Orginalny pilot nie działa

610, 620, 625, 630, 650, 660, 621, 651
http://www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
xanders
Posty: 1
Rejestracja: 30 paź 2011, 22:34
Lokalizacja: Toruń

Orginalny pilot nie działa

Post autor: xanders » 24 lis 2011, 16:14

Witam
mam problem z pilotem roomba 625 pilot od innej roomby 625 w instrukcji jest napisane ze pilot współpracuje tylko z jedną roomba ale pewnie jest jakiś sposób zeby spasowac pilota z roombą.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 24 lis 2011, 17:39

Nie jestem pewien tej procedury ale skoro normalne włożenie baterii do pilota, w zasięgu "widzenia" Roomby nic nie daje, to wykonałbym reset softu w Roombie (opis znajdziesz na forum) i spróbował ponownie sparować urządzenia.

krih
Posty: 9
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:21
Lokalizacja: skątowni

Post autor: krih » 27 lis 2011, 14:26

Witam
Ja mam nieco inny problem, jak już jesteśmy w temacie pilotów to mój ostatnio po dość długim okresie nie używania po włożeniu baterii zaczął dziwnie się zachowywać... wygląda na to jakby wszedł w jakiś tryb serwisowy?
Wszystkie diody i podświetlenie przycisków cały czas migają, po naciśnięciu na klawisze na wyświetlaczu pojawiają się cyfry (domyślam się że są to numery klawiszy) nic więcej nie da się z pilotem zrobić....

Czeka mnie serwis? czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji?

Dodaję filmik jak pilot się zachowuje...
http://www.youtube.com/watch?v=U5pmvyRD6yU

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 28 lis 2011, 0:29

Wyjęcie baterii, odczekanie i włożenie nic nie zmienia? (Zakładam, że baterie włożyłeś w zasięgu kontaktu z Roombą).

krih
Posty: 9
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:21
Lokalizacja: skątowni

Post autor: krih » 28 lis 2011, 13:11

Probowalem wyciagac baterie... nawet nowe zalozylem i to samo... probowalem z pilotem i odkurzaczem przejsc do innego pomieszczenia zeby wyeliminowac ewentualny wplyw wifi i bluetooth... i dalej to samo, o dziwo pilot ani nie spadl ani nie byl jakos mocno eksploatowany, ostatnio przez miesiac go nie uzywalem i jak chcialem uzyc to takie cos sie zaczelo robic...

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 29 lis 2011, 18:22

krih pisze:Probowalem wyciagac baterie... nawet nowe zalozylem i to samo... probowalem z pilotem i odkurzaczem przejsc do innego pomieszczenia zeby wyeliminowac ewentualny wplyw wifi i bluetooth... i dalej to samo, o dziwo pilot ani nie spadl ani nie byl jakos mocno eksploatowany, ostatnio przez miesiac go nie uzywalem i jak chcialem uzyc to takie cos sie zaczelo robic...
wymien baterie :)
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 29 lis 2011, 21:48

Mystic czytaj ze zrozumieniem, zacytowałeś fragment w którym napisał "nawet nowe założyłem", czyż to nie wymiana baterii właśnie?!

krih
Posty: 9
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:21
Lokalizacja: skątowni

Post autor: krih » 30 lis 2011, 17:20

na dwóch kompletach baterii sprawdzałem i akumulatorkach, za każdym razem bez zmian :( chyba czeka mnie serwis...
I teraz następujące pytanie, czy oddając akcesoria do serwisu trzeba oddać komplet- czyli pilot latarnie i roombe? czy sam pilot też mi przyjmą (mam na myśli firmę DLF)

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 30 lis 2011, 21:07

krih pisze:na dwóch kompletach baterii sprawdzałem i akumulatorkach, za każdym razem bez zmian :( chyba czeka mnie serwis...
I teraz następujące pytanie, czy oddając akcesoria do serwisu trzeba oddać komplet- czyli pilot latarnie i roombe? czy sam pilot też mi przyjmą (mam na myśli firmę DLF)
zapytaj DLF... :) wydaje mi sie ze na logike reklamujesz pilota, bo ma dziwny objaw, a nie urzadzenie (roombe).
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 30 lis 2011, 21:13

Ja bym z tą logiką w serwisie nie przesadzał :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 01 gru 2011, 7:34

ja myślę, że trzeba będzie oddać komplet do sprawdzenia, obym się myliła

Awatar użytkownika
lekwp
Robo Znawca
Posty: 398
Rejestracja: 21 lut 2011, 12:08
Lokalizacja: Cz-wa

O pilotach 625 i 780

Post autor: lekwp » 04 gru 2011, 11:25

625-radio , 780-podczerwień. Pilotem 780 mogę sterować 625. Odwrotnie nie.
Wniosek 625 ma odbiornik radiowy i podczerwieni. 780 to tylko podczerwień. Do sprawdzenia trzeba będzie oddać komplet. Pozdrawiam. ;-)

krih
Posty: 9
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:21
Lokalizacja: skątowni

Post autor: krih » 01 mar 2012, 0:10

Witam po dość długiej przerwie, udało mi się dzisiaj urwać szybciej z pracy i dowieźć komplet do mikołowa.
Sprawa dość dziwna, mój pilot faktycznie nie działa... od razu serwisant chwycił za nowy pilot i próbował go sparować z moim Roomba
ale o dziwo próbował przy wkładaniu przytrzymywać przycisk sterowania w prawo.
Czy jest faktycznie sposób parowania urządzeń tym przyciskiem? O ile mi wiadomo działają na pilocie tylko dwie kombinacje:
przy wkładaniu baterii przycisk sterowania w lewo, oraz przy wkładaniu baterii przycisk DAY i MINUTE (rozparowanie urządzeń i reset pilota)

Troche podejrzana zagrywka serwisu, ale nic... siedziałem cicho i przyglądałem się...
Udało się po paru minutach serwisantowi sparować nowy pilot z moim odkurzaczem za pomocą przycisku sterowania w lewo (musiałem podpowiedzieć, bo nie wiedział),
ale kolejny objaw był taki... że pilot po sparowaniu i wyłączeniu - dłuższym przytrzymaniem CLEAN załączał się tylko w odległości do 1m od odkurzacza.

Gdy serwisant załączył pilota blisko odkurzacza, pilot działał... sterowanie działało, wszystkie funkcje działały... Roomba odjechała na 3m i dalej wszystko działało...
W odległości 3m serwisant wyłączył odkurzacz poprzez dłuższe przytrzymanie klawisza CLEAN, Roomba się wyłączył.

Ale już nie dało się w tej odległości go załączyć (poprzez naciśnięcie na pilocie CLEAN)
Serwisant musiał znowu podejść do odkurzacza na odległość 1m żeby go załączyć...

Wygląda na to że pilot z moim odkurzaczem łączy się tylko w odległości 1m, gdy Roomba odjedzie dalej, nie można już załączyć.
Serwisant próbował czyścić czujnik optyczny na zderzaku, co też jest dziwne wg mnie, bo przecież pilot w 625 działa radiowo a nie na podczerwień, mam rację?

Ostatecznie stwierdził, że komplet musi zostać u nich i będą dalej się tym zajmowali, zobaczymy co wymyślą.
Dziwi mnie fakt, że użytkownik urządzenia (w tym przypadku ja) wie więcej o samej konfiguracji i zasadzie działania od osób pracujących jako serwis, autoryzowany serwis...

Mam pytanie do was, czy może ktoś z kolegów/koleżanek przetestować analogiczną sytuację u siebie?

Załączyć pilota w odległości 1m od odkurzacza... po czym odjechać Roomb'ą na odległość 3-4m od pilota, wyłączyć odkurzacz poprzez dłuższe przytrzymanie CLEAN na pilocie. Spróbować załączyć odkurzacz z pilota przyciskiem CLEAN. Czy wtenczas odkurzacz w odległości 3-4m od pilota się załączy?

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 01 mar 2012, 9:30

krih miałam podobną sytuację do Twojej, jak mi się wyczerpały baterie w pilocie, zmień na nowe i powinno hulać
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

krih
Posty: 9
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:21
Lokalizacja: skątowni

Post autor: krih » 01 mar 2012, 11:39

No tak, teraz to już może być wina baterii w pilocie, gdyż akumulatory na których próbowałem mój stary "migający" pilot cały czas były założone, wczoraj serwisant tylko wyciągnął nowego pilota i założył moje akumulatory.
Pytałem go czy to nie będzie problem z zasilaniem, mówiłem że nie wiem w jakiej kondycji są te akumulatory, to stwierdził że to raczej nie będzie problem z zasilaniem.
Spytałem więc czy ma jakieś baterie, żeby podmienić... stwierdził że nie ma...
Co to za serwis.... ? Czy można nazwać coś serwisem, jak nie ma się na stanie nawet baterii ani innego sprawnego odkurzacza aby zrobić testy?
Parodia....
Będę dzisiaj dzwonił do nich... i powiem o tych bateriach, zobaczymy co odpowiedzą...
Ale wygląda na to że to ja sam muszę dochodzić do wszystkiego... a oni tylko pieczątkę przybiją na karcie gwarancyjnej...

ODPOWIEDZ