IFA 2014 w telegraficznym skrócie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
BoyLer
Posty: 11
Rejestracja: 26 cze 2014, 11:43

IFA 2014 w telegraficznym skrócie

Post autor: BoyLer » 08 wrz 2014, 21:55

Zgodnie z obietnicą opiszę pokrótce swoje spostrzeżenia w dziedzinie robotów na IFA2014. Niestety nie jestem ekspertem, więc moje uwagi będą bardzo subiektywne.

Co mnie zaskoczyło to fakt, że bardzo dużo firm zaprezentowało swoje roboty. Jedne prezentowały się lepiej, inne dość przeciętnie, ale widać temat robi się modny, bo prawie każdy chce mieć jakiegoś robota w swojej ofercie, nawet dość egzotyczne marki w tej dziedzinie. Ciężko jednak wysnuć jednoznaczne wnioski po krótkich prezentacjach na kilku metrach kwadratowych. Prawdziwe wnioski można wysnuć dopiero po "domowym teście".

A oto te, na które natrafiłem na targach:

- Ariete - tutaj przez osobę prezentująca robota za coś rewolucyjnego i najbardziej wartego uwagi był fakt... że robot ma czujnik przepaści ;) Ogólnie podobny do Roomby.
ariete.jpg
- DirtDevil - niewiele mogę o nim powiedzieć, poza tym, że wyglądał dość plastusiowo
dirtdevil.jpg
- Severin - kolejny dość plastikowy produkt zrobiony przez firmę, która robi "wszystko"
severin.jpg
- Deeboty z Ecovacs:
* D93 - Dwie boczne szczotki , dość płaska konstrukcja, funckja wykrywania drzwi i "rysowania" mapy mieszkania. Kontrola przez smartphona. Wyglądał dość solidnie.
ecovacs.jpg
* D35 - Główna zaleta to bardzo płaski kształt. Zaledwie 58mm co uważam za ogromną zaletę, bo dzięki temu może wjechać praktycznie wszędzie. Może nie ma jakichś wodotrysków, ale wydaje się fajną alternatywą przy niższych meblach
ecovacs2.jpg
-Winbot - A tu mała ciekawostka, czyli robot do mycia szyb :) Co mogę powiedzieć? Wygląda fajnie i myje raczej skutecznie :P Wydaje się ciekawszym rozwiązaniem od Hobota
winbot.jpg
winbot2.jpg
- LG Hom bot - jest już o nim trochę na forum, więc nie ma co odkrywać ameryki na nowo
LG.jpg
- Dyson - i tutaj lekkie rozczarowanie, mianowicie nie dostrzegłem by firma przeprowadziła jakąkolwiek prezentację. Ot trochę suchych informacji i robocik na postumencie. Nic z czego można by wysnuć jakieś konstruktywne wnioski. Jak dla mnie robot ma jednak jedną poważną wadę, mianowicie to, że jest dość wysoki, czyli wjazd pod meble niemal niemożliwy, a to jest to co jest np dla mnie najważniejsze. Dla moich potrzeb dyskwalifikacja
dyson.jpg
dyson2.jpg
- Samsung - Już dość sporo jest o nim na forum, więc nie ma co się rozpisywać. Jak w przypadku Dysona jest za wysoki jak dla mnie, więc dyskwalifikacja :) Na pewno ma sporą moc ssącą i podobał mi się wskaźnik, dzięki któremu można było wskazywać miejsce gdzie robot ma odkurzać, to jest to co mi się w nim najbardziej spodobało ;) i co przydało by mi się w mojej roombie :)
samsung.jpg
- Moneual - Tutaj dla mnie największe zaskoczenie na plus (nie znałem wcześniej tej marki). Roboty ładnie wykonane, skutecznie odkurzające itp. To co mi się najbardziej spodobało to model, który jednocześnie odkurza i mopuje (ma zbiornik na wodę). Dla mnie niemającego dywanów bomba :)
moneual.jpg
* Ciekawy był też robot typowo mopujący. Wydaje się, że może być całkiem skutecznym narzędziem w tej kategorii.
moneual4.jpg
* Moneual r700 - I w ramach ciekawostki jeżdżący oczyszczacz powietrza :) Fajnie było by mieć w domu takiego małego R2D2 ;)
moneual3.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: IFA 2014 w telegraficznym skrócie

Post autor: barbapuppa » 09 wrz 2014, 5:21

W sumie poza Samsungiem i Dysonem żadnych atrakcji.
Winbot raczej dla przemysłówki, a RoboSpin wygląda jak starszy brat HoBota tyle, że nie do okien a podłogi, zresztą wydaje się dosyć wysoki, co raczej wskazuje na użytkowanie nie w domowym zaciszu.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: IFA 2014 w telegraficznym skrócie

Post autor: pawel2m » 09 wrz 2014, 10:22

Żaden z tych robotów mnie nie zaskoczył, zwłaszcza że każdy ma to samo podwozie, Ecovacs i Moneual, ta sama wąska szczotka, ale chociaż w nowych modelach szczotka juz jest gumowo włosiana :), wszystkie, chińskie i koreańskie produkty mają praktycznie to samo podwozie z jedną szczotką (ehh ten patent Irobota).

Natomiast WInbot, nie nadaje się na duże okna bo nie ma pojemnika na detergent, trzeba samemu pada namoczyć..... dziwne...... na targach WinBot jeździł po czystej szybie na .... sucho....

Czyli przy większym oknie zacznie rozmazywać brud.

Za to Moneual miał wspaniałe fotele masujące, czegoś takiego nie widziałem jeszcze, cena od 2000-4000 Euro ale fotel naprawdę działa i robi to porządnie.

Zdziwiło mnio stoisko NEATO, roboty wyładowane, żadnego Botvaca nie mogłem uruchomić, zero ludzi, a przedstawiciele gadają zbici w kupie jak pracownicy w OBI, i żaden do mnie nie podszedł, zero zainteresowania.

Miele jeszcze było, ale to kolejna chińsczyzna od spodu więc można odpuścić. Porządny moduł czyszczący zaprezentował tylko Samsung w PowerBocie, reszta to pierdoły i jeździdełka z bajerami.
------------------------------------------------------
Aktualizacja softu w Roombie 5xx do wersji 08 - na PRIV
Naprawy, części zamienne - PRIV
Roomby nowe, używane - PRIV
Akumulatory do Roomby Litowe 4400mAh -249zł

narandal
Posty: 11
Rejestracja: 12 lip 2014, 0:53

Re: IFA 2014 w telegraficznym skrócie

Post autor: narandal » 09 wrz 2014, 16:03

Czy ktoś z Was widział w akcji Kobold-a VR200?

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: IFA 2014 w telegraficznym skrócie

Post autor: barbapuppa » 09 wrz 2014, 20:48

Nie no, z tym Neato to wielkie zaskoczenie. Mogliby tak robić, jakby mieli 60% rynku. Przedziwne zachowanie.
Ale w sumie czemu się dziwimy, jaka obsługa, taki marketing i sprzedaż.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Re: IFA 2014 w telegraficznym skrócie

Post autor: sondejm » 09 wrz 2014, 21:06

pawel2m pisze:Zdziwiło mnio stoisko NEATO, roboty wyładowane, żadnego Botvaca nie mogłem uruchomić, zero ludzi, a przedstawiciele gadają zbici w kupie jak pracownicy w OBI, i żaden do mnie nie podszedł, zero zainteresowania.
Napisz do Neato i pokaż "nagrania".
Ja bym tak zrobił gdybym coś takiego zobaczył.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: IFA 2014 w telegraficznym skrócie

Post autor: pawel2m » 10 wrz 2014, 9:32

Tak by trzeba było zrobić, ale co tam olać ich....
------------------------------------------------------
Aktualizacja softu w Roombie 5xx do wersji 08 - na PRIV
Naprawy, części zamienne - PRIV
Roomby nowe, używane - PRIV
Akumulatory do Roomby Litowe 4400mAh -249zł

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Re: IFA 2014 w telegraficznym skrócie

Post autor: barbapuppa » 10 wrz 2014, 21:03

Czemu olać od razu.
Wysłać, poskarżyć, a w ramach rekompensaty niech przyślą jakiś fajny nowy model na testy ;-)
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: IFA 2014 w telegraficznym skrócie

Post autor: pawel2m » 11 wrz 2014, 9:22

Firma która nie potrafi stworzyć z sukcesem :

1) Serwisu o pełnym zakresie europejskim
2) Normalnej stabilnej siatki dystrybucji w Polsce
3) Reklamy produktu w mediach

Nie zasługuje na wiele.... może w USA to działa, u nas wcale.
------------------------------------------------------
Aktualizacja softu w Roombie 5xx do wersji 08 - na PRIV
Naprawy, części zamienne - PRIV
Roomby nowe, używane - PRIV
Akumulatory do Roomby Litowe 4400mAh -249zł

ODPOWIEDZ