Tor jazdy i ładowanie

610, 620, 625, 630, 650, 660, 621, 651
http://www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Kasio
Posty: 8
Rejestracja: 06 mar 2011, 13:32
Lokalizacja: 10.0.0.13

Tor jazdy i ładowanie

Post autor: Kasio » 06 mar 2011, 13:43

Witam
Od kilku dni mam Roomba 625 Professional Series /wgrany soft 0.7 ,zauważyłem że nie jedzie prosto (ściąga ja w prawo) niezależnie czy jedzie sama podczas sprzątania czy jest sterowana z pilota,wyczyściłem wszelkie dostępne szczeliny ale nic to nie dało.Druga sprawa,czy latarnie komunikują się z bazą np w celu ustalenia jej pozycji.I ostatnie pytanie czy po resecie SPOT+MAX trzeba ja ładować 16h ?
Ostatnio zmieniony 25 mar 2011, 12:13 przez Kasio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Re: Tor jazdy

Post autor: Mystic » 08 mar 2011, 14:17

Kasio pisze: Witam
Witaj na forum :)
Kasio pisze:mam Roomba 625 Professional Series /wgrany soft 0.7
skad wiesz jaki masz soft?
zauważyłem że nie jedzie prosto (ściąga ja w prawo) niezależnie czy jedzie sama podczas sprzątania czy jest sterowana z pilota,wyczyściłem wszelkie dostępne szczeliny ale nic to nie dało.
jesli to nie soft, to byc moze masz problem z kolkiem- jedno moze krecic sie wolniej.
Druga sprawa,czy latarnie komunikują się z bazą np w celu ustalenia jej pozycji.
hmmm, moim zdaniem tylko naprowadzaja na stacje. mam male doswiadczenie z latarniami.
I ostatnie pytanie czy po resecie SPOT+MAX trzeba ja ładować 16h ?
zapraszam do lektury o formatowaniu/formowaniu baterii na tym forum. w skrocie spot i max robi reset obwodu ladowania. 16H laduje sie baterie zeby ja uformowac gdy napicie spadnie ponziej 11V lub w przypadku nowej baterii. odpowiadajac wprost - napewno nie zaszkodzi! ja bym tak zrobil.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Kasio
Posty: 8
Rejestracja: 06 mar 2011, 13:32
Lokalizacja: 10.0.0.13

Post autor: Kasio » 11 mar 2011, 14:28

MystiC pisze:skad wiesz jaki masz soft?
na spodzie odkurzacza jest naklejka z tekstem WGRANY SOFT ver. 0.7
(jeśli się nie mylę gdzieś w internecie wspomniane było o ver. 2.1 ale to chyba wersja dla U.S.A)

Mam jeszcze jedno pytanie ,gdy chcemy wyłączyć odkurzacz przytrzymujemy przycisk CLEAN aż zgaśnie,przypadkowo przytrzymałem go trochę dłużej 15-30 sek. z czeluści odkurzacza wydobył się dźwięk ,co to oznacza ?

Odkurzacz już wysłałem do serwisu,aczkolwiek trochę się zawiodłem ze po 4 dniach "wyskoczyła" awaria,ale trudno to tylko urządzenie mechaniczne i wszystko się może zdarzyć,natomiast jeśli chodzi o przyciski SPOT+MAX w instrukcji tylko pisze że resetuje to urządzenie i nic poza tym,nic nie jest wspomniane o resecie układu ładowania ,hehe widocznie producent uznał że dla zwykłego użytkownika ta informacja będzie zbyt skomplikowana.

Ciekawostka:
Znalazłem w internecie artykuł na jakiej zasadzie działają Virtual Wall /Lighthouse (latarnie) w odkurzaczu Roomba, to seria 500 ale w pozostałych myślę że zasada działania będzie podobna.


Jak działa Latarnia

Jak działa latarnia

Kasio
Posty: 8
Rejestracja: 06 mar 2011, 13:32
Lokalizacja: 10.0.0.13

Post autor: Kasio » 25 mar 2011, 12:21

Nie będę zakładał nowego tematu ale mam pytanie do posiadaczy Roomba 625 lub innych modeli odnośnie ładowania,odkurzacz po spełnieniu swojej powinności wracając do stacji dokowania świeci się na zielono (przycisk CLEAN) czyli jest naładowany,gdy zadokuje zmienia CLEAN się na bursztynowo i rozpoczyna ładowanie,czyli rozumiem że czujnik stacji dokowania lub w odkurzaczu zmienia status akumulatora na nienaładowany lub jest w trybie rozładowywania akumulatora bo jak wiemy to aku. NIMH czyli posiada efekt pamięci,czy u Was jest tak samo ?

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 25 mar 2011, 12:49

Kasio pisze:gdy zadokuje zmienia CLEAN się na bursztynowo i rozpoczyna ładowanie,czyli rozumiem że czujnik stacji dokowania lub w odkurzaczu zmienia status akumulatora na nienaładowany lub jest w trybie rozładowywania akumulatora bo jak wiemy to aku. NIMH czyli posiada efekt pamięci,czy u Was jest tak samo ?
roomba nie przechodzi w stan rozladowywania - poprstu doladowywuje akumulator - podobnie jak z telefonem komorkowym - mozesz go sobie doladowywac.

efekt pamieci jaknajbardziej - dlatego producent zaleca co jakis czas rozladowac do pusta i naladowac zwowu do pelna. ja osobiscie nie zuywam stacji dokujacej i bateria smiga jak ta lala ponad poltora roku - zauwazylem nieznaczny spadek czasu pracy.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Kasio
Posty: 8
Rejestracja: 06 mar 2011, 13:32
Lokalizacja: 10.0.0.13

Post autor: Kasio » 25 mar 2011, 13:10

to chyba nie za dobrze bo doładowywanie jest zalecane dla Li-Ion,ale mniejsza o ładowanie.Pomyłka, bursztynowy oznacza ładowanie a czerwony rozładowany :-/
Czyli lepiej poczekać az sie rozładuje dopiero ładowac, czy pozwolic na dokowanie po pracy ?

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 25 mar 2011, 13:15

Kasio pisze:to chyba nie za dobrze bo doładowywanie jest zalecane dla Li-Ion,ale mniejsza o ładowanie.Pomyłka, bursztynowy oznacza ładowanie a czerwony rozładowany :-/
Czyli lepiej poczekać az sie rozładuje dopiero ładowac, czy pozwolic na dokowanie po pracy ?
ja bym odradzal uzywanie stacji dokujacej i korzystanie z odkurzacza tak dlugo az padnie bateria. taki zabieg pozwoli to na wydluzenie jej zywotnosci.

oczywiscie korzystac ze stacji dokujacej mozna, po cos producent ja doklada hehe :) tyle ze skroci to zywotnosc baterii.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Kasio
Posty: 8
Rejestracja: 06 mar 2011, 13:32
Lokalizacja: 10.0.0.13

Post autor: Kasio » 25 mar 2011, 14:20

dzieki za info,czas pokaże jak sie spisze aku.

ODPOWIEDZ