Ktoś używa pojemnika AeroVac?

510, 520, 530, 535, 555, 560, 562, 563, 564, 570, 580, 581

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
matjaw
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2011, 18:35
Lokalizacja: Wrocław

Ktoś używa pojemnika AeroVac?

Post autor: matjaw » 13 cze 2011, 11:07

Witam

Do roomby serii 500 dostępny jest nowy typ pojemnika AeroVac, który ponoś lepiej zasysa brudy. Ktoś używa? Opłaca się go dokupić? W stanach 33$ (w Polsce prawie 400zł).

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Re: Ktoś używa pojemnika AeroVac?

Post autor: Mystic » 13 cze 2011, 12:52

matjaw pisze:Witam

Do roomby serii 500 dostępny jest nowy typ pojemnika AeroVac, który ponoś lepiej zasysa brudy. Ktoś używa? Opłaca się go dokupić? W stanach 33$ (w Polsce prawie 400zł).
Witaj na forum! Dyskutowalismy juz o aerovac - przeszukaj forum.
Dolacz tez link do aero za $33 :)
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 13 cze 2011, 20:04

Ja używam ten aerovac. Kupiłam go ze względu na syna, który jest alergikiem. Nie wiem czy lepiej zasysa (choć po ilości możaby było tak stwierdzić, na pewno pył jest drobniejszy, przy zwykłym większe kłęby), na pewno ma większy pojemnik i jakby roombę minimalnie ciszej słychać, no i wydaje mi się, że przez ten filtr mniej wylatuje z powrotem na zewnątrz. To moje początki z tym odkurzczem, więc długiego doświadczenia nie mam. To tylko spostrzeżenia.
Uważam, że cena u nas jest nieco zbyt wysoka. Jeśli się zdecydujesz, to zdecydowanie lepiej kupić za te 33$

edgar5
Raczkujący z Robotami
Posty: 70
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:32
Lokalizacja: brzózka

Post autor: edgar5 » 16 cze 2011, 20:31

barbapuppa pisze:Ja używam ten aerovac. Kupiłam go ze względu na syna, który jest alergikiem. Nie wiem czy lepiej zasysa (choć po ilości możaby było tak stwierdzić, na pewno pył jest drobniejszy, przy zwykłym większe kłęby), na pewno ma większy pojemnik i jakby roombę minimalnie ciszej słychać, no i wydaje mi się, że przez ten filtr mniej wylatuje z powrotem na zewnątrz. To moje początki z tym odkurzczem, więc długiego doświadczenia nie mam. To tylko spostrzeżenia.
Uważam, że cena u nas jest nieco zbyt wysoka. Jeśli się zdecydujesz, to zdecydowanie lepiej kupić za te 33$
A możesz porównać w jakis sposób jak roomba sprząta powerzchnię z tym pojemnikiem?Jest lepszy efekt?Porównaj np w zależności od rodzaju powierzchni (dywan, panele, wykładzina).
Fajnie by było gdybyś mogła określić o ile % jest większa moc ssania (jeśli jest)

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 16 cze 2011, 21:23

Nie wiem czy będę w stanie odpowiedzieć na Twoje pytania. Przez weekend mnie nie będzie, więc konkretnych testów nie będę w stanie teraz przeprowadzić. Dopiero jak wrócę.
Zastanów się w międzyczasie jaką metodą mam to stwierdzić, bo wizualnie bez mikroskopu to raczej ciężko. Możnaby spróbować z wysypanym piaskiem na jakiejś powierzchni w konkretnym przedziale czasu, to może dałoby jakiś realny wymiar. No nic innego mi nie przychodzi do głowy, ale może Ty masz jakiś pomysł.
Na pewno szczotka zamiatająca zachowuje się identycznie bez względu jaki kosz używasz, czyli jak są jakieś drobiny, to niektóre lecą po pokoju.
Czekam po weekendzie na propozycje testów.

ODPOWIEDZ