Serwis - Nowy soft + smarowanie itd

510, 520, 530, 535, 555, 560, 562, 563, 564, 570, 580, 581

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Serwis - Nowy soft + smarowanie itd

Post autor: sondejm » 25 lip 2015, 11:28

A próbowałeś naładować poza stacją dokującą (gniazdo Jack)? Raczej coś z Roomba nie tak jest. Wątpię w przypadek aby kolejną baterią (załóżmy że nowa) miała DOKŁADNIE ten sam czas, raz sprzątała przecież 2h. Naładuj i po 3h odłącz i podłącz ponownie ładowanie, jeśli będzie zielono włącz dock i zmierz czas. Stacja dokująca na razie do szafy.
Nie odłączasz czasem zaraz po naładowaniu i uruchamiasz kolejnego dnia? Roomba ma być ciągle podłączona do ładowarki, wiesz o tym? Poczekaj z zamówieniem kolejnego aku.

======================
Tapatalkiem z Ace4 przez LTE :)
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

komandosik
Posty: 20
Rejestracja: 14 lip 2015, 12:18

Re: Serwis - Nowy soft + smarowanie itd

Post autor: komandosik » 25 lip 2015, 12:54

Tak próbowałem ładowac poza stacja - kilka razy - martwi mnie to że ładuje sie każda bateria w max godzine albo i krócej - zielone swiatło. Roomba stoi cały czas na ładowarce, nawet jak pada to od razu pakuje ją na stacje. Dzisiaj wlozylem stara baterie i kazałem o 20:00 sie właczyc, zobacze czy jak wroce do domu *koncze prace o 21* to bedzie na stacji czy nie. Jeśli nie, to zostawie stacje w spokoju i włącze ładowanie bezposrednie. zobaczymy co to zmieni. jak wróce to zedytuje posta i zobaczymy gdzie bedzie. Tak czy inaczej nową baterie chyba oddam. Mam czas bo az 30dni wiec najwyzej po kilku ladowaniach zwyczajnie zwróce i przeprosze.

Czy podczas ładowania taki hałas tez sie u Ciebie wydobywa: https://video-fra3-1.xx.fbcdn.net/hvide ... e=55B40297


wrocilem do domu i okazało sie że roomba jest prawie pusta (wiec albo dom czysty) albo krótko jezdziła. Oczywiscie do docku na starej baterii nie wrociła.

Obrazek


Podłączyłem do ładowania na kabel (bez stacji) stara baterie - zobacze w ile czasu sie naładuje. I jutro wytestuje z rana, jesli znów bedzie krótko, zrobie to samo z bateria nową i wtedy policzymy czas.

PS: Wlasnie baterie sie naładowała czyli... jakies 20-25minut ładowania i juz pokazuje na zielono...

EDIT 26.07.2015r.:
Rano wstałem przeniosłem roombe w miejsce gdzie wczoraj zdechła (widoczne na foto) nacisnalem dock. po 3-5minutach była juz w docku - SAMA. Czyli jednak nic nie zakłoca bazy. 2 razy pod rząd sama wrocila (tryb DOCK) teraz ustawilem jej harmonogram i wystartowała sama. Zobaczymy ile bedzie sprzatac.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Serwis - Nowy soft + smarowanie itd

Post autor: barbapuppa » 26 lip 2015, 8:54

A spróbuj przestawić bazę w inne miejsce i zrób test kilka razy, zobacz czy też będzie wracać wybiórczo. Może coś zakłóca sygnał w korytarzu od czasu do czasu.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

komandosik
Posty: 20
Rejestracja: 14 lip 2015, 12:18

Re: Serwis - Nowy soft + smarowanie itd

Post autor: komandosik » 26 lip 2015, 12:46

Ok tak zrobie, miałem dziś rano zobaczyć jak długo bedzie sprzatac po całonocnym ładowaniu z kabla ale musialem isc do pracy (pracowała minimum 20-30minut) pozniej czas mi sie skonczył (wciaz stara bateria). Dzis wieczorem wroce, postawie ją w duzym pokoju na koncu, zobaczymy jak zmieni sie jej trasa

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Serwis - Nowy soft + smarowanie itd

Post autor: sondejm » 26 lip 2015, 13:20

Roomba musi się nauczyć baterii, trwa to około 5 cykli. Jeśli zmieniasz baterię to resetujesz te informacje, roomba na podstawie napięcia na Aku obrazuje czas pracy za pomocą obwódki "Clean". Ale ta zamiana aku nie ma wpływu na czas pracy danego aku a tylko na sygnalizację stanu naładowania. U mnie po takim "nauczeniu" na półrocznym linmc na czerwono świeci po około 2h30m a jak zrobię reset to już po 1h30m.

======================
Tapatalkiem z Ace4 przez LTE :)
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

komandosik
Posty: 20
Rejestracja: 14 lip 2015, 12:18

Re: Serwis - Nowy soft + smarowanie itd

Post autor: komandosik » 26 lip 2015, 20:19

OK, stara bateria ładuje sie 25min a jezdzi 25min na ta chwile. Wiec dostałem roombe faktycznie z bateria ktora juz umierała.

na ta chwile otworzyłem roombe - przy okazji zeby zobaczyc czy ma wifi
Obrazek

I wyczysciłem powietrzem to co mogłem. Nie smarowałem niczego zeby za duzo nie kombinowac. Włozyłem nową baterie, kliknałem dock - pokazywała juz pomaranczowe swiatło i umarła o 5min. Teraz ładuje sie na docku - zostawie ją przez całą noc, i zobaczymy co bedzie jutro z rana.

Jesli chodzi o samą baze to jest teraz w pierwszym pokoju przy samej scianie, nie wiem jaki ma zasieg stacja ale jest ustawiona tak zeby na przedpokój także wywalala promien, wiec w teorii powinno być ją widać z daleka.

EDIT 27.07.2015r.:
Padła po 30 minutach działania lub nawet mniej... a nowa bateria, ładowała sie całą noc - ale szybko pokazuje zieloną ikonke. Czyli domniemam że problem z ładowaniem, zbyt szybko dochodzi do wniosku ze bateria naładowana. teraz dałem ją na stacje, zobacze ile bedzie sie ładowała i... znów ją puszcze.

Kolejny edit:
Za drugim razem znów padła po około 30minutach... tyle samo sie ładuje. Cos mi sie zdaje że zwyczajnie sprzedam na allegro roombe i kupie cos innego używanego.

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Serwis - Nowy soft + smarowanie itd

Post autor: sondejm » 27 lip 2015, 10:10

Dziwne, obstawiam że masz 2 uszkodzone baterię= dwóch nierzetelnych sprzedawców i kłamali co do sprawności baterii. Nie masz od kogo pożyczyć? Skąd jesteś?

======================
Tapatalkiem z Ace4 przez LTE :)
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

komandosik
Posty: 20
Rejestracja: 14 lip 2015, 12:18

Re: Serwis - Nowy soft + smarowanie itd

Post autor: komandosik » 27 lip 2015, 10:53

Wałbrzych. Moge tą jedną odesłać i zwyczajnie kupic jakas inną - mam prawo do 14 dniowego zwrotu w razie co... najwyzej kupie od Pawła z forum, tylko spytam o mozliwosc oddania

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Serwis - Nowy soft + smarowanie itd

Post autor: sondejm » 27 lip 2015, 10:55

Osdawaj czym prędzej. Kup linmc

======================
Tapatalkiem z Ace4 przez LTE :)
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

komandosik
Posty: 20
Rejestracja: 14 lip 2015, 12:18

Re: Serwis - Nowy soft + smarowanie itd

Post autor: komandosik » 27 lip 2015, 11:13

Kupiłem od Pawła : http://allegro.pl/akumulator-litowy-do- ... 86965.html

oby działało tak jak trzeba :D

Marx2
Raczkujący z Robotami
Posty: 54
Rejestracja: 17 cze 2015, 22:47

Re: Serwis - Nowy soft + smarowanie itd

Post autor: Marx2 » 28 lip 2015, 9:15

przepraszam że w tym wątku, ale mój został zamknięty z komentarzami "znajdź sobie" :(
no więc kiedyś trafiłem na wątek, ale teraz szukam i znaleźć nie mogę, w którym zgadywano na podstawie roku produkcji/numeru seryjnego, jaką wersję softu ma Roomba 5xx. Może ktoś pamięta w którym roku wyszła wersja 06, bo z tego co pamietam to właśnie ta wersja wprowadziła największe zmiany. No chyba że jest jakaś kombinacja klawiszy, która pozwoli to sprawdzić bezpośrednio na robocie (model 560)?

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Serwis - Nowy soft + smarowanie itd

Post autor: sondejm » 28 lip 2015, 9:30

jakie-akcesoria-obsluguje-moj-robot-serii-5xx-t572.html

======================
Tapatalkiem z Ace4 przez LTE :)
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Marx2
Raczkujący z Robotami
Posty: 54
Rejestracja: 17 cze 2015, 22:47

Re: Serwis - Nowy soft + smarowanie itd

Post autor: Marx2 » 28 lip 2015, 10:01

Dzięki, z Tapatalk w ogóle nie widać tych obrazków. Co dziwne, bo na innych forach obrazki działają ok.

EDIT:
a przy okazji - gdzie można kupić AV1 za 120zł? Jakiś sklep? Bo na Allegro są troszkę droższe, niby niewiele, ale po co dopłacać jak można kupić taniej?

Edit: czy poniższe oznacza że mam soft 07?
Date 7A9 2008 0114 1241

komandosik
Posty: 20
Rejestracja: 14 lip 2015, 12:18

Re: Serwis - Nowy soft + smarowanie itd

Post autor: komandosik » 29 lip 2015, 20:44

Widze ze w moim wątku zrobiło sie ciaśniej ;)

ok, przed chwila odebrałem baterie od Pawła. Była całkowicie rozładowana - kiedy włozyłem do roomby to nawet nie piskneła. Położyłem na stacje do ładowania - zostawie na całą noc - formowanie pewnie juz nie jest potrzebne ale nic sie nie stanie jak naładuje sie dłuzej. W przeciwienstwie do BATERII ktorą oddałem bo tamta piszczała od razu - wiec wstepnie była naładowana. Różnica takze była w wadze - tamta bateria była cieżka miała prawie 1kg ta nowa od Pawła jest leciutka.Bardzo :)
naładuje całą noc, rano sprawdzimy kiedy zdechnie, nastawie harmonogram i niech sie odpali rano.

--
Baterie nastawiłem do STACJI o mniej wiecej 22.. jest 7:30 i nadal pokazuje sie pulsujace pomaranczowe swiatło ?? Cos jest znów nie tak...

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: Serwis - Nowy soft + smarowanie itd

Post autor: sondejm » 30 lip 2015, 9:43

Jest ok, ona (bat) ma własną elektronikę i oszukuje celowo roombe. Daj się jej naładować. Będzie dobrze.

======================
Tapatalkiem z Ace4 przez LTE :)
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

ODPOWIEDZ