neato XV-11

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 09 wrz 2011, 8:51

Znalazłem ciekawe miejsce, gdzie można kupić Neato :shock:

Aukcja
Licząc rubla po dzisiejszym kursie, wychodzi po 1520 zł z dostawą na terenie Rosji + transport do PL ale... hmmm... w zasadzie chyba mogę to zorganizować dosyć tanio albo dogadać się ze sprzedawcą, żeby wysłał bezpośrednio do PL :)

Nie wiem czy sprzedawca liczy faktycznie w rublach czy w $ - ale wygląda to obiecująco.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 09 wrz 2011, 11:04

no nieźle, jeszcze chyba nikt tu na forum nie sprowadzał z Rosji, większość jednak ze Stanów
ciekawe czy to się faktycznie kalkuluje z tą przesyłką

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 09 wrz 2011, 11:31

O ile dobrze wszystko zrozumiałem, to w tej aukcji sprzęt jest wysyłany ze stanów - koszt przesyłki do Rosji to 1000 rubli, ale to chyba dotyczy najtańszej opcji czyli niezbyt bezpiecznej. Można jednak zapewne pogadać o przesyłce do PL. :)

vwgtiusa
Posty: 21
Rejestracja: 13 sie 2011, 12:52
Lokalizacja: pl

Post autor: vwgtiusa » 09 wrz 2011, 15:10

http://www.ebay.com/itm/Neato-XV-11-Robotic-Cleaner-/320754077701?pt=US_Vacuum&hash=item4aae6ed005

sprawdz tutaj mozna zapytac za ile by wyslal do PL jesli wygraloby sie aukcje, uzywany 2 tygodniowy sprzedaje ze wzgledu na wkurwione papugi :) przesylka na terenie US 10$ jesli mialbys do kogos wyslac a dalej tylko do PL, chyba ze dogadasz sie ze sprzedajacym i wysle prosto do PL bez rachunkow faktur itd...

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 09 wrz 2011, 15:46

Przyjrzę się temu :-)
Dziekuje :-D

Jest więcej takich perełek :) - nawet za 99$

vwgtiusa
Posty: 21
Rejestracja: 13 sie 2011, 12:52
Lokalizacja: pl

Post autor: vwgtiusa » 09 wrz 2011, 16:59

tak to moze byc tez calkiem dobra oferta

2 dni do konca aukcji 20 $ przesylka, ale tez w klasie B bo to uzywka...nie jest napisane jakie slady zuzycia ma, niby dziala wszystko ok...

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 10 wrz 2011, 9:31

Tak prawdę mówiąc to trochę ta oferta dziwna - tania jak barszcz a chętnych nie widać :roll:

Ale chciałbym wrócić do kwestii Neato, bo dalej nie potrafię się zdecydować.
Niby Roomba lepiej czyści (mam na myśli sierść), za co trzeba ją samą częściej czyścić, z drugiej, oddałem się refleksji na temat nawigacji Roomby po mieszkaniu i dochodzę do wniosku, że na dłuższą metę rozstawianie latarni, żeby mi objechała całe mieszkanie, może być lekko upierdliwe. Chyba jednak Neato jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. A może się mylę?
Obrazek

vwgtiusa
Posty: 21
Rejestracja: 13 sie 2011, 12:52
Lokalizacja: pl

Post autor: vwgtiusa » 10 wrz 2011, 10:51

ja po moich ''internetowych obserwacjach'' zauwazylem ze neato chyba ma wieksza sile zasysania niz inne sprzety, sam fakt ze startuje jak samolot i jest glosniejszy...druga sprawa co do siersci nie bylo zadnego filmiku jak zbiera siersc ale mysle ze juz tak dramatycznie z tym nie jest, zauwaz ze jak go puszczaja po dywanach na tych filmikach widac jak wlosie dywanu jest doslownie zaczesywane w miejscach gdzie neato przejezdza, co mowi tylko o jego sile wałka ktory je zaczesuje, a tym samym odkurza. Wiec z ta sierscia moze nie byc tak zle. Wracajac do tej nawigacji(mapowania) to duzy plus jesli chodzi o sprzatanie - szybkie sprzatanie mieszkania bez zbednych przejazdow. Chyba ze jestesmy strasznymi brudasami to nawet 5 neato tego nie posprzata. To takie moje odczucia, nie sugeruj sie tym, bo jeszcze nie mam odkurzacza tylko takie mi sie nasuwaja podpowiedzi na Twoje pytania, a w praktyce moze byc inaczej.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 10 wrz 2011, 11:16

powiem wam szczerze, że wasza wymiana zdań jest jakby kopią moich rozmyślań, kiedy przymierzałam się do zakupu odkurzacza
jednak sprowadzenie Neato z cłem (a nie miałam innej możliwości) okazało się za drogie, a facet w Pl który miał Neato lekko mnie wyrolował, wiec z braku-laku kupiłam Roombę, a potem Evo na poprawki po niej
nadal jednak Neato chodzi mi pogłowie, choć mąż się śmieje, że niedługo zacznie się potykać w domu o odkurzacze

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 10 wrz 2011, 15:13

barbapuppa pisze:...facet w Pl który miał Neato lekko mnie wyrolował,...
To może zdradź nam co to za ptyś jest, żebyśmy się też nie władowali :-|

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 10 wrz 2011, 16:06

facet wystawiał kiedyś na allegro 2 sztuki, jedną sprzedał, a druga niby do pokazów była więc lekko używana i ja go potem jakimś cudem znalazłam, ale już sprzedał cacuszko
najpierw negocjowaliśmy, a on potem ni z gruszki ni z pietruszki wywalił cenę wyższą i wystawił na allegro, no cóż :roll:

vwgtiusa
Posty: 21
Rejestracja: 13 sie 2011, 12:52
Lokalizacja: pl

Post autor: vwgtiusa » 10 wrz 2011, 17:57

nie trzeba daleko szukac


wersja na europe - 15 :)

ten sam wystawial

XV-11

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 10 wrz 2011, 19:38

widzę, że nadal się buja z nim, no to na zdrowie
mógł się pozbyć za sensowną cenę jakby postępował fair, no cóż...

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 10 wrz 2011, 19:40

a propos
zauważyliście, że w zestawie jest "taśma magnetyczna 4m"
czyli jednak zamiast latarni coś jest
przyznam, że jak trzeba kleić, to trochę to zniechęca i tylko 4m?!, latarnia wydaje mi się praktyczniejsza

vwgtiusa
Posty: 21
Rejestracja: 13 sie 2011, 12:52
Lokalizacja: pl

Post autor: vwgtiusa » 10 wrz 2011, 19:53

ale to 11 z US byla wczesniej do kupienia, a teraz sprzedaje wersje na EU

a co do tasmy to fakt, to jest lipa w neato, technologia przedpotopowa z ta tasma, bez sensu..robiac niezly odkurzacz niezadbac o to by byla latarnia. Nie wiem jak dla Was, ale mi bedzie nieprzydatna w sumie, mam 70m 3 pokoje glownie otwarte przestrzenie, praktycznie zero dywanow, nie mam zwierzakow. Tasma w takim wypadku raczej nie bedzie przydatna, ale wiem ze jak komus zalezy zeby nie wjezdzal tam gdzie nie trzeba to jednak to sie przydaje

ODPOWIEDZ