PowerMed ROBOT czy warto za 500zł, nowy?

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

K-Scott
Posty: 6
Rejestracja: 21 sty 2013, 17:38
Lokalizacja: opole

Post autor: K-Scott » 23 sty 2013, 19:26

Przystawialem go do stacji ale odjezdzal. Moze musialbym go wylaczyc, przystawic i zobaczyc. Niestety aktualnie jestem za granica i nie dam rady nagrac filmiku, nagram jak tylko wroce. Sprawa troche dziwna bo widzi baze i do niej tylem podjezdza ale jakby nie wyczuwal podlaczenia bo kreci kulkami dosyc dlugo zanim stanie a po chwili odjezdza. Moze niema napiecia na blaszkach stacji..? Niestety teraz tego nie sprawdze.

Jeszcze takie pytanie: Czy robot musi jezdzic po calym pokoju szukajac bazy czy powinien od razu skierowac sie w jej kierunku i podlaczyc..? pozdrawiam

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 23 sty 2013, 19:40

Dobra rada to nie kamuflować stacji i z obu stron powinno być dużo wolnej przestrzeni po bokach no tak 1m powinno a na wprost to ze 2m
I ZTCP to trzeba wybrać tryb pracy z dokowaniem ale czy wtedy wyświetlacz migać ma czy świecić ciągle to nie pamiętam.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

K-Scott
Posty: 6
Rejestracja: 21 sty 2013, 17:38
Lokalizacja: opole

Post autor: K-Scott » 23 sty 2013, 20:03

A ten tryb pracy wybrac na robocie czy na stacji..?

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 23 sty 2013, 20:07

Na robocie każde wciśnięcie przycisku FUNCTION (ten duży) to 30/60 minut pracy miga lub świeci na stałe i jak świeci to chyba po zadanym czasie sprzątania się wyłączy a jak miga to pojedzie do ładowania, a może odwrotnie :)

Kolego w pdf-ie do którego masz linka jest to napisane.
Pobierz na dysk i tam sobie powiększ tak jak ja to zrobiłem i wyciąłem ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

K-Scott
Posty: 6
Rejestracja: 21 sty 2013, 17:38
Lokalizacja: opole

Post autor: K-Scott » 23 sty 2013, 22:46

Narazie dziekuje za pomoc, jak bede w domu to sie pobawie, ewentualnie nagram filmik i sie odezwe ;) pozdrawiam

[ Dodano: 2013-02-02, 20:58 ]
Witam, dojechalem juz do domu i przesylam filmik z problemem. Sprawdzalem napiecie na bazie i wyszlo 6V czyli baza podaja napiecie. Do tego doszedl problem z bateria tzn jak go naladuje i wypne z ladowania to nastepnego dnia bateria jest pusta.

http://www.youtube.com/watch?v=-yDvwLUd3Hk

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 02 lut 2013, 22:47

K-Scott pisze:Do tego doszedl problem z bateria tzn jak go naladuje i wypne z ladowania to nastepnego dnia bateria jest pusta.
A wypinasz z ładowania w celu...?
Jeśli już musisz masz wyłącznik sprzętowy z boku, ja bym nie ładował po posprzątaniu i odstawiał a nałaładował raczej i zaraz do roboty, zresztą zalecają aby ciągle był pod ładowaniem jak iRoboty czy się mylę.

Po obejrzeniu filmu stwierdzam że robot nie dostaje napięcia z bazy czy ta baza jest konieczna?
Zrób test czasu sprzątania tuż po naładowaniu baterii powinno być na wyświetlaczu "FL" -bo ma wyświetlacz i wtedy zmierz czas, nowa miała około 50 minut ZTCP.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

K-Scott
Posty: 6
Rejestracja: 21 sty 2013, 17:38
Lokalizacja: opole

Post autor: K-Scott » 03 lut 2013, 22:15

sondejm pisze:
K-Scott pisze:Do tego doszedl problem z bateria tzn jak go naladuje i wypne z ladowania to nastepnego dnia bateria jest pusta.
A wypinasz z ładowania w celu...?
Jeśli już musisz masz wyłącznik sprzętowy z boku, ja bym nie ładował po posprzątaniu i odstawiał a nałaładował raczej i zaraz do roboty, zresztą zalecają aby ciągle był pod ładowaniem jak iRoboty czy się mylę.

Po obejrzeniu filmu stwierdzam że robot nie dostaje napięcia z bazy czy ta baza jest konieczna?
Zrób test czasu sprzątania tuż po naładowaniu baterii powinno być na wyświetlaczu "FL" -bo ma wyświetlacz i wtedy zmierz czas, nowa miała około 50 minut ZTCP.
Wypinam z ladowania w celu oszczedzania energi.

Mierzylem miernikiem i na bazie jest 6V czyli napiecie na bazie jest.

Laduje po posprzataniu i odkladam bo lepiej jak baterie sa naladowane niz rozladowane i pozostawione, z drugiej strony jezeli bym go potrzebowal to wlanczam i odkurza, nie musze go najpierw ladowac.

Sprobuje naladowac i wypiac baterie i po kilku dniach wlozyc i sprawdze czy trzyma, jezeli tak tzn ze robot na uplyw energi mimo wylaczonego wylacznika z boku. pozdrawiam

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 03 lut 2013, 23:09

Policz 10Watt/h to max jaki bierze zasilacz w trybie podtrzymywania naładowanej baterii (pewnie mniej ale zaokrągliłem) razy 24h razy 30 dni to jakieś 5,9zł miesięcznie a bateria do D...Y (kosza) już i 150zł pewnie trzeba będzie bo 12 ogniw po 12zł +przesyłka, lub gotowca za 160zł.
Stare dobre przysłowie pszczół mówi -"kto mało płaci dwa razy płaci/kto tanio kupuje dwa razy kupuje".
K-Scott pisze:Mierzylem miernikiem i na bazie jest 6V czyli napiecie na bazie jest.
a podczas ładowania jak postawisz na bazie ręcznie to ile jest, powinno być z 15V.
K-Scott pisze:Sprobuje naladowac i wypiac baterie i po kilku dniach wlozyc i sprawdze czy trzyma, jezeli tak tzn ze robot na uplyw energi mimo wylaczonego wylacznika z boku. pozdrawiam
Radzę zrób test: włącz zaraz po pełnym naładowaniu i zmierz czas pracy, podaj różnice czasu pracy po pauzie w ładowaniu np 24h i czas pracy zaraz po naładowaniu (pełne naładowanie to "FL" nie "ba", wyciągniemy wnioski. Stacja dokująca odłączona i schowana na czas sprzątania.

Ostatnia rada to zastosować się do zasad poprawnej pisowni (również wcześniejsze posty wyedytować)- od tego uzależniam dalszą pomoc.
K-Scott pisze:Sprobuje naladowac i wypiac baterie i po kilku dniach wlozyc i sprawdze czy trzyma, jezeli tak tzn ze robot na uplyw energi mimo wylaczonego wylacznika z boku. pozdrawiam
Przekomarzanie się nic nie pomoże, skoro wiesz lepiej po co pytasz?
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

K-Scott
Posty: 6
Rejestracja: 21 sty 2013, 17:38
Lokalizacja: opole

Post autor: K-Scott » 04 lut 2013, 17:04

K-Scott pisze:Sprobuje naladowac i wypiac baterie i po kilku dniach wlozyc i sprawdze czy trzyma, jezeli tak tzn ze robot na uplyw energi mimo wylaczonego wylacznika z boku. pozdrawiam
Przekomarzanie się nic nie pomoże, skoro wiesz lepiej po co pytasz?[/quote]

Ja się nie przekomarzam tylko próbuje ;) I wyszlo na to,że z odłączoną baterią po 24h odkurzacz odkurzał a nie jak wcześniej przejechał metr i szukał bazy. Dzisiaj niestety znowu wyjeżdżam ale siostra sprawdzi czas sprzątania.

Po polączeniu odkurzacza do bazy jest dalej 6V.

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 04 lut 2013, 18:32

Po polączeniu odkurzacza do bazy jest dalej 6V.
Zmień baterie w mierniku :)
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 04 lut 2013, 23:43

sondejm pisze:
Po polączeniu odkurzacza do bazy jest dalej 6V.
Zmień baterie w mierniku :)
Heh i odkurzacz na roombę :)

moniakarotka
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2013, 14:48
Lokalizacja: irlandia

Post autor: moniakarotka » 12 paź 2013, 14:50

wiem, że odgrzewam kotleta, ale mam ogromną prośbę, przeszukałam chyba wszystkie internety i nic...

Czy mógłby mi ktos przesłać na maila instrukcję obslugi do powermed robocop? Mama zgubiła instrukcję, dostal mi się sprzęt, ale instrukcja by się przydała...

:)

dodam tylko, że mam starszy model robocopa Obrazek

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 12 paź 2013, 19:48

R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

moniakarotka
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2013, 14:48
Lokalizacja: irlandia

Post autor: moniakarotka » 12 paź 2013, 19:55

jak naładuję to sprawdzę, czy programowanie wygląda tak samo, jak z Twoim. A do tego chyba bateria jest padnięta...
Dziękuję Ci bardzo !

Awatar użytkownika
Lemur
Posty: 8
Rejestracja: 04 lut 2015, 0:44
Lokalizacja: WLKP/P-ń

Re: PowerMed ROBOT czy warto za 500zł, nowy?

Post autor: Lemur » 04 lut 2015, 21:04

Witam, odgrzewane kotlety lepiej smakuja, czytam tu niektore wpisy i nie moge sie zgodzic. Mam od niedawna robocopa w tej starszej wersji i wg mnie sprawuje sie idealnie, byc moze dlatego ze powierzchnia u mnie to panele i kafelki, ale swoje zadanie wykonuje i nie ma do czego sie przyczepic. Polecam kazdemu kto nie ma duzych wymagan i dywanow. Srebrny wyglada mlodziej :-)
Zdjecia tuz po lifcie:
IMG_20150204_190124.jpg
IMG_20150204_190020_1.jpg
IMG_20150204_170100_1.jpg
Przy okazji, co myslicie o wymianie akumulatora na 12 ogniw NiMH w rozmiarze AA? Probowal juz ktos tego? Moznaby wtedy tanim nakladem zwiekszyc pojemnosc np. do 4700mAh
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ