Nowa czy używana Roomba 560 kupiona?

510, 520, 530, 535, 555, 560, 562, 563, 564, 570, 580, 581

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 27 sty 2012, 16:45

poszperałam trochę w necie i konkluzja jest następująca, Roomba 560 występowała z akcesoriami czerwonymi jak zaczęli ją produkować i potem zielonymi, jak sobie wejdziecie na stronę oryginalną iRobota, to można sobie obejrzeć Roombę 560 w widoku 360 jaka jest do dziś dostępna za oceanem i tam ewidentnie zielono i boczna szczotka trójramienna
zerknijcie tutaj http://store.irobot.com/product/index.j ... ont_101611

Darkman i jak te numery?
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 27 sty 2012, 19:16

Czy ten odkurzacz ma wirtualne ściany czy latarnie( i stacje dokująca starego typu ), wydaje mi się ze latarnie ?
Wydaje mi się ze to stara DOBRA, dobrze wyposażona 560 (jak dziś 581) , teraz są okrojone maja tylko witrtualne sciany.
Baterie Ni-Cd bardzo często w USA były wkładane do roomb 560 nie wiem czy jako wyposażenie seryjne czy z jakiś innych względów .

Wydaje mi się że jeśli się coś użyło choć raz nie zamieszcza się to w kategorii - stan NOWY.

Może to jakaś refurbished ? lub jak to w sears outlet Reconditioned
jak np tu http://www.searsoutlet.com/Vacuum-Clean ... O+50000%5D

Awatar użytkownika
Darkman
Posty: 20
Rejestracja: 20 sty 2012, 23:16
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: Darkman » 28 sty 2012, 1:59

sorki, że nie odpisywałem, byłem zapracowany :)
do rzeczy ...
sondejm pisze: jakbyś kiedyś otwierał zrób fotki i pokaż (wierzę że NiCd), napisane for Roomba" czy "IRobot Roomba"
wygląda na oryginał - czarna z napisem "iRobot Roomba"
fotka poniżej
Mystic pisze:Moze sprawdzisz date produkcji z obudowy i date z software?
Mystic pisze:proponuje zaczac od numeru seryjnego urzadzenia - po zdjeciu kubla - co tam mamy?
KYN560??? i co dalej?
barbapuppa pisze:Darkman i jak te numery?
jeśli chodzi o nr KYN to: KYN560010807230300030
nie wiem gdzie jest date software
zamieszczam dodatkowe fotki z numerkami
dafi pisze:Czy ten odkurzacz ma wirtualne ściany czy latarnie( i stacje dokująca starego typu ), wydaje mi się ze latarnie ?
Zanim kupiłem Roombe, wiedziałem, że 560 ma tylko wirtualne ściany i że może kiedyś jak okaże się, że ma moduł wireless, to dokupię latarnie.
Jakie moje było zdziwienie, że w zestawie mam 2 latarnie :)
Już kilkukrotnie z nich skorzystałem.

Stacja dokująca jest duża - nie wiem czy jest nowego czy starego typu
fotki tych, które posiadam zamieszczam poniżej


Jako, że posiadam pilot Logitech Harmony 525, skonfigurowałem go sobie do obsługi Roomby.
Przypomnę, że jedyne dostępne polecenia zaciągnięte z bazy Logitecha dla Roomby serii 500 i 700 (te sprawdzałem), to:
- On/Off
- Spot
- Dock
- strzałki < > ^ v

normalnie reaguje tylko na strzałki, a na pozostałe ani drgnie, natomiast jak była rozładowana to na każde naciśnięcie guzika na panelu reagowała dźwiękiem odmowy, a z pilota reagowała też dźwiękiem, ale już na wszystkie polecenia, a nie same strzałki, czyli je rozumie, ale nie akceptuje w działaniu.

GRATIS
fotki Roomby 560 w 3D :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 28 sty 2012, 16:11

KYN 56001 08 07 23 03 00030
to mamy datę 2008-07-23

I to by się zgadzało wtedy latarnie dawali już od modelu 535 dopiero potem stały się wyposażeniem "luksusowym"

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 28 sty 2012, 21:43

czyli uruchamiana 2x.... (dziennie?) przez 3,5 roku
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 28 sty 2012, 22:36

Widzę, że podeszliście do tego metodycznie - w zaszadzie zagadka została rozwiązana ale mimo wszystko nie wygląda na często używany. Zagadką pozostaje jak bateria NiCd wytrzymała taki okres czasu? Chyba, że to nowa sztuka ale nie widziałem by były w sprzedaży.

Co do sprzedawcy...
Obawiam się, że co najwyżej można mu skoczyć (po piwo ofkors). Nikt mu nie udowodni, że to nie jest nietrafiony prezent i że nie użył go dwa razy. W końcu zawsze może powiedzieć, że dostał go na święta i ON użył dwa razy. A, że był kupiony trzy lata temu to on nie wiedział.

Mimo wszystko ja bym spróbował - precz z cwaniakami!
Obrazek

Awatar użytkownika
Darkman
Posty: 20
Rejestracja: 20 sty 2012, 23:16
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: Darkman » 29 sty 2012, 2:28

ZibiD pisze:Co do sprzedawcy...
Obawiam się, że co najwyżej można mu skoczyć (po piwo ofkors). Nikt mu nie udowodni, że to nie jest nietrafiony prezent i że nie użył go dwa razy. W końcu zawsze może powiedzieć, że dostał go na święta i ON użył dwa razy. A, że był kupiony trzy lata temu to on nie wiedział.

Mimo wszystko ja bym spróbował - precz z cwaniakami!
Zapomniałem, że jeszcze pytałem się sprzedawcy nie raz czy jest nowy i czy to nie jest czasem "refurbished".
Oto jego odpowiedź
Odkurzacz jest nowy - nie jest refubrist - ale nie jestem z dziewczyna nim zacwycony bo to kula w plot - jak widac de facto zostal odpkowany obejrzany i wystawiony na aukcje bo nie opcji aby sprzatal w naszym mieszkaniu bo za duzo rzeczy na podlodze.
nowy byl 2 razy uzywany zreszta tak jak Pan widział cześć rzezczy w ogole nie jest wyjęta z foli i orginalnei zapakowana. Raz był ładowany kablem. Stacja dokujaca nie uzywana.
ladowany byl raz i uzywany 2 razy
sam zreszta Pan juz wkrotce zobaczy
barbapuppa pisze:my tu odkrywamy spisek, a kolega pewnie zadowolony, że nie musi się schylać
zadowolony? ba! :) pewnie, że tak
Rodzina się cieszy, kolejna rodzinka podziwiała i już zazdrosna :P
Dalsza rodzinka, jak proponowałem jej jakiś czas temu, by sobie kupili, bo mając małe dzieci, by im się przydała, stwierdzili, żebym to ja najpierw kupił a oni wtedy przyjadą i zobaczą - teraz to ich muszę zaprosić, niech przejadą 400km i się sami przekonają :D

Natomiast dyskusja jest świetna. Fajnie się tak powymieniać opiniami jak to w życiu "się kręci ludzi" i jak może poczciwy aku NiCd wytrzymać tyle czasu :)

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 29 sty 2012, 21:26

dafi pisze: Może to jakaś refurbished ? lub jak to w sears outlet Reconditioned
jak np tu http://www.searsoutlet.com/Vacuum-Clean ... O+50000%5D
nie jest. gdyby byl numer seryjny nie zaczynalby sie od KYN.

[ Dodano: 2012-01-29, 21:30 ]
Darkman pisze:
Mystic pisze:Moze sprawdzisz date produkcji z obudowy i date z software?
Mystic pisze:proponuje zaczac od numeru seryjnego urzadzenia - po zdjeciu kubla - co tam mamy?
KYN560??? i co dalej?
barbapuppa pisze:Darkman i jak te numery?
jeśli chodzi o nr KYN to: KYN560010807230300030
nie wiem gdzie jest date software
trzymasz clean i spot (na wylaczonym urzadzeniu) razem i 6x DOCK. i voila!
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
Darkman
Posty: 20
Rejestracja: 20 sty 2012, 23:16
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: Darkman » 30 sty 2012, 0:54

Mystic pisze:trzymasz clean i spot (na wylaczonym urzadzeniu) razem i 6x DOCK. i voila!
Wg podanej procedury
Date software: 7A9 2008 0528 1341

Czy ktoś wgrywał z Was nowsze oprogramowanie oraz czy jest to możliwe?
Czy ktoś bawił się w odczytywanie informacji z Roomby, np. z czarnej skrzynki? chętnie bym się dowiedział o ilośc przepracowanych godzin

Ja właśnie przeszedłem sobie prawie wszystkie testy i okazuje się, że nie działa mi czujnik zbliżeniowy prawy-boczny, choć nie miało to wpływu na jego prace - przynajmniej nie zauważyłem.

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 31 sty 2012, 15:59

[quote="Darkman] Czy ktoś wgrywał z Was nowsze oprogramowanie oraz czy jest to możliwe? [/quote]

pewnie i mozliwe ale niedostepne. procesor jest zabezpieczony prze dodczytem, o zapisie nie wspominajac.

[quote="Darkman]Czy ktoś bawił się w odczytywanie informacji z Roomby, np. z czarnej skrzynki? chętnie bym się dowiedział o ilośc przepracowanych godzin.[/quote]

mozna wlaczyc tryb - ale trzeba miec interface.

[quote="Darkman]Ja właśnie przeszedłem sobie prawie wszystkie testy i okazuje się, że nie działa mi czujnik zbliżeniowy prawy-boczny, choć nie miało to wpływu na jego prace - przynajmniej nie zauważyłem. [/quote]

moze czasem przyrabac w sciane ;) kolejny dowod na to ze nie masz nowego sprzetu.
z tym mozna zyc, mi nie dziaja dwa i nie chce mi sie ich naprawiac ;)
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

ODPOWIEDZ