Komunikat o czyszczeniu szczotek - problem

510, 520, 530, 535, 555, 560, 562, 563, 564, 570, 580, 581

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
belfer1983
Posty: 1
Rejestracja: 07 gru 2012, 18:32
Lokalizacja: Leszno

Komunikat o czyszczeniu szczotek - problem

Post autor: belfer1983 » 07 gru 2012, 18:56

Witam, Krzysztof z tej strony. Trafiłem na to forum w czasie próby rozwiązania problemu z naszą Roombą.
Problem jest następujący - ok 3-4 min. po uruchomieniu roomby, robot staje, zapala się kontrolka z "!" i wiadomość głosowa o wyczyszczeniu szczotek. Niestety, czyszczenie nie pomaga (czyściłem kilka razy, dałem nowe szczotki, nowy filtr, przedmuchałem delikatnie sprężonym powietrzem) i nic, zero poprawy- pojedzie 3 min i sytuacja się powtarza :/
Co jeszcze ew. mogę wyczyścić albo samodzielnie rozebrać i przeglądnąć?
Pozdrawiam

Nie orientuję się dokładnie jaki to typ (całą pokrywa górna jest koloru czerwonego, zakupiona w 2009r)

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 08 gru 2012, 19:54

Z tej strony sondejm.
Skoro masz czerwony lakier samochodowy to musi być model 625PRO.
Spróbuj odkręcić dolną pokrywę, wcześniej szczotkę boczną zdemontuj, wyjmij cały wózek ze szczotkami i przekładnią (też 4 śrubki jak od pokrywy dolnej), dokładnie obejrzyj tę przekładnię czy w środku w szczelinach gdzie są mocowane szczotki nie ma np "kłaków". Gdy już będziesz miał to w ręku zajrzyj od spodu w tę przekładnie na silnik czy czysto? Spróbuj pokręcić palcami szczotki gdy włożone są w gniazda, jeśli wydaje się że ciężkawo to trzeba rozebrać przekładnie i może wyjąć parę metrów "kłaka".
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Komunikat o czyszczeniu szczotek - problem

Post autor: pawel2m » 10 gru 2012, 20:06

belfer1983 pisze:Witam, Krzysztof z tej strony. Trafiłem na to forum w czasie próby rozwiązania problemu z naszą Roombą.
Problem jest następujący - ok 3-4 min. po uruchomieniu roomby, robot staje, zapala się kontrolka z "!" i wiadomość głosowa o wyczyszczeniu szczotek. Niestety, czyszczenie nie pomaga (czyściłem kilka razy, dałem nowe szczotki, nowy filtr, przedmuchałem delikatnie sprężonym powietrzem) i nic, zero poprawy- pojedzie 3 min i sytuacja się powtarza :/
Co jeszcze ew. mogę wyczyścić albo samodzielnie rozebrać i przeglądnąć?
Pozdrawiam

Nie orientuję się dokładnie jaki to typ (całą pokrywa górna jest koloru czerwonego, zakupiona w 2009r)
Jeżeli uważasz że sobie z tym nie poradzisz możesz podesłac do mnie ustrojstwo paczkomatem. To Ci to zrobię bez problemu.

Rusz ręką szczotki czy lekko sie kręcą, szczególnie główna duża. Jesli jest spory opór wyczyść gearbox.


Paweł
Ostatnio zmieniony 11 sty 2013, 16:59 przez pawel2m, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 23 gru 2012, 12:35

trzeba rozebrac modul szczotek, albo - jesli nie chcesz sie bawic nabyc nowy za okolo 200pln.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

ODPOWIEDZ