Wirtualna ściana ( latarnia) a kompaktowa automatyczna.

510, 520, 530, 535, 555, 560, 562, 563, 564, 570, 580, 581

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Benedykt
Posty: 8
Rejestracja: 09 wrz 2011, 21:37
Lokalizacja: Alwernia

Wirtualna ściana ( latarnia) a kompaktowa automatyczna.

Post autor: Benedykt » 12 wrz 2011, 17:38

witam,

mam w swoim zestawie roomby kompaktowe automatyczne wirtualne ściany i wszystko działa ok.Spróbowałem dzisiaj postawić swojej roombie latarnie od sąsiada, co ciekawe moja roomba w ogóle na nie nie reaguje.Dla mnie to dziwne bowiem sąsiad ma dokładnie ten sam model roomby co ja czyli 560.Zaś moje kompaktowe automatyczne wirtualne ściany kompletnie nie reagują na roombę sąsiada.Jak to jest z tymi ścianami?
Czy można coś w mojej roombie przełączyć żeby działała na latarnie?Pytam, bo chyba mam możliwość nabycia takiej jednej latarni.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 12 wrz 2011, 17:48

O ile się orientuję, latarnie muszą być sparowane z konkretnym urządzeniem. Procedura parowania jest z pewnością opisana w instrukcji. (Jeśli dobrze pamiętam, roomba paruje się z latarniami po włożeniu baterii do latarnii - parowanie działa do chwili ich wyjęcia).

Benedykt
Posty: 8
Rejestracja: 09 wrz 2011, 21:37
Lokalizacja: Alwernia

Post autor: Benedykt » 12 wrz 2011, 18:30

przeczytałem instrukcję od dechy do dechy i niestety nic na temat parowania latarni nie ma.
Spróbowałem tak jak pisałeś włożyć baterie trzymając latarnie bezpośrednio przy roombie i niestety nic.Nie chce działać z latarnią :( A przecież latarnia od tego samego modelu.
Innego sposobu nie ma?

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 12 wrz 2011, 18:49

nie słyszałam o parowaniu latarni
dziwne, że Roomba nie działa z innymi latarniami od tego samego modelu, jaki miałby wtedy sens sprzedawanie oddzielnych latarni (zapasowych) przez firmy, skoro nie działałyby z tym konkretnym dedykowanym modelem
musi być jakiś myk, aby to działało poprawnie, może warto zapytać mailowo w sklepie, który takie latarnie sprzedaje co i jak trzeba zrobić, gdybyśmy chcieli zakupić

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 12 wrz 2011, 19:02

Model romby z automatycznymi ścianami który posiadasz nie posiada fabrycznie modułu wi-fi potrzebnego aby roomba działała z latarniami.
Model sąsiada musi być starszy . W pierwszym etapie produkcji wszystkie modele powyżej 530 miały moduł wi fi czyli już model 535 miał możliwość pracy z wirtualnymi latarniami .
Gdy wprowadzono automatyczne ściany zrezygnowano z montażu modułu wi fi i dopiero modele powyżej 580 miały montowany moduł wi fi i były wyposażone w latarnie.

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 12 wrz 2011, 19:59

Info o latarniach:
Tips:

Do not use multiple Roombas with Lighthouses as they only pair to a single Roomba. Pairing occurs when the Lighthouse batteries are first installed and Roomba encounters each Lighthouse during its first mission. Pairing remains set until the Lighthouse batteries are replaced.
Wszystko na ten temat TUTAJ

Wykaz kompatybilności sprzętu - TUTAJ

Co ciekawe - piszą, że wszystkie 560 współpracują z LH

Benedykt
Posty: 8
Rejestracja: 09 wrz 2011, 21:37
Lokalizacja: Alwernia

Post autor: Benedykt » 12 wrz 2011, 20:03

No to się wyjaśniło :(

Bo próbowałem na nowych bateriach kilka razy i niestety nic.
Przynajmniej jednego wydatku mniej :)

Ale jak już to zapytam o jeszcze jedną sprawę (bo nie chcę zakładać nowego tematu) i chociaż mojej roomby to nie dotyczy ( i dzięki ci panie) tylko roomby sąsiada, ale warto by wiedzieć w razie czego.
Zauważyłem, że po ok minucie sprzątania w roombie sąsiada zapala się niebieska lampka ( ta od brudu) i cały czas świeci się pulsacyjnie - czyli miga.Roomba normalnie sprząta czyli nie jeździ w kólko - dopiero kiedy znajdzie brud to zapala się ta lampka na stałe, chwilę jeździ w kólko (czyli wszystko normalnie) , a potem jedzie dalej ale lampka niebieska cały czas pulsuje.Niekiedy się wyłączy , ale to tylko sporadycznie. Sąsiad już czyścił ten czujnik brudu, ale to nic nie daje.Sam to sprawdzałem i to okienko od czujnika brudu jest rzeczywiście czyste.Czy mu coś nawaliło?

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 12 wrz 2011, 20:07

dafi no właśnie jak to jest, bo ZibiD wrzucił linka i tam nie ma żadnego rozróżnienia na roomby z WiFi lub bez, możesz podać źródło skąd masz takie info, abyśmy mogli poczytać i zweryfikować swoją wiedzę?

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 12 wrz 2011, 20:09

typuję, że albo nawaliło, albo wyjątkowo dużo piachu w domu, tylko że wtedy na pewno jeździłaby cały czas w kółko, więc raczej coś nawaliło

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 12 wrz 2011, 20:49

barbapuppa pisze:dafi no właśnie jak to jest, bo ZibiD wrzucił linka i tam nie ma żadnego rozróżnienia na roomby z WiFi lub bez, możesz podać źródło skąd masz takie info, abyśmy mogli poczytać i zweryfikować swoją wiedzę?
Mam te informację z praktyki . Moduł wi fi tu nazwany rf
http://www.ebay.com/itm/NEW-Roomba-560- ... 27be259a94
to jest płyta główna z obsługą latarni ( mała zielona płytka w dolnym lewym rogu )

a to płyta bez modułu http://www.ebay.com/itm/Roomba-MCU-Prin ... 5888629f01

wykaz kompatybilności http://irbt.imageg.net/graphics/media/i ... use_vw.jpg
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2011, 20:53 przez dafi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 12 wrz 2011, 20:52

dafi pisze: Mam te informację z praktyki . Moduł wi fi tu nazwany rf
http://www.ebay.com/itm/NEW-Roomba-560- ... 27be259a94
to jest płyta główna z obsługą latarni ( mała zielona płytka w dolnym lewym rogu )

a to płyta bez modułu http://www.ebay.com/itm/Roomba-MCU-Prin ... 5888629f01
Czy dobrze rozumiem, że po dołożeniu modułu całość powinna zacząć współpracować z LH, czy soft jest też w innej wersji i nic z tego nie będzie?

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 12 wrz 2011, 20:54

Myślę ze nikomu nie chciało się tego sprawdzić przynajmniej ja nie sprawdzałem

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 13 wrz 2011, 15:38

dafi pisze:Myślę ze nikomu nie chciało się tego sprawdzić przynajmniej ja nie sprawdzałem
hehe... jest technicznie mozliwe przelutowanie modulu RF ale chyba nikt tego nie robil.
latwiej wymienic plyte glowna :)

RF na fotce ponizej to zielona kostka po lewej dolnej stronie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

ODPOWIEDZ