problem ładowanie / uruchomienie

5900, 5800, 330, 350, 380, 385, 390, 230, 450
http://www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
leadgenx
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2009, 10:24
Lokalizacja: czewa
Kontakt:

problem ładowanie / uruchomienie

Post autor: leadgenx » 28 gru 2009, 11:50

Witam,

mam bardzo nietypowy problem z ładowaniem/działaniem SCOOB'y.
Nowa SCOOBA (z USA) po 16h ładowaniu baterii (tryb pierwszego łądowania), kontrolka pali się na zielono, więc odłączam od zasilania, naciskam POWER a tu nic, zero reakcji. :evil:

Podłączam znowy (po 2, 3 minutach) a tu ponownie zaczyna ładować i ładuje 2h (tym razem w trybie normalnym). Próba kolejna, POWER i znowu nic, żadnej reakcji. Kilkakrotnie powtarzam zabieg ponownego ładowania i zawsze z takim samy efektem - zero reakcji po przyciśnięciu POWER. :evil:

- Napięcie zmierzone na baterii podczas ładowania: 22V (więc prawidłowo)
- Napięcie zmierzone na zasilaczu (zasilacz impulsowy) na dwóch skrajnych pinach 22V
- Napięcie zmierzone na zasilaczu (zasilacz impulsowy) na skrajnym pininie i środkowym 16V (i to jest dla mnie dziwna wartość, nie wiem skąd się bierze, przy niepodłączonej baterii)
- Napięcie samej baterii 16V (czyli też jak najbardziej prawidłowo)


i teraz najlepsze - zaraz po naładowaniu wyciągam i wkładam baterię (robiąc to powoli chciałem sprawdzić czy oba zatrzaski klikają) scooba zgłasza "check tank" i wszystko zaczyna działać jak należy. SCOOBA popracowała i zgłasza wyładowaną baterię.
Podłączam zasilacz i za kilkanaście minut sprawdzam czy POWER reaguje - wszystko wydaje się ok, po odłączeniu od zasilania scooba normalnie startuje. Ładuje się do pełna i działa normalnie (kontynuacja sprzątania).

Zostawiam ją na ładowaniu (zgodnie z instrukcją) i po około 20 h chcę użyć ponownie. A tu zaskoczenie, pomimo palącej się kontrolki pełnego naładowania nie ma reakcji na POWER.
Tym razem wyjęcie baterii nic nie daje. Powtarzam procedurę i odłączam na chwilę ładowanie, po włączeniu zasilacza (pomimo wcześniejszej sygnalizacji pełnego naładowania baterii) ponowne łądowanie 2h. Zaraz po naładowaniu znowu nie ma reakcji na POWER, ale tym razem wyjęcie i włożenie baterii uruchamia SCOOB'ę.

Sytuacja się powtarza.
Wprawdzie osoba, która sprzedała mi SCOOB'ę deklaruje pokrycie wszystkich kosztów, ale nie chcę narażać jej na niepotrzebne wydatki. Dlatego proszę o pomoc.

Sprawa wydaje się skomplikowana, ale może ktoś podpowie co to może być i co ewentualnie sprawdzić.

dziękuję z góry i pozdrawiam
Marcin

leadgenx
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2009, 10:24
Lokalizacja: czewa
Kontakt:

Post autor: leadgenx » 28 gru 2009, 12:59

Wkradł się błąd - napięcie mierzone na baterii podczas ładowania to 17,5V.

leadgenx
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2009, 10:24
Lokalizacja: czewa
Kontakt:

Post autor: leadgenx » 04 sty 2010, 16:07

czy ktoś z forumowiczów mógłby zmierzyć napięcie na baterii kiedy scooba sygnalizuje już jej wyczerpanie?
z gory dzieki

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 08 mar 2010, 16:10

jaki model scooby?

ODPOWIEDZ