Problem z dokowaniem roomba 625

610, 620, 625, 630, 650, 660, 621, 651
http://www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Fifawka
Posty: 2
Rejestracja: 26 wrz 2009, 20:29
Lokalizacja: Pisary
Kontakt:

Problem z dokowaniem roomba 625

Post autor: Fifawka » 26 wrz 2009, 20:53

Witam

Od kilku dni moja roomba ma problem z dokowaniem. Widzi stację próbuje nanią wjechac ale jak juz jest prawie na niej to zjeżdza i od nowa. Nie zapala sie w ogole kontrolka ładowania. Raz na jakiś czas wjechała naładowała sie i zjechała sama potem juz tylko to samo jezdzi podjeżdza so doku probouje i nic. Była raz w serwisie u sprzedawcy przeczyscił oddal twierdząc ze wszystko ok. Niestety problem sie powtarza. Czy wiecie co to takiego i co moze byc przyczyną. Pozatym wszystko jest ok.

TomeC
Administrator
Posty: 168
Rejestracja: 26 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: TomeC » 27 wrz 2009, 15:37

Witam,

Powiedz mi czy w ogóle działa ładowanie ze stacji? Jeżeli ręcznie położysz roombę na stykach stacji to czy roomba się ładuje?
ROBOTY STAJĄ SIĘ BLIŻSZE...

Fifawka
Posty: 2
Rejestracja: 26 wrz 2009, 20:29
Lokalizacja: Pisary
Kontakt:

Post autor: Fifawka » 27 wrz 2009, 21:31

Witaj

Nie nie ładuje co ciekawsze ze kolega ktory nam sprzedawał roombę przyniosł drugą stację dokująco i jest to samo. Ładuje sie tylko jak podepne kabel na sztywno. Parę razy podłączyła się po resecie ale od wczoraj juz nic.

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 12 paź 2009, 20:52

no to sprawa prosta - styki, i dalej polaczenie do plyty.

robotica
Posty: 8
Rejestracja: 14 paź 2009, 19:13
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: robotica » 15 paź 2009, 14:54

Proszę sprawdzić czy styki stacji dokującej są czyste a także te w roombie od spodu. Można je przemyć rozpuszczalnikiem. Szmatka nie może ociekać, musi być lekko wigotna aby nie zalać roomby. Proszę dokładnie, na sucho (bardzo dokładnie) przeczyścić szybkę w zderzaku oraz w stacji dokującej oraz czujnik na zderzaku i stacji dokującej (to wystające ponad zderzak i stację dokującą). Jeżeli to nie pomorze proszę o telefon a podpowiem sztuczkę serwisową.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez robotica, łącznie zmieniany 1 raz.

irrobot
Posty: 8
Rejestracja: 07 cze 2009, 11:31
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: irrobot » 21 maja 2010, 8:08

Uszkodzeniu uległ czujnik we wnątrz Roomby a nie stacja, czy zasilacz.

admin: gramatyka, gramatyka, prosze poprawic post!.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez irrobot, łącznie zmieniany 4 razy.

iMayne
Posty: 3
Rejestracja: 07 mar 2011, 13:45
Lokalizacja: Walsall, UK
Kontakt:

Post autor: iMayne » 27 mar 2011, 14:14

Jak zwykle, gniazda zasilania wewnątrz Roomba jest uszkodzony. Wewnątrz gniazda dwa kontakty są poza kiedy powinny być wzruszająca. Dlatego Roomba popycha stacji dokującej, gdy zbliża się do niej.
Your iRobot Roomba/Scooba parts guy :)

Awatar użytkownika
anwali
Uświadomiony
Posty: 135
Rejestracja: 17 kwie 2010, 9:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: anwali » 29 mar 2011, 5:37

To chyba jakiś anglik udający polaka z użyciem translatora internetowego :-)

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 29 mar 2011, 7:33

anwali pisze:To chyba jakiś anglik udający polaka z użyciem translatora internetowego :-)
tak, to anglik, znany na forum robotreviews, grzebie w roombach, przerabia CHM na lozyska.

uszkodzeniu ulegl wtyk zasilania bedacy w roombie. trzeba go troche rozgiac badz wymienic i bedzie ok :)
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

kleo77
Posty: 44
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kleo77 » 04 mar 2012, 19:07

Mystic pisze: uszkodzeniu ulegl wtyk zasilania bedacy w roombie. trzeba go troche rozgiac badz wymienic i bedzie ok :)
Wiem, że odgrzewam starego kotleta ale mam podobny problem. Nie ma ładowania przez stacje dokującą Roomba581 (z kabla bez problemu). Czy możesz dokładnie powiedzieć na czym ma polegać rozgięcie wtyku? Z zewnątrz Roomby czy od środka po jej rozebraniu te styki należy rozginać? Jeśli to nie pomorze to gdzie mogę kupić takie styki?
Roomba 581/Roomba 780/Mint Plus/Neato/Kobold-kusi

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 04 mar 2012, 20:04

Mowa o gnieździe w które wkłada się kabel ( wtyczkę ) ładowarki, te z boku roomby.
Najpierw warto zacząć od wpuszczenia do gniazda kropli środka takiego jak np. WD-40 ( najlepiej jakiś spray do czyszczenia styków), potem kilka krotne włożenie i wyjęcie wtyczki . Przeważnie pomaga , jeśli nie pomogło wypadało by wyjąc gniazdo i udać się do sklepu z częściami elektronicznymi . Tu można przeczytać i zobaczyć jak wygląda takie gniazdo http://www.robotreviews.com/chat/viewtopic.php?t=10350
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

kleo77
Posty: 44
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kleo77 » 04 mar 2012, 21:04

Albo ja czegoś nie zrozumiałam albo ty źle to rozumiesz. Roomba ładuje się poprawnie z kabla bezpośrednio podłączonego do odkurzacza. Problem jest dokładnie taki jak użytkownika, który zakładał ten wątek. Jeśli chcę skorzystać ze stacji dokującej to roomba trafia do niej bez problemu jednak po najechaniu na nią nie dokuje gdyż jak mniemam dwa styki, które są pod spodem roomby mają jakiś defekt i roomba nie potrafi rozpocząć procesu ładowania za pomocą stacji dokującej. Oddala się od niej i wraca po chwili ponawiając próbę bezskutecznego dokowania.
Z postu Mystica zrozumiałam, że jest jakiś sposób na te styki właśnie pod spodem Roomby, że w nich tkwi problem.
Roomba 581/Roomba 780/Mint Plus/Neato/Kobold-kusi

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 04 mar 2012, 21:17

W 99% przypadków styki pod spodem nie maja defektu ( oczywiście warto je przeczyścić).
Mimo, iż problem który opisujesz na logikę wskazuje problem w stacji dokującej lub w stykach jej lub roomby najczęściej problem tkwi zupełnie gdzie indziej .
Gniazdo ładowania z boku roomby posiada styki które rozwiera wtyczka ładowarki . Styki te jeśli są rozwarte nie pozwalają ładować roobmy jednocześnie z gniazda z boku jak po przez stacje dokującą.
Jeśli te styki są zabrudzone lub nie zwierają z jakiegoś innego powodu roomba traktuje to jako podłączenie ładowarki bezpośrednio do roomby i odłącza styki stacji dokującej.
Ostatnio zmieniony 04 mar 2012, 22:02 przez dafi, łącznie zmieniany 1 raz.

kleo77
Posty: 44
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kleo77 » 04 mar 2012, 22:01

Wielkie dzięki Dafi za wyjaśnienie. Teraz rozumiem wypowiedź Mystica......zrobię jak mówisz i zobaczymy czy stacja dokująca ruszy.Rok temu jeszcze działała stąd moje zdziwienie, że nagle coś zaniemogło.
Roomba 581/Roomba 780/Mint Plus/Neato/Kobold-kusi

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 05 mar 2012, 8:01

kleo77 pisze:Wielkie dzięki Dafi za wyjaśnienie. Teraz rozumiem wypowiedź Mystica......zrobię jak mówisz i zobaczymy czy stacja dokująca ruszy.Rok temu jeszcze działała stąd moje zdziwienie, że nagle coś zaniemogło.
kleo77: jest tak jak powiedzial Dafi, nic dodac, nic ujac tylko naprawiac ;)
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

ODPOWIEDZ