Roomba 625 Professional wyłącza się w czasie sprzątania

610, 620, 625, 630, 650, 660, 621, 651
http://www.irobot.pl

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
tomr3
Posty: 2
Rejestracja: 03 mar 2015, 19:12

Roomba 625 Professional wyłącza się w czasie sprzątania

Post autor: tomr3 » 03 mar 2015, 19:37

Witam,

Mam kilkuletnią Roombę 625 Professional Series. Była eksploatowana kilka razy w tygodniu, w miarę regularnie czyszczona, bateria była wymieniana 2 lata temu.

Od jakiegoś czasu zaczęła się dziwnie zachowywać. Bateria jest naładowana i urządzenie świeci na zielono. Uruchamiam ją normalnie przyciskiem CLEAN i rozpoczyna się odkurzanie. Po jakimś czasie normalnej pracy (od 1 do 10 min -losowo), nagle, bez żadnego dźwięku czy wyświetlenia błędu, na moment zapala się pomarańczowa dioda, urządzenie od razu staje i wszystkie diody gasną.

W takim stanie urządzenie już zostaje i tylko co chwilę, 2-3x powoli mruga pomarańczowa dioda i znów gaśnie na ok. minutę (mruga tak samo jak podczas ładowania - tylko że urządzenie zatrzymało się na środku pokoju i oczywiście nie jest podłączone do prądu).

W takim stanie ponowne naciśnięcie 2xCLEAN powoduje zapalanie się zielonej diody (czasem nawet zacznie dalej odkurzać), tylko zaraz po chwili sytuacja się powtarza.

Zaznaczam, że urządzenie nie było zalane, nigdy nic mokrego nie odkurzało, nie spadło, a dzieci i zwierząt w domu brak...

Czy ktoś z może spotkał się z taką sytuacją i czy bardziej mam szukać problemu po stronie akumulatora (w końcu ma już te 2 lata), czy bardziej np. płyta główna czy inne "elementy"?

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Roomba 625 Professional wyłącza się w czasie sprzątania

Post autor: sondejm » 03 mar 2015, 23:52

Roomba traci kontakt z aku. Ustaw czas w Roombie włącz ją i sprawdź czy zegar się wyzerował. Sprawdź też czy blaszki i styki Aku czyste i odegnij je troszkę. Zachowanie wskazuje na słabe Aku.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

tomr3
Posty: 2
Rejestracja: 03 mar 2015, 19:12

Re: Roomba 625 Professional wyłącza się w czasie sprzątania

Post autor: tomr3 » 05 mar 2015, 16:55

Sprawdziłem dziś styki, lekko odgiąłem blaszki. Wszystko wygląda dobrze. Niestety robot dalej zachowuje się tak samo.

Odkurza przez kilka minut. Nagle się zatrzymuje. Zaczyna mrugać pomarańczowym światłem co jakiś czas.

Zegar ustawiony na poprawną godzinę działa dalej bez zarzutu nawet po kilku takich zatrzymaniach (nie resetuje mu się godzina, pokazuje dalej poprawną).

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Roomba 625 Professional wyłącza się w czasie sprzątania

Post autor: sondejm » 05 mar 2015, 22:02

Możesz dać filmik z dźwiękiem, np YT.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Roomba 625 Professional wyłącza się w czasie sprzątania

Post autor: pawel2m » 06 mar 2015, 0:06

"False charging state :( " Prawdopodobnie dioda.
------------------------------------------------------
Aktualizacja softu w Roombie 5xx do wersji 08 - na PRIV
Naprawy, części zamienne - PRIV
Roomby nowe, używane - PRIV
Akumulatory do Roomby Litowe 4400mAh -249zł

ODPOWIEDZ