jaki odkurzacz wybrać???

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Buszman
Posty: 4
Rejestracja: 11 wrz 2010, 15:16
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Buszman » 14 wrz 2010, 11:08

:). Może ode mnie ale zaczynają się schody:). Chciałem sprowadzić parę sztuk z Chin ale nie mogę się doprosić CE:). zobaczymy, jeżeli coś będzie nie tak to nic z tego jeżeli to legalne źródło na pewno się odezwę:). Trzymajcie kciuki.
Roombeczka 560-eczka :)

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 15 wrz 2010, 13:38

no tak...

pytanie nr1 - czy to nie sa podroby - Chinczycy naprawde potrafia....
znam opowiesci gdzie Chinczycy otwieraja obok oryginalnej fabryki fabryke "zamiennikow" ;)

ale jesli produkuja na rynek europejski (wszak nasze roomby sa made in china) musza miec owy certyfikat...

Jesli nie TomeC jest w posiadaniu takowego, ktory mozna przedstawic na cle :)

pytanie nr2 - DLF jest wylacznym dystrybutorem na PL, moze zaczac rzucac belki pod nogi ;)
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Buszman
Posty: 4
Rejestracja: 11 wrz 2010, 15:16
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Buszman » 20 lis 2010, 16:10

Drodzy Forumowicze. Troszku popytałem chińczyków i dowiedziałem się tyle, że roomby w Chinach nie da się legalnie kupić. Natomiast w tej samej fabryce produkowane są roboty pod innymi nazwami bazujące na komponentach używanych w roombach. I te można kupować całymi wagonami:):). Może się nawet okazać ,ze jakościowo niczym nie odbiegają od roomby, większość ma dołożone nawet gadżety typu lampa UV czy pseudo mop. Tylko jedno pytanie: czy ktoś się skusi na zakup takiego robota? Oczywiście cena jest konkurencyjna. Ma ktoś ochotę potestować takiego klona?:)
Roombeczka 560-eczka :)

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 20 lis 2010, 21:04

mysle ze tych klonow jest w cholere i troche, wiele z nich juz mielismy w rekach.

o jakim konkretnie mowisz?
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Swelka
Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2011, 16:08
Lokalizacja: Radom

RoboJet

Post autor: Swelka » 06 sie 2011, 16:15

ja mam odkurzacz automatyczny firmy RoboJet, dokładnie RoboJet elegant. Hm ja nie orientuje się w kupowaniu przez internet z innego kraju dlatego Roomba za 4 tys. też wchodziła w grę, na szczęście koleżanka powiedziała mi że ona kupiła za niecały tysiąc ten właśnie odkurzacz co i ja mam i polecała. I ja też mogę polecić bo jest bardzo dobry, wytrzymały, dokładnie sprząta, ma stację dokującą, bardzo silny akumulator i ciekawy design. z mojego punktu widzenia bardzo dużo zaoszczędziłam w porównaniu z Roombą i cieszę sie że stworzono coś równie dobrego w przystępnej cenie. Link do strony

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 08 wrz 2011, 21:44

Grzebię i grzebię i jakoś nie mogę wygrzebać nic sensownego o tym RoboJet - to jakieś UFO chyba ;-) Znalazłem kilka "istotnych" wypowiedzi, które jakoś zalatują mi kryptoreklamą ale nic ponadto. Nic miarodajnego :roll:

Przy okazji zastanawiam się nad rolą lampki UV - bzdet czy rzeczywiście ma jakieś działanie, podobnie wytwornik ozonu, ale tu jestem niemal na 100 % pewien, że to bzdet.

Edit:
Nadal szukałem czegoś o RoboJet i znalazłem coś co mnie doprowadziło do łez :lol:

Marketing szarpany by RoboJet

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 22 wrz 2011, 12:46

ZibiD pisze:G
Nadal szukałem czegoś o RoboJet i znalazłem coś co mnie doprowadziło do łez :lol:

Marketing szarpany by RoboJet
hehe... rece opadaja ;) ale w tym szalenstwie jest metoda, ha ha.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
bogaskilop
Posty: 37
Rejestracja: 11 paź 2011, 17:06
Lokalizacja: lodz
Kontakt:

Post autor: bogaskilop » 14 paź 2011, 15:13

Dzisiaj nabylem na jedym z serwisow aukcyjnych roombe 580

Wiec wyslalem maila do firmy DLF po polska instrukcje a o to co otrzymalem w odowiedzi poprostu mnie to zwalilo z krzesla :

Szanowny Panie,

Prosimy o podanie numeru seryjnego urządzenia (nr znajdzie Pan pod zbiornikiem na brud). Po pozytywnej weryfikacji będziemy mogli wysłać Panu instrukcję.


Jeżeli potrzebuje Pan dodatkowych informacji zapraszam do kontaktu:

Biuro Obsługi Klienta:
Infolinia: 801 88 99 99
z tel. komórkowych: +48 58 781 66 662
e-mail: kontakt@irobot.pl

Z poważaniem,
Iga Kowalczykiewicz


No to kolejny dowod jak ta firma dziala poprostu szok dobrze ze instrukcja jest w dziale download.

Po chwili probowalem sie dodzwonic na podany nr oczywisice jest zle wpisany w mailu żenua , koncowka nr to 62 a nie 662

oczywisice manuala nie wysla bo jesli produkt nie jest u nich zakupiony to nie wysla .
To sie pytam czy sa dystrybutorem w opd otrzymalem ze "nie tylko importerem" i oczywiscie nie chca przeslac manuala.




Pozdrawiam

robot
Posty: 15
Rejestracja: 30 wrz 2011, 15:05
Lokalizacja: łódź

Post autor: robot » 14 paź 2011, 17:53

ZibiD pisze:Grzebię i grzebię i jakoś nie mogę wygrzebać nic sensownego o tym RoboJet - to jakieś UFO chyba ;-) Znalazłem kilka "istotnych" wypowiedzi, które jakoś zalatują mi kryptoreklamą ale nic ponadto. Nic miarodajnego :roll:

Przy okazji zastanawiam się nad rolą lampki UV - bzdet czy rzeczywiście ma jakieś działanie, podobnie wytwornik ozonu, ale tu jestem niemal na 100 % pewien, że to bzdet.

Edit:
Nadal szukałem czegoś o RoboJet i znalazłem coś co mnie doprowadziło do łez :lol:

Marketing szarpany by RoboJet
A widziałeś w pracy robojeta że takie bzdury wypisujesz? :lol:

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 15 paź 2011, 14:46

robot co uważasz konkretnie za bzdurę w wypowiedzi ZibiDa?

robot
Posty: 15
Rejestracja: 30 wrz 2011, 15:05
Lokalizacja: łódź

Post autor: robot » 15 paź 2011, 15:29

Że cytuje jakieś wypowiedzi i się wyśmiewa a nie wie o oczym pisze.Robojeta mam nie jest ideałem ale nie ma idalnych odkurzaczy robotów,a za tą kase wolę nowego. :mrgreen: Miałem do testów iroobota serii 6 i mam porównanie.Nie jestem sprzedawcą tylko użytkownikiem.

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 15 paź 2011, 21:20

robot pisze:Że cytuje jakieś wypowiedzi i się wyśmiewa a nie wie o oczym pisze.
Kolego - wiem o czym piszę, ale nie bardzo wiem o czym Ty piszesz. Chyba nie zadałeś sobie trudu przeczytania ze zrozumieniem wypowiedzi, które podlinkowałem.
Skoro tak, to wyjaśnię Ci DUŻYMI LITERAMI:
Jakiś sprzedawca tego cudeńka, spędził kilka dni, żeby nawtykać swoją wiekopomną wypowiedź na wszystkie możliwe fora, na których ktoś porusza kwestię roboodkurzaczy. Zrobił to tak inteligentnie, że poprzeklejał jedną wyklepaną - niby opinię użytkowniczki.
Poniał?
Może dla Ciebie takie opinie są miarodajne - podobnie jak opowieści panów sprzedawców o wytwornicy ozonu i promieniowaniu UV zabijającym wszelkie mikroby w promieniu 100 m. :lol:
Dla mnie wystarczy podstawowa wiedza z fizyki. Jeśli nie wiesz o czym mówię, zadaj sobie trud i sprawdź, co nieco na temat lamp bakteriobójczych i wytwarzania ozonu. Potem policz jaką wydajność musi mieć taka lampa. Przelicz sobie moc profesjonalnych lamp kwarcowych na ich skuteczność (dla ułatwienia dodam, że przeciętna - duża lampa potrzebuje min. 20 minut na zdezynfekowanie powietrza w niedużym pomieszczeniu, o podłogach, na których gęstość zanieczyszczeń jest nieporównywalnie większa, nie mówię) a teraz przenieś sobie to na świecidełko w Twoim wyczesanym odkurzaczu i policz ile lat świetlnych będzie musiał zasuwać, żeby coś zdezynfekować :lol:
Materiał do przemyśleń znajdziesz TUTAJ (napis TUTAJ trzeba kliknąć) :mrgreen:

Na Twoje pytanie - czy widziałem w pracy robojeta odpowiedź brzmi nie. Nie miałem takiej potrzeby, rozmawiałem na jego temat z serwisem, który go sprzedaje - wiem jakie są jego wady i zalety. Funkcja odkurzania jest w nim całkiem niezła. Ma problem ze spierniczonym podwoziem - jest znacznie bardziej podatny na wieszanie się na przeszkodach niż Roomba. Usterkowość nie jest bardzo wysoka ale zauważalnie wyższa niż Roomby. A bzdety typu lampka UV i ozon to tylko bzdety.
Skoro jesteś z niego zadowolony to gratuluję. Ja też jestem zadowolony ze swojego. Nie spodziewam się, żeby robojet robił coś więcej niż Roomba - a może robi? Ciekawe jak tego możesz dowieść? Może zrobiłeś jakieś testy laboratoryjne? Podziel się wynikami - tu wszyscy chętnie się dowiedzą, że na rynku jest coś lepszego od Roomby za ćwierć ceny.

Pozdrowionka

robot
Posty: 15
Rejestracja: 30 wrz 2011, 15:05
Lokalizacja: łódź

Post autor: robot » 16 paź 2011, 7:29

Ech poeto ja żadnych lamp ani ozonu nie używam.

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 16 paź 2011, 17:32

Ciekawy materiał porównawczy. W rolach głównych Roomba 555 vs. Navibot SR8855 vs Philips Homerun FC 9910 vs Infinuvo Cleanmate QQ-2
PORÓWNANIE

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 16 paź 2011, 19:28

a jednak Roomba nr 1, myślałam, że któryś z konkurentów spróbuje ją zdeklasować

ODPOWIEDZ