Problem z ładowaniem NAVIBOT'a

SR8845, SR8855, SR8825, SR8875, SR8895, SR8980, VR10F71

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Zbigu
Posty: 12
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:04
Lokalizacja: WAWA

Problem z ładowaniem NAVIBOT'a

Post autor: Zbigu » 28 gru 2010, 16:10



WITAM, Mój Navibot po 3 miesiącach pracy przestał się ładować. Proszę o informację jakie macie napięcie na stykach stacji ładującej? Prosze zmierzcie voltomierzem.

U mnie jest tylko 4,04V a na stacji jest napisane 21,5V, może to jest powodem, ze nie ładuje sie i że po 15 - 30 min pracy sie rozładowuje i wraca do bazy gdzie nie łapie ładowania. Czasami się nie włącza, czasami wszystko do kitu a zdarza się , że pracuje ok 60 min.

Totalnie nie wiadomo o co chodzi.

PROSZĘ ZMIERZCIE U SIEBIE TO NAPIECIE NA STYKACH STACJI ,

WIELKIE DZIĘKI ZA INFORMACJĘ!!!!
Ostatnio zmieniony 03 sty 2011, 12:39 przez Zbigu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 01 sty 2011, 10:43

Zbigu - witaj na forum!

po pierwsze nie krzycz (nie uzywaj capslocka).

po drugie - jesli na obudowie stacji masz 21,5V output to tyle ma dawac, jesli daje mniej baza jest uszkodzona - Banshee ma to sprawdzic u siebie i sie wypowie.

rozumiem ze robot jest na gwarancji? zatem trzeba go ladnie odeslac do serwisu.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Zbigu
Posty: 12
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:04
Lokalizacja: WAWA

Post autor: Zbigu » 01 sty 2011, 12:53

Dzięki za uwagę, nie używam forum i rzadko piszę w internecie dlatego nie wiedziałem, że drukowane litery to "krzyk". Sorry.

Czekam na wynik pomiaru, u mnie cały czas jest 4,04V na stykach ale od 2 dni robot zaczął znowu ładować się poprawnie mimo tych 4 voltów ładuje się 2godz. i chodzi 1,5 godz. coś znowu sie w nim przestawiło po ostatnim całkowitym wyładowaniu sie do zera baterii.

Tak czy inaczej dla spokojnego snu czekam na wyniki pomiaru. Poprosiłem też kolegę aby zmierzył u siebie więc podam też jego wyniki.

Ogólnie na razie robot jest nieprzewidywalny jak widać czasami chodzi ok a czasami poprostu fiksuje i nie udaje sie go naładować. Zauważyłem też, że potrafi sie zapętlać czyli chodzi po ustalonym torze, sprząta to samo miejsce w kółko i nie umie się wydostać z różnych sytuacji, szczególnie gdy ustawi się tor sprzatania po skosie do mebli czy ścian, wtedy masakra. Najlepiej starać się maksymalnie równolegle ale to już inna kwestia.

Czekam na pomiary.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 01 sty 2011, 17:33

hehe.... no z opinii inych uzytkownikow jest nieco nieprzewidywalny i czasem swiruje...

to chyba wina WINDOWSA CE ktory nim steruje ;)

objawy, ktore opisujesz z ladowaniem + dzialanie i nie dzialanie, zaczynaja mnie przerazac... albo dziala albo nie...niezle jaja.

Banshee: czekamy na info!
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Zbigu
Posty: 12
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:04
Lokalizacja: WAWA

Post autor: Zbigu » 03 sty 2011, 18:10

Witajcie ponownie, od kilku dni robot się "naprawił" i mimo niskiego napięcia na stacji (Kiedy podacie swoje?) zaczął działać i chodzi teraz 90min i jest super jak nowy.

Ogólnie polecam bo u mnie zbiera kurz bardzo dobrze i jak sie go oczyszcza po każdym sprzątaniu to widać że inwestycja sie opłacała.

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 03 sty 2011, 20:05

Zbigu: a miales kiedys innego robota odkurzajacego?
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Zbigu
Posty: 12
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:04
Lokalizacja: WAWA

Post autor: Zbigu » 03 sty 2011, 20:15

Nie to nasz pierwszy. Ale na pewno kupie kolejnego, odkurzanie to mecząca praca. Mam drugi odkurzacz wodny Roboclean, dobry ale trzeba się namachać, nim odkurzam tylko dywany i łózka a robot lata po całym domu :).

Na pewno kupie kolejnego jak ten się skończy... pewnie za kilka lat.

Motonick
Posty: 36
Rejestracja: 11 lip 2010, 8:26
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Motonick » 07 sty 2011, 10:17

Zbigu pisze:Witajcie ponownie, od kilku dni robot się "naprawił" i mimo niskiego napięcia na stacji (Kiedy podacie swoje?) zaczął działać i chodzi teraz 90min i jest super jak nowy.

Ogólnie polecam bo u mnie zbiera kurz bardzo dobrze i jak sie go oczyszcza po każdym sprzątaniu to widać że inwestycja sie opłacała.
No proszę, tak wychwalacie te całe Rumby a one nie mają funkcji samonaprawy ;-)
A tak na serio, to z ciekawości sprawdziłem moją stację - jest 4,15 Volt. Wniosek - tyle ma być, bo ładowanie działa.
Ciekawe jak sprawdza się napęd w Rombie, ja muszę w Navibocie wyciągać kłaczki brudu z wnętrza prawego koła. Sprzęt informuje o tym wyświetlaniem kodu błędu. Męczy mnie tym raz na miesiąc i zawsze jest to prawe koło. Przypuszczam, że szczotka boczna zagarniająca brud z prawej strony robota do szczotki głównej częściowo się zużyła. Chyba trzeba będzie się przełamać i następnym razem wysłać sprzęt do serwisu, bo jest na gwarancji. Ponoć to trwa góra 3 dni. No ale komu w tym czasie będzie się chciało odkurzać?

Zbigu
Posty: 12
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:04
Lokalizacja: WAWA

Post autor: Zbigu » 07 sty 2011, 18:22

Witam, kolega zmierzył moim woltomierzem napiecie w swojej stacji i ma uwaga 9,2V. Czyli 2 razy więcej niż w moim przypadku.

Niestety robot znowy się popsuł i nie ładuje się wypisuje kody błedów i nie dokuje się w stacji. Przeczyszczę go i zobacze czy pomogło.

Jest niestabilny więc odsyłam do serwisu.

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 09 sty 2011, 19:52

podaj kody bledow - moze uda sie cos rozgryzc, coraz wiecej ludzi ma to ustrojstwo :)
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

Zbigu
Posty: 12
Rejestracja: 28 gru 2010, 16:04
Lokalizacja: WAWA

Post autor: Zbigu » 10 sty 2011, 18:38

Na ogół C09 i C02 a najdziwniejsze jest że jak podjeżdża do ładowarki to często nie może sie zaświecić dioda ładowania i odjeżdża i tak do całkowitego rozładowania.

bietka
Posty: 20
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:03
Lokalizacja: mazury

Post autor: bietka » 11 sty 2011, 6:36

Po co się męczysz -oddaj do serwisu,ew.nagraj jak się zachowuje robot i niech go naprawią.

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 11 sty 2011, 11:05

Zbigu pisze:Na ogół C09 i C02 a najdziwniejsze jest że jak podjeżdża do ładowarki to często nie może sie zaświecić dioda ładowania i odjeżdża i tak do całkowitego rozładowania.
czy w instrukcji jest informacja co oznaczaja te bledy?
mozesz podzielic sie instrukcja? moze ja zeskanujesz i wrzucimy do dzialu download?
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

bietka
Posty: 20
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:03
Lokalizacja: mazury

Post autor: bietka » 11 sty 2011, 13:50

ciało obce w kole lewym a drugi w szczotce

Awatar użytkownika
Mystic
Robo Koneser
Posty: 835
Rejestracja: 05 cze 2009, 19:03
Lokalizacja: gory i doliny

Post autor: Mystic » 11 sty 2011, 13:52

bietka - mozesz podac liste pelnych kodow i ich opisow?
napewno komus sie przydadza.
===============================
||NAPRAWY, CZĘŚCI ZAMIENNE PRIV||
===============================

ODPOWIEDZ