neato XV-11

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 22 mar 2012, 19:57

Jest to określone mniej więcej tak, iż Neato ma sprzężony sygnał zwrotny z turbiny. Więc robot posiada informację jak szybko się kręci, jakie jest obciążenie turbiny.
Innym zastosowaniem (czterech przewodów do turbiny) jest możliwość stwierdzenia czy silnik jest zablokowany czy też nie.
Jednak zrobiłem przed chwilą test.
Umieściłem ręczniczek papierowy, dwie warstwy, przy filtrze. Skutecznie wytłumił wydmuch.
Neato pracował z minutę czasu i nie zasygnalizował pełnego pojemnika na kurz. Dłużej się bałem.
Więc nie jest to prawdą.
Skłaniam się osobiście do teorii:
1. określony czas (odliczanie) do pojawienia się komunikatu.
2. termoelement
3. ??
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 22 mar 2012, 20:30

dafi pisze:
GRZECH pisze: nie jest to prawdą.
No akurat nie pierwsza wysnuta przez ciebie teoria nie zgodna z prawdą.
oooo :mrgreen: a gdzieś taką błyskotliwą myśl wyczytał, iż to moja teoria?
jakiś problem?
dafi pisze:
GRZECH pisze:Neato pracował z minutę czasu i nie zasygnalizował pełnego pojemnika na kurz. Dłużej się bałem.
A czego się bałeś ??
Uszkodzenia.
dafi pisze:
GRZECH pisze:2. termoelement
no dobre rozbawiłes mnie
niemożliwe :lol:

Ciesze sie że mnie analizujesz i poświęcesz mi tyyle czasu.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 22 mar 2012, 20:48

chłopcy przepraszam, że wejdę Wam w słowo, ale nie czas na zaczepki słowne
spróbujmy się zastanowić nad odpowiedzią na pytanie:
Dlaczego Neato sprząta super u Grzecha, a u mnie niestety jest z tym problem, skąd aż tak drastyczne różnice?
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 22 mar 2012, 21:03

barbapuppa pisze:chłopcy przepraszam, że wejdę Wam w słowo, ale nie czas na zaczepki słowne
spróbujmy się zastanowić nad odpowiedzią na pytanie:
Dlaczego Neato sprząta super u Grzecha, a u mnie niestety jest z tym problem, skąd aż tak drastyczne różnice?
Ja mam w tej kwestii pewną teorię ale zatrzymam ją dla siebie :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 22 mar 2012, 21:06

Różnice się biorą z tego iż neato , jak pisałem wielokrotnie, nie radzi sobie z dywanami.
Sprawa druga nie radzi sobie z mocno zabrudzonymi domami .
Najlepiej sobie poradzi w apartamentowcu gdzie na któreś tam piętro nie docierają z dworu kubły piasku na nogach dzieci i łapach zwierzaków gdzie jest tylko twarda podłogę

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 22 mar 2012, 21:10

dafi pisze:Różnice się biorą z tego iż neato , jak pisałem wielokrotnie, nie radzi sobie z dywanami.
Sprawa druga nie radzi sobie z mocno zabrudzonymi domami .
Najlepiej sobie poradzi w apartamentowcu gdzie na któreś tam piętro nie docierają z dworu kubły piasku na nogach dzieci i łapach zwierzaków gdzie jest tylko twarda podłogę
dywany sobie odpuśćmy, to sprawa oczywista
nie uważam swojego domy za zabrudzony, raczej normalnie eksploatowany przez mieszkańców i może Twoja teoria byłaby tu prawdziwa, gdyby nie ostatni test wykonany w salonie gościnnym na piętrze, gdzie nie wchodzi zwierzak, ani dzieci, piachu brak, mało kto tam przebywa, raczej okazjonalnie, a sprzątane jest raz w tygodniu
to mi się totalnie kłóci z Twoją powyższą wizją
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 22 mar 2012, 21:14

i te ostanie testy byłu z pustym pojemnikiem czy w połowie pełnym??

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 22 mar 2012, 21:16

dafi pisze:Różnice się biorą z tego iż neato , jak pisałem wielokrotnie, nie radzi sobie z dywanami.
Sprawa druga nie radzi sobie z mocno zabrudzonymi domami .
Najlepiej sobie poradzi w apartamentowcu gdzie na któreś tam piętro nie docierają z dworu kubły piasku na nogach dzieci i łapach zwierzaków gdzie jest tylko twarda podłogę
No tak...
Znaczy nie kumam - myślałem, że on służy do sprzątania a nie pełnienia honorów na podłogach apartamentowców :shock:

Barb - nie, nie - nie wrzucam, potem Grzechu będzie płakał, że zaatakował go skrzywiony fanatyk Roomby albo nawet jakiś akwizytor :lol:

Na prawdę czekałem na jakieś testy neato zrobione przez kogoś kto ma porównanie. Bo te o które kłócił się ze mną Grzechu to mi zalatywały dziwnymi wnioskami. Jeszcze czekam na testy Mistic'a ale już mi generalnie apetyt opadł - mam parkiet, płytki, psa i 3 dywany - nie cierpię kłaków na dywanie więc neato w czystej wersji nie da rady a ze szczotką kobolda - zabawa ze zdejmowaniem kłaków taka jak w Roombie więc po co przepłacać. Na domiar złego mieszkam na 1 piętrze i mam dziecko. Słowem nie są to warunki apartamentu w którym na dodatek w zasadzie się nie mieszka - u mnie robot musi sprzątać a nie świecić wyświetlaczem i laserem i miauczeć, że się zapchał piaseczkiem :)
Obrazek

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 22 mar 2012, 21:25

Dafi pojemnik był zapełniony do 1/3 jak pisałam, 2/3 luzu na starcie

ZibiD pamiętam, że i Ty byłeś zakręcony w pewnym momencie na punkcie Neato (zupełnie jak ja)
a teraz nam obojgu opadły emocje w tym temacie
mam nadzieję, że MistiC zrobi coś porównawczego i wyjdzie jednak, że coś z tym Neato co u mnie się testuje jest nie do końca jak trzeba
jestem totalnie zdruzgotana testami, to wygląda jakbym miała zupełnie inne urządzenie niż to Neato o którym piszą jego użytkownicy
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 22 mar 2012, 21:50

A i racja... od skrzywionego fanatyka i tak Ci się dostanie :) teraz czy później.
Pisz teorię jak Cię dama prosi.
Chyba że tak lubisz... :)
ZibiD pisze:ze szczotką kobolda - zabawa ze zdejmowaniem kłaków taka jak w Roombie więc po co przepłacać
Właśnie testuję szczotkę... To że jest jak w roombie się spodziewałem, ale mam wrażenie że gorzej sobie radzi.

Co do miałczenia... to mimo chęci i starania się barb, nie miałczy.

[ Dodano: 2012-03-22, 22:00 ]
Myślę, że niechcący popełniliśmy błąd.
Okazało się że nikt nie wie, na forach też nie wiedzą, jak jest na prawdę z tą informacją o pełnym pojemniku na bród.
Barb... pojemnik teraz jest pełny, robot nie wiadomo dlaczego nie sygnalizuje pełnego pojemnika. Domniemam, iż ma to wpływ na skuteczność sprzątania. A czy to jedyna możliwość... tego nie wiem.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 22 mar 2012, 22:20

a może Dafi ma rację, że to przez wyciąganie pojemnika?!
swoją drogą śmieszył mnie tekst jak za każdym razem gdy nie opróżniałam, on dziękował za wyczyszczenie :mrgreen:
Roomba jest w tym względzie zupełnie niewychowana :oops:

[ Dodano: 2012-03-23, 11:05 ]
słuchajcie, dziś wymiękłam, albo mam jakiś lipny egzemplarz, albo Neato nie umie sprzątać piasku

dziś testowałam kolejny raz Neato, do testów przygotowałam go odpowiednio, czyli pojemnik na kurz opróżniony, filtr wytrzepany, szczotka oczyszczona z włosów z poprzednich testów
co do wydmuchu o którym pisaliście, to nie wiem jaki powinien być, ale postawiła Neato i Roombę i wg mnie oba dmuchają identycznie lub podobnie (nie umiem tego ocenić dokładnie poza podkładaniem rąk), nie wiem czy tak ma być

przygotowałam tą samą powierzchnię, jak w jednym z pierwszych testów, czyli przedpokój, korytarz i kuchnię, pościągałam chodniczki, dywaniki, jedynie trzepnęłam wycieraczką zapiaszczoną tworząc mniej więcej powierzchnię 60x40cm w drobnym piaseczku, odkurzacz obleciał wszystko w 28 minut
z grubsza posprzątane, poza wszystkimi miejscami gdzie był piasek, kompletnie go nie tyka, czasem z płytki zgarnie w fugę i zostawi

Grzech, zabierz córkę do piaskownicy i przynieś troszkę piasku w foremce, nie trzeba dużo, rozsyp na powierzchni 60x40 z fugami i przetestuj, bardzo Cię proszę
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 23 mar 2012, 12:50

GRZECH pisze:
barbapuppa pisze:Grzech, zabierz córkę do piaskownicy i przynieś troszkę piasku w foremce, nie trzeba dużo, rozsyp na powierzchni 60x40 z fugami i przetestuj, bardzo Cię proszę
Na Twoją prośbę stanie się tak tego weekendu :)
ha! nie bylo mnie 2-3 dni tutaj a ja widze swietnie sie bawicie.
no jak tam Barb? kupilas neato od Dafi'ego ? :)

szczotke z neato od razu wyrzuc i zamow z kobolda. na neatowej jest dramat.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 23 mar 2012, 14:18

MistiC nie kupiłam, choć byłam bliska, mam na tydzień do testów
a jak Twoje obserwacje i testy?
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 23 mar 2012, 15:46

barbapuppa pisze:MistiC nie kupiłam, choć byłam bliska, mam na tydzień do testów
a jak Twoje obserwacje i testy?
zobacz na forum, wrzucilem troche spostrzezen.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 23 mar 2012, 16:09

tak przeczytałam, z większością się zgadzam, choć wzdłuż ścian, zakamarki i piasek to nie jest mocna strona Neato
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

ODPOWIEDZ