jaki odkurzacz wybrać??? - 2011

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

Zablokowany
edgar5
Raczkujący z Robotami
Posty: 70
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:32
Lokalizacja: brzózka

Post autor: edgar5 » 08 sty 2011, 19:39

Jest rok 2011

Na allegro widzę roomba professional 610 i roomba 581
który z obecnych odkurzaczy jest najbardziej niezawodny?
Zależy mi na odkurzaniu 2 pokojowego mieszkania o metrażu 56 m2, kuchni , łazienki i przedpokoju. Słyszałem o wadliwym dokowaniu do stacji ładującej, o niedokładnym odkurzaniu, o zapychających się wałkach, o nie radzeniu sobie z dywanami.
Widziałem jak pan z Gdyni prezentował mi ten sprzęt jakieś 2 lata temu.
Proszę o poradę. Zakładam, że i robot to jedyny sensowny wybór.
Szkoda, że roomba nie ma mozliwości raportowania błędów i usterek via net czy sterowania przez internet.

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 09 sty 2011, 20:05

hmmm jesli zalezy Ci na odkurzaniu ~50m2 i nie masz zandych innych wynmagan - bierz co tansze ;)
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

edgar5
Raczkujący z Robotami
Posty: 70
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:32
Lokalizacja: brzózka

Post autor: edgar5 » 10 sty 2011, 0:23

tanszy jest navibot, ale ja nie chce bajerów lecz przyzwoicie sprzatajacy i w miare bezawaryjny odkurzacz, wiec co byscie doradzili?

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 10 sty 2011, 8:47

Oczywiscie roombe 510 wzwyz.
Roomba 510 nie ma stacji dokujacej.

a teraz odnosnie tego co pisales powyzej:

1. wadliwe dokowaniu do stacji ładującej => czasem zdaza sie ze roomba ma problemy, tak jak kazdy inny robot - ja osobiscie jej nie uzywam i wyczerpuje baterie dokonca, co przedluza jej zywotnosc - stacja dokujaca to bajer.

2. niedokładne odkurzanie => ?!?!! gdzie to slyszales? z tego co wiem, odkurza najdokladniej ze wszytskich robotow na rynku, moze algorytm odkurzania jest na oko chaotyczny ale sprzata rewelacyjnie.

3. zapychające się wałki => a ktory odkurzacz tego nie ma? producent zaleca czyscic go po kazdym odkurzaniu - to tylko minuta, dwie roboty!

4. nie radzenie sobie z dywanami => jezeli masz mega wysoki dywan to tak, jezeli masz czarny dywan tez, jezeli nie, to nie masz problemu.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

edgar5
Raczkujący z Robotami
Posty: 70
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:32
Lokalizacja: brzózka

Post autor: edgar5 » 10 sty 2011, 13:47

MystiC pisze:Oczywiscie roombe 510 wzwyz.
Roomba 510 nie ma stacji dokujacej.

a teraz odnosnie tego co pisales powyzej:

1. wadliwe dokowaniu do stacji ładującej => czasem zdaza sie ze roomba ma problemy, tak jak kazdy inny robot - ja osobiscie jej nie uzywam i wyczerpuje baterie dokonca, co przedluza jej zywotnosc - stacja dokujaca to bajer.

2. niedokładne odkurzanie => ?!?!! gdzie to slyszales? z tego co wiem, odkurza najdokladniej ze wszytskich robotow na rynku, moze algorytm odkurzania jest na oko chaotyczny ale sprzata rewelacyjnie.

3. zapychające się wałki => a ktory odkurzacz tego nie ma? producent zaleca czyscic go po kazdym odkurzaniu - to tylko minuta, dwie roboty!

4. nie radzenie sobie z dywanami => jezeli masz mega wysoki dywan to tak, jezeli masz czarny dywan tez, jezeli nie, to nie masz problemu.
W kontekście tego co napisałeś to kwestionuję sens zakupu takiego robota. Ja chcę zapomnieć o odkurzaniu, chcę mieć z głowy utyskiwania żony "Poodkurzałbyś". Jeśli mam wydać 2000 na gadżet to dziękuję. Ja mam zamiar przestać odkurzać ( no może raz na 2 miesiące). Stacja dokująca to clue całej zabawy bo nie chce mi się myśleć o tym , że mam odkurzacz. Czyszczenie po każdy odkurzaniu? Niemożliwa sprawa. Zakładam , że bedzie odkurzal 2 razy w tygodniu, wiec po miesiacu go wyczyszcze.
Pytanie moje brzmi:
Który z odkurzaczy : Roomba 581 czy Samsung Navibot byście polecili. Ma odkurzać przyzwoicie i nie rozładowywac się na środku pokoju.

ps. odkurzacz ma działac w godzinach 8-12 we wtorek i czwartek gdy nie ma mnie w domu. Ma wiec to byc sprzet samowystarczalny, nie mam zamiaru sluchac jego wycia gdy jestem w domu.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez edgar5, łącznie zmieniany 1 raz.

roombafan
Posty: 6
Rejestracja: 29 kwie 2010, 10:36
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: roombafan » 10 sty 2011, 14:30

Nie ma obecnie robota, któryby spełniał Twoje wymagania (czyszczenie raz w miesiącu). Zapomnij o tym i odkurzaj dalej manualnie :)

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 10 sty 2011, 14:56

edgar5 pisze: W kontekście tego co napisałeś to kwestionuję sens zakupu takiego robota. Ja chcę zapomnieć o odkurzaniu, chcę mieć z głowy utyskiwania żony "Poodkurzałbyś". Jeśli mam wydać 2000 na gadżet to dziękuję. Ja mam zamiar przestać odkurzać ( no może raz na 2 miesiące). Stacja dokująca to clue całej zabawy bo nie chce mi się myśleć o tym , że mam odkurzacz. Czyszczenie po każdy odkurzaniu? Niemożliwa sprawa. Zakładam , że bedzie odkurzal 2 razy w tygodniu, wiec po miesiacu go wyczyszcze.
Pytanie moje brzmi:
Który z odkurzaczy : Roomba 581 czy Samsung Navibot byście polecili. Ma odkurzać przyzwoicie i nie rozładowywac się na środku pokoju.

ps. odkurzacz ma działac w godzinach 8-12 we wtorek i czwartek gdy nie ma mnie w domu. Ma wiec to byc sprzet samowystarczalny, nie mam zamiaru sluchac jego wycia gdy jestem w domu.
stacji dokujacej mozesz uzywac - no problem.
czyscic mozesz raz na 3 odkurzania jesli nie masz psa ;)
a przygotowywac podloze do odkurzania tez musisz....poniesc kable, posprzatac papiery z podlogi - wiec przygotowania musza byc...

odpowiedz na pytanie - napewno roomba. navibot jest nowym robotem, sa z nim roblemy jak pewnie wyczytales na forum z racji nowowsci nie wszytskie zostaly wyeliminowane. to oczywiscie subiektywna opinia, widzialem navibota w sklepie, ogaldalem dotykalem, nie przekonal mnie. a juz nalepka windows ce ostraszyla mnie skutecznie ;) nie mowie ze jest zly ;)

TomeC mial navibota i sprzedal, jest tez wytrwalym uzytkownikiem roomby - moze on sie wypowie?
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

TomeC
Administrator
Posty: 168
Rejestracja: 26 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: TomeC » 10 sty 2011, 15:56

Osobiście zawsze byłem za Roombą.Według mnie na rynku nie ma dla niej konkurencji.Navibot jedynie ładnie wygląda i nic poza tym.Na niektórych użytkownikach Navi robi wrażenie to ,że robot jeździ regularnie raz przy razie a nie tak jak ''szalona''Roomba ''
Z życia codziennego wiemy ,że sprzątając czy czyszcząc cokolwiek lepszy efekt otrzymuję się poprzez działanie na powierzchnię ruchem nieregularnym.
Według mnie jedynym mankamentem Roomby jest to ,że jeżeli nie masz w domu żadnych dywanów tylko podłogi twarde to bardzo szybko zapcha się ssawka wciągająca kurz i wtedy cały dalszy proces sprzątania nie ma sensu.Jeżeli Ci się nie spieszy poczekaj na Roombę 7 generacji.Myślę ,że ''Siódemka'' będzie idealna :)
ROBOTY STAJĄ SIĘ BLIŻSZE...

edgar5
Raczkujący z Robotami
Posty: 70
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:32
Lokalizacja: brzózka

Post autor: edgar5 » 10 sty 2011, 17:17

Z tego co piszecie widzę , że to są nadal zabaweczki jeszcze w fazie rozwojowej. Szkoda.

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 11 sty 2011, 11:16

edgar5: wrecz przeciwnie, robotów uzywam ich od lat - i nie wybrazam sobie latania z analogowym odkurzaczem - jest brudniej i nudniej ;)

robilem kilka testow - np odkurzalem analogowym (dokladnie) potem puszczalem roombe - pojemnik po odkurzaniu zawieral jeszcze sporo brudu!
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
anwali
Uświadomiony
Posty: 135
Rejestracja: 17 kwie 2010, 9:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: anwali » 11 sty 2011, 12:33

Ja jestem pedentyczny na punkcie porządku i jednocześnie gadzecia- (ż) (rz)em. Wszystkim gościom którym pokazuje Rommbę 560, mówię że jest to tak samo wyręczające urzadzenie w zakresie odkurzania jak pralka w praniu i zmywarka w zmywaniu.

Edgar zatrudnij sobie gosposię, a Roomby nie kupuj, bo z góry jesteś nastawiony że to zabawka.

Pozdrawiam

edgar5
Raczkujący z Robotami
Posty: 70
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:32
Lokalizacja: brzózka

Post autor: edgar5 » 11 sty 2011, 20:25

Ja analizuję wasze opinie zanim to kupię a z tego co napisał np TomeC wynika, że roomba jest tak samo niezawodna jak PKP ;)
Ale tak na serio to zastanawiam się nad modelem roomby i nie wiem czy jest sens kupowac coś z serii 6xx, no bo o 7xx to nie myślę, bo jej cena będzie pewnie na wejściu zaporowa.
Samsung Navibot robi wrażenie, no ale opisujecie w nim masę mankamentów. Ciekawe czy nowa wersja tez ma tyle problemów?

Awatar użytkownika
anwali
Uświadomiony
Posty: 135
Rejestracja: 17 kwie 2010, 9:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: anwali » 12 sty 2011, 6:31

Tak, napewno ma więcej problemów - przecież to Roomba 625 po faceliftingu niech ją z rok po produkują, niech inni przetestuję wtedy bedziemy wiedzieć co temu badziewiu dolega.

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 12 sty 2011, 10:09

TomeC troche pojechal po roombie, ale nic lepszego nie ma. Zreszya sam odkurzam tylko podlogi i mi sie ssawka nie zapycha hehe - pewnie jest malym brudaskiem i rzadko odkurza ;) haha...

ja dalej jestem fanem 5XX - nie zauwazylem duzych, istotnych zmian pomiedzy 5XX a 6XX.
Jesli z punktu widzenia zwyklego uzytkownika nie ma roznic to po co przeplacac?
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

TomeC
Administrator
Posty: 168
Rejestracja: 26 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: TomeC » 12 sty 2011, 14:08

edgar5 Na początek kup sobie np Roombe 563. Nie zapłacisz dużo ,a przekonasz się jak dobre to urządzenie :) W mojej opinii nie ma sensu kupowanie droższych modeli... No może do takiego zestawu przydałby się pilocik...Osobiście z pilota korzystam często.
Wracając jeszcze do wypowiedzi Mystica . Tak to prawda nie odkurzam codziennie :P
ROBOTY STAJĄ SIĘ BLIŻSZE...

Zablokowany