kupiłem roomba 581

510, 520, 530, 535, 555, 560, 562, 563, 564, 570, 580, 581

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 15 maja 2011, 13:00

Sory stary ale ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem, napisałem już ze dwa razy że nie mam zamiaru ci pomagać i również namawiam do podobnego działania innych użytkowników forum.
Według mnie nie powinno się pomagać ludziom którzy świadomie wprowadzają w błąd innych użytkowników forum .

Powiedz jak ktoś kto szuka odkurzacza dla siebie jak ma wybrać właściwie skoro napisałeś tyle bzdur??

edgar5
Raczkujący z Robotami
Posty: 70
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:32
Lokalizacja: brzózka

Post autor: edgar5 » 15 maja 2011, 15:04

dafi pisze:Sory stary ale ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem, napisałem już ze dwa razy że nie mam zamiaru ci pomagać i również namawiam do podobnego działania innych użytkowników forum.
Według mnie nie powinno się pomagać ludziom którzy świadomie wprowadzają w błąd innych użytkowników forum .

Powiedz jak ktoś kto szuka odkurzacza dla siebie jak ma wybrać właściwie skoro napisałeś tyle bzdur??
To nie bzdury, to rzeczywistość ;) To ty starasz się reklamowac produkt nie uzasadniając jego właściwości a polemika z tobą to zdania typu:
"Według mnie nie powinno się pomagać ludziom którzy świadomie wprowadzają w błąd innych użytkowników forum ."
"napisałem już ze dwa razy że nie mam zamiaru ci pomagać"
Twoja pomoc nie jest mi potrzebna bo z tego co można przeczytac nie reprezentujesz żadnej wiedzy na temat działania tego robota. A temat dotyczy głównie 581 i virtualnych latarni , o czym ty zapewne nie masz pojęcia.

PS:
Co do NEATO to z opisu w teście wynika, że ma większe problemy z nawigacją niż roomba:
http://www.robotreviews.com/reviews/roo ... ad-to-head

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 15 maja 2011, 21:05

a dlaczego Ci włosów nie zbiera?
u mnie zbiera zarówno z parkietu, jak i dywanów, fakt, że czasem mi brudek zostawi wjeżdżając na dywan, ale zwykle go potem za którymś razem sprzątnie
może jest z nią coś nie tak?!
a ja ustawiam latarnie/ściany na maksa, nie wiem, czy ustawianie na minimum oszczędza baterie jak piszesz, ale w ten sposób wydaje mi się, że lepiej działają na dużych powierzchniach

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 16 maja 2011, 8:27

hmmm.... pozwolicie ze sie wtrace?

Edgar5: proponuje maly test:

1. Odpal zwykly odkurzacz, posprzataj jak potrafisz najlepiej.
2. Nastepnie wlacz roombe i daj jej zrobic swoje.
3. Gdy skonczy spojrz w pojemnik na smieci.

Mozesz zrobic jego zdjecie? Chyba, ze Ci bedzie wstyd ;)

Jesli chodzi o latarnie - moze poprostu ich nie wlaczaj?
Zostaw otwarte drzwi, wylacz stacje dokujaca i zobacz co robot zrobi, he?

Ostatnia uwaga:
Przed kazdym sprzataniem trzeba przygotowac przestrzen - to samo robisz gdy odkurzasz zwyklym odkurzaczem.

Ustawianie/programowanie roomby zeby sie wlaczala sama w danym dniu - OK - ale przestrzen musi byc przygotowana. Skoro nie lubisz halasu - sprawa prosta - przed wyjsciem z domu przygotuj przestrzen, wcisnij CLEAN i zmykaj z domu.

Wrocisz - bedzie czysto.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

edgar5
Raczkujący z Robotami
Posty: 70
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:32
Lokalizacja: brzózka

Post autor: edgar5 » 16 maja 2011, 11:19

Nie no Mystic, takich rad to udzielaj początkującym gosposiom z IQ 65 ;)
Żartuję ;)

mrluck:
przetestowałem roombe 581 z ustawieniami radiolatarni w futrynach drzwi, tak aby były skierowane na siebie (na najmniejszy zasięg 1/3). Ustawienia tak jak na obrazku ale juz w futynach.
Efekt roomba posprzatala duzy pokój (tam gdzie ma stacje), nastepnie korytarz, nastepnie sypialnie, potem wyjechala do korytarza , po czym po 1 minucie wjechala do kuchni , posprzatala ja, a nastepnie wrocila korytarzem do duzego pokoju i sie zadokowala
Powtórzylem to 3 razy. A wiec problemem jest to ze radiolatarnie staly za futryną ! problemem jest zasięg.

A więc dywersyfikacja tras nie zaburzyła jej działania. To juz dobrze.
Roomba sprzatała każde pomieszczenie ok 30 min, w sumie ok 2 godzin 56 m2 mieszkania.
W porównaniu z roomba 555, ktora bladzila po calym mieszkaniu i sprzatala wszystko w ok 1 godzine, roomba 581 z radiolatarniami zrobiła to LEPIEJ.

Tak wiec moi drodzy roomba 555 w mojej ocenia jest fajnym robocikiem do odkurzania , lecz odkurza proste układy pomieszczen, najlepiej kawalerka ;)Minimum mebelków itd. Nie polecam jej do mieszkania wielopokojowego, chyba ze jego rozklad jest prosciutki jak wagon kolejowy ;)

Co do mieszkan wielopokojowych zdecydowanie polecam 581.

Co do serii roomba 5xx generalnie uwazam, ze system analizy wielkosci pomieszczenia (odbywa sie to szacujac odleglosci na podstawie czasu przejazdu i zadanej predkosci) jest bardzo prymitywny i wlasciwie gwarantujacy losowosc odkurzania (statystycznie po 1-2 miesiacach sprzatania rzeczywsicie mozna zauwazyc roznice).

Mam zastrzezenia w obu modelach 555 i 581 co do sily ssącej a szczególnie nieumiejetnosc zbierania włosów (zwlaszcza na stykach dywan/panel).

Jestem pozytywnie zaskoczony czasem dzialania baterii.
Zarówno 555 i 581 nie mialy u mnie zadnych problemów z dokowaniam, aczkolwiek czasmi manewry przed wjechaniem na stacje dokujaca zabieraly sporo czasu (moze dlatego ze na srodku mojego pokoju stoi duza kanapa/narożnik).

Roomba nie radzi sobie z przedmiotami lezacymi na podlodze, ale nie tylko małymi (szmatki, kartki). Nie radzi sobie ze stojaca suszarka na ubrania, wjezdza na nia bardzo agresywnie i wisi. Na tym konczy swoje sprzatanie ;)

Uwazam ze roomba powinna miec system detekcji przedmiotów ktore moga sprawic jej duza trudnosc lub ja zatrzymac (szmatki, elementy mebli itd, na ktorych sie wiesza). Powinna odpusczac w takich sytuacjach.

Tak czy inaczej Roomba jest w moim przekonaniu naprawde pozytecznym urzadzeniem, ale nieststy jeszcze nie dopracowanym i w duzym stopniu zawodnym.

Takie sa moje odczucia. Co do ceny wg mnie na terytorium Polski jest stanowczo o 50% za duza.

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 16 maja 2011, 16:14

edgar5 pisze:.

Co do serii roomba 5xx generalnie uwazam, ze system analizy wielkosci pomieszczenia (odbywa sie to szacujac odleglosci na podstawie czasu przejazdu i zadanej predkosci) jest bardzo prymitywny i wlasciwie gwarantujacy losowosc odkurzania (statystycznie po 1-2 miesiacach sprzatania rzeczywsicie mozna zauwazyc roznice).

.
Proszę po1-2 miesiącach można zauważyć różnicę napisał człowiek posiadający roombą nie cały miesiąc – polska wersja teorii względności.
Tak to jest jak się nie ma własnego zdanie i się piszę co ktoś na innym forum napisał .
Piszesz o wadach konstrukcyjnych również nie masz o tym żadnego pojęcia ale piszesz bo gdzieć przeczytałeś to warto napisać jaki to jesteś sprytny.
Jak pisałem bzdury bzdury
edgar5 pisze: Roomba nie radzi sobie z przedmiotami lezacymi na podlodze, ale nie tylko małymi (szmatki, kartki). Nie radzi sobie ze stojaca suszarka na ubrania, wjezdza na nia bardzo agresywnie i wisi. Na tym konczy swoje sprzatanie ;)
No to duży minus dla panów z irobota nie przeprowadzili testów z suszarkę na ubrania , nieodłącznym elementem mieszkań . Bzdury . Nigdzie nikt nie kryje iż robot wymaga przygotowanie powierzchni , jeśli by posiadał system detekcji byłby jeszcze droższy co powodowało by również płacz pana Edgara.
edgar5 pisze:
Tak czy inaczej Roomba jest w moim przekonaniu naprawde pozytecznym urzadzeniem, ale nieststy jeszcze nie dopracowanym i w duzym stopniu zawodnym.

.
Zawodnym bo napisali w instrukcji aby przygotować powierzchnie a ty nie przygotowałeś i się roomba zawiesiła na suszarce. Ciekawe jak nie przygotujesz odpowiednio naczyń i wrzucisz pełne nie zjedzonego obiadu do zmywarki a ona nie umuje jak powinna również napiszesz że jest zawodna.
Bzdury panie Edgar bzdury .
edgar5 pisze: Ustawiłem latarnie na nowych bateriach na najmniejszy zasięg za futrynami futrynami drzwi (nie w futrynach). .

Cytat z instrukcji romby ‘Umieść latarnie pośrodku futryny dzwi . No i ta niedobra roomba źle panu sprząta , dla pana Edgara specjalna instrukcja potrzebna .



No i moje ulubione
edgar5 pisze:..Co do uwag : tylko 1 latarnia w trybie ściany bardzo badziewnie wykonana (tandetny plastik, zero designu), nietypowie baterie , trudne do nabycia,?
Pan Edgar przeczytał przetłumaczył jakąś głupotę i napisał na forum i jest zadowolony bo się wykazał spostrzegawczością baterie R14 nietypowe i trudne do nabycia chyba w Kazachstenie panie Edgar .
Bzdury bzdury

Panowie proszę mnie źle nie zrozumieć roomba oczywiście nie jest pozbawiona wad ale nie są to np. nietypowe baterie.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 16 maja 2011, 19:02

chłopaki ogólnie bawi mnie wasza debata, zupełnie jakbym czytała forum kapryśnych mamusiek, który wózek dla dziecka jest najlepszy (jedna chwali, druga gani), konkluzja jest taka, że jeszcze nikt takiego nie wymyślił, coby wszystkim spasował
proponuję samemu skonstruować taki "odkurzacz idealny", myślę, że wielu chętnych nabywców się znajdzie
co się tyczy baterii R14, to one są raczej typowe i w wielu zabawkach dla dzieci się też pojawiają, więc jakoś nie zauważyłam do tej pory problemów z nabyciem
jedno co muszę tutaj podtrzymać "w pewnym sensie" z wypowiedzi edgara to latarnie, ale nie "badziewne wykonanie", a mały szczególik o którym zapomnieli konstruktorzy, otóż przydałby się zwykły wyłącznik, bo jednak wyciąganie baterii za każdym razem jest kłopotliwe

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 16 maja 2011, 19:56

Mnie zwyczajnie stresuje podejście ludzi myślących , iż każde forum jest jak pudelek można napisać wszystko czy się coś sprawdziło czy nie ewentualnie coś przedrukować a czym więcej to lepiej . Ogólnie niby nic strasznego nie robią i nie widzimy tego do póty nie chcemy się dowiedzieć czegoś na temat sprzętu jaki chcemy zakupić i wtedy takie wywody bardzo zacierają prawdę .

Jeśli chodzi o zabawki to R14 sam miałem w samochodziku sterowanym takim na linkę z 30 lat temu i wtedy też nie były nietypowe ;-)

edgar5
Raczkujący z Robotami
Posty: 70
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:32
Lokalizacja: brzózka

Post autor: edgar5 » 16 maja 2011, 22:31

Na forum jest też pełno sprzedawców, którzy nie testują tylko zwyczajnie naciągają przedstawiając produkty w samych superlatywach panie dafi ;)Ale ja to rozumiem, każdy z czegoś musi żyć ;)

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 17 maja 2011, 9:19

hmmm no to mysle ze wszystko zostalo powiedziane.
najwazniejsze ze sie nie pozabijaliscie hehe.

co do bateryjek R14... mozna kupic fajne adaptery plastikowe (przejsciowki) do ktorych wklada sie baterie "paluszek", a te sa ogolnie dostepne haha. do tego mozna np kupic akumulatorki je np ladowac w ladowarce.

tanio i przyjemnie. takie prejsciowki mozna kupic za niewielka sume na allegro.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 17 maja 2011, 9:31

nie wiedziałam, że są takie przejściówki :lol: , człowiek całe życie się uczy, dzięki za info

Awatar użytkownika
anwali
Uświadomiony
Posty: 135
Rejestracja: 17 kwie 2010, 9:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: anwali » 17 maja 2011, 9:32

mi to się nawet tego czytać nie chce, edgar5 ma ubaw w droczeniu się z innymi użytkownikami tego forum....

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 17 maja 2011, 9:33

barbapuppa pisze:nie wiedziałam, że są takie przejściówki :lol: , człowiek całe życie się uczy, dzięki za info
ano sa ;)

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=adapter+r14&order=d&change_view=1
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

edgar5
Raczkujący z Robotami
Posty: 70
Rejestracja: 08 sty 2011, 19:32
Lokalizacja: brzózka

Post autor: edgar5 » 17 maja 2011, 14:26

anwali pisze:mi to się nawet tego czytać nie chce, edgar5 ma ubaw w droczeniu się z innymi użytkownikami tego forum....
Nie mam ubawu w droczeniu się tylko przedstawiałem swoje spostrzeżenia odnośnie roomby 555 i 581;)Skoro nie chce ci się czytać to skąd wiesz, że się droczę?Trochę piszesz jak dafi-sprzedawca roomby, który nie czyta tylko ripostuje ;)

Awatar użytkownika
dafi
Robo Fan
Posty: 209
Rejestracja: 28 mar 2010, 18:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dafi » 17 maja 2011, 16:15

edgar5 pisze:Na forum jest też pełno sprzedawców, którzy nie testują tylko zwyczajnie naciągają przedstawiając produkty w samych superlatywach panie dafi ;)Ale ja to rozumiem, każdy z czegoś musi żyć ;)
W samych superlatywach no stary ty naprawdę nie rozumiesz co ja piszę prawda .
daf pisze: Panowie proszę mnie źle nie zrozumieć roomba oczywiście nie jest pozbawiona wad ale nie są to np. nietypowe baterie.
„Pełno sprzedawców” . No wszyscy tu jesteśmy sprzedawcami , jakaś teoria spisku się panu w główce urodziła?? ilu forumowiczów polecało ci swoje usługi? Czy przed zakupem nie dostałeś informacji iż najkorzystniej jest kupić sprzęt w usa ?? Na dodatek głupi „sprzedawcy” namawiali cię na jeden z tańszych produktów czyli roombę 530 , nie rozumiesz no przykro mi niezmiernie.

Jak pisałem gościu to nie ten portal to nie pudelek.

ODPOWIEDZ