awaria szczotki bocznej w modelu 560

510, 520, 530, 535, 555, 560, 562, 563, 564, 570, 580, 581

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
duende_o
Posty: 3
Rejestracja: 01 wrz 2009, 21:13
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

awaria szczotki bocznej w modelu 560

Post autor: duende_o » 02 wrz 2009, 9:27

czy spotkaliście się z taką awarią? Szczotka powinna obracać się cały czas, u mnie tymczasem w 3 tygodnie po zakupie przestała działać. Nie obraca się wcale lub włącza się na chwilę by znowu przestać.
Od razu uprzedzę pytania o czyszczenie roomby. Po każdym sprzątaniu opróżniam pojemnik, usuwam wszelkie zanieczyszczenia ze szczotek i ściereczką przecieram czujniki.
Odkurzacz zakupiłam poprzez pixmanię, więc gwarancję mam dwuletnią, lecz serwis w Paryżu. Zastanawiam się czy może mogę zrobić coś sama przy tej szczotce, może to jakiś drobiazg z którym się zetknęliście i można go rozwiązać bez odsyłania kurierem do serwisu.

Pozdrawiam

TomeC
Administrator
Posty: 168
Rejestracja: 26 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: TomeC » 02 wrz 2009, 10:11

Witam,

Na początek koleżanko sprawdź ręcznie czy szczoteczka obraca się swobodnie,czy nic jej nie blokuje... Mi się to przydarzyło powodem była pęknięta szczoteczka (ta żółta część szczotki).
Poluzuj śrubkę w szczotce i wtedy włącz Roombe i napisz co się będzie działo :)
ROBOTY STAJĄ SIĘ BLIŻSZE...

bhldr
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2012, 10:25
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: bhldr » 11 sty 2012, 11:13

Witam
Małe odświeżenie tematu, miałem podobny problem co duende_o - nie kręciła się szczotka boczna lub kręciła się niemrawo.

Rozwiązanie jest prozaiczne po odkręceniu śrubki ze szczotki bocznej i wyciągnięciu samej szczotki ukazał mi się obraz pięknie nawiniętych włosów, po ich usunięciu szczotka działa prawidłowo. Niestety podczas standardowej procedury czyszczenia nie wpadłem na to że pod tą szczotką może zbierać się syf.

ODPOWIEDZ