiś slogan reklamowy.
Uważam że za każdym razem Neato planuje i tak jak napisałeś na bieżąco analizuje powierzchnię.
Można zauważyć schemat sprzątania, jednak nigdy nie jest identyczny.
Więc to jest planowanie a nie jazda wg sztywnego schematu.

Roomba pisze:Robot wymaga regularnej konserwacji, pomimo iż nie jest to skomplikowany zabieg i nie zajmuje dużo czasu to jednek zmusza nas do dodatkowych czynności.
Piszesz pewnie o Roombie.

[ Dodano: 2012-03-04, 12:51 ]
GRZECH pisze:
Roomba pisze:Ma stację bazową, ale sam robot nie ma manualnej funkcji "dock", dokładniej nie jest ona dostępna z panelu na robocie.

Funkcja "dock" jest dostępna w trybie typowego sprzątania. (sprawdzę wieczorem i zweryfikuję ewentualnie).
Więc dementuję twierdzenie użytkownika Roomba, iż Neato nie posiada funkcji 'DOCK'.
Poniżej fotka. Neato posiada w menu w trybie normalnego sprzątania możliwość skierowania go do bazy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

ODPOWIEDZ