jaki odkurzacz wybrać??? - 2011

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

Zablokowany
Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 24 cze 2011, 16:48

edgar5 pisze: Kolega Dafi cos za duzym optymista jest, nie wiedzieć czemu ;) Pewnie ma 60 m2 kawalerke albo tramwaj.
Panie Edgar 5 proszę sią łaskawie odstosunkować od mojej osoby ja nie muszę sobie gaci suszyć w pokoju jak pan więc proszę być spokojny o mój metraż.

mpodem
Posty: 7
Rejestracja: 23 sie 2011, 21:28
Lokalizacja: lodz

Post autor: mpodem » 24 sie 2011, 13:50

Witam, właśnie mam zamiar zakupić Roomba 581, ale czytałam gdzieś na jakiejś stronie, że nie pracuje on na czarnych powierzchniach. U mnie na podłodze leży grafitowy (prawie czarny) gres polerowany i panele ciemno brązowe. Czy to oznacza, że robot na tym nie pojedzie? :roll:

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 24 sie 2011, 14:19

mpodem pisze:Witam, właśnie mam zamiar zakupić Roomba 581, ale czytałam gdzieś na jakiejś stronie, że nie pracuje on na czarnych powierzchniach. U mnie na podłodze leży grafitowy (prawie czarny) gres polerowany i panele ciemno brązowe. Czy to oznacza, że robot na tym nie pojedzie? :roll:
jezeli jest czarny to nie ;P grafit powinen nie przeszkadzac.
umow sie z przedstawicielem DLF na prezentacje.. pokaze, sprawdzi i bedziesz wiedzial :)
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

mpodem
Posty: 7
Rejestracja: 23 sie 2011, 21:28
Lokalizacja: lodz

Post autor: mpodem » 24 sie 2011, 14:34

Dziękuję za radę. :-D

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 24 sie 2011, 16:06

u mnie czarnego nie tyka, a bardzo ciemnozielony w zależności od humoru, więc lepiej nie ryzykuj, tylko za radą kolegi przetestuj jak możesz

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 25 sie 2011, 8:54

barbapuppa pisze:u mnie czarnego nie tyka, a bardzo ciemnozielony w zależności od humoru, więc lepiej nie ryzykuj, tylko za radą kolegi przetestuj jak możesz
zawsze mozna przerobic sensory :) szukaj informacji w dziale hacking roomba (remedy na sensory klifu).

pozdrawiam.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 25 sie 2011, 21:03

Mystic mnie to akurat specjalnie nie przeszkadza, bo wycieraczki to ja mogę odkurzaczem zwykłym, więc nie widzę powodu przeróbek

mpodem
Posty: 7
Rejestracja: 23 sie 2011, 21:28
Lokalizacja: lodz

Post autor: mpodem » 28 sie 2011, 16:24

Jestem już po prezentacji. 625 śmigała na moim gresie, aż miło było patrzeć. Przetestowaliśmy również scoobę - moim zdaniem zostawia zbyt dużo wody na panelach. Cena Roomby 625 w "promocji" 3499,-, ale tylko do końca miesiąca - potem 4500,-.
Szukamy 581 w dobrej cenie, bo 625 dla nas za droga. :->

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 30 sie 2011, 10:01

ha, ha, ha... wielka mi promocja, zerknij na cenę nowych modeli z serii 700, raczej cena powinna spaść

Arayka
Posty: 11
Rejestracja: 26 sie 2011, 7:25
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arayka » 30 sie 2011, 12:11

Witam,
zastanawiam się czy słowo Professional jest powodem tak wygórowanej ceny 625.... ???
Miałam prezentację tego robocika - nie byłam pewna czy na moim czarnym gresie będzie chciał współpracować - ale chciał (widocznie ten czarny nie jest aż tak czarny :lol: ). Udało mi się nawet zająć przedstawicielkę na tyle, że roomba posprzątała mi kawałek kuchni.... Nie ukrywam - urzadzenie imponujące (dla mnie, bo dla męża nie :-P !!!!
Mam tylko jedną wątpliwość - czy ten mały pojemniczek na "większe" śmieci na prawdę wystarczy na zebranie sierści z moich psów? Macie doświadczenie z dużą ilością psich kłaków?
Mam w planie "przeczekać" wersję 625 i kupić 780.

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 31 sie 2011, 12:14

mpodem pisze:Jestem już po prezentacji. 625 śmigała na moim gresie, aż miło było patrzeć. Przetestowaliśmy również scoobę - moim zdaniem zostawia zbyt dużo wody na panelach. Cena Roomby 625 w "promocji" 3499,-, ale tylko do końca miesiąca - potem 4500,-.
Szukamy 581 w dobrej cenie, bo 625 dla nas za droga. :->
hmm raczej sie wstrzymaj, zajrzyj sobie tutaj - nadchodza duze zmiany :)

http://www.sklep.irobot.pl/

a 625 sie nie interesuj - cena z kosmosu funkcjonalnosc taka sama jak nizszych modeli. no i 625 nie ma raczki do przenoszenia haha
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 31 sie 2011, 12:17

Arayka pisze:Witam,
zastanawiam się czy słowo Professional jest powodem tak wygórowanej ceny 625.... ???
Miałam prezentację tego robocika - nie byłam pewna czy na moim czarnym gresie będzie chciał współpracować - ale chciał (widocznie ten czarny nie jest aż tak czarny :lol: ). Udało mi się nawet zająć przedstawicielkę na tyle, że roomba posprzątała mi kawałek kuchni.... Nie ukrywam - urzadzenie imponujące (dla mnie, bo dla męża nie :-P !!!!
Mam tylko jedną wątpliwość - czy ten mały pojemniczek na "większe" śmieci na prawdę wystarczy na zebranie sierści z moich psów? Macie doświadczenie z dużą ilością psich kłaków?
Mam w planie "przeczekać" wersję 625 i kupić 780.
hmmm jesli masz sporo siersci proponuje zalozyc szczotki PET albo kupic wersje roomby w wersji PET.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Arayka
Posty: 11
Rejestracja: 26 sie 2011, 7:25
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arayka » 31 sie 2011, 13:19

Widziałam na oczy tylko 625. Tam są 2 pojemniki na smieci - jeden na mały, drobny, a ten drugi - na większy. Przdstawicielka twierdziła że ten duży jest własnie na m.in. sierść. Mnie tylko zastanawia rozmiar tego pojemnika w porównaniu z tym, który mam w standardowym odkurzaczu. Ale może rzeczywiście jak roomba sprzata codziennie to tego dziadostwa na podłodze mniej i się jakoś upchnie. O dodatkowych szczotkach PET nie było mowy - albo są na wyposażeniu 625 albo to takie drobne przemilczenie :mrgreen:

Mam nadzieję że ta 780 przynajmniej nie będzie gorsza od 625 ;-)

mpodem
Posty: 7
Rejestracja: 23 sie 2011, 21:28
Lokalizacja: lodz

Post autor: mpodem » 31 sie 2011, 15:20

Ja ma psa boksera, ale nie myślę o zakupie wersji PET - brak pilota, a poza tym boksery mają krótką sierść. Chyba poczekam jeszcze trochę i kupię "wypasioną" 780. W USA kosztuje 599,99, nie wiem ile z transportem?
Czy ktoś w ogóle kupował z ich strony?
http://store.irobot.com/product/index.j ... d=11305111 ;-)

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 02 wrz 2011, 17:14

arayka ja odkąd do swojego odkurzacza dokupiłam większy pojemnik, to tamten stoi zakurzony, bo po prostu rzadziej muszę go wyrzucać podczas sprzątania
jeśli będziesz używała codziennie, to spokojnie powinien Ci wystarczyć na psie zguby
swoją drogą może o to chodzi, że zwykły odkurzacz przeważnie największą pracę ma raz w tygodniu (stąd duże worki), a roomba "zasuwa" codziennie lub nieco rzadziej, ale w każdym razie częściej niż raz w tygodniu
myślę, że 625 ma po prostu ten dodatkowy pojemnik, który można kupić oddzielnie do każdego innego modelu
co do szczotek, to wydaje mi się, że to pewnie drugi komplet zwykłych, tak jak w 581

jeśli chodzi o 780 to wg "reklamy" ma poprawiony algorytm sprzątania, co już stawia ten model wyżej niż 625, no i w standardzie właśnie ten większy pojemnik bez małego (który w zasadzie przy posiadanym większym jest bezużyteczny, to po co przepłacać za gorsze?!)

Zablokowany