zamienniki akumulatorów - opłacalne ????

610, 620, 625, 630, 650, 660, 621, 651
http://www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
sir.COLA
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwie 2010, 19:27
Lokalizacja: z crackow

zamienniki akumulatorów - opłacalne ????

Post autor: sir.COLA » 11 gru 2011, 12:07

Witam.

niestety przyszedł czas na mój akumulator (działał 2 lata) i tutaj moje zapytanie:

Czy próbował już ktoś tych akumulatorów ??

http://allegro.pl/akumulator-bateria-do ... 22497.html

maja 5500 mAh więc prawie 2 razy mAh więcej niż normalne.

ile sprząta roomba professional na tym aku ?

czy ten aku nie wpłynie na jakość sprzątania i sprawność roomby ??

z góry dziękuje za odpowiedzi

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Re: zamienniki akumulatorów - opłacalne ????

Post autor: ZibiD » 12 gru 2011, 12:13

sir.COLA pisze:
ile sprząta roomba professional na tym aku ?
Nie znajdziesz odpowiedzi na takie pytanie - czas sprzątania zależy od wielu czynników, rodzaju podłóg, stanu technicznego samego urządzenia (opory w gearboxie, stan silników), poprawności uformowania baterii.
sir.COLA pisze: czy ten aku nie wpłynie na jakość sprzątania i sprawność roomby ??
Na jakość sprzątania hmmm... na pewno nie będzie od tego lepiej zasysać ale jeśli będzie dłużej jeździć - może nieznacznie poprawić efekt sprzątania. Trzeba jednak brac pod uwagę, że jeśli (teoretycznie będzie jeździć dłużej - choć nie wierzę), to częściej będziesz doładowywać nierozładowaną do końca baterię, co da jej dobrze popalić i z pewnościa nie wytrzyma tyle co poprzednia. Nie wiem czy wytrzyma ten obiecywany rok gwarancji (takie gwarancje to problematyczna sprawa - jest 10 tysięcy powodów i uzasadnień by odrzucić reklamacje akumulatora).


Generalnie...
Nie mam zaufania do rewelacji typu 5500 mAh. Na allegro sprzedawcy wypisują różne bzdury, bardzo często nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Fizyki nie da się jednak oszukać. To mi wygląda właśnie na taki przykład - dlaczego?

Producent Myoto Japan - cena wskazuje jednak na to, że ta bateria Japonię to ewentualnie widziała w TV. (Skoro iRobot produkuje swoje urządzenia w Chinach, to nagle Japończycy się rzucili do produkcji baterii i chcą wygryźć Chinoli?) :lol: - bzdura.

5500 mAh? - Pojemność ogniw jest w znacznym stopniu ograniczona ich wymiarami - skoro udało się upakować w pakiet max 3500 mAh to nagle komuś udało się wepchnąć w taki sam pakiet o blisko 60 % więcej? Nie słyszałem o tak przełomowej technologii w ogniwach NiMh :shock:

Nie spodziewam sie, żeby ta bateria była bardziej trwała czy pojemna więc... kup standardowy zamiennik dobrej jakości bo skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać :-D

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Re: zamienniki akumulatorów - opłacalne ????

Post autor: Mystic » 12 gru 2011, 16:10

ZibiD pisze:
sir.COLA pisze:
ile sprząta roomba professional na tym aku ?
Nie znajdziesz odpowiedzi na takie pytanie - czas sprzątania zależy od wielu czynników, rodzaju podłóg, stanu technicznego samego urządzenia (opory w gearboxie, stan silników), poprawności uformowania baterii.
sir.COLA pisze: czy ten aku nie wpłynie na jakość sprzątania i sprawność roomby ??
Na jakość sprzątania hmmm... na pewno nie będzie od tego lepiej zasysać ale jeśli będzie dłużej jeździć - może nieznacznie poprawić efekt sprzątania. Trzeba jednak brac pod uwagę, że jeśli (teoretycznie będzie jeździć dłużej - choć nie wierzę), to częściej będziesz doładowywać nierozładowaną do końca baterię, co da jej dobrze popalić i z pewnościa nie wytrzyma tyle co poprzednia. Nie wiem czy wytrzyma ten obiecywany rok gwarancji (takie gwarancje to problematyczna sprawa - jest 10 tysięcy powodów i uzasadnień by odrzucić reklamacje akumulatora).


Generalnie...
Nie mam zaufania do rewelacji typu 5500 mAh. Na allegro sprzedawcy wypisują różne bzdury, bardzo często nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Fizyki nie da się jednak oszukać. To mi wygląda właśnie na taki przykład - dlaczego?

Producent Myoto Japan - cena wskazuje jednak na to, że ta bateria Japonię to ewentualnie widziała w TV. (Skoro iRobot produkuje swoje urządzenia w Chinach, to nagle Japończycy się rzucili do produkcji baterii i chcą wygryźć Chinoli?) :lol: - bzdura.

5500 mAh? - Pojemność ogniw jest w znacznym stopniu ograniczona ich wymiarami - skoro udało się upakować w pakiet max 3500 mAh to nagle komuś udało się wepchnąć w taki sam pakiet o blisko 60 % więcej? Nie słyszałem o tak przełomowej technologii w ogniwach NiMh :shock:

Nie spodziewam sie, żeby ta bateria była bardziej trwała czy pojemna więc... kup standardowy zamiennik dobrej jakości bo skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać :-D
a ja powiem krotko - jak chcesz kombinowac, kombinuj. kup albo oryginal albo od sprawdzonych osob na allegro - ktorzy paraja sie regeneracja akumulatorow i wiedza co i jak, a nie tylko sciagaja - nie wiadomo skad - byle taniej.

rozejrzyj sie po allegro (nie bede robil reklamy). mozna kupic za ok 150pln akumulator o normalnej i realnej pojemnosci (zwroc uwage na wage) lub oryginal za ok 200pln.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

sir.COLA
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwie 2010, 19:27
Lokalizacja: z crackow

Post autor: sir.COLA » 12 gru 2011, 17:48

to nie reklama

potrzebuje pomocy wiec proszę o wklejenie linka

czy o to chodzi ??

http://allegro.pl/bateria-akumulator-ir ... 43928.html

jeżeli te 5500 mAh jest wyssane z palca to jednak wezmę zamiennik jak proponujecie

czy ten podany bedzie dobry ??

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 12 gru 2011, 23:17

sir.COLA pisze:to nie reklama

potrzebuje pomocy wiec proszę o wklejenie linka

czy o to chodzi ??

http://allegro.pl/bateria-akumulator-ir ... 43928.html

jeżeli te 5500 mAh jest wyssane z palca to jednak wezmę zamiennik jak proponujecie

czy ten podany bedzie dobry ??
hehe moze...pytanie czy ta "firma" je produkuje czy sciaga z chin.
szukaj na allegro "AMElektronik"
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
anwali
Uświadomiony
Posty: 135
Rejestracja: 17 kwie 2010, 9:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: anwali » 13 gru 2011, 17:26

Ja kupiłem zamiennik 3700 mAh, i do momentu kiedy mi się nie rozładował tak ze nieszło włączyć odkurzacza pracował 2 h 45min. Posprzątane całe mieszkanie 64m2 i na pomarańczowej baterii stop. Teraz po ponad roku wyciąga około 80 min.

Ja tam bym spróbował 5500 mAh.

Pozdrawiam

jonasa
Uświadomiony
Posty: 141
Rejestracja: 26 paź 2011, 11:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jonasa » 13 gru 2011, 18:33

Takie zamienniki są w ogóle bezpieczne? Nie spowodują np. pożaru?

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 13 gru 2011, 18:41

Teoretycznie są bezpieczne. Bardziej niebezpieczny jest zasilacz.
Sporo zależy od jakości ogniw i staranności ich pakietowania. Zły pakiet prędzej uszkodzi odkurzacz lub zasilacz. Nie ma tu znaczenia czy będzie na min napisane 3500 mAh czy 5500 mAh (a spodziewam sie, że w nowym roku także i 7000 mAh - z informacją na allegro, że są produkowane do promów kosmicznych przez NASA i przypadkiem pasują do R) :lol:
Tak jak powiedziałem - pisać każdy może - nikt tego nie skontroluje a ważna jest realna pojemność.

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 13 gru 2011, 19:34

anwali pisze:Ja kupiłem zamiennik 3700 mAh, i do momentu kiedy mi się nie rozładował tak ze nieszło włączyć odkurzacza pracował 2 h 45min. Posprzątane całe mieszkanie 64m2 i na pomarańczowej baterii stop. Teraz po ponad roku wyciąga około 80 min.

Ja tam bym spróbował 5500 mAh.

Pozdrawiam
hehe no alejakim cudem 5500? a moze niech autor posta kupi i przesle do dafi'ego.
on zdajsie jest modelarz i ma te cuda do mierzenia pojemnosci....
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

ODPOWIEDZ