neato XV-11

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 10 wrz 2011, 20:03

ja mam 3 latarnie i najczęściej korzystam z 2, choć naraz 3 też miałam okazję użytkować, niestety bateria w Roombie już ma krótszą żywotność i 1 stała się zbędna
ja mam troszkę więcej powierzchni, kilka dywanów, więc nieco ograniczam jej pole do popisu, tym bardziej, że jak używam latarni, to jednak wydaje mi się, że sprząta dokładniej
dlatego też Neato pod tym względem niestety jeszcze jest do dopracowania i myślę, że u mnie nie sprawdziłby się tak dobrze jak u kogoś z małym mieszkaniem, bez dywanów
jestem ciekawa ile kosztowałaby w PL wersja z latarniami, gdyby producent zdecydował się je zastosować, skoro cena obecnego modelu jest taka wysoka

tak wiem, że to była 11, ja ją chciałam kupić już dosyć dawno temu, jeszcze ptaszki nie śpiewały o nowej wersji wtedy

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 10 wrz 2011, 20:33

Tak bez owijania w bawełnę to i ja mam tego XV-15 na oku od kilku dni ale hmmm... Mam pewne obawy. Ten zawodnik intensywnie udziela się w tematach odkurzaczy na elektrodzie, opineo itd. Z wpisów wiem, że jakiś czas temu kupił sobie XV-11, teraz wystawia XV-15 na warunkach: bierz i wyp... bo zwrotów i reklamacji nie przyjmuję. Niby gwarancja jest tja... tyle, że w UK więc jakby jej nie było. Może jestem przewrażliwiony ale skąd mam mieć pewność, że Pan nie potrzebował części do swojego odkurzacza i czy nic tam nie pokombinował?

vwgtiusa
Posty: 21
Rejestracja: 13 sie 2011, 12:52
Lokalizacja: pl

Post autor: vwgtiusa » 10 wrz 2011, 20:41

trzeba uwazac bo jednak to nie 300zl...


btw.my tu gagu gadu o odkurzaczach, a za godzine walczy Adamek - nie przegapcie:)

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 10 wrz 2011, 20:50

Taśmę nie trzeba i nie należy kleić wystarczy położyć na podłodze , nie pełni ona roli latarni tylko wirtualnych ścian rolę latarni przejęło oprogramowanie które rozpoznaje drzwi czyli kolejne pomieszczenia .
Taśma ma jedną zaletę nie potrzebuje baterii. Taśmę zakłada się w miejscach gdzie nie chcemy aby nigdy odkurzacz wjeżdżała więc ja rozkładamy i o niej zapominamy.
Taśmę można bez problemu dokupić jeśli komuś nie starczy 4m.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 10 wrz 2011, 21:10

przyznam, że mnie odstraszają ogłoszenia typu "kup i spadaj"
czasy się na szczęście zmieniły i coraz mniej takich cwaniaków

dafi wiesz latarnię/ścianę stawiasz i już, a tutaj jest więcej zachodu: rozwijasz, patrzysz pod nogi jak przechodzisz, żeby nie zawadzić czy przesunąć, potem trzeba zwinąć
no jednak dla producenta wyzwanie na przyszłość, aby poprawić lub zmienić tą metodę

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 10 wrz 2011, 21:18

Taśma jest dość ciężka niełatwo ją przesunąć raczej nie powinno się jej zwijać - zamysłem było rozkładasz i i niej zapominasz .
Pytanie czy wirtualne ściany są potrzebne odkurzaczowi który sprząta podłogę tylko raz . Trzeba troszkę zmienić myślenie po kontakcie z roombą aby zrozumieć neato .

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 10 wrz 2011, 21:21

Hehe... Punkty widzenia bywają różne. Ja zaś trochę obawiam się rozstawiania latarni, żeby Roomba dojechała wszędzie gdzie chcę i nie wiem czy w ogóle dałaby radę bez latarni. Jak dla mnie to lekko upierdliwe ;-) Stąd patrzę na Neato bo on tego nie potrzebuje, tylko hmmm... że też w życiu zawsze musi być coś za coś :-|
Obrazek

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 10 wrz 2011, 21:28

Dokładnie przyzwyczailiśmy się do myślenia wirtualne latarnie , wirtualnie ściany - wirtualne latarnie w ogóle neato nie są potrzebne natomiast wirtualne ściany często gęsto służyły użytkownikom roomb do dzielenia mieszkania na dwie części aby roomba sobie poradziła z odkurzaniem, również nieprzydatne przy neato . Mi wirtualne ściany służyły tylko i wyłącznie aby oddzielić scoobę od roomby .

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 11 wrz 2011, 12:46

Intensywnie czytam :mrgreen:
Z tego mojego czytania wynika trochę mniej fantastyczny obraz Neato:
Obrazek
Zablokował się

Obrazek
Zapchał "tyłkiem" stację dokującą w górę i ma problem

Obrazek
Po zamocowaniu stacji zdarza się mu nadal szukać jej w górze

Obrazek
Zdarza się, że się pogubi i stoi kilka metrów od stacji dokującej miaucząc o pomoc :lol:

Obrazek
Kable to pułapka jak dla wszystkich robotów

Obrazek
Zaplątane włosy stanowią taki sam problem jak w Roombie

Obrazek
Zaplątane włosy potrafią go unieruchomić

Obrazek
Żeby usunąć włosy trzeba go rozmontować

A tu nasz ulubieniec bez ubrania (tylko 18+) :lol:

Obrazek

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 11 wrz 2011, 14:34

chłopaki trudno wam dogodzić, a może tak z filmu "Poszukiwany, poszukiwana" zaopatrzyć się zamiast w robota w Pannę Marysię!? :lol:

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 11 wrz 2011, 20:10

Panna Marysia eeeeaaa... jest nie w moim typie ;-)

Mnie nie chodzi o marudzenie a o podjęcie decyzji - Neato czy Roomba? :roll:
Nie czaję do końca jak działają virtualne ściany / latarnie. Na jednym filmiku widziałem, że najpierw latarnia blokowała R w pokoju a kiedy cały pokój objechała, dopiero ją puściła do sąsiedniego pomieszczenia. Jak toto działa bo nie kumam? Czy chodzi o to, że R posiłkuje się wiązką z latarnii jako ścianą i kiedy uzna, że wyczyściła już całe pomieszczenie, dopiero ją przekracza i jedzie dalej? A skąd ona wie kiedy zrobiła całe pomieszczenie, przecież podobno nie mapuje?

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 11 wrz 2011, 21:45

z tą latarnią jest tak, że blokuje wyjazd roomby
a roomba robi swój cykl zegarowo (tak myślę), a potem wirtualna ściana puszcza ją do kolejnego pomieszczenia, czyli roomba wie, że nie zjeżdża tylko zasuwa dalej
myślę, że to z grubsza o to chodzi

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 12 wrz 2011, 10:18

vwgtiusa pisze:dokladnie serwis w Polsce Neato jest, ale nie gwarancyjny no chyba ze sie u nich kupi, jesli chodzi o czesci to praktycznie wszystko mozna kupic na ebay z czesci do neato, wiec wiekszego problemu ja nie widze.
Już, już prawie się zdecydowałem ale...
Obszukałem ebay i amazon i nigdzie nie widzę części do Neato oprócz filtrów, taśm magnetycznych i baterii (które akurat nie stanowią kłopotu, bo taki pakiet można zamówić w każdej profesjonalnej firmie RC) - konkretnie chodzi mi o szczotkę, klapaczkę - jak mi się zużyje to co?

Edit:
Znalazłem szczotki - pikuś w tym, że kosztuje 40$ + przesyłka a wymiana zalecana jest co 3 m-ce :-/
Szczotka

Edit2:
Ufff - rozmawiałem z przesympatycznym Panem z serwisowo - mają szczotki w sprzedaży niemal ciągłej - koszt 49 zł więc da się żyć - Pan mówi, że taka szczotka powinna rok wytrzymać więc spokojnie :) Inna kwestia, że przy okazji dowiedziałem sie, że po pewnym czasie trzeba się liczyć z awarią modułu laserowego - 2/3 lata ale da się to naprawić - wymienić :)

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 14 wrz 2011, 9:10

I to chyba będzie (jak na tę chwilę) tyle z mojego udzielania się nt Neato. Kupiłem używaną R625 i tak zacznę swoją przygodę z robo odkurzaczmi :->
Neato kusi jak diabli ale cena trochę strudzi zapał. Import na własną rękę z US jest oczywiście do zrobienia ale kiedy się podliczy wszystkie koszty, nie wygląda to już tak różowo, choć nadal dużo taniej niż zakup na terenie UE. (Do tego jeszcze ten ostatni kurs $) :-/
Trudno zrozumieć dlaczego w Europie ten sprzęt jest taki drogi - nawet licząc koszty transportu, cła i podatki, czyli wszystko zgodnie z prawem, uwzględniając marżę i koszty serwisów gwarancyjnych, wychodzi że jest o ponad 30% drożej. :shock: To sporo przy tym poziomie cenowym. Czy my jesteśmy bogatsi niż amerykanie?? :shock:
Mam nadzieję, że ceny Neato z czasem zostaną ucywilizowane.
Nie rezygnuję z Neato, bo spodziewam się, że to dobry sprzęt - odkładam go tylko na później :roll:

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 14 wrz 2011, 9:41

ja byłam podobnie napalona na ten odkurzacz, też rozważałam sprowadzenie, ale w efekcie wylądowałam póki co z 581 i evo
nie ukrywam, że Neato nadal mnie fascynuje i może kiedyś jak cena będzie przyzwoitsza to skuszę się na niego, póki co cena wyższa od Roomby z serii 7xx wydaje mi się lekko przesadzona

ODPOWIEDZ