MINT PLUS - na mokro

modele, testy, recenzje, opinie

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

MINT PLUS - na mokro

Post autor: barbapuppa » 24 mar 2012, 13:15

na razie pierwsze spostrzeżenia
1/ wydaje mi się, że troszkę inaczej nawiguje niż EVO, dzieli sobie pomieszczenie na mniejsze obszary, które sprząta
2/ znacznie lepiej sobie radzi z zaschniętymi plamami niż EVO, nie wiem czy to kwestia ściereczki czy dodatkowego nawadniania z pada (postaram się sprawdzić ściereczkę z PLUSA na EVO)
3/ pad nawadniający jest bardzo pomocny, choć parząc za śladem pod koniec sprzątania, to proponowałabym konstruktorom pomyśleć przy okazji następnej wersji o pewnej zmianie w padzie, otóż zamiast 1 miejsca na środku przez który moczy się ściereczka, zrobić 2 bliżej końców, wtedy byłoby to bardziej efektywne i pod koniec nadal byłaby sprzątana powierzchnia całą szerokością pada, a nie tylko jego środkiem

na razie wiele jeszcze nie potrafię powiedzieć, bo muszę przeprowadzić dokładniejsze testy, to że dziś ominął kompletnie 1 miejsce przy sprzątaniu 3 pomieszczeń (w zasadzie 2 pomieszczenia i kawałek korytarza) przy użyciu 2 kostek nawigujących, na razie nie pozwala mi stwierdzić, że jest mniej dokładny od swojego poprzednika, być może to przypadek, na pewno funkcja pauzy działa, ale... zrobiłam dziś dopiero pierwszą próbę z której wynikło, że sposób sprzątania po włączeniu i wyłączeniu pauzy się zmienia (Mint sprzątał w kierunku do szafek, jak wyjechał dałam pauzę, podniosłam przednią część i delikatnie odpięłam pada nie ruszając w ogóle pozycji Minta, po założeniu i uruchomieniu również bez zmiany jego pozycji, Mint zmienił kierunek sprzątania i pojechał gdzie indziej), ale to muszę dokładnie jeszcze poobserować
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 24 mar 2012, 13:51

barbapuppa pisze:...byłaby sprzątana powierzchnia całą szerokością pada, a nie tylko jego środkiem
Czyli należało by wrócić do lania wody 'pod nogi' tak jak w evo?
Czy te nawadnianie nie funkcjonuje tak jak powinno? tzn. nie namacza całej szerokości pada?
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 24 mar 2012, 14:57

Jest zdecydowanie lepiej jak w EVO jeśli mówimy o większej powierzchni, nie ma porównania.
Lepiej myje na mokro i szmatka cały czas jest mokra.
Po prostu zauważyłam pod koniec na podłodze, mocniej nawodniony pasek bardziej na środku, jak Plus jechał, choć szmatka była w całości mokra, ale to jeszcze o niczym nie świadczy, kilka prób pokaże prawdę.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

kleo77
Posty: 44
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:26
Lokalizacja: Poznań

Re: MINT PLUS - na mokro

Post autor: kleo77 » 24 mar 2012, 17:53

barbapuppa pisze:dziś ominął kompletnie 1 miejsce przy sprzątaniu 3 pomieszczeń (w zasadzie 2 pomieszczenia i kawałek korytarza) przy użyciu 2 kostek nawigujących,
Nie wiem czy masz instrukcję w sowim zestawie (zakładam, że tak). W mojej jest załączona grafika, która pokazuje nawigowanie za pomocą dwóch i więcej kostek. Wynika z niej, że kostka nie jest tak jak w roombie tylko latarnią przekierowującą do kolejnego pomieszczenia, tylko działa na zasadzie promienia w kole, które obejmuje swoim zasięgiem skanowania. Być może miejsce, które zostało pominięte jest właśnie takim nie objętym skanem obszaru a z racji tej, że mint w takim trybie sprzątania jest nawigowany przez kostki nie pozwala sobie na "samowolne" sprzątanie powierzchni spoza obszaru objętego skanem.
Podsumowując wydaje mi się, że problemem może być zbyt obszerne pomieszczenie, którego dana kostka nie może objąć pełnym skanem.
Oczywiście to tylko przypuszczenie, które nasunęło mi się czytając twój post i mając w pamięci rysunek z instrukcji.
Roomba 581/Roomba 780/Mint Plus/Neato/Kobold-kusi

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 24 mar 2012, 18:04

kleo z grubsza obleciałam instrukcję, bo niewiele zmian w stosunku do EVO, faktycznie pamiętam, że był tam rysunek, ale wydawało mi się, że bardziej chodziło o poprawne ustawienie odległości pomiędzy kostkami nawigującymi, aby ze sobą współpracowały, muszę w takim razie jeszcze doczytać dokładnie
ustawiam kostkę w tym samym miejscu co dla EVO i tamten robi wszystkie miejsca, łącznie z pominiętym przez Plusa, tyle że EVO pracuje na 1 kostce
na razie to tylko wstępne obserwacje
dzięki za spostrzeżenia, przyjrzę się temu dokładnie
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
anwali
Uświadomiony
Posty: 135
Rejestracja: 17 kwie 2010, 9:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: anwali » 24 mar 2012, 19:17

ten cały MINT nadaje się do przecierania sali gimnastycznej

Awatar użytkownika
GRZECH
Robo Koneser
Posty: 948
Rejestracja: 12 gru 2010, 19:42
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post autor: GRZECH » 24 mar 2012, 19:50

anwali pisze:ten cały MINT nadaje się do przecierania sali gimnastycznej
Prawdopodobnie będzie się nadawać również.
Masz taką potrzebę?
---
GRZECH
Roomba 625 (PRO), Scooba 385, Neato XV-15 SW:2.4 '2011 [vel marysia].
Neato XV-15 SW:3.2.18755 '2013 [vel magda]
'2022- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro [vel Mia]


Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

ewka85
Posty: 6
Rejestracja: 25 kwie 2012, 7:11
Lokalizacja: podgórzyn

mint II a plus

Post autor: ewka85 » 08 maja 2012, 9:35

a czym się rożni mint II od plusa oprócz ceny i gdzie kupujecie minty

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 08 maja 2012, 10:32

Witaj, tutaj znajdziesz odpowiedzi
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

HILTI
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2013, 20:44
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: HILTI » 30 kwie 2013, 21:05

Witam

Zastanawiam sięnad zakupem Mint-a (bądź nowej odsłony) ale widziałem na filmach, że nie przechodzi on przez listwy pomiędzy płytkami a parkietem. Czy da się tak zaprogramować, żeby przejeżdżał przez listwy dylatacyjne?

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 01 maja 2013, 5:44

A możesz wrzucić linki do filmów z takim przypadkiem?

Generalnie Minty nie pokonują progów, tylko się od nich odbijają. Jeśli listwa jest płaska to na pewno przejedzie. Jedyny mankament w takim przypadku to pozostawienie ewentualnego brudu przed taką listwą.
Jeśli dylatacja jest wystająca to nie ma rady, bo nie ma możliwości zmiany żadnych ustawień.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

ODPOWIEDZ