RobZone - Roomy Gold

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 26 kwie 2012, 17:07

tonio pisze:Czy do 564 mozna dokupić latarnie i czy będzie ona na nią reagowała ?

[ Dodano: 2012-04-26, 15:32 ]
I czy 564 różni sie jakoś konstrukcyjnie ze wzgledu na przeznaczenie od innych modeli np. Twojego, czy wszystkie roomby to ta sama konstrukcja róznią sie tylko wyposażeniem ?

[ Dodano: 2012-04-26, 15:36 ]
I jeszcze jedno pytanie, co sądzisz o Roomba 572 PET ? I jaka jest różnica pomiędzy 564 ?
564 nie będzie działać z latarniami, z tego co wyczytałam na stronie iRobota to w obecnej wersji 564 PET posiada 2 wirtualne ściany: 1 zwykła (jak dotychczas), a druga to ta nowość Halo (specjalnie dla posiadaczy czworonogów do ochrony psiego miejsca przed atakami Roomby)

nie różni się zasadniczo niczym poza wyposażeniem czy kolorem obudowy, generalnie każda nowa seria ma trochę ulepszony algorytm sprzątania, ale tutaj raczej różnic wielkich nie ma w samej serii 5xx

roomba 572 pet nigdy nie była dostępna w Polsce, generalnie różnica w numeracji zależy od miejsca przeznaczenia do sprzedaży (PET też jest w wersji 532, 545, 550, 552, 562-kwestia dodania kosza AeroVac i już jest PET)
z tego co wyczytałam w sieci, to 572 PET współpracuje z latarniami (2 ma w zestawie) i posiada pilota o którym pisałeś
(na jednej ze stron znalazłam info, że w standardzie posiada 3 różne kosze :shock: - matko na co to komu, 1 zupełnie wystarczy)
wg mnie to moja 581 - identycznie wygląda, a dorzuconych ma nieco akcesoriów i zmienioną nazwę i dlatego współpracuje z wirtualnymi latarniami
Obrazek Obrazek Obrazek
mojej brakuje tylko tej nazwy z lewej Pet series

[ Dodano: 2012-04-26, 18:10 ]
aha, ma pilota a nie centrum sterowania
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
ZibiD
Robo Ekspert
Posty: 508
Rejestracja: 05 wrz 2011, 22:04
Lokalizacja: Poland

Post autor: ZibiD » 26 kwie 2012, 20:43

Umówmy się - PET to w zasadzie nazwa marketingowa, bo takiego PETa każdy może zrobić sam z każdego modelu - starczy dokupić aerovac (polecam) i szczotkę PET :).
W wyborze warto więc kierować się wyposażeniem w wersji spełniajacej potrzeby w minimalnym wymaganym stopniu, bo na gadżety trochę szkoda czasu. Kwestia pilota sprowadza się w głównej mierze do programowania terminów sprzatania. Jego używanie do kierowania robotem zdarza się sporadycznie.
Co do modelu, o który pytałeś wcześniej - skoro nie można zweryfikować zapewnień firmy, która go sprzedaje, należy założyć, że 50% obietnic można dzieciom na dobranoc czytać. Tak jak wspomniała Barb - to sa w zdecydowanej większości wyroby made in China i to nie na zasadzie - technologia i projekt EU a produkcja Chiny. W rzeczywistości sa to uproszczone podróbki roomby, samsunga i jeszcze kilku wymyślone przez Chińczyków i przez nich produkowane. Firmy, które to kupuja jako no name, daja temu nazwę i bajeczki marketingowe - min. Właśnie takie, że to projekt europejski. O ile się orientuję nie ma zbyt wielu firm w Europie, które zajmuja sie takim sprzętem - wyjatki: karcher i Volwerk ale ceny ich produktów sa wyższe od iRobota.
Słowem - wybierz coś o czym wiadomo, że to nie badziew, nie wierz w ulotki i reklamy. Pomyśl, skoro zaawansowany producent ma roboty, które nie sa wolne od słabości i wad, to co może tak na prawdę dać Ci firma krzak?
Obrazek

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 26 kwie 2012, 23:05

Mała uwaga przed dokonaniem wyboru, podaj metraż i szkic pomieszczeń (w miarę proporcjonalny), jeśli posiadasz połączony salon z kuchnią i korytarzem i nie ma tam drzwi a metraż np80m2 to konieczne mogą być latarnie w celu lepszej nawigacji.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

spietrza
Posty: 3
Rejestracja: 19 lip 2013, 18:21
Lokalizacja: Polska

Post autor: spietrza » 19 lip 2013, 18:24

Wie ktoś gdzie mogę w Polsce znaleźć serwis do odkurzaczy RobZone.
Dwa lata temu kupiłem mój odkurzacz i coś jest z ładowaniem ponieważ kupiłem nową baterię a jak ładuję nigdy nie dochodzi do 100%. Po włączeniu odkurzacza zgłasza że musi zostać naładowany aby użytkować.

Pisałem już do kontaktów z strony rozbone.cz ale nie odpowiadają a polski sprzedawca zmył się.

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 19 lip 2013, 18:30

Hmm... nasuwa się jedno zdanie, ale nie napiszę.

Jeśli nie pomoże coś z tej strony ROBZONE to niestety obawiam się, że albo spróbujesz własnym sumptem coś pogrzebać, albo będziesz musiał zainwestować w inną markę.

[ Dodano: 2013-07-19, 19:34 ]
P.S.
Tutaj mają akumulatory i szczotki, może też mogliby zająć się serwisem, spróbuj zapytać Akcesoria
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

ODPOWIEDZ