roomba brudzi sciany

510, 520, 530, 535, 555, 560, 562, 563, 564, 570, 580, 581

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
gsxt
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2013, 10:55
Lokalizacja: Polska

roomba brudzi sciany

Post autor: gsxt » 13 lut 2013, 10:59

Witam
Chciałem spytac czy mozna gdzies kupic jakis pokrowiec-gałgan-gabke itp. na roombe zeby jak sie ocierta o sciany nie zostawiała czarnych przebarwien?! Bo wiecej roboty z odnawianiem domu niz ona sprzata!


A i jeszcze takie pytanie: po okolo godzinie czasu roomba 555 pcha sie na stacje. Tak ma byc? Powierzchnia która sprzata jest otwarta i ma okolo 120m2. wiec w godzine to ona nie posprzata za wiele. Jak wraca po okolo 1h to lampka na niej pali sie na zielono?!

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 13 lut 2013, 11:48

Witaj na forum!

Dziwne, ze brudzi Ci sciany, zakladam ze to uzywka i jest problem z sensorami zblizeniowymi.

Co do sprzatania, moga byc dwie przyczyny - slaba bateria (jakiego koloru jest przycisk CLEAN?), lub mapuje przestrzen w ten sposob ze widzi jdno pomieszczenie.

Czy masz jakies drzwi czy jest to otwarta przestrzen?
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: roomba brudzi sciany

Post autor: pawel2m » 13 lut 2013, 12:23

gsxt pisze:Witam
Chciałem spytac czy mozna gdzies kupic jakis pokrowiec-gałgan-gabke itp. na roombe zeby jak sie ocierta o sciany nie zostawiała czarnych przebarwien?! Bo wiecej roboty z odnawianiem domu niz ona sprzata!


A i jeszcze takie pytanie: po okolo godzinie czasu roomba 555 pcha sie na stacje. Tak ma byc? Powierzchnia która sprzata jest otwarta i ma okolo 120m2. wiec w godzine to ona nie posprzata za wiele. Jak wraca po okolo 1h to lampka na niej pali sie na zielono?!
Z reguły przy ścianach są listwy podłogowe, jesli ktoś ich nie ma, roomba ocierając się musi to ubrudzić. Nawet przy lekkim dojechaniu przy któryms tam razie zostanie w końcu ślad -podobnie jak na zderzaku, on tez się rysuje.

Może Pan przykleić zwykły filc biały na zderzak tak by nie zasłaniać sensorów (pod czarnym przezroczystym plastikiem). Jednak trzeba będzie go wymieniać zapewne co jakiś czas, ponieważ ulegnie wytarciu.



Proponuje puścić Roombe z odpiętą stacją dokującą i wcisnąć DOCK, wtedy powinna posprzątać wszystko (przy okazji sprawdzi Pan stan akumulatora, powinna 2 godziny pojeździć).
Zapewne nie ogarnia tego pomieszczenia całkowicie za 1 razem, proponuje odzielić pomieszczenie wirtualna ścianą na próbę. Czas powienien zostać ten sam, a powierzchnia ulegnie zmniejszeniu z korzyścią dla jakości.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 13 lut 2013, 15:10

Można dokupić specjalne ochraniacze na Roombę, ona wprawdzie służą zabezpieczeniu przed obijaniem mebli, ale do ochrony przed brudzeniem ścian też pomogą (faktycznie ja też pierwsze słyszę, że Roomba brudzi!) zwą się Add Ons

Jeśli chodzi o sprzątanie powierzchni, to jest ona zdecydowanie za duża jak na możliwości tego modelu bez wspomagania.
Ja też jak kolega sugeruję całkowite pozbycie się bazy i ładowanie bezpośrednio przez ładowarkę. To niestety stworzy kłopot szukania odkurzacza po sprzątaniu, ale spowoduje wymuszenie dłuższego odkurzania mieszkania.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

gsxt
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2013, 10:55
Lokalizacja: Polska

Post autor: gsxt » 13 lut 2013, 15:14

Mystic pisze:Witaj na forum!

Dziwne, ze brudzi Ci sciany, zakladam ze to uzywka i jest problem z sensorami zblizeniowymi.

Co do sprzatania, moga byc dwie przyczyny - slaba bateria (jakiego koloru jest przycisk CLEAN?), lub mapuje przestrzen w ten sposob ze widzi jdno pomieszczenie.

Czy masz jakies drzwi czy jest to otwarta przestrzen?
Kupiłem nowa ma okolo 1miesiac , clean jest zazwyczaj zielony jeszcze jak pakuje sie do docka , drzwi nie ma jest to jedna otwarta powierzchnia.
Listwy od scian mam tylko takie płaskie wysokie dekoracyjne z poli-czegos tam, malowane na kolor sciany

Myslalem ze ktos juz wymyslil jakies filce ochronne na ten zderzak.... no nic bede musiał chyba sam cos pokombinowac

[ Dodano: 2013-02-13, 15:16 ]
barbapuppa pisze:Można dokupić specjalne ochraniacze na Roombę, ona wprawdzie służą zabezpieczeniu przed obijaniem mebli, ale do ochrony przed brudzeniem ścian też pomogą (faktycznie ja też pierwsze słyszę, że Roomba brudzi!) zwą się Add Ons

Jeśli chodzi o sprzątanie powierzchni, to jest ona zdecydowanie za duża jak na możliwości tego modelu bez wspomagania.
Ja też jak kolega sugeruję całkowite pozbycie się bazy i ładowanie bezpośrednio przez ładowarkę. To niestety stworzy kłopot szukania odkurzacza po sprzątaniu, ale spowoduje wymuszenie dłuższego odkurzania mieszkania.

ooo dzieki za pomoc zaraz zobacze te add onsy.

ODPOWIEDZ