Czujnik brudu - jak sprawdzić?

510, 520, 530, 535, 555, 560, 562, 563, 564, 570, 580, 581

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
mrluck
Posty: 9
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:35
Lokalizacja: Wrocław

Czujnik brudu - jak sprawdzić?

Post autor: mrluck » 15 maja 2011, 11:45

Witam!

Zastanawiam się czy w mojej R560 działa prawidłowo czujnik brudu? Szczerze mówiąc jeszcze nigdy nie miałem okazji zobaczyć świecącej niebieskiej diody. Pomieszczenia, które sprząta Roomba nie są jakoś szczególnie brudne, dziś więc na próbę na drodze robota wysypałem trochę drobnej, dosyć tłustej ziemi. Roomba wszystko wysprzątała, ale bez żadnych efektów specjalnych - czujnik brudu niczego nie wykrył i nie było wejścia w specjalny tryb.
I tu jest moje pytanie. Czy da się jakoś przetestować czujnik brudu? Co można by wysypać na ziemię żeby to ustrojstwo na pewno zadziałało? A może są jakieś inne metody testu?

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 15 maja 2011, 21:07

a może spróbuj z piaskiem, u mnie jak dzieci z piaskownicy wejdą w butach na dywanik i potem puszczę roombę, bo świeci prawie cały czas i jeździ do tego w kółko jak wykryje brud

mrluck
Posty: 9
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mrluck » 16 maja 2011, 8:00

barbapuppa pisze:a może spróbuj z piaskiem, u mnie jak dzieci z piaskownicy wejdą w butach na dywanik i potem puszczę roombę, bo świeci prawie cały czas i jeździ do tego w kółko jak wykryje brud
Dzięki! Rzeczywiście piasek zadziałał. :) Czyli wszystko gra. Wcześniej oprócz tej drobnej, tłustej ziemi (z doniczki), która nie zadziałała próbowałem jeszcze dwóch łyżeczek cukru (nie zadziałał) i rozdrobnionej skorupki od ugotowanego jajka (chyba zadziałało bo Roomba zmieniła kierunek, ale diody nie zauważyłem a po sekundzie nie było już niczego do wysprzątania :)).
W końcu naniosłem trochę piachu na butach i tym razem wszystko zadziałało tak jak filmikach od iRobot. :)
Moje wątpliwości wynikały z tego, że na niektórych forach anglojęzycznych ludzie piszą, że Roomba jakieś 75% czasu pracy jest w "brudnym trybie". Chyba nie chciałbym się znaleźć w takim mieszkaniu. :)

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 16 maja 2011, 9:08

widać u ciebie czyściutko, gratuluję, roomba nie będzie miała za dużo roboty ;-)

ODPOWIEDZ