jaki odkurzacz wybrać??? - 2011

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

Zablokowany
Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 30 mar 2011, 19:41

Irobot namieszał wypuszczając tak wiele modeli z różnymi oznaczeniami dla Europy i usa.
W dużej mierze irobot wprowadził celowo to zamieszanie aby nowy klient nie znając do końca różnic kupił najdroższy model.
Dodatkowo wprowadzono model 625 profesional otaczając go otoczką ekluzywności i wyjątkowości.
Wyjątkowość ta na większości rynków polega na dłuższej gwarancji sięgającej 3lat, dodatkowo program specjalnego traktowania klienta (prezentacje specjalna obsługa serwisowa) oraz rozszerzony pakiet akcesorii no i oczywiście walizka.
Oczywiście jeśli kogoś stać i chce wydać dwa razy więcej jak seria 500 ni to dla czego nie.
Różnice w europejskiej wersji odkurzacza można łatwo prześledzić np. na czeskiej stronie
http://irobot.cz/cz/porovnani-modelu/
Roomba 581 ma obsługę wirtualnych latarni i posiada 3 takowe na wyposarzeniu , popsiada również pilota i to odróżnia ją od innych modeli serii 500.
Co do szczotki jeśli chodzi o pet należy szukać wersji V2 ale według mnie również mnogość szczotek to tak bardziej marketing niż specjalne zastosowania.
Ja mam dwa jack russele i wydaje mi że pojemnik bez części wysysającej drobny kurz natomiast z dwukrotnie większą przestrzenią na bud zbierany przez szczotki nie jest za bardzo sensowny przynajmniej jeśli odkurzacz chodzi codziennie ( pojemnik na drobny kurz jest pełen a ten na zbierany przez szczotki w połowie , proporcje się zmienią jeśli czyścimy sporadycznie).
Pojemnik nazywa się http://store.irobot.com/product/index.j ... age=family i kosztuje kilka dolarów.
Nie zachęcam do zakupu pojemnika przed sprawdzeniem jak się przedstawiają proporcje zbieranego brudu po co najmniej kilku tygodniach pracy odkurzacza.

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 01 kwie 2011, 17:35

Donia705 pisze:Dzięki za Wasze odpowiedzi.
Miałam nadzieję, że MystiC coś mi doradzi...
Szczególnie, jeśli chodzi o szczotki ???
(Czytałam inne wątki, więc mnie już nie odsyłajcie do starych wpisów)
MystiC, odpowiesz coś?
hmmm.... dla mnie sprawa jest zawsze prosta.
jesli nie zamierzasz korzystac z roomby jak Cie nie ma w domu (ustawianie czasu pracy) to kupowac niski model. elektronika jest ta sama wszedzie. do tego dokupic szczotki typu PET i ogien ;) tanio i efektywnie.

lub drozej... i ma sie lepsze samopoczucie i funkcje (z ktorych sie czesto nie korzysta)...

to co pisze dafi o pojemniku ma rowniez sens - ja nie mam psa - ale kosz sie mzoe zapychac szybko wiec nalezy polegac na jego doswiadczeniu.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 01 kwie 2011, 18:28

a ja się tak zastanawiam jak piszecie czy te szczotki typu PET faktycznie są bardzo inne niż te zwykłe, bo ta do zamiatania mała chyba nie i wydaje mi się, że jak dużo włosów, to ta mała może się zatkać nimi i wtedy nawet duży kosz nie pomoże, bo zanim się zapełni, to trzeba będzie i tak wcześniej wyczyścić małą (bo może przestać pracować), a zwykle przy tej okazji to się też z kosza wyrzuca

agneskate
Posty: 4
Rejestracja: 27 maja 2011, 13:08
Lokalizacja: Wawa

Samba

Post autor: agneskate » 27 maja 2011, 13:12

Witam,
dzisiaj na groupon.pl jest propozycja: 799 zł zamiast 1822 zł za inteligentny robot czyszczący Samba na Robotsamba.com/pl czy myślicie, że się opłaca kupić? A tu stronka do robota http://www.robotsamba.com/pl/.
Pozdrawiam
Aga

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Re: Samba

Post autor: Mystic » 27 maja 2011, 13:14

agneskate pisze:Witam,
dzisiaj na groupon.pl jest propozycja: 799 zł zamiast 1822 zł za inteligentny robot czyszczący Samba na Robotsamba.com/pl czy myślicie, że się opłaca kupić? A tu stronka do robota http://www.robotsamba.com/pl/.
Pozdrawiam
Aga
hehe... witaj na forum, coz - nie widzialem nigdy zeby ten robot kosztowal 1822. za 800pln mozesz kupic prawie nowa roombe a nie jej mizerna kopie :)
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

agneskate
Posty: 4
Rejestracja: 27 maja 2011, 13:08
Lokalizacja: Wawa

Post autor: agneskate » 27 maja 2011, 13:19

Dziękuję za powitanie. :)
Roomba jak patrzyłam kosztuje 4,5tyś na oficjalnej polskiej stronie. Ogólnie zaciekawiło mnie to, że za 800zł można kupić nowego robota. Niestety nic nie mogę znaleźć o tej sambie i to mnie martwi.
A za 800zł używane to już nie to co nowe. 8-)

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 27 maja 2011, 13:20

agneskate pisze:Dziękuję za powitanie. :)
Roomba jak patrzyłam kosztuje 4,5tyś na oficjalnej polskiej stronie. Ogólnie zaciekawiło mnie to, że za 800zł można kupić nowego robota. Niestety nic nie mogę znaleźć o tej sambie i to mnie martwi.
A za 800zł używane to już nie to co nowe. 8-)
hmmm mozesz kupic nowa roomba juz za 1200pln w PL z gwarancja. jest kilka sklepow ktore je oferuja. mozna kupic tez uzywke z gwarancja.

no a roomek coz, moze odkurza - ja bym sie nie odwazyl... taka ladna chinska zabawka, pewnie cos tam ssie ;)
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

TomeC
Administrator
Posty: 168
Rejestracja: 26 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: TomeC » 27 maja 2011, 13:32

Droga Agnes,
Ja bym czegoś takiego nie kupił. Lepiej trochę dołożyć i kupić markowego oryginalnego robota.
Załączam kilka ciekawych linków zobacz sobie pod jakimi jeszcze nazwami i cenami ten chiński robocik występuje w Polsce.

1. www.kl-robot.pl w promocyjnej cenie 2990zł
2. www.carneo-polska.pl/ w promocyjnej cenie 899zł
3. www.robotsamba.com cena detaliczna 1759zł

Co do tego ostatniego to już wcześniej przed robotem SAMBA mieliśmy w Polsce robota SAAMBA ( www.samba.eu) Kto wie może wkrótce pojawi się SAAAMBA.

POZDRAWIAM ;)
ROBOTY STAJĄ SIĘ BLIŻSZE...

agneskate
Posty: 4
Rejestracja: 27 maja 2011, 13:08
Lokalizacja: Wawa

Post autor: agneskate » 27 maja 2011, 14:00

Dlatego właśnie nim zrobiłabym głupotę nakręcona odliczającym czasem w groupon wolałam się podpytać. :) Lecę czytać forum, bo ciekawe informacje macie. :)

frucha
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2011, 10:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: frucha » 30 maja 2011, 10:42

Witam,
Jestem zainteresowany zakupem robota.
Po wizycie akwizytora DLF spodobała mi się taka maszynka.
Przedstawiono mi model 625 ale oczywiście nie kupiłem go za 4500zł bo cena wydała się wysoka:)
W jednym ze znanych sklepów ze sprzętem znalazłem Roombe 581, nowa 2 lata gwarancji producenta door to door za 1799zł.
Jest też w znanym serwisie aukcyjnym Roomba 611 wersja usa, nowa 2 lata gwarancji door to door (udzielana przez sklep) w cenie 2650zł.
Czy warto dopłacać 850zł do wersji 611/625?
Może są jeszce jakieś inne modele Roomby godne uwagi?
Czytam w innym temacie że użytkownik MystiC piszę iż między 581 a 555 nie ma różnicy, więc może nie warto przepłacać i kupić model 555 który z gwarancją nowy kosztuje 1249zł.
Byłbym wdzięczny za pomoc.
W grę wchodzi tylko zakup nowego sprzętu na fakturę.
Pozdrawiam

edgar5
Raczkujący z Robotami
Posty: 70
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:32
Lokalizacja: brzózka

Post autor: edgar5 » 30 maja 2011, 18:47

między 555 i 581 jest zasadnicza różnica:
555 nie obsługuje virtualnych latarni i ma tylko 1 ściane virtualną
(pomijam już to ze 581 ma dodatkowy zestaw szczotek i pilota).

Roomba bez latarni ma nieusystematyzowny mechanizm sprzatania, ktory w przypadku duzego domu z duza iloscia pomieszczen moze doprowadzic Cie do rozpaczy.
Roomba 555 zdecydowanie do malych 1 pokojowych mieszkanek, do mieszkan wielopokojowych raczej 581.


Nie przeplacaj za Roombe, najpierw ja wypróbuj. Nie daj sie tez naciągać polskim sprzedawca i serwisantom. Nie uzywales to nie wiesz, pouzywasz to sie dowiesz. Nie wszytko jest tak piekne jak sie wydaje ;)
Ja sprzedalem 555 i mam teraz 581. Czy jestem zadowolony? Jestem , jest poprawa w nawigacji po pomieszczeniach teraz 581 sprzata 56 m2 w 2 godziny i nie omyka tak bardzo jak 555, ktora sprzatala w ..1 godzine i strasznie omykała (wynika to z błędnego oszacowania wielkości wielopokojowego mieszkania przez mechanizm roomby)
I jeszcze 1 rzecz, Roomba 5xx kiepsko zbiera włosy z paneli, zwłaszcza dłuższe włosy ;)

frucha
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2011, 10:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: frucha » 30 maja 2011, 18:57

Jeśli chodzi o zakup robota to jestem zdecydowany. Z tego co czyta, to inne firmy nie oferują tego co Roomba. Prezentacja 625 bardzo mi się podobała i zdecydowany jestem na zakup. Czy warto brać w takim razie Roombe 581 za 1799 czy lepiej dopłacać do 611?
Roomba ma jeździć w mieszkaniu jak i w domu u rodziców. Chodzi o to żeby sprzątała i się nią nie zajmować tylko robić ciekawsze rzeczy:)
Co do włosów to raczej nie mam problemów, najważniejsze żeby robot zbierał kurz i brud.
Może sobie nawet codziennie jeździć aby tylko czysto było. Zdaję sobie sprawę z pewnych niedoskonałości robota oraz że będzie trzeba wyciągnąć czasem zwykły odkurzacz (schody itp) ale podoba mi się ta maszynka.
Pozdrawiam

edgar5
Raczkujący z Robotami
Posty: 70
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:32
Lokalizacja: brzózka

Post autor: edgar5 » 30 maja 2011, 19:10

http://www.home-vacuum-cleaners.com/com ... ba_625_pro

roznice-w-modelach-roomby-vt124.htm

Jeśli 625 w porównaniu z 581 nie ma zasadniczych różnic (poprawy) w algorytmie sprzątania to na podstawie powyższych informacji bierz 581.
The roomba uses the tach sensors to calculate room size. The algorithm is not published but a guess is it uses the longest measurements before a bump to calculate area and updates the measurements real time.
http://www.robotreviews.com/chat/viewto ... thm#p88155

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 22 cze 2011, 22:37

Jak chcesz odkurzacz na testy daj znać się coś znajdzie dla sąsiada.
Jeśli posiadasz wielki dom proponuje poszukać romby 535 na początek wtedy niewielkim kosztem możesz sprawdzić czy tak naprawdę potrzebne ci wirtualne latarnie . jeśli masz mieszkanie w okolicach 60m wystarczy ci w zupełności każdy model romby .

edgar5
Raczkujący z Robotami
Posty: 70
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:32
Lokalizacja: brzózka

Post autor: edgar5 » 24 cze 2011, 15:47

dafi pisze:Jak chcesz odkurzacz na testy daj znać się coś znajdzie dla sąsiada.
Jeśli posiadasz wielki dom proponuje poszukać romby 535 na początek wtedy niewielkim kosztem możesz sprawdzić czy tak naprawdę potrzebne ci wirtualne latarnie . jeśli masz mieszkanie w okolicach 60m wystarczy ci w zupełności każdy model romby .
1. Po co kupowac na poczatek jak :
suma: 535 + np 555 > 581 ?
A podejrzewam , że kolega skusi się na minimum nowy model 555 zwłaszcza , że w starym 535 kupowanym z rynku wtórnego bateria współpracująca z VL nie wystarczy nawet na 1.5 h pracy?
2. Jesli 60 m2 mieszkanie ma kilka pokojów np : 2 + korytarz + kuchnia to nie do konca wystarczy bo Roomba bedzie sprzatala chaotycznie i mega niedokładnie włacznie z ominieciem calego pokoju. Sprzatanie skonczy sie po 1 godzinie gdy np sprzatanie tego samego metrazu ale z latarniami trwac bedzie 2.5 godziny i Roomba nie ominie zadnego pomieszczenia.

Kolega Dafi cos za duzym optymista jest, nie wiedzieć czemu ;) Pewnie ma 60 m2 kawalerke albo tramwaj.

Zablokowany