SEVERIN Chill

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
leszekszczepanski
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2016, 18:25
Lokalizacja: Warszawa

SEVERIN Chill

Post autor: leszekszczepanski » 21 kwie 2016, 15:57

Witam.

Mam tego robocika od paru miesięcy. Kupiłem go za ok. 320 zł jako nowy w promocji z któregoś z supermarketów.
Sam w sobie jest mocno prymitywny, przynajmniej pod względem algorytmów sprzątających i bajerów: brak stacji dokującej czy czegokolwiek innego.
Mam 2 koty i długowłosego psa więc by mi niczego nie rozwlókł po mieszkaniu włączam go tylko w zamkniętych pomieszczeniach jak mnie nie ma lub zazwyczaj jak wracam po pracy.
Nie mam porównania do sprzętu innej klasy lecz z jakości sprzątania jestem względnie zadowolony.
Mieszkanie mam zagracone a przez te parę miesięcy zawiesił sie tylko raz przy wjeździe dokładnie prostopadle na wysoką prowadnicę od drzwi składanych (jak bierze ją pod nawet lekkim kątem to daje radę). Z wjazdem na wycieraczki/niskie dywany (jako że z prowadnicą sobie raczej radzi to myślę że i na grubszy dywan wjedzie) czy wysokimi spadkami (schody) radzi sobie doskonale. Raz też tylko zajechał w miejsce w którym o mało nie utknął ale ostatecznie udało mu się wyjechać.
Zmienia kierunek odbijając się od przeszkody lekko przekręcając się i potrafi wtedy trochę chałasować szczególnie jak wjedzie w zagłębienie.

Wady jakie mogą przeszkadzać to gromadzący się tuż u wlotu do zbiorniczka kłąb sierści. Nie wiem czy to mały ciąg nie pozwala mu tego przepchnąć dalej i czy to go mocno blokuje by sprzątać dokładniej. Prawie wogule też nie ma w zbiorniczku piasku, podejrzewam że przynajmniej wieksze ziarenka są dla niego za ciężkie.

Podsumowując jak za tą cenę jestem bardzo zadowolony głównie z powodu braku kłaków w mieszkaniu. Odkurzając tradycyjnie raz na tydzień i odpalając go prawie codziennie mam dużo czyściej w mieszkaniu.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: SEVERIN Chill

Post autor: sondejm » 21 kwie 2016, 19:58

Daj jakieś fotki/film. Rozważasz wymianę? Skąd jesteś?
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

leszekszczepanski
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2016, 18:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: SEVERIN Chill

Post autor: leszekszczepanski » 22 kwie 2016, 15:00

Filmik może w przyszłym tygodniu, choć w sumie nie wiem po co :) Za ok 4/5 miesięcy zakończę generalny remont (będzie podłogówka i ceramika na całości) to zastanowię się nad jakimś myjącym robocikiem jako dodatek do tego co jest. Jestem z Warszawy.

piokrza
Robot Master
Posty: 2193
Rejestracja: 23 sie 2012, 21:10

Re: SEVERIN Chill

Post autor: piokrza » 22 kwie 2016, 15:18

Miałem kiedyś coś podobnego, nazywało się V-BOT RV10 (jakieś 8 lat temu), taki chiński za 270zł bodajże kupiony na portalu aukcyjnym, miał ten sam mechanizm sprzątający co ten Severin: dwie szczotki boczne i kanał ssący. Poza tym stację dokującą z harmonogramem (1/dzień) i pilota. Wybierało się czas sprzątania spośród 20, 40 i 60 minut lub do rozładowania aku (ciut ponad 60 minut). Algorytm miał 3 typy ruchów: wzdłuż ścian, spiralny, przemierzający - powtarzanych w sekwencji. Sprzątanie słabe, głównie zbierał "koty" z podłogi pod łóżkiem i okruchy przy ścianach, na dywan wjeżdżał ale tylko kurz wsysał i to kiepsko. Jak coś mocniej przywarło do podłogi to nie zbierał. Dlatego dołączało się od spodu pada ze ścierką żeby lepiej zbierał z podłogi. Wyparł go później Samsung Navibot.
Testował: Roomba 620 780 782e 870 980 Scooba 230 5800 385 390 450 Braava 320 240 Samsung SR8855 SR8895 SR8980 SR10F71 Neato XV-11 XV-15 Electrolux ZA2.0 Vileda 100 Virobi Dyson 360 Eye Hobot 168 188 268 https://www.youtube.com/Roomba02

ODPOWIEDZ