Czy Roomba 555 współpracuje z wirtualnymi latarniami?

510, 520, 530, 535, 555, 560, 562, 563, 564, 570, 580, 581

Moderatorzy: GRZECH, barbapuppa, sondejm, Tester

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pancer
Posty: 21
Rejestracja: 09 sty 2013, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Czy Roomba 555 współpracuje z wirtualnymi latarniami?

Post autor: Pancer » 09 sty 2013, 11:36

Witam,

Na wstępie witam wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy post tutaj.

Nabyłem używaną Roombę 555 i jestem bardzo zadowolony. Chciałbym jednak podzielić trzypokojowe mieszkanie + kuchnia i kręty przedpokój o skomplikowanym rozkładzie podzielić na sekcje latarniami. Znajduję ciągle sprzeczne informacje na temat współpracy mojej Roomby z wirtualnymi latarniami (żadnej jeszcze nie mam). Czy ktoś jest w stanie ostatecznie powiedzieć czy R555 współpracuje z jedną lub większą ilości wirtualnych latarni?

Mystic pisał, że R555 reagowała mu na latarnie: http://www.e-robot.pl/parowanie-latarnii-z-romoba-vt712.htm

Znalazłem gdzieś info, że egzemplarze 555 z początków produkcji powinny współpracować, a późniejsze już nie.

Będę na prawdę wdzięczny za pomoc, bo nie wiem czy muszę zmienić Roombę na 580/581 żeby korzystać z Latarni.



Pozdrawiam

P.S. Kurcze pierwszy post i od razu wtopa (wrzuciłem posta do Testowni zamiast do "Roboty dla domu") Prośba do moderatora o przesunięcie wątku bo nie mogę go ani usunąć, ani przesunąć.
Roomba 555, pRoomba 555, może by tak kupić używaną Scoobę?

Awatar użytkownika
barbapuppa
Robot Master
Posty: 3210
Rejestracja: 13 lut 2011, 21:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: barbapuppa » 09 sty 2013, 11:58

Masz 2 wyjścia, pożyczyć od kogoś latarnię i przetestować, albo odkręcić Roombę, dostać się do wnętrza i poszukać istnienia "zielonego elementu" na płycie, odpowiedzialnego za obsługę latarni.
-) Tester robotów na forum (-
........................................................................
Roomby 581, 780 i 980, Mint-Braava, RoboMop, Neato XV-11 i XV-25, Scooba 230 i 390 Moneual Rydis MR6500, HOBOT 188 i 268

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 09 sty 2013, 12:11

Po rozkręceniu powinien ukazać się taki widok:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
Pancer
Posty: 21
Rejestracja: 09 sty 2013, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pancer » 09 sty 2013, 12:13

Wielkie dzięki za przeniesienie tematu i szybką odpowiedź! :-)

Ten element na płycie głównej powinien być na górnej powierzchni płyty głównej czy pod spodem Roomby? Muszę pomyśleć jak ją rozkręcić, bo póki co zdjąłem tylko dolną pokrywę i dostałem się do akumulatora - przeczyściłem skrzynkę z kołami zębatymi.

Jeśli znajdę ten zielony element (podejrzewam że mówisz o nadajniku.odbiorniku radiowym) to znaczy że będzie współpracować z latarniami?
Czy będzie wtedy istotne jaką latarnię kupię, bo na rynku są białe i czarne, na jednej aukcji białej latarni było napisane, że współpracuje jedynie z modelami 581, 780 i PRO.

[ Dodano: 2013-01-09, 12:15 ]
Nie spodziewałem się, że forum działa tak szybko, nie zdążyłem pisać poprzedniego posta a już pojawiła się jasna podpowiedź, wielkie dzięki.

Gdybyście jeszcze koledzy powiedzieli jak jest z tymi latarniami biała/czarna, czy mam szukać konkretnego modelu?
Roomba 555, pRoomba 555, może by tak kupić używaną Scoobę?

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Czy Roomba 555 współpracuje z wirtualnymi latarniami?

Post autor: pawel2m » 09 sty 2013, 12:15

Pancer pisze:Witam,

Na wstępie witam wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy post tutaj.

Nabyłem używaną Roombę 555 i jestem bardzo zadowolony. Chciałbym jednak podzielić trzypokojowe mieszkanie + kuchnia i kręty przedpokój o skomplikowanym rozkładzie podzielić na sekcje latarniami. Znajduję ciągle sprzeczne informacje na temat współpracy mojej Roomby z wirtualnymi latarniami (żadnej jeszcze nie mam). Czy ktoś jest w stanie ostatecznie powiedzieć czy R555 współpracuje z jedną lub większą ilości wirtualnych latarni?

Mystic pisał, że R555 reagowała mu na latarnie: http://www.e-robot.pl/parowanie-latarnii-z-romoba-vt712.htm

Znalazłem gdzieś info, że egzemplarze 555 z początków produkcji powinny współpracować, a późniejsze już nie.

Będę na prawdę wdzięczny za pomoc, bo nie wiem czy muszę zmienić Roombę na 580/581 żeby korzystać z Latarni.



Pozdrawiam

P.S. Kurcze pierwszy post i od razu wtopa (wrzuciłem posta do Testowni zamiast do "Roboty dla domu") Prośba do moderatora o przesunięcie wątku bo nie mogę go ani usunąć, ani przesunąć.

Witaj ile chcesz dopłacic do obsługi latarni? Białe na pewno, co do czarnych to nie mam pewności. Mam dwie latarnie na zbyciu w razie czego.

Awatar użytkownika
Pancer
Posty: 21
Rejestracja: 09 sty 2013, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pancer » 09 sty 2013, 12:22

Szukam używanych latarni bo nie chcę wydawać 140PLN za jedną sztukę nowej. Póki co będę obserwował aukcje na popularnym serwisie aukcyjnym ;-), może coś się trafi. A Ty masz na sprzedaż nowe czy używane?
Roomba 555, pRoomba 555, może by tak kupić używaną Scoobę?

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 09 sty 2013, 12:31

Pancer pisze:Jeśli znajdę ten zielony element (podejrzewam że mówisz o nadajniku.odbiorniku radiowym) to znaczy że będzie współpracować z latarniami?
Tak o ile nie jest uszkodzony.
Pancer pisze:Czy będzie wtedy istotne jaką latarnię kupię, bo na rynku są białe i czarne, na jednej aukcji białej latarni było napisane, że współpracuje jedynie z modelami 581, 780 i PRO.
Oferta sprzedaży pod fotkami :)

Podane przez Ciebie modele to pewniaki, zawsze miały moduł wifi, kolor bez znaczenia, jeśli masz zielony moduł kup takie co mają przełącznik ściana/latarnia byle nie takie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2013-01-09, 12:39 ]
Sprzedam: 2 latarnie czarne
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 09 sty 2013, 13:17

Pancer pisze:Wielkie dzięki za przeniesienie tematu i szybką odpowiedź! :-)

Ten element na płycie głównej powinien być na górnej powierzchni płyty głównej czy pod spodem Roomby? Muszę pomyśleć jak ją rozkręcić, bo póki co zdjąłem tylko dolną pokrywę i dostałem się do akumulatora - przeczyściłem skrzynkę z kołami zębatymi.
Nie ma co mysleć jak rozkręcić dowiesz się tutaj :
http://www.schneordesign.com/Avi/irobot/roomba_mod2.htm

Moduł to ten kwadrat zielony na prawo :
Obrazek

Jeśli nie czujesz sie na siłach by to rozkręcić, kup latarnie i sprawdź a potem zmienimy płytę główną na taką z WIFI

Awatar użytkownika
Pancer
Posty: 21
Rejestracja: 09 sty 2013, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pancer » 09 sty 2013, 13:51

Poradziłem sobie z rozkręceniem, no i okazało się, że nie ma zielonej płytki, zatem nici z latarni.

Mam już plan awaryjne - Roombę 555 sprzedam, a kupię inną wspierającą latarnie.

Jaki model kupić aby działał z 2+ latarniami? Czy 560 wspiera latarnie?
Trochę mnie przeraża fakt iż niektóre 555 mają ten moduł, a inne nie. I bądź tu teraz mądry i kup używaną Roombę. Nie wiem teraz czy jak kupię 560 to będzie ona używać latarni czy nie. Masakra
Roomba 555, pRoomba 555, może by tak kupić używaną Scoobę?

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 09 sty 2013, 13:57

Pancer pisze:Poradziłem sobie z rozkręceniem, no i okazało się, że nie ma zielonej płytki, zatem nici z latarni.

Mam już plan awaryjne - Roombę 555 sprzedam, a kupię inną wspierającą latarnie.

Jaki model kupić aby działał z 2+ latarniami? Czy 560 wspiera latarnie?
Trochę mnie przeraża fakt iż niektóre 555 mają ten moduł, a inne nie. I bądź tu teraz mądry i kup używaną Roombę. Nie wiem teraz czy jak kupię 560 to będzie ona używać latarni czy nie. Masakra
Przeczytaj moje wiadomości prywatne, po co masz kombinować niepotrzebnie... i jeszcze kupic roombe w gorszym stanie niż masz.

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 09 sty 2013, 13:58

Kup 580/581 i masz pewność 99% że posiada moduł a jeden procent to że jest niesprawny, z czym się nie spotkałem.

1. Ile testów wykonałeś że stwierdziłeś że słabo sprząta bez latarni?
2. Jak długo jeździ na jednym ładowaniu?
3. Podaj metraż który ma ogarniać Roomba?

Ja zakupiłem latanie i ... Poczytaj tutaj Wolę bez w tzw samopasie :)
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 09 sty 2013, 14:06

Pancer pisze:Poradziłem sobie z rozkręceniem, no i okazało się, że nie ma zielonej płytki, zatem nici z latarni.

Mam już plan awaryjne - Roombę 555 sprzedam, a kupię inną wspierającą latarnie.

Jaki model kupić aby działał z 2+ latarniami? Czy 560 wspiera latarnie?
Trochę mnie przeraża fakt iż niektóre 555 mają ten moduł, a inne nie. I bądź tu teraz mądry i kup używaną Roombę. Nie wiem teraz czy jak kupię 560 to będzie ona używać latarni czy nie. Masakra

Mam 560 z obsługa latarni i 2 latarniami, jak chcesz to możemy sie zamienić. Ja latarni nie potrzebuje ani WIFI. Przesłałem Ci to na PW ale nie wiem czy czytasz.

Awatar użytkownika
Pancer
Posty: 21
Rejestracja: 09 sty 2013, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pancer » 09 sty 2013, 14:29

Roomba jeździ ok 40 minut - wiem, że bateria nie domaga, a formatowanie już nie pomaga.

Testuję ją już ponad miesiąc i na początku jeździła ok 1h10m i wtedy jeszcze włączał się pod koniec tryb dockowania, ale tylko raz zdarzyło się, że wróciła do bazy na doładowanie, w pozostałych przypadkach padała gdzieś próbując odnaleźć stację. Obecnie potrafi paść zanim jeszcze włączy się DOCK i przez to nie próbuje nawet szukać stacji.

Wiem że jeśli podzielę mieszkanie na sekcje latarniami to każdą sekcję będzie sprządał do 25 minut i jak skończy lub się rozładuje zacznie szukać stacji bazowej przechodząc przez kolejne latarnie (łatwiej mu trafić do stacji).

Do posprzątania jest ok 64m2 3 pokoje, kuchnia połączona z fragmentem przedpokoju i reszta przedpokoju.

Trochę drażni mnie to że wracam do domu, a "zwierzak" leży gdzieś w kącie rozładowany, poza tym, zdarza mu się siedzieć dłużej w jednym pokoju, a w innym, którego jeszcze do końca nie ogarnął siedzi tylko parę minut.
Roomba 555, pRoomba 555, może by tak kupić używaną Scoobę?

Awatar użytkownika
pawel2m
Autoryzowany Dealer iRobot
Autoryzowany Dealer iRobot
Posty: 686
Rejestracja: 05 wrz 2012, 12:58
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: pawel2m » 09 sty 2013, 14:49

Pancer pisze:Roomba jeździ ok 40 minut - wiem, że bateria nie domaga, a formatowanie już nie pomaga.

Testuję ją już ponad miesiąc i na początku jeździła ok 1h10m i wtedy jeszcze włączał się pod koniec tryb dockowania, ale tylko raz zdarzyło się, że wróciła do bazy na doładowanie, w pozostałych przypadkach padała gdzieś próbując odnaleźć stację. Obecnie potrafi paść zanim jeszcze włączy się DOCK i przez to nie próbuje nawet szukać stacji.

Wiem że jeśli podzielę mieszkanie na sekcje latarniami to każdą sekcję będzie sprządał do 25 minut i jak skończy lub się rozładuje zacznie szukać stacji bazowej przechodząc przez kolejne latarnie (łatwiej mu trafić do stacji).

Do posprzątania jest ok 64m2 3 pokoje, kuchnia połączona z fragmentem przedpokoju i reszta przedpokoju.




Trochę drażni mnie to że wracam do domu, a "zwierzak" leży gdzieś w kącie rozładowany, poza tym, zdarza mu się siedzieć dłużej w jednym pokoju, a w innym, którego jeszcze do końca nie ogarnął siedzi tylko parę minut.
Oj akumulator już złom :( Nowy powienien 2,2 jeździć.

Moja stara po 2,5 roku jeździła 1,3 godziny ale wystarczyło że ją wyjąłem i zostawiłem bez ładowania na tydzień i zdechła na amen (ale wtedy już miałem nowy akumulator).

Możesz zakupić ogniwa SUB-C i przełożyć (100zł) lub kupić nowy akumulator za ok 150 zł.

Awatar użytkownika
sondejm
Robot Master
Posty: 2995
Rejestracja: 10 lip 2011, 22:07
Lokalizacja: pomorskie/ K-na

Post autor: sondejm » 09 sty 2013, 17:13

Pancer pisze:Wiem że jeśli podzielę mieszkanie na sekcje latarniami to każdą sekcję będzie sprządał do 25 minut i jak skończy lub się rozładuje zacznie szukać stacji bazowej przechodząc przez kolejne latarnie (łatwiej mu trafić do stacji).
Zainwestuj w baterię i wstrzymaj się z zakupem latarni, 60m powinna dać radę w M3. Latarnie nie dadzą więcej czasu na sprzątanie w konkretnych pomieszczeniach.
R630+LiNMC, (były R4225, R5210, R580)
:mrgreen:
Naprawa Roomby, Minta i inych robotów pisz na PW.

ODPOWIEDZ