neato XV-11

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 21 mar 2012, 23:28

mam takie 1 miejsce nie wysprzątane, przygotowane do testów (w zasadzie miało być dla Roomby, bo sporo na dywanie śmieci, a Neato słabo sobie radzi z tym tematem), więc może się okazać, że się nie uda, ale spróbuję jutro

miałam też problem z zadokowaniem, tzn. dla testu na parkiecie wynosiłam Neato bez bazy na górę i potem jak była oznaka wyczerpania baterii zniosłam do naładowania, ale mimo różnego ustawiania, jakby nie widział, że jest do niej przystawiony, męczyłam się z 5 minut zanim zaskoczył i ciągle był komunikat, żeby go podłączyć do ładowania, no ale może nie mam wprawy, zresztą sam powinien się zadokować, a nie ja jego nosić
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 21 mar 2012, 23:38

A nie mozesz dodac dodatkową powierzchnię do sprzątania i wywalic smieci z dzisiejszego sprzatania ? Nazbiera się pojemnik :)

Co do ładowania, to po prawidłowym przyłożeniu styków do bazy robot reaguje po 2-3 sekundach oznajmiając rozpoczęcie ładowania.
Sam nie zadokuje jeżeli był przeniesiony na piętro a potem zniesiony ręcznie. Nawet nie będzie takiej opcji w menu.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 21 mar 2012, 23:45

Śmieci z dzisiaj wywaliłam. Mogę my zadać cały dół do wysprzątania i zobaczyć co się stanie, możliwości jest naprawdę wiele.

No właśnie przykładałam do styków (poprzednio widziałam jak dokuje, więc nie pomyliłam stron-gdybyś chciał o to za chwilę zapytać) i w ogóle nie reagował, próbowałam przesuwać na boki w tył, przód, nie widział, tylko był komunikat żeby naładować, dopiero po kilku minutach prób zaskoczył. Może to był przypadek?! Nie liczyłam, że sam to zrobi z rozładowaną baterią.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 21 mar 2012, 23:52

barbapuppa pisze:No właśnie przykładałam do styków (poprzednio widziałam jak dokuje, więc nie pomyliłam stron-gdybyś chciał o to za chwilę zapytać) i w ogóle nie reagował, próbowałam przesuwać na boki w tył, przód, nie widział, tylko był komunikat żeby naładować, dopiero po kilku minutach prób zaskoczył. Może to był przypadek?! Nie liczyłam, że sam to zrobi z rozładowaną baterią.
Zwróć na to uwagę w kolejnych dniach i na inne nienormalne zachowania.
Czy to przypadek, czy reguła.

Przy komunikacie z rozładowaną baterią (jeżeli nie jest w trakcie sprzątania) trzeba go podłączyć ręcznie do np. styków bazy. Nie wykona też polecenia sprzątania przy tym komunikacie.
Przetrzyj mu styki na robocie i stacji dokującej, tak dla pewności.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 21 mar 2012, 23:57

Będę mu się na pewno dokładnie przyglądać. W końcu mam tydzień na zapoznanie się dokładne.
Trudno mi będzie ocenić dokładnie które zachowania są normalne, a które nie, bo pierwszy raz mam do czynienia z Neato, ale postaram się opisywać tutaj wszelkie niepokojące sprawy, aby ewentualnie je wyjaśnić czy są normalnym zachowaniem czy też nie.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

glanz989
Robo Znawca
Posty: 402
Rejestracja: 04 gru 2011, 15:59
Lokalizacja: PL

Post autor: glanz989 » 22 mar 2012, 0:17

Nie wiem czy już ktoś wspominał, ale alert o zapełnieniu pojemnika kurzem został dodany dopiero od którejś z ostatnich wersji oprogramowania. To tak dla potomnych :mrgreen:
Roomba 780

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 22 mar 2012, 13:17

nie wiem jak wygląda tutaj sytuacja, ale potestuję to może coś się okaże, z tego co się zorientowałam to jest wgrana wersja 2,6

dzisiaj póki co tylko 1 test
powierzchnia: około 50m2 (2 pokoje - w obu dywany, przedpokój - 1 chodnik oraz korytarz boczny raczej średnio zabrudzone, korytarz oraz przedpokój po wczorajszym sprzątaniu przez Neato pozostawione w takim samym stanie bez użycia innego odkurzacza, w pomieszczenia w zasadzie pod wszystkie meble mógł spokojnie wjechać, poza 1 sofą i 2 narożnymi szafeczkami), całkowity czas sprzątania 50 minut, ilość kurzu w pojemniku około 1/3
obszar sprzątania zaznaczono na żółto
Obrazek
teraz moje wrażenia
1/ mimo wszystko gdybym się zastanawiała nad kupnem tego odkurzacza, to nie mógłby pracować na płytkach, hałas jest nie do wytrzymania, inne powierzchnie jak najbardziej tak i nawet dźwięk dla mnie przyjemniejszy od Roomby, czyli podtrzymuję wczorajsza opinię
2/ ładnie nawiguje, rzadko uderza w meble czy przedmioty stojące mu na drodze, ale ... jak już uderzy to jak dla mnie omija zbyt szerokim łukiem i pozostawia w tym miejscu dobre kilka centymetrów nieposprzątane, szczerze powiedziawszy myślałam, że płaska powierzchnia (a nie okrągła jak w Roombie) będzie sporym atutem i spowoduje dokładniejsze sprzątanie, ale to do końca tak nie działa
3/ przy stryku podłogi z dywanem nie sprząta wcale, zresztą jak i Roomba, ale plus dla Neato bo po prostu zostawia, natomiast Roomba markuje sprzątanie i wmiata wszystko pod dywan udając, że posprzątała w tym miejscu
4/ dywany/chodniki - nie nadają się dla Neato - pozostają nie sprzątnięte włosy, nitki, kudły psie, podobnie zakamarki i miejsca wzdłuż ścian (nie do końca zbiera), jedyny plus, to to, że dywan po przejechaniu Neato wygląda ładnie, a nie jak przy Roombie wzorki we wszystkie strony

jak sprzątał:
(baza dokująca ustawiona była na styku 2 korytarzy)
najpierw zaczął sprzątać przedpokój - mam wrażenie, że dzieli sobie pomieszczenia na sektory, które później sprząta w kolejności
nie sprzątnął całego bo po drodze (choć on na końcu przedpokoju akurat) wjechał do największego pokoju (30m2), tam wybrał sobie powierzchnię około 100cm długości x 50 szerokości i w kierunku do krótszej powierzchni posprzątał ten fragment po czym zawrócił do korytarza
następnie wjechał do drugiego, mniejszego pokoju, posprzątał go w całości, bardzo ładnie nawiguje pomiędzy nogami od krzeseł, niestety nogi od stołu w kształcie litery T były dla niego zbyt dużym wyzwaniem i tzw. "zakamarki" pozostały nietknięte
znów wrócił do korytarza i ponownie udał się do największego pokoju, najpierw posprzątał powierzchnię po lewej stronie od tego prostokąta 100x50 (który zrobił uprzednio) i mam wrażenie jakby ze 3 razy jeździł w tym samym miejscu, potem wybrał się na prawą stronę, tam zrobił znowu fragment mniej więcej 100x100, a następnie i nawigując wzdłuż krawędzi objechał pomieszczenie do mniej więcej 2/3 (można to porównać do kwadratu, objechał w nim podstawę-wcześniej, potem prawy bok i górę, ale lewego boku już nie) po czym zaczął sprzątać ten obszar, ale tym razem na większej szerokości (ale nie od ściany do ściany), najpierw posprzątał jakieś 100m w ten sposób, a potem zaczął pozostałą powierzchnię od ściany do ściany, z tym że znowu pewien fragment zaliczył 3-krotnie
po zakończeniu zabrał się za pozostałą 1/3 powierzchni (tam musiał pomanewrować pomiędzy nogami foteli, ale spokojnie dał radę, naprawdę nie musiałam się obawiać o naszego dużego "łatwo tłukącego się" słonia stojącego na podłodze, nawet go nie tknął, przy Roombie muszę go brać z podłogi, bo tak przywala, jakby miała w planach celowe tłuczenie)
wyjechał do korytarza posprzątał pozostałą część przedpokoju i wjechał do korytarza o którym wczoraj pisałam, że miał z nim problem
tym razem potraktował go kompletnie po macoszemu, z grubsza go obskoczył (na pewno była to inna technika niż podczas wczorajszego testu), miejsca z piaskiem (które atakował wczoraj 3-krotnie) dziś w ogóle jakby nie zauważył i zupełnie nie posprzątał, po wg niego zakończonej pracy wjechał na ładowarkę, na razie nie wyrzucam śmieci, bo chcę przetestować czy pojawia się info o zapełnieniu, ale jak pisałam na początku 1/3 pojemnika

to tyle w temacie dzisiaj
piszcie jak macie pytania odnośnie testu lub jak macie propozycje odnośnie dalszych testów

[ Dodano: 2012-03-22, 13:23 ]
przepraszam, bo w sumie nie napisałam jak posprzątał, generalnie nie słychać chrupiącego piasku pod butami (poza chodnikiem w przedpokoju, gdzie go nawet widać), miejscami przy dywanach pozostawione śmieci, ale powierzchnia gładka można powiedzieć, że zupełnie jak w przypadku Roomby, poza korytarzykiem, który póki co jest jego "piętą Achillesa"
Ostatnio zmieniony 04 maja 2012, 12:07 przez barbapuppa, łącznie zmieniany 1 raz.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 22 mar 2012, 14:30

glanz z tematem filmowania już będzie nieco gorzej, bo kamera nie chce współpracować z kompami, no chyba że telefonem, ale jakość wtedy jest kiepska, pomyślę jeszcze, ale jeśli w ogóle to raczej pod koniec testowania Neato
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 22 mar 2012, 17:09

glanz989 pisze:Nie wiem czy już ktoś wspominał, ale alert o zapełnieniu pojemnika kurzem został dodany dopiero od którejś z ostatnich wersji oprogramowania. To tak dla potomnych :mrgreen:
Masz dostęp do tych danych?

Z moich informacji wynika iż silnik ssący w Neato ma 4 kable. Wiadomo dwa z nich służą zapewne do zasilania silnika.
Pozostałe kable są odpowiedzialne za przesłanie danych czy detekcję obrotów silnika lub ogólnie robot czuwa nad przeciążeniem silnika.
Tak czy inaczej informacja pochodzi od silnika ssącego i jest odpowiednio analizowana przez oprogramowanie.
Niektórzy twierdzą iż jest tam detekcja podczerwieni co ponoć nie jest prawdą.

barbapuppa
Co do testu: dla mnie tragedia...
Neato ma zasieg lasera około 5m. Więc będzie to miało wpływ na dzielenie dużych pokoi.
Jeżeli chodzi o powierzchnię 'plastrów' które sprząta. Zauważyłem, iż dzieli pokój na czworokąt o jednym boku długości około 3m i potem sprząta odcinkami wzdłuż dłuższego boku.
Może ten schemat sprzątania (wer. 2.6) miał poprawić efektywność?
Zapełnienie pojemnika na kurz, mówi samo za siebie. Nie sprząta.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 22 mar 2012, 18:35

barbapuppa pisze:miałam też problem z zadokowaniem, tzn. dla testu na parkiecie wynosiłam Neato bez bazy na górę i potem jak była oznaka wyczerpania baterii zniosłam do naładowania, ale mimo różnego ustawiania, jakby nie widział, że jest do niej przystawiony, męczyłam się z 5 minut zanim zaskoczył i ciągle był komunikat, żeby go podłączyć do ładowania, no ale może nie mam wprawy, zresztą sam powinien się zadokować, a nie ja jego nosić
Jeśli ładuje się po podjechaniu automatycznie to ręcznie tez musi.
Przystaw go dość łagodnie i daj mu kilka( minimum 4-5) sekund na rozpoznanie ( nie robi to jak roomba błyskawicznie) . najlepiej jak za bazą jest prosta ściana ale z listwą tez powinien się zadokować.
barbapuppa pisze:/ mimo wszystko gdybym się zastanawiała nad kupnem tego odkurzacza, to nie mógłby pracować na płytkach, hałas jest nie do wytrzymania, inne powierzchnie jak najbardziej tak i nawet dźwięk dla mnie przyjemniejszy od Roomby, czyli podtrzymuję wczorajsza opinię
Dla mnie dźwięk jest nie do wytrzymania na parkiecie.
barbapuppa pisze:3/ przy stryku podłogi z dywanem nie sprząta wcale, zresztą jak i Roomba, ale plus dla Neato bo po prostu zostawia, natomiast Roomba markuje sprzątanie i wmiata wszystko pod dywan udając, że posprzątała w tym miejscu
Nie ma ruchomej głowicy czyszczącej wiec jeśli jedno koło jedzie po dywanie a drugie po podłodze głowice jest ponad podłogą nawet słychać że łopatki nie uderzają już w podłogę.
barbapuppa pisze:dywany/chodniki - nie nadają się dla Neato - pozostają nie sprzątnięte włosy, nitki, kudły psie, podobnie zakamarki i miejsca wzdłuż ścian (nie do końca zbiera), jedyny plus, to to, że dywan po przejechaniu Neato wygląda ładnie, a nie jak przy Roombie wzorki we wszystkie strony
Pisałem o tym problemie .


Ja bym nie stawiał go na styku korytarzy tylko w którymś z większych pokoi nie powinien się wtedy tak męczyć.


Nie wiedziałem ze neato interpretuje pracę turbiny i określa sobie stopień przepełnienia pojemnika na kurz.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 22 mar 2012, 18:42

kolejny test, piszę na bieżąco co się dzieje
powierzchnia 33m2, parkiet, 1 malutki dywanik, trochę lekkich mebli ratanowych, 2 komody i 2 witryny, 2 etażerki, ale generalnie sporo przestrzeni, raczej wszędzie można wjechać, raczej kurz, żadnych drobin, piasku
Obrazek
wyjazd ze stacji i Neato tworzy sobie prostokąt mniej więcej wielkości 5x8 metrów, pozostawiając mniej więcej tej samej szerokości pasy po obu stronach pokoju, napotyka na lekkie mebelki i od razu dokładnie sprząta najpierw ten obszar (Roomby nie wpuszczam w ogóle do tego pokoju, bo taki mi meble przestawia, że dostaję szału) ogromny plus dla Neato za to iż nawet ich nie dotknął
kolejne przejazdy odbywają się wzdłuż pokoju (czyli jakieś 8 metrów tam i z powrotem, miejscami skraca sobie do 5 metrów i potem znowu 8)
kolejny wjazd na część z dywanem, tutaj sobie wokół stolika i foteli, tempo jazdy wyraźnie spadło (albo robi dokładniej, albo dywan powoduje zwolnienie, choć chyba nie do końca, bo właśnie przez moment przyspieszył), w każdym razie powierzchnię z dywanem sprząta zdecydowanie wolniej
po zakończeniu tej części przechodzi do jednej z części pozostałej z jednej strony
kolejny raz w testach mam sytuację, że powtórnie przejeżdża ten sam obszar w identyczny sposób, na razie 2x
zauważyłam, że na dywanie znacznie lepiej radzi sobie z "braniem zakrętów", tzn. bliżej jedzie i nie pozostawia tyle nieposprzątanego miejsca o czym pisałam w poprzednim teście
w zasadzie trudno mi powiedzieć na podstawie obserwacji, które teraz robię, że Neato zachowuje się w sposób typowo schematyczny, jak o nim myślałam, często zmienia kierunek i robi krótkie jazdy tam i z powrotem, by za chwilę pojechać w zupełnie inną stronę i pojeździć chwilę jakby w poprzek, oczywiście większość jazdy jest wzdłużna
po skończeniu, zaliczył opuszczoną wnękę i przeniósł się na przeciwległy koniec pokoju przejeżdżając pod krzesło pod którym na samym początku posprzątał i 5 razy tłukąc w jedną z nóg stojącej obok etażerki :shock:
potem nastąpiło objechanie tej przestrzeni i kontynuacja sprzątania, w zasadzie w tą samą stronę co na poprzedniej powierzchni, ale biorąc pod uwagę, że był to prostokąt to jak dla mnie zasuwał w poprzek
ze schodów, które napotkał nie spadł
po chwili odgłosy ucichły i prawie bezszelestnie po zakończonej pracy chciał wrócić do bazy
niestety wracając pociągnął kabel od bazy i miał problem z dokowaniem, po przestawieniu i lokalizowaniu nadal miał problem i dokował do boku stacji, dopiero 3 próba przyniosła oczekiwany efekt
uwaga: trzeba uważać na kabel jest dosyć twardy, trzeba go dobrze zabezpieczyć, żeby Neato go nie ruszył i nie przestawił bazy
kolejny drobny mankament, to brak rączki do przenoszenia (w Roombie jest naprawdę fajna), tutaj właściwie trzeba włożyć palce dosyć płytko i uważać, żeby nie wypadł
wiem, że powiecie, że przecież odkurzacza się nie nosi, ale jak ktoś planuje 1 odkurzacz, a ma domek piętrowy, to przenieść musi, a to niezbyt wygodne
teraz efekt sprzątania:
drobne koraliki rozsypane w odległości 2-3 cm od krawędzi pozostały niesprzątnięte, bardzo cieniutkie kawałeczki z zeschłych liści nadal są na podłodze, wzdłuż krawędzi jak dmuchnę nadal jest sporo kurzu, o dywanie i krawędziach wokół nie będę się powtarzać
posprzątał jakieś 80%
obecny stan zapełnienia pojemnika jakieś 85% (pamiętajmy, było 1/3), nadal nie pokazuje zapełnienia, czas sprzątania 40 minut

[ Dodano: 2012-03-22, 18:57 ]
dafi pisze: Jeśli ładuje się po podjechaniu automatycznie to ręcznie tez musi.
Przystaw go dość łagodnie i daj mu kilka( minimum 4-5) sekund na rozpoznanie ( nie robi to jak roomba błyskawicznie) . najlepiej jak za bazą jest prosta ściana ale z listwą tez powinien się zadokować.
...
Dla mnie dźwięk jest nie do wytrzymania na parkiecie.
...
Ja bym nie stawiał go na styku korytarzy tylko w którymś z większych pokoi nie powinien się wtedy tak męczyć.
...
Dafi ja właśnie przystawiałam jak piszesz (choć zupełnie nieświadomie, że tak trzeba) i jakoś miał z tym problem, ale w sumie to nie jest tak ważne, bo sam ma to robić
co do parkietu, to naprawdę ja nie mogę o nim złego słowa powiedzieć, może za radą Glanza pod koniec testów nagram odgłosy z płytek i parkietu, żebyś sobie porównał ten hałas
co do ustawienia bazy, to ona póki co jest wędrująca i nie ma stałego miejsca, staram się przetestować Neato w maksymalnie różnych warunkach, więc w sumie nie do końca ustawiam ją w miejscu gdzie stałaby jakbym była posiadaczką tego urządzenia
Ostatnio zmieniony 04 maja 2012, 12:23 przez barbapuppa, łącznie zmieniany 1 raz.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 22 mar 2012, 19:07

Nie wiem czy neato pokaże zapełnienie pojemnika jak jest on wyciągany ( neato może interpretować pojemnik wyjęty --opróżniony).
Zrobiłem test zasłaniając szczelnie folią filtr , neato odpalił i nie zgłosił zapełnienia pojemnika kurzem choć z tyłu nie dmuchał w ogóle powietrzem .
Może wiec liczy sobie również ( oprócz informacji z turbiny) czas przejazdów bez otwierania pojemnika????

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 22 mar 2012, 19:25

hmm, no zobaczymy, jak zrobię jeszcze 1 przejazd to myślę, że będzie pojemnik na full zapełniony, jeśli nie pokaże, to kolejne testy zrobię bez zaglądania ile brudu zebrał w oczekiwaniu na komunikat
Grzech a jak jest u Ciebie w tej kwestii?
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 22 mar 2012, 19:44

dafi pisze:najlepiej jak za bazą jest prosta ściana ale z listwą tez powinien się zadokować.
Ja mam listwę przy ścianie i nie stwarza to problemu. Nawet odległość z jednej strony nie jest zachowana jak zaleca producent tj. bazę dokowania mam w narożu pokoju.
barbapuppa pisze:3/ przy stryku podłogi z dywanem nie sprząta wcale, zresztą jak i Roomba, ale plus dla Neato bo po prostu zostawia, natomiast Roomba markuje sprzątanie i wmiata wszystko pod dywan udając, że posprzątała w tym miejscu
dafi pisze:Nie ma ruchomej głowicy czyszczącej wiec jeśli jedno koło jedzie po dywanie a drugie po podłodze głowice jest ponad podłogą nawet słychać że łopatki nie uderzają już w podłogę.
jeden wyjątek: jeżeli robot 'zaatakuje' od frontu to głowica dojdzie na styk dywan-podłoga. ale niewielkie to pocieszenie
dafi pisze:Ja bym nie stawiał go na styku korytarzy tylko w którymś z większych pokoi nie powinien się wtedy tak męczyć.
Co masz na myśli?
Nie ma różnicy skąd zaczyna. Sam rozpoznaje sobie teren i.... do roboty :)
Może masz na myśli systematyczność.
dafi pisze:Nie wiedziałem ze neato interpretuje pracę turbiny i określa sobie stopień przepełnienia pojemnika na kurz.
Jest to określone mniej więcej tak, iż Neato ma sprzężony sygnał zwrotny z turbiny. Więc robot posiada informację jak szybko się kręci, jakie jest obciążenie turbiny.
Innym zastosowaniem (czterech przewodów do turbiny) jest możliwość stwierdzenia czy silnik jest zablokowany czy też nie.
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 22 mar 2012, 19:51

u mnie każdorazowo stoi baza dobrze przy ścianie, pierwsze testy były przy całej powierzchni przyległej do bazy, dzisiejsze początkowo przy całej, a po problemach z dokowaniem przy listwie
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

ODPOWIEDZ