Nie obracające się szczotki boczne.

510, 520, 530, 535, 555, 560, 562, 563, 564, 570, 580, 581

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Biggi
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2011, 11:18
Lokalizacja: 3city

Nie obracające się szczotki boczne.

Post autor: Biggi » 28 sie 2011, 11:22

Witajcie

Posiadam Roombę 560.

Wczoraj gdy włączyłem roombę, aby sobie spokojnie posprzątała pokoik, zauważyłem, że w ogóle nie obracają się szczotki boczne. Resetowałem robota, brudu na szczotkach nie ma, ale wydaje mi się że silnik obraca się z dość dużym oporem gdy użyjemy do tego ręki.

Czy to znak że silnik wyzionął ducha? Czy może jakiś syf w środku go zblokował? Jak najlepiej sprawdzić silnik? Bateryjka na krótko?

Będę wdzięczny za pomoc, bo kurcze nie uśmiecha mi się rozkręcanie wszystkiego, no ale jak trzeba będzie to się za to zabiorę.

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Re: Nie obracające się szczotki boczne.

Post autor: Mystic » 28 sie 2011, 16:56

Biggi pisze:Witajcie

Posiadam Roombę 560.

...zauważyłem, że w ogóle nie obracają się szczotki boczne. Resetowałem robota, brudu na szczotkach nie ma, ale wydaje mi się że silnik obraca się z dość dużym oporem gdy użyjemy do tego ręki.

Czy to znak że silnik wyzionął ducha? Czy może jakiś syf w środku go zblokował? Jak najlepiej sprawdzić silnik? Bateryjka na krótko?
Szcztoki boczne? Czy szczotka boczna? doprecyzuj o ktorych piszesz to bedziemy mogli pomoc. czy chodzi o ta ze zdjecia ponizej?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Biggi
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2011, 11:18
Lokalizacja: 3city

Post autor: Biggi » 28 sie 2011, 20:08

Sorry, źle może to opisałem.

Dokładnie chodzi o tą szczotkę ze zdjęcia (ja akurat miałem 6 ramienną). :)

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 29 sie 2011, 8:07

Biggi pisze:Sorry, źle może to opisałem.

Dokładnie chodzi o tą szczotkę ze zdjęcia (ja akurat miałem 6 ramienną). :)
zacznij od odkrecenia sruby i sciganiecia szczoteczki. moze pod nia jest kupe wlosow i innych smieci, ktore blokuja trzpien i nie moze sie obracac.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Biggi
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2011, 11:18
Lokalizacja: 3city

Post autor: Biggi » 29 sie 2011, 14:31

Zrobiłem to od razu, ale pod szczoteczką nie było zadnych włosów ani syfu.
Generalnie jest czysto.

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 29 sie 2011, 14:33

Biggi pisze:Zrobiłem to od razu, ale pod szczoteczką nie było zadnych włosów ani syfu.
Generalnie jest czysto.
no to wyjmij modul szczotki bocznej i rozkrec, zobacz w jakim stanie sa zebatki.
zeby wyjac modul treba odkrecic dwie sruby krzyzakowe i po wykreceniu lekko pociagnac modul do siebie.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Biggi
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2011, 11:18
Lokalizacja: 3city

Post autor: Biggi » 29 sie 2011, 14:49

Czyli nie musze rozkrecac calej Roomby? Ale ściągnąc tą spodnią pokrywę muszę prawda?

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 29 sie 2011, 14:56

Biggi pisze:Czyli nie musze rozkrecac calej Roomby? Superowo.
nie, nie musisz.

1. odkrecasz srubke i zdejmujesz szczoteczke boczna.
2. odkrecasz 4 sruby od dolu (tak jakbys chcial dostac sie do baterii).
3. zdejmujesz klape dolna
4. wykrecasz dwie srubki z modulu szczotki bocznej
5. wyciagasz modul.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Biggi
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2011, 11:18
Lokalizacja: 3city

Post autor: Biggi » 29 sie 2011, 15:02

Dziękuję za info, dam znać co i jak :)

Biggi
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2011, 11:18
Lokalizacja: 3city

Post autor: Biggi » 29 sie 2011, 17:18

Wyciągnąłem moduł, kręcąc trzpieniem od szczotek, widzę i słyszę że silnik się obraca, więc wydaje mi się że zębatki chwytają. (nie rozkręciłem modułu bo nie mam śrubokręta w trójkącie).

Jak sprawdzić sam silnik? Pewnie na krótko, ale nie wiem jakie podać napięcie.


PS..Rozkręciłem moduł silnika, zębatki są czyste i działają bez zarzutu, a więc problem leży chyba gdzieś indziej :(

PS2. Kurcze, skręciłem do kupy, zadziałało, szczotki zaczęły się obracać. Wyłączyłem, wcisnąłem DOCK, po czym roomba sie odpaliła i już szczoty nie chodzą :/ Co za jaja.

PS3. Najwyraźniej silnik chodzi, zauważyłem natomiast, że gwint od zębatki (która trzyma szczotki) jest wyrobiony, i po prostu szczotki najpewniej przeskakują na tym trzpieniu gdy roomba lata po dywanie. Macie na to jakiś sposób? Szkoda mi wkręcać większej śruby że nie rozwalić do końca.

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 30 sie 2011, 7:27

Biggi pisze:Wyciągnąłem moduł, kręcąc trzpieniem od szczotek, widzę i słyszę że silnik się obraca, więc wydaje mi się że zębatki chwytają. (nie rozkręciłem modułu bo nie mam śrubokręta w trójkącie).

Jak sprawdzić sam silnik? Pewnie na krótko, ale nie wiem jakie podać napięcie.


PS..Rozkręciłem moduł silnika, zębatki są czyste i działają bez zarzutu, a więc problem leży chyba gdzieś indziej :(

PS2. Kurcze, skręciłem do kupy, zadziałało, szczotki zaczęły się obracać. Wyłączyłem, wcisnąłem DOCK, po czym roomba sie odpaliła i już szczoty nie chodzą :/ Co za jaja.

PS3. Najwyraźniej silnik chodzi, zauważyłem natomiast, że gwint od zębatki (która trzyma szczotki) jest wyrobiony, i po prostu szczotki najpewniej przeskakują na tym trzpieniu gdy roomba lata po dywanie. Macie na to jakiś sposób? Szkoda mi wkręcać większej śruby że nie rozwalić do końca.
hehe... mozna na krotko bateria 9v.
Generalnie raczej nie ma co tematu drazyc - jesli silnik raz dziala a potem nie to masz modul do wymiany - chyba ze gdzies zdobedziesz zebatke - nie spotkalem sie ze spredaza osobno.

Sprawdz bateria 9V i jesli jest jak wyzej opisales odezwij sie na priv moze cos dla Ciebie znajde.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Biggi
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2011, 11:18
Lokalizacja: 3city

Post autor: Biggi » 30 sie 2011, 13:37

Ok...bateryjka podpięta, silniczek zasuwa..A więc podsumowując to kwestia mocowania szczotki na trzpieniu.

Zauważyłem też, że szczotki pękły na pół, dlatego może dokręcając śrubkę, mimo wszystko nie dokręcało się poprawnie i dlatego przeskakiwały na trzpieniu. Czekam na nowe szczotki, jak przyjdą i zamontuję to będę myślał co dalej. :)

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 31 sie 2011, 12:09

Biggi pisze:Czekam na nowe szczotki, jak przyjdą i zamontuję to będę myślał co dalej. :)
nie ma co myslec, zalozyc i uzywac :)
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Biggi
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2011, 11:18
Lokalizacja: 3city

Post autor: Biggi » 01 wrz 2011, 16:54

Heh.....dzięki za pomoc....okazało się, że jednak połamane szczotki nie siedziały dobrze na "bolcu" i nie obracały się. Nowe szczotki hulają jak złoto...

Temat do zamknięcia... Dzięki za pomoc :)

ODPOWIEDZ